NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Pasohlávky po 14 letech

Vložil Anonymní, 18. Červenec 2011 - 9:10

Po 14 letech došlo v sobotu 16. 7. 2011 k pokusu zkusit uspořádat opět naturistickou akci na okraji oblíbené n-pláže v ATC Merkur na Pasohlávkách. Hned na začátku bylo jasné, že nepůjde o klasický volejbalový turnaj, jako tomu bylo v r. 1997. Tehdejší organizátor Jindra Kalda byl v sobotu přítomen, ale řeč byla spíš o tom, jak a co podniknout, aby byly n-srazy na Malé laguně životaschopné.Nejdůležitější v sobotu ale bylo to, že od rána až do západu svítilo slunce a všichni si užili krásný letní den. Od podvečera až do noci pak hrála skupina Deset pohledů z Brna.


Ač předpověď byla pro sobotu jednoznačně letní, tak se to cestou z Vysočiny na obloze docela oblačně houfovalo a typické léto zavládlo opravdu až jižně od Brna. To už bylo 11 hodin a při teplotě nad 20°C už nikdo nepochyboval, že zažijeme krásný letní den.
Na okraji n-pláže nás přivítala parta, která ještě finišovala s úpravami nové restaurace Igora Šebestíka. Nicméně výčep už byl v provozu a po poledni se už i grilovalo a nová restaurace přivítala svoje první hosty. V provozu jsou i sociální zařízení ze strany n-pláže. Osazenstvo restaurace bylo značně promíchané a nikdo neřešil kdo je kdo. Nicméně do příští sezony bude na předělu mezi t-terasou a n-pláží vystavěna pec na pizzu a s tím spojený další optický předěl. Potom budou tyto 2 prostory od sebe odděleny. Přes značnou hektiku s dokončováním nám p. Šebestík připravil stoly se slunečníky a další zázemí. Nelze nepřipomenout značnou obnovu volejbalového hřiště, na které nechal navézt nový písek, dodal a připevnil síť a hrací plochu opatřil regulérními „lajnami“. Tímto vznikl praktický prostor pro všechny naše sportovní aktivity. Těch bylo nespočet: volejbal, šipky, pétanque, létající talíře, floorball…


Z vodních atrakcí se hlavně děti hned ujaly vodní trampolíny a rolleru. Ohledně aquazorbingu jsem trochu spoléhal na místní koule p. Šebestíka. Ty jsou samozřejmě připraveny vždy k zapůjčení, ovšem za poplatek. Za poledne se rozběhly nejrůznější hry na hřišti. Těch se zúčastnila i milá návštěva – Sieglinde Ivo z Lince, současná předsedkyně INF-FNI. Ta se přijela podívat na tento pokus o premiérovou n-akci, i když akce jako taková nebyla zařazena do akcí INF-FNI. Zájemců o volejbal jako takový bylo poskrovnu, takže na příští rok se budeme snažit na Pasohlávky přilákat podstatně víc n-volejbalistů pokud možno ze všech n-lokalit ČR.


Po celé odpoledne bylo pak hřiště a přilehlé okolí jedním velkým srazem známých i neznámých (ti se mezi tím poznali). Podle průzkumu se sem sjeli výhradně Moraváci a to od Opavy, přes Vsetín, Hodonín až po Znojmo nebo Vysočinu. Celý tento mumraj vyústil v oblíbenou výtvarnou dílnu – malování a tělo. Té se zúčastnilo celkem 15 dvojic, tedy srovnatelné množství s našimi např. babylonskými N-party. Podle předpokládané místní zručnosti zvítězily motivy s moravsko-slováckými motivy. Cen bylo poskrovnu, protože hlavní finanční zátěží bylo zaplacení kapely Naturistou.cz, takže mezi ceny tentokrát patřily: košík meruněk od místního dárce, trička Naturista.cz a podobné drobnosti.Během podvečera se postupně scházela a večer zase rozcházela hudební skupina Deset pohledů z Brna. Muzikanti, kteří hrávají také na Brněnské přehradě-Osadě. Vedle zajímavých vlastních písniček hráli i Olympic a další kousky na přání. „Objektivní intonační zádrhely“ vyrovnávali spontánní živou komunikací s publikem, které vyžadovalo stále nové a nové písničky, takže večer se protáhl až do hluboké noci.


Večer se nezadržitelně přiblížil a neopakovatelné panorama pálavských vrcholků osvítilo zapadající slunce. Naháči se začali trousit z pláže, jiní se zdrželi v restauraci nebo přišli povzbudit muzikanty. Nad námi tiše prolétl balón s mávající posádkoou.


Úchvatnou podívanou všem přinesl východ měsíčního úplňku nad Pálavou…
Tak to byly naše letošní Naturistické Pasohlávky. Doufám, že alespoň na někom zanechaly kladný dojem a podle zájmu se napřesrok tady zase sejdeme.
Děkuji panu Igoru Šebestíkovi za modernizaci hřiště a vstřícnost při přípravě této akce, kapele Deset pohledů za hudební večer, všem pomocníkům, kteří pomáhali se zdárným průběhem akce a všem naháčům za příjemnou atmosféru, která vládla na n-pláži Pasohlávky od poledne až do noci.


