NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Věstonická Venuše 2012 pod slovinskou taktovkou

Vložil Anonymní, 26. Červen 2012 - 8:38

Letos jsme se podruhé novodobě sešli na Naturistické Věstonické Venuši, kterou jsme loni obnovili po patnáctileté přestávce. Zatímco loni se českých naturistů sjelo několik desítek, tak letos s velkou převahou sportoviště u Malé laguny ovládli Slovinci a nutno přiznat, že nám názorně ukázali, co to znamená naturistické klubové vyžití od A až do Z. Čecho-Slováci tentokrát zůstali velmi daleko za svými možnostmi. Sobota, která začala dopoledne během kolem Malé laguny, pokračovala soutěžemi v šipkách, celodenním turnajem v pétanque, trefováním se vším možným do všeho možného, skončila oblíbeným malováním na tělo a večer grilovanými kýtami a zábavou při muzice country kapely.


Naturist.siNaturist.si I když se naše Věstonická Venuše koná před sezonou, tak ubytovací kapacity byly překvapivě obsazeny měsíce dopředu. Naši rezervaci 20ti lůžek v přilehlých bungalovech jsme tedy využili beze zbytku, ostatní Slovinci přijeli s vlastními karavany a naši přijeli na otočku nebo spali pod stany.
Celkem se letos sešlo 25 Slovinců a kolem dvacítky Čechů + 2 Slováci. Mnozí Slovinci si ještě velmi dobře pamatovali na poslední Věstonickou Venuši v r. 1997, kdy nocovali také ve stejných bungalovech jako letos. Zřejmě čekali také množství našich naturistů jako před 15 lety, kdy se na Pasohlávkách sešlo kolem 10 volejbalových družstev. Obnovená tradice byla zvlášť pro nás dosti studenou sprchou, protože stylem srazu švábů na pivo se během víkendu dostavil jen zlomek předpokládaného počtu. V tomto je národ český naturistický vysloveně nevyzpytatelný.


Po Češích nebylo ještě ani vidu ani slechu a Slovinci s hned v páteční podvečer pustili do volejbalu. Hned od počátku na nich bylo znát, že hrají pravidelně a s chutí. Pokud by se ale některý oplatilský nebo antošovický, či křetínský klub osmělil a udělal si výlet na prosluněné Pasohlávky, tak by s nimi sehráli rovnocenný duel. Kdyby – chyby…
Večer jsme se sešli všichni v místní restauraci, kde měli účastníci plnou penzi a Pardál tekl proudem. Musím blahořečit provozovateli restaurace U naháče Igorovi Šebestíkovi, protože je pro mě zatím jediný hospodský, který si nehledí jen své pípy, ale sám si vzal na starost modernizaci volejbalového hřiště. To byl také jeden z důvodů, proč se Venuše koná právě tady. Také zajištění kapely na sobotní večer a řada věcí kolem programu byla dílem Igora.


Po propardálované noci jsme se probudili do programem nabité soboty. Hned po ránu jsme se sešli na startu zahřívacího běhu, který uváděl celou naturistickou sobotu. Trať vedla kolem Malé laguny a měřila 722 metrů. Na start se postavilo 14 běžců a běžkyň, jak jinak – většinou Slovinců. Povinnost zvítězit měl však šestnáctiletý Středomoravan Michal, který opravdu stylem strat-cíl proletěl trať v momentálně nastoleném rekordu: 2:04 min. Za ním ale už kralovali nazí a bosí Slovinci. Kupodivu i postarší slovanští bratři se ukázali ve výtečné formě a mnozí za sebou nechali i o 20 let mladší „borce“.


V pořád ještě zahřívacím dopoledni přišel na řadu turnaj v šipkách. V tom jsme dejme tomu drželi s našimi jižními bratry krok. Zvítězila rodina opět ze střední Moravy.
Kdo se chtěl více rozhýbat a něčemu novému se naučit, tak šel pokoušet svoji šikovnost na velmi nesnadném stroji a tím je Waterbird, neboli vodní pták. Vzdáleně připomíná jakousi tříkolku-koloběžku, ale dopředný pohyb na vodě se děje zručným komíháním podvodních lopatek. Asi 2–3 snaživcům se po cca. 2 hodinách podařilo na tomto mostru opravdu souvisle kroužit po hladině Malé laguny.


