NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

KEMP MERKUR - Pasohlávky, Mušov. NAHÁČku

Vložil admin, 6. Duben 2010 - 10:19
Aktualita: 


Věstonická Venuše SE KONÁ 9. – 11. 6. 2023 :-) PLAKÁT

Podrobné info o Věstonice Venuši 2023.


Nové logo NAHÁČku a plakát knížete Igora :-D

Restaurace NAHÁČku Martina Šebestíka. Rozloučení s Igorem Šebestíkem .
Článek o Naturistické Venuši 2022
Článek o Naturistické Venuši 2014
Článek o loňské Naturistické Věstonické Venuši 2013
Článek o Naturistické Venuši 2012, Článek o Naturistické Venuši 2011, … Článek o Naturistické Venuši 1997
Za Igorovy podpory jsme si mohli dovolit uspořádat kompletní sportovní víkendy, kdy nám s maximální spolehlivostí vždy připravil celodenní stravovaní, hudbu a jak vidíte níže i dokonale připravené sportoviště.


NATURISTA.CZ DOPORUČUJE: FKK MALÁ LAGUNA, ATC MERKUR PASOHLÁVKYNATURISTA.CZ DOPORUČUJE: FKK MALÁ LAGUNA, ATC MERKUR PASOHLÁVKY

Mapa, plánek, souřadnice: 


Linky na kompletní interaktivní mapy FKK Merkur Pasohlávky: Maps.Google GPS: 48.89443359234985, 16.56540870666504

Interaktivní výřez bez detailů: FKK Merkur Pasohlávky na MAPY.CZ:


FKK Merkur Pasohlávky na MAPS.GOOGLE:

ALL FKK PLACES Czech Republic


Přístupnost pláže: 
Placená s otvírací dobou (jindy nepřístupná).

Fotografie: 

PIZZERIE U ŘÍMANA
Pizzerie u ŘímanaPizzerie u Římana

Vstupné, provozní doba, kontakt: 

Pláž se vstupným pro neubytované v kempu.


Doprava: 
Autem
Vlakem
Autobusem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Oficiální n-pláž - s cedulemi.

Zázemí na pláži: 
Naturistické občerstvení.
Občerstvení na dojití.
WC na n-pláži.
WC u textiláků.
WC na dojití.
Sprchy u textiláků.
Sprchy na dojití.
Půjčovna lodiček.
Dětské hřiště na pláži.
Textilní kemp.
Parkoviště placené.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Pro sport a zábavu.
Vhodné pro děti.
Možno i se psy.
Lodičky.

Parkoviště: 


Parkovat můžete za mírný poplatek v kempu Merkur. Ubytovaní v kempu parkují v areélu automaticky.


Sport - zábava: 
KEMP MERKUR

V kempu najdete veškerou zábavu a sportovní vyžítí. Vodní nádrž Nové mlýny je známá jako rybářský ráj, kde dochází k nějvětším úlovkům ryb v České republice. Okolí přehrady láká k procházkám a cyklo výletům. Příroda v kolem je nádherná.

Ubytování: 
Chaty a chalupy jižní Morava nabídka ubytování na Jižní Moravě.

Plánek textilního kempu s nudistickou plážíPlánek textilního kempu s nudistickou pláží
Megakemp KEMP MERKUR.

Panorama kempu

Pozor kemp je textilní s oficiální nudistickou pláží.

Moderní vybavený kemp evropské úrovně, kde jsou karavany k pronajmutí. Můžete mít i svůj stan nebo karavan. Místa je dost. Kemp je i přijemně zastíněn stromy. (na mapě najdete plán kempu)
Jelikož se jedná o turisticky velmi navštěvovanou oblast najdete v okolí velké množství penzionů a hotýlků.

Velikost pláže: 
100m

Komplikace: 
Hmyz.

Terén pláže: 
Tráva.
Středně stromů - stín na výběr.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Pole, louka.
Osídlení v doslechu.

