NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Slunečná a usměvavá Věstonická Venuše 2013

Vložil Anonymní, 24. Červen 2013 - 11:56

Potřetí jsme se v novodobé historii (dříve do r. 1997) setkali na naturistickém setkání Věstonická Venuše u Malé laguny ATC Merkur v jihomoravských Pasohlávkách. Přesně načasované počasí, veselá společnost i nezapomenutelná diskotéka na konec dávají tušit, že třetí Venuše byla do třetice všeho nejlepšího.
K tradičním disciplinám letos přibyla odpolední jóga, nejrůznější houpání a válcování na vodě, večer diskotéka, které neodolal nikdo, takže vedle sebe trsali tříletý klučík se sedmdesátiletým dědou. K nezapomenutelné neodolatelnosti hlavním dílem přispěl klávesista Radek Verner.


Naturisti SlovinskoNaturisti Slovinsko Příjezd (od Jadranu)
Sjížděli jsme se už v pátek a mezi prvními byli kupodivu ti z největší dálky (475km) – naši dobří přátelé ze Slovinska. Ti kteří nás loni zdrtili ve všech sportovních disciplinách a přesně ti, kteří našince loni inspirovali k letošní odvetě.
Páteční odpoledne bylo ale ve znamení krásného slunečného počasí, koupání ve velmi čisté Malé laguně s nezapomenutelným výhledem na Pálavu. Dokonce ani disciplinovaní Slovinci se tentokrát hned nepustili do tréninku, ale až do večera si užili dokonale posečené pláže po skoro pětisetkilometrové štrapáci od Jadranu.
Páteční večer už byl ve znamení (naháčské) restaurace U NAHÁČE Igora Šebestíka, který nám jako každoročně připravil ty nejlepší podmínky pro náš naturistický víkend. 220 Kč za celodenní stravování, dokonale upravené hřiště, sobotní grilování a samozřejmě dostatek Budvaru i Pardálu :-) Jako milé překvapení nám letos pozval velmi akčního klávesistu Radka Vernera, který sobotní večer nenechal v klidu i toho nejzatvrzelejšího mrzouta.Bosý Slovinec vítězí!
Sobotní ráno už bylo ve znamení tradičního zahájení naší Venuše – NUDI BĚH kolem Malé laguny. Tento okruh o délce 720m je docela dobrou prověrkou zdatnosti a i letos byly rozdíly v časech opravdu obrovské ;.-). Na start se tentokrát postavilo ke dvacítce nadšených naháčů všech věkových kategorií. V cíli byl nakonec první Slovinec Dušan Šetina v novém rekordu 2 min. 41 sek., následovaný dalším Slovincem Jože Bradačem. O českou záchranu se v této disciplině pokusil Ivo Žurek na třetím místě. Ze žen doběhla nejlépe na 10. místě Češka Jana Gříbková.

Prvních 5 míst v pétanque pro Slovince
Po zahajovacím běhu se charismatický Jožko Puc pustil do organizace pétanquového turnaje, kterého se zúčastnilo 12 dvoučlenných družstev. Ani v této disciplině Češi příliš nezaváleli, když v celkovém pořadí prvních 5 míst obsadili opět Slovinci :-(.
To se ale teprve schylovalo k „hlavní“ disciplině víkendu – volejbalovému turnaji. Hlavní – protože původní turnaje Věstonické Venuše byly téměř výhradně volejbalovými víkendy. Uvozovky, protože v současnosti se nejedná o turnaje, ale o nerovný boj kočky s myší.Volejbal – opět českomoravský debakl
Přilákání zdatných n-volejbalistů jsme od loňska věnovali opravdu hodně energie – od distribuce plakátů až po osobní pozvání volejbalistů na jejich plážích. Bohužel lenost českých naturistů je tak nepřekonatelná, že po loňském debaklu se i letos sešlo opět velmi nesourodé družstvo. To odešlo ze hřiště s prohrami 25:7, 25:8 a dále se v „turnaji“ raději nepokračovalo.
Už opravdu nevím, jak české n-volejbalisty víc přilákat k tak dokonalé akci jako je N-Věstonická Venuše. Jedna z nejlepších n-lokalit s veškerým vybavením, to nejvhodnější počasí pro hry a sport, 220 Kč za celodenní stravu, ubytování za pakatel, spousta zábavy od rána až do noci – a Češi opět odešli s nakládačkou…