Pétanquový turnaj byl určitě nejdelší soutěží celé Venuše. Konal se od dopoledne až do večerních hodin a účastnilo se ho přes 20 naturistů.


Veselým zpestřením poměrně zdlouhavého turnaje byl fotbálek, který si s chutí zahráli naši naturisti ve venkovní části igorovy restaurace. Prostě tuto sobotu bylo všechno široko daleko kolem v naturistickém duchu.


Po obědě došlo i na volejbal, který byl právě do roku 1997 hlavní doménou tehdejších Věstonických Venuší. Tentokrát to byla opravdu velmi nerovná situace, když Slovinci ovládli veškeré volejbalové zápasy a jen hrstka našinců se snažila o záchranu cti. Budiž tento ročník povzbuzením pro ostatní české a slovenské n-volejbalisty! Naturistické setkání Věstonická Venuše v ATC Merkur Pasohlávky je dokonalé se vším všudy – nechybí zábava, hravost, soutěživost, dobrá muzika, příjemné posezení ve venkovní restauraci, krásné koupání v Malé laguně, nebo hlavní Novomlýnské nádrži.


V podvečer přišlo na řadu ještě oblíbené malování na tělo. tentokrát se ho ale neúčastnily desítky naháčů, jak tomu je na našich jiných akcích. Asi to bylo velmi teplým počasím, které na Merkuru vládlo celé sobotní odpoledne. Přesto se ale našim dobře známým Českým Těšíňanům povedl moc pěkný vlk na zádech :-).


Předávání cen nebralo konce a protáhlo se až přes 20. hod. Vítězové jednotlivých disciplin dostali diplom, náš kalendář 2012 a láhev místního jihomoravského vína. Slovinští hostě nás také obdarovali slovinským vínem a různými dárky z jejich místních naturistických klubů.Celý sobotní naturistický maraton zakončilo grilování vepřových kýt a místní country kapela, která hrála dlouho přes půlnoc. A Pardál tekl proudem, to ale už znáte…


ATC MerkurATC Merkur U ŘímanaU Římana Mockrát děkujeme našim slovinským přátelům NATURIST.SI za návštěvu po 15 letech a slibujeme, že napříště i kdyby heverem, tak dotáhneme na Naturistickou Věstonickou Venuši 2013 aspoň tolik Čechů, Moravanů, Slezanů a Slováků, abychom oproti nim nebyli v ostudné menšině.
Děkuji paní Marcele Čáslavové z ATC MERKUR PASOHLÁVKY za trpělivost s našimi „specifiky“ a vstřícnost našim mnohdy náročným požadavkům.
Děkuji Igoru Šebestíkovi za poskytnutí prostoru restaurace U naháče, zdarma waterbird, služby restaurace, modernizaci hřiště a vůbec všechnu starost o naši Naturistickou Věstonickou Venuši.
Děkuji všem kamarádům naháčům za pomoc při přípravě, průběhu a uklízecích pracech na této akci.


A našinci! Chyťte se za nos! Nuda pláž na Merkuru je jedno z nejkrásnějších míst, které naturismus v ČR může nabídnout. Tak neváhejte a Naturistická Věstonická Venuše 21.-23.6.2013 je naše! Plakát ke stažení

Naturistická Věstonická Venuše ATC Merkur Pasohlávky 21.-23. 6. 2013Naturistická Věstonická Venuše ATC Merkur Pasohlávky 21.-23. 6. 2013Naturista KlubNaturista Klub
5
 
-

pasohlávky

Vložil Valkyrie (bez ověření), 12. Listopad 2012 - 19:28
nádhery jižní moravy, počasí vyšlo úplně supr…krásný areál, prostě dovča jak má být…ubytování přímo u vodyubytování přímo u vody pálavapálava