Vodstvo - údaje: 


Obrovská přehrada Nové mlýny na řece Dyje. Pláže se vytvořily v lagunách. Menší laguna je naturistická, větší je textilní. Voda obvykle čístá a ucházející.


Vodní plocha: 
Rybník.
Přehrada.
Dno jílovité.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda obvykle ujde.

Po svých / s jízdenkou: 


Železniční stanice Vranovice, trať: Břeclav – Brno. Jízdní řády

Autobusová doprava ze směrů Brno- Hraniční přechod s Rakouskem Mikulov.

Kolem přehrady vedou krásné cyklostezky.

Autem: Pohodičkův Pořádně Přesný Popis Příjezdu: PPPPP Pasohlávky.Další info: 

# Horní Nové Mlýny # Pasohlávky # údolní nádrž 5,5 km² + 2 laguny 0,23 km², část jedné je N # málo stromů # hřiště # občerstvení

Pokud nevyhledávate vyloženě liduprázdná místa na dovolenou, mohu kemp doporučit. Vše máte na jednom místě a strávíte zde krásnou dovolenou. Na mně je kemp trochu hodně lidnatý, ale to je jeho jediné mínus pro mně.
NATURISTICKÁ SLAVNOST Článek a zážitky z této akce


Nejbližší obce: 

Hustopeče, Pasohlávky, Dolní Věstonice, Pohořelice, Mikulov, Brno, Vídeň.


Turistické cíle: 
Dolní Věstonice, Pálavské vrchy.
Dolní VěstoniceDolní VěstoniceMuzeumMuzeum

English / Deutsch: 
Aktualizováno: 
1. 5. 2022 IŽ 9.2.2024 Vašek a Petra

5
 
-

Naturistický kemp Merkur

Vložil michalzl (bez ověření), 12. Červenec 2007 - 19:37

Nevíte někdo bližší info o údajném naturistickém kempu na Merkuru, jak uvádíte výše? Na webu nemají o naturismu s vyjímkou zaznačené nudistické pláže v plánku ani ň. Díky


Žurek: Já bych se toho pane tak nebál [Spiklenec] . NUDA pláž tam funguje – na této straně ji máme vyznačenou hned na 3 obrázcích. Snad jsem ještě zapomněl přidat klasický Pohodičkův Pořádně Přesný Popis Příjezdu. Tak tady ho máte: PPPPP Pasohlávky. A co ještě víc potřebujeme? Snad aby svítilo a nekvetla voda…a aby ten pasohlávský bugr nedoléhal až na n-pláž. Jinak zvláště noční život v tomhle kempu je spíš pro otrlejší. Přeju hezké léto.

 
-

Merkur - Pasohlávky

Vložil Milan M., 13. Červenec 2007 - 22:04
Obrázek uživatele Milan M.

Merkur není naturistický kemp, pouze je zde možné stanovat v blízkosti N pláže, pokud tam najdete místo. Já bych si ovšem Merkur pro dovolenou nevybral, je to továrna na rekreaci, ne příjemné místo k naturismu (i když N pláž není špatná).

 
-

naturistický kemp Merkur

Vložil mkaan (bez ověření), 25. Červenec 2007 - 13:01

strávili jsme teď u Merkuru dva víkendy a týden mezi nimi. N-pláž je pohodová, posečená tráva, ty odpadkové koše objíždějí s traktůrkem a vysypávají. Blízké občerstvení je hned zkraje – míněno od západní strany u kurtu. Voda byla den ode dne teplejší – aktuální hodnota je vždy na www.pasohlavky.cz. Bydleli jsme v Pasohlávkách, což je na kole 10 minut volné jízdy podle břehu Mušovské nádrže a měli jsme permice na volný vstup do areálu, takže nám noční ruch Merkuru nevadil. O víkendech je tam plněji – snad Brňané, přes týden téměř poloprázdno, spíš starší návštěvníci. Byli jsme s touto N-pláží po celou dobu velmi spokojeni. M.