V šipkách na nás nemají
Jedinou disciplinou, kterou ovládli Češi, byly šipky. V těch vyhrál Přemysl Svoboda s 55 body z 9 hodů, druhý Petr Fencl s 54 body před třetím Jožkou Pucem.
Turnaje v šipkách se účastnilo 23 naturistů a házelo se na 3 kola, každé po 3 hodech.


Naturistická jóga na Malé laguně poprvé
Poprvé se letos sešli na Venuši příznivci jógy. Ta má v nedalekém Brně dnes už delší tradici, a tak se tato už v józe „sehraná“ skupina sešla tady, pod širým nebem a mezi crvrlikajícím ptactvem pozdravila slunce.


Třicetistupňové čvachtání, skákaní a houpání
Abyste si nemysleli, že se naturisti na letošní Venuši jen „mořili“ sportem, tak se podíváme, jak to vypadalo u vody a ve vodě. Počasí opravdu přálo v té největší míře, voda v Malé laguně byla teplá skoro jako ve vaně a to lákalo k nejrozličnějšímu dovádění. Vodní houpačka patří už klasicky k nejoblíbenějším a vedle vodního válce byla skoro pořád v pohybu. Tentokrát už bylo naháčům houpání asi už příliž nudné, tak soutěžili, kdo vydrží na obrácené houpačce nejdéle.

Malované miminko
Malování na tělo patří mezi neoddělitelné zábavy našich setkání. Tentokrát bylo v poněkud menší míře až na úplný závěr odpoledne, ale přesto byla vidět celá řada pěkných kreseb. Nejdokonalejší bylo určitě „Moje miminko“, které si budoucí maminka sama nakreslila na bříško. Držíme palce, ať všecho dobře dopadne a koncem prázdnin srovnáme, jak se maminka kresbou přiblížila skutečnosti :-)

Finále aj se Zdravljicou
Na někoho k večeru z toho všeho už přišla dřímota, ale finální část dne už pro všechny organizátory i pomocníky byla v plném proudu. Sepsat všechny výsledky, vyplnit diplomy, zkoordinovat průběh vyhlašování a hlavně! nezkazit překvapení pro slovinské hosty!
V pravém slova smyslu hrdina blížícího se večera Radek Verner už rozbaloval svoji Yamahu a já se ho trochu s obavou ptal, jestli se zamýšlené překvapení bude konat.

Slovinská „Zdravljica“ dopadla na výbornou (You Tube nikdy nezklame) a my jsme byli svědky po právu vítězného „Ki ne skoči ni Slovinec!!!“. A slovinské vítězné poskakování bylo opravdu na místě. Nejenže nám tento ministáteček ukázal, jak naturisti umí opravdu velmi zajímavě prožít svůj volný čas na n-plážích, utužovat kolektiv, svoje zdraví sportem, zručnost hravými soutěžemi. Už druhým rokem nás taky překvapují svojí chutí cestovat. Mnozí z nás stále nechápou, jak je možné, že se naturisti od Jadranu trmácí do jakýchsi Pasohlávek???

Vítězové dostávají diplomy, gratulace se hrnou ze všech stran, my přidáváme každé slovinské rodině náš letošní kalendář, s díky přijímáme slovinské víno a další dárky a všechno to spěje k Živáňské a grilované kýtě, které už všude voní do široka daleka.

