NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Čtvrtá Naturistická Venuše v ATC Merkur Pasohlávky 2014

Vložil Anonymní, 17. Červen 2014 - 13:42

Kolem stovky naturistů z Česko-Slovenska, Slovinska, Německa a Španělska se už počtvrté v novodobé n-historii sešlo u Malé laguny ATC Merkur Pasohlávky k víkendovému klání v běhu, volejbale, šipkách, pétanque a letos poprvé ke kajakovým závodům. Oddychově se pak naturisté sešli ke společnému cvičení jógy pod širým nebem.

Pěkné počasí přálo sportovním výkonům, ale i koupání a opalování. Sobotní večer patřil grilování vepřových kýt, odhalení nového plakátu restaurace Igora Šebestíka NAHÁČku a samozřejmě hudbě a tanci až do 1 hodiny v noci.


Naturist.siNaturist.si Sjížděli jsme se už v pátek a každý podle gusta se pustil do díla. Velmi milým hostem byl vedle našich už dobrých známých Slovinců tentokrát i španělský naturista Pedro Villena z Madridu. Ten vážil cestu dlouhou 2500 km, aby si mohl s námi zasportovat.
Páteční večer jsme věnovali spíše Pardálovi, než nějaké ušlechtilejší naturistické zábavě.
Po 22. hodině jsme se podívali na rozhovor Zdeňky Huňáčkové (organizátorky n-jógy v Brně) s Janem Krausem v jeho show. Rozhovor bohužel nebyl ani o józe, ani o naturismu, ale určitě splnil předsevzetí Jana Krause udělat si srandu z čehokoli, co se mu zamane. V tomto případě to byl tedy „humor“ dosti hrubého zrna:Sobotní ráno: Běh kolem Malé laguny – venušina královská disciplina
Kolem 8. hodiny sice přešla lehčí přeháňka, ale v čase startu úvodního běhu kolem Malé laguny se nebe zcela rozjasnilo a 25 naturistů vyrazilo na 720 metrů dlouhou trať.
Už loni jsme dohodli změnu směru trasy a styl jejího absolvování. Minulé ročníky jsme totiž běželi naplno od začátku až do konce a textiláci si v jejich části laguny troufli pokřikovat na naše jednotlivé běžce. Tentokrát jsme po textilní části běželi všichni pohromadě a v tomto stylu se nám od textiláků dostalo povzbudivých zvolání i potlesku. Samotný závod pak začal až v jeho 2. polovině po FKK pláži.
Volejbal: Slovinská rutina vs. © Czech Easy Living
Toto označení jsme si nevymysleli my, ale doslechli jsme se ho od našich zahraničních hostů na dotaz, jak by se dali stručně charakterizovat Češi. Spolu s nalevo uvedenou fotkou jsme tedy dali dohromady „logo“ českého životního stylu.
Stejně jako loni, předloni a předpředloni byl volejbalový turnaj opět skutečným debaklem českého naturistického volejbalu. Výsledkem 4:0 opět zvítězili Slovinci, kteří si s našinci pohrávali jako kočka s myší a v poslední hře to jednoho Slovince dokonce přestalo bavit, tak odešel a slovinský triumf dohrávali vítězové pouze ve 3 hráčích :-(.
Opět tedy nezbývá než konstatovat, že čeští naturisté nejsou schopni dát dohromady 4 hráče, kteří by alespoň důstojně prohráli s nadšeneckým družstvem Slovinců.


Poprvé na kajacích
Letos nás poprvé čekaly zbrusu nové kajaky, které pro návštěvníky zakoupil Igor Šebestík, provozovatel přilehlé restaurace NAHÁČku. Všechny kajaky byly hned od rána v provozu a pro naháče, kteří neholdovali jiným sportům, to byla příjemná zábava.
Sobotní odpoledne jsme dali dohromady i regulérní závod na těchto lodích, ve kterém zvítězila česko-slovenská dvojice vedená „Osmičkou“ (stejně jako v dopoledním běhu).


Naturistická jóga pod širým nebem bez posměšků i bez Krause (to jde)
Stejně jako loni si Lenka připravila cvičení jógy, které se konalo také v sobotu odpoledne. Za švitoření ptactva Malé laguny a meditativní hudby se tedy sešla skupina naturistů k příjemnému hodinovému cvičení.
Naštěstí Jan Kraus o této akci nevěděl, tak mohla proběhnout bez nemístných narážek a ke spokojenosti všech naturistů na Malé laguně.

Roman Bureš – nejpilnější naturista
Jako obvykle zaujal Roman Bureš v pátek k večeru svoji kreslířskou pozici, kterou opustil až v neděli :-). Pilně tak dokumentoval všechno,co se tento víkend dělo.
Možná i toto by se dalo nazvat Czech Easy Living, který dobyl a stále dobývá svět. Nelze nepřipomenout, že jeho původní český naturistický komiks MRAČNA vyšel nejen tiskem, ale byl přeložen i do angličtiny a v současnosti se překládá do francouzštiny.

Mnozí z nás sledují pokračování současného n-komiksu DRAČICA, jehož děj je zasazen do prostředí 50. let, nelítostných Tépésáků a jejich režimem pronásledovaných naháčů.


Šipky a pétanque
Pro úplnost dlužno dodat, že se na této Venuši konaly turnaje v šipkách a pétanque. Místo pro terč jsme nakonec našli na nově vyrobené vysvlékárně, kterou dle vlastního návrhu sestavil a vyrobil Igor Šebestík. Bude sloužit pro ostýchavější naturisty, kteří se stydí vysvlékat na veřejnosti. Tyto 2 komůrky jim tedy svými četnými otvory a absencí dveří napomohou k setřesení studu a ostychu. Toť tedy záměr autora.
Večer plný muziky
K 19. hodině se to už začalo všechno stahovat k restauraci NAHÁČku, kde bylo vyhlášení vítězů, křest nového plakátu restaurace a samozřejmě zábava až do noci.
„Knížete“ Igora jsme nechávali až do poslední chvíle v napětí a nový plakát, který mu věnoval Roman Bureš jsme rozvinuli až přímo před ním. Myslím, že motiv „NAHÁČku“ se moc povedl a že bude pěkným pojítkem mezi textiláky a naháči v této restauraci.
Křest se neobešel bez šámpáňové sprchy a dalších legrácek, čímž jsme se přímo překlenuli do zábavné části letošní Venuše.

Sláva vítězům, Easy Living poraženým
Následovalo vyhlášení vítězů, objetí, dojetí, dárky i párky, zdravljice i další hymny. I grilované kýty na sebe nenechali dlouho čekat.


Radek VernerRadek Verner Radek Verner a Lionss
Stejně jako loni nám hrál vynikající muzikant a bavič RADEK VERNER, kterého tentokrát mohutně podporovala spřátelená skupina LIONSS

Mockrát děkuju všem pomocníkům za pomoc při uskutečňování náročného programu, Igoru Šebestíkovi za stále se zdokonalující restauraci, služby, kajaky, terasy, vysvlékárnu, přístřešky… Děkuji také všem vzácným hostům, kteří vážili mnohdy dlouuuuhatánskou cestu až na Merkur, aby tady s námi prožili zajímavý víkend.

Nashledanou Venuše 2014 - ahoj Venuše 2015 :-)Nashledanou Venuše 2014 – ahoj Venuše 2015 :-)


Články z minulých Naturistických Venuší: 2013, 2012, 2011, … 1997
5