 
-

Merkur - Pasohlávky

Vložil franta, 8. Červen 2008 - 20:34

Ve dench 6. – 8. června jsem měl možnost navštívit kemp Merkur – Pasohlávky. Strávil jsem zde v pěkném počasí pátek i sobotu. Naturistická část pláže je označena už trochu oprýskanými, ale stále ještě čitelnými tabulemi s informací, že se jedná o prostor kde se pohybují osoby bez oděvu. Na posekané pláži bylo přes dvacítku slunících se osob. Odpadkové koše byly rozmístěny po celé ploše pláže. Jediné co mě zarazilo, byla poměrně horší kvalita vody. Na březích byla vyplavená tráva, která už začínala hnít a u břehu byl problém najít vstup do vody bez přítomnosti trávy a „smetí“. Snad se situace na „sezonu“ zlepší. Franta

 
-

Stav - začátek července 2009

Vložil Rosik, 5. Červenec 2009 - 21:22
Obrázek uživatele Rosik

Právě jsme dorazili z Pasohlávek z kempu Merkur. Zde je pár postřehů:

  • Vzhledem k sobotě bylo u vjezdu celkem narváno a organizace i přes vysoký počet uniforem s vysílačkama dost vázla (vjížděli jsme kolem 11 hodiny). Vhodné by bylo rozšíření příjezdové komunikace na 3 pruhy – 1 odstavný, 1 pro vjezd a 1 pro výjezd.
  • Vstupné: 40,– Kč dospělí, 30,– Kč děti a 60,– Kč za vjezd autem.
  • Teplota vody v malé laguně přímo báječná i pro neotužilé. Můj odhad 25 – 26 °C.
  • Kvalita vody byla naproti tomu dost špatná. Průhlednost tak 50 cm, mnoho vodních rostlin u všech vstupů.
  • Louka nudapláže pěkně posečená, moc příjemné prostředí.
  • Lidí, na to, že byla sobota, prodloužený víkend a nádherné počasí (kolem 28 °C), celkem málo. Takže každý měl kolem sebe dostatečný prostor a nebyla tam hlava na hlavě. Složení – většinou starší páry, ale našly se i rodiny s dětmi, málo samotné ženy, hodně samotní muži a bohužel nechybělo ani několik „chodců“, kteří pomalinku chodili z jedné strany pláže na druhou a rozhlíželi se, jakoby hledali houby.
  • Občerstvení je na západním konci pláže. Nabídka celkem dobrá, my jsme dali jen párek v rohlíku a pivo. Bohužel obsluha mizerná – 2 mladý knedle, které neuměly naťukat ani cenu do kasy, natožpak natočit správně pivo. Já, milovník plzeňského piva jsem to, co natočili, jen tak tak zkousnul. Pivo mírně páchlo a šmak tomu taky chyběl. Bylo cítit, že trubky byly propláchnuty naposledy za císaře pána.
  • Celkový dojem byl ale dobrý. Klid, pohoda, odpočinek – lepší než nacvaklej bazén na koupališti. Vzhledem k nemožnosti koupání na Brněnské přehradě rozhodně doporučuji všem z Brna a okolí.
 
-

Zkušenosti s campem a Nuda pláží v AutoCampu Merkur Pasohlávky

Vložil Pavel (bez ověření), 6. Červenec 2010 - 13:10

Dobrý den, strávili jsme s přítelkyní tři dny v autocampu Merkur a tady přináším několik postřehů. Byli jsme tam od 3–5.7.2010.