Živáňská, grilovaná kýta a točte se Pardálové!
Po pátečním Moravském vrabci, poledním řízku s bramborovým salátem je tu Živáňská pečeně, vedle grilující se vepřová kýta a samozřejmě TOČTE SE PARDÁLOVÉ!
Dokonalý naturistický den je za námi a před námi je jedna velká diskotéka až do půlnoci.

Radek nekompromisně rozehnal mračna
Nad Merkurem se sice stahují mračna a opravdu začíná pršet. O tom, že tehle večer ale OPRAVDU bude stát zato, nás vbrzku přesvědčuje grupa naháčů na čtyřkolce, která si to hasí plnou parou k vodě :-D. Ani hlavní hrdina večera Radek Verner nezůstává pozadu a prakticky okamžitě strhuje všechny do trsajícího maratonu, který skoro bez přestání bude trvat až přes půlnoc.
Jen nepatrně odrostlá mimina trsají vedle hůlku odhazujích důchodců, nic nevadí, že mám jen jednu nohu, Olympici, Kabáti, Divokej Bill, … ti tady totálně všechny ovládli a já myslím, že tohle Malá laguna ještě nezažila.

Čerstvé naturistovo ráno
Čerstvý pasohlávský vzduch pomáhá i tomu, že rána tu nejsou kalná a tak se po nedělní ranní koupeli scházíme opět u oblíbeného nudi okénka na ranní kávě a slunný víkend pokračuje dál. U Naháče nás čeká švédský stůl a po něm krásná slunná neděle.

Naturistická Věstonická Venuše 2014? Určitě ANO!
13. –15. 6. 2014
Infostrana Naturistická Věstonická Venuše 2014.

Bungalovy jsou už v únoru obsazené!

Info: naturista@naturista.cz

Velké díky paní Marcele Čáslavové a Igoru Šebestíkovi za pomoc při zdárném průběhu letošní Naturistické Věstonické Venuše.
Historické vzpomínky z VENUŠE 1997


Víte, že:
  • Tuto a další desítky podobných akcí v ČR organizuje neziskový projekt NATURISTA.CZ?
  • Se zde dozvídáte aktualizované informace a tipy na vaše naturistické vyžití?
  • Se snažíme o vytváření dalších míst pro vyžití bez plavek?

Podpořte prosím jakkoli tuto naši činnost, mockrát děkujeme.
Info: naturista@naturista.cz

Naturistický klub MALI RAJ ve středním Slovinsku vás zve na své prázdninové setkání.

Kdy: 12. – 14. 7. 2013
Co: přátelské setkání u vody, při hrách, lukostřelbě, kuželkách, volejbale a samozřejmě dobrém jídle.

Info: MALI RAJ, Slovenia
5
 
-

Věstonická Venuše

Vložil pat66 (bez ověření), 25. Červen 2013 - 7:41

Skoro až člověk lituje, že tam nebyl [Pláč] Sice jsem kdys hrával závodně volejbal na ZŠ [Spiklenec] , ale to už odvál čas a když jsem před 20 lety si to chtěl zkusit jestli to ještě umím, tak to bylo totální fiasko [Zmatený] Ale, že jsem přišel o tu jógu, to mě fakt mrzí, přeci jen se jí věnuji přes 30 let. Alespoň, že vám i nám (v Čechách) vyšlo počasí, na Moravě, ale bylo asi o trochu lépe [Tmavé brýle] [Spiklenec] P.S.: třeba mi to vyjde příště [Ostych]

 
-

Nemusíš litovat a příště

Vložil kebirk, 25. Červen 2013 - 20:57
Obrázek uživatele kebirk

Nemusíš litovat a příště rovnou přijeď [Spiklenec] …Já jsem hrála volejbal taky před 20 lety a tady jsem se posléze rozehrála…Základy člověk nezapomene.Bylo to opravdu skvělé,těšíme se na další rok a už sháníme volejbalisty…snad se to podaří a získáme víc bodů, příp.i porazíme Slovinské protihráče [Rozzlobený] !