Víte, že… naturistické akce po celé ČR pro vás zdarma připravuje Klub NATURISTA.CZ? Veškeré vodní atrakce, hry, soutěže, na Pasohlávkách hudební skupinu, propagaci, mapy n-lokalit, veřejnou osvětu naturismu?
Vyjádřete prosím podporu těmto aktivitám svým členstvím v našem Klubu NATURISTA.CZ. Předem vám děkujeme.


Břeclavský DeníkBřeclavský DeníkBŘECLAVSKÝ DENÍK o sobotním Naturistickém dnu na Pasohlávkách.


OVĚŘENO 2011 NATURISTA.CZ

NATURISTA.CZ DOPORUČUJE: FKK MALÁ LAGUNA, ATC MERKUR PASOHLÁVKYNATURISTA.CZ DOPORUČUJE: FKK MALÁ LAGUNA, ATC MERKUR PASOHLÁVKY 

Přispěvatelé: Líbil se vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Za článek tohoto rozsahu vám nabídneme volnou vstupenku na kteroukoli naši akci [Smích]
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. Nejoblíbenější článek roku bude odměněn pobytem v hotelu pro 2 osoby.
Podporovatelé: Pokud byste chtěli podpořit autora tohoto článku jakoukoli částkou, tak můžete bez jakéhokoli poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. Předem vám děkujeme.
Inzerenti: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, služby? Využijte prosím naši širokou nabídku vaší prezentace na internetu i na reálných akcích NATURISTA.CZ.
5
 
-

Výhled na Pálavu.

Vložil rox (bez ověření), 18. Červenec 2011 - 19:31

Pohled na Pálavu a Pálavské vrchy(vápencové bílé skály) z n-pláže je skutečně nádherný. Mohu potvrdit z mé návštěvy předloni a vloni.

 
-

Pasohlávky

Vložil Pepper, 18. Červenec 2011 - 20:28

Moc pěkná akce – kéž by se ji podařilo udělat častěji…

 
-

Skvělé Pasohlávky...

Vložil Honza T., 19. Červenec 2011 - 18:46
Obrázek uživatele Honza T.

Velké díky Ivošovi,za uspořádání Naturistické slavnosti na Pasohlávkách (My Brňáci to známe pod názvem Mušov). Přivezl jsem sem 6 přátel (z toho 5 děvčat) už v 8 hodin ráno a začali jsme si užívat ještě před zahájením celé akce. Známe se už spoustu let z naší nuda pláže na Osadě, ale na žádné naturistické akci (kromě mě a mé ženy) dosud nebyli. Moc se nám všem líbila nejen velmi přátelská atmosféra typická pro všechny natuirstické akce, ale i rozmanitost různých soutěží v šipkách, petanque, házení létajícím talířem do trampolíny a pod. Spousta legrace byla i při vodních atrakcích, velmi se líbila soutěž v malování na tělo. Domů jsme odjížděli dle plánu kolem 20.hodiny, vůbec se nám nechtělo, zábava byla v plném proudu, ale užili jsme si nádherných 12 hodin plných sluníčka. Druhý den se na přeplněné Osadě nemluvilo o ničem jiném, než o nádherné akci na Pasohlávkách. Spousta lidí litovala, že se z jakého koliv důvodu nezúčastnila. Velmi příjemně působilo, že někteří z nás se objevili v tričkách nebo s kšiltovkou s logem Naturisty. Vojta tu svoji dostal zadarmo od šéfa všech naturistů, když se zmínil, že ho začíná bolet hlava ze sluníčka. Doufám, že ji sundá z hlavy alejspoň v noci. Už nyní se všichni těšíme na příští akci na Pasohlávkách. Je to ta nejlepší cesta ke zvýšení návštěvnosti našich naturistických akcí v Brně-Kohoutovicích.Honza. [Úsměv]

 
-

Pasohlávky = Super víkend!

Vložil stpetr, 19. Červenec 2011 - 13:01

Ahoj všichni! Do Pasohlávek jsme přijeli už v pátek večer a trošku jsme byli překvapeni – na pláži ani noha, ve vodě taky nikdo, jen v restauraci čilý pracovní ruch – montovalo se nějaké potrubí atd. – ovšem v sobotu už bylo jasno – je to tady…Nádherné počasí, pro každého nějaká atrakce nebo sport a voda jak pohlazení. Škoda, že je to pro nás tak daleko, jezdili bychom častěji…Valaši ozvěte se, dejte tip, kam se natur rekreovat, aby nás to finančně nezruinovalo? Pozdravujeme organizátory slavnosti v Merkuru a díky za super zážitek – příště se určitě zase uvidíme!!!!!! SUPER! Díky! Vsetíňáci

 
-

Pár miniaturek z Pasohlávek...

Vložil Honza T., 20. Červenec 2011 - 23:28
Obrázek uživatele Honza T.
Ještě přikládám pár miniaturek s připomenutím si neskutečně krásného dne.1122334455667788