K NUDA PLÁŽI – Cedule by potřebovali vyměnit, jedna úplně zničená a nečitelná, druhá stěží rozpoznatelná kam vlastně návštěvník jde-někteří ubytování z kempu se evidentně zatoulali. Udělal bych z toho neprůchozí pláž. Tráva posečená, odvoz odpadků zajištěn pravidelným svozem, záchody toi toi dva. Koupali jsme se ne v malé laguně ale normálně ve velké novomlýnské nádrži. VODA v našem testu v lahvi na sinice a řasy prošla-jen je kalná, teplota vody velmi příjemná. V sobotu i neděli byla pláž relativně plná, málo stromů-měli jsme málo míst na stín. Jde o takovou protáhlou louku přes kterou vede cesta, bohužel zde není místo na nějaké ukrytí se od pohledů, což kvůli některým níže uvedeným „případům“ by se hodilo.

Složení lidí-všechny věkové skupiny, rodiny s dětmi, skupiny mladých mužů-ti jsou v klidu narozdíl od starých oplzlíků, hodně starších párů. Bohužel hodně hlavně postarších pánů kteří se procházejí ! sem a tam několikrát za den-bez ostachu zírají na každé ležící ženské tělo a mezi tím procházením postávají u svých dek, vystavují své tělo nevím čemu! když slunce svítí na decku lépe a tak si opálí jen ramena, v lepším případě mají na druhé dece manželku, i tak jim to nebrání k tomu aby se neustále rozhlíželi a vejrali po okolí. Nebo celou dobu sedí skrčení a čučí a čučí. Jednomu mladému páru kousek od nás toto stačilo k tomu aby se na pláži dlouho nezdrželi. Já osobně jsem měl problém druhý den motivovat přítelkyni abychom na nuda pláž šli znovu, pro ty osamělé pány byla často očním terčem, zřejmě kvůli jejímu třetinovému věku proti jejich.

NA ZÁVĚR KE KEMPU-v sobotu v poledne fronta aut ale pomalu popojížděla-lépe jít pešky rovnou do fronty na recepci a pak projet už s vyřízenýma papírama, skvělá obsluha na recepci, příjemné ceny -stan, 2osoby, auto, 1noc vyšla na 270Kč, druhý den stačí složit stan do 10hodin a pak jsme odjeli až večer-takže máte v ceně celý další den v campu a u vody, letní kino v ceně, bydleli jsme u malé laguny, do půlnoci kolotoče ale pak je vypnuli takže pohoda spánek, na jídlo doporučuji Rybářskou baštu-kousek od recepce-výborné jídlo. Bohužel sehnat tmavé pivo byl problém, v žádném ze třech obchodů jej neměli, v hospodě jen ve zmiňované baště, přitom je zde asi 12–15restaurací.

Kemp by mohl zajistit lepší označení N-pláže-čitelnější cedule a malý letáček jak se na N-pláži chovat, třeba si ho někteří osamělí muži přečtou.


Pozn. JirkaRybka: Pod tímto příspěvkem se rozpoutala diskuse ne zcela odpovídající zaměření této informační stránky, která byla dodatečně přesunuta sem. Děkuji za pochopení.

 
-

Dotaz jak to letos bude fungovat, včetně hospody

Vložil Jura L (bez ověření), 5. Květen 2011 - 9:50

Pamatuji časy cca 15 let zpátky kdy se hrál volejbal, hospoda (budka byla otočená k pláži a pro pivo se chodilo a na lavkách sedělo bez plavek, byla tam prostě pohoda. Pak se kdysi hospoda otočila a naprali se tam čundráci a čumili, a už jsme tam nejezdili. Bude tedy nová hospoda naturistická, případně jak se to tam bude letos provozovat, rád bych tam po letech vytáhl manželku a děcka ale na ožralce čumící na pláž nemám fakt náladu, to bych doma dostal asi hadrou přes hlavu.


Žurek: Všechno je názorně popsáno ve videu. Víc se momentálně nedozvíte, přijďte 16. 7. na sraz.

 
-

Pasohlávky 22.5.2011

Vložil rebel (bez ověření), 22. Květen 2011 - 19:33

Tak jsme se dnes byli slunit na Pasohlávkách. Odhadem tam bylo 100 lidí. Tráva je pěkně posečená. Bohužel ale úplně chybí koše a toaleta, která byla loni na pláži, je také v neznámu. Nahlédli jsme také na občerstvení, které se s takovou slávou buduje. Jestli jim stavba půjde jako doteď, bude úplně hotovo napřesrok :-) Ale jinak super, voda teplá, lidi na pohodu :-)

 
-

Zpravodajci z Merkuru

Vložil stpetr, 6. Srpen 2012 - 12:59

Zdravíme všechny naháče, nejen na Nových Mlýnech! Novinky z víkendu 3.-5.8.2012: na pláži pohoda, voda teplá a trošku divně barevná, ale kůže nám neolezla, čumilové v úměrné míře jako vždy, akorát k večeru se na hřišti a pláži potulují opilí sprostí výrostci různých národností. Už dlouho se zde píše o potřebě nových tabulí – z obou směrů přístupu na nuda pláž – kdybychom nevěděli, že je tady místo pro naháče, poznali bychom to jen podle těch nahatých lidí ( a bohužel pobíhajících psů – člověk už má pomalu strach říct, že mu vadí pobíhající a čůrající psi – navíc je koupali v laguně, což je zakázáno – hned jsme nařčeni, že jsme psí rasisti nebo tak něco ). A když tam žádní nejsou, dějí se tam prapodivné věci, spali jsme přímo u zábradlí hřiště restaurace Naháč, takže jsme měli všechno jako na dlani. Jinak: restaurace Naháč na jedničku s hvězdami, WC v provozu a obsluha super! Čerstvé pečivo na snídani bylo třešničkou na dortu! Mrzí nás jen nedůtklivost a neochota naturistů z obytných přívěsů hned u nuda pláže. Každého, kdo se jen opováží pomyslet zaparkovat na volném místě hned vedle nich, vyhánějí pryč. Nepochopili jsme, proč......drželi místo kamarádům, kteří po dobu našeho pobytu jaksi nepřijeli…zbytečná nepříjemnost na pohodovém místě.

 
-

Nádherný Merkur

Vložil abel (bez ověření), 13. Červenec 2013 - 16:29

Ten nízkopodlažní autobus tam fakt jezdí co 2 hodiny, a lokalita je to nádherná! Za 2 hodiny od odjezdu autobusu jsem byl u vody, bez stresu, řešení jakýchkoliv jiných problémů, než sojovka, vylitá v ruksaku:) Je to na celý den, ale ani na Prygl se nedá jít/jet jen na otočku, takže ten celý den budu radši trávit tam, kde je to pohodlnější. Pročež zřejmě adieu, Osado! Bylo mi tam docela dobře, ale už tě nezvládám.

 
-

Merkur

Vložil munkiki, 20. Srpen 2013 - 21:18
Obrázek uživatele munkiki

Užíval jsem si letos malou lagunu na Merkuru pět dní letos v červenci.Není co kritizovat,mohu jen chválit a doporučit.Takže ahoj příští rok !

 
-

V polovině srpna už voda v Merkuru špatná

Vložil Horác, 21. Srpen 2013 - 23:35

V polovině srpna už voda v Malé laguně kvetla „ostošest“. Jednou jsem se vykoupal a šel se „umýt“ do Aqualandu.

 
-

Malá laguna v ATC Merkur s novou terasou pro naháče

Vložil zurek (bez ověření), 12. Květen 2014 - 21:05

10. 5. 2014 jsme se byli podívat na Malé Laguně a přinášíme nové fotky nové terasy, kterou buduje Igor v n-části restaurace NAHÁČku. Letos bude v provozu zastřešená část a otevřená terasa s novými stoly a lavicemi. Na příští sezonu plánuje osazení podlahy venkovní části zatravňovacími dlaždicemi. Z dalších letošních novinek – přes hlavní sezonu bude NAHÁČku nabízet přes den menu, které se bude každý den obměňovat.

Letošní Věstonická Venuše se blíží .-)

Merkur nová terasaMerkur nová terasa  
 
-

Je to všechno pěkné , ale co

Vložil ozyy (bez ověření), 5. Červenec 2014 - 16:17

Je to všechno pěkné , ale co se týče koupání jsem byl velice zklamán , voda špinává a když jsme se jenom slunili tak i pěkně zapáchala.Nevím proč jsme platily vstupné , když jsme se báli okoupat. Tímto této lokalitě dávám velké mínus a příště radši pojedu o půl hodiny déle na Senec tam je to bezkonkurenční je to tam jako u moře.

 
-

Pasohlávky

Vložil Matsuhito, 28. Srpen 2017 - 18:00

Tak jsem navštívil známou n-pláž na Pasohlávkách. Už dlouho jsem se tam vybíral. Čekal jsem od toho trochu něco jiného. Voda plná zelených rostlin. Vůbec jsem neměl chuť tam lézt. Byla ale docela průhledná, vidět bylo hluboko. V menším jezírku nebyla průhledná vůbec. Trochu méně rostlin. Tak si můžete vybrat. Kvalita vody je prý dobrá ke koupání, jak píší ne netu. Jinak pláž je docela dlouhá a úzká. Textilních málo. Občerstvení dobré, přímo na pláži. To se cení. Jinak kemp hodně rušný. Šílených aut a stanů. Označení pláže je pěkně cedulemi. Tak tam asi moc lidi neprochází a neočumuje. Podruhé si asi vyberu jiné místo. Na brněnské přehradě nebyly rostliny. Zelené to bylo taky trochu, ale vhodné ke koupání.

 
-

Pasohlávky

Vložil bighorn, 29. Srpen 2017 - 8:22
Obrázek uživatele bighorn

Jezdím tam celkem pravidelně, voda, vzhledem k letošním suchům je horší, protože je téměř statická. Akt stav je –1,3m. Nicméně nesmrdí a až na tu barvu zas tak špatná není. Kemp se hodně rozrostl, a plavkový zbytek je úplný Václavák s Karlštejnem dohromady. Občerstvení je půl na půl s textilákama, ale je to plnohodnotná hospoda s kuchyní a dobrou pizzou.

 
-

Věstonická Venuše 2020?

Vložil M.Dr., 18. Duben 2020 - 12:13

Tak, přátelé, co myslíte, jak to bude letos s Venuší?

 
-

Re: Věstonická Venuše 2020

Vložil PetrS, 29. Duben 2020 - 9:09

Stále pevně věřím, že máme šanci prožít (tedy alespoň tady v tuzemsku) relativně normální letní sezónu. Pokud se počty nově nakažených budou držet v rámci desítek osob denně i navzdory uvolňování restriktivních opatření, tak ta šance je…

Mimochodem, zajímavý rozhovor s Dr. Pekovou: https://youtu.be/3AfokVbej8I?…

 
-

Vestonická venuše 2020

Vložil MONFOLT, 28. Květen 2020 - 17:39
Obrázek uživatele MONFOLT

Vestonická venuše se konat BUDE 19. – 21. června 2020. Plná penze 2krát snídaně, 2krát oběd a 2krát večeře za 666 Kč. Prosím, ten kdo má zájem o stravování napište mi soukromou zprávu případně na email MONFOLT@seznam.cz

 
-

Restaurace naháčku

Vložil Masterpiece, 1. Červen 2021 - 8:00
Obrázek uživatele Masterpiece

Dobrý den, smí se do restaurace naháčku nahý? Nebo jediné místo, kde může být člověk nahý je pláž. Děkuji.

 
-

Naháčku

Vložil CharlieCh, 1. Červen 2021 - 20:09

Ahoj, že strany od nuda pláže můžeš nahaty až k restauraci, kde je výdejní okýnko a přístřeší k sezení, vše bez plavek. Hlavní vstup do restaurace je ze strany plavkáčů, takže předpokládám, že uvnitř bez plavek nehrozí.