NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Čtyři roky Naturistických party v Babylonu

Vložil Anonymní, 1. Květen 2008 - 10:28


Ač k nevíře, tak v červenci 2008 vstoupíme do 5. ročníku babylonských Naturistických party. Pro osvěžení paměti se můžeme podívat, jak to všechno začínalo. N-party prošly neobejítelným vývojem a dneska, myslím, jsou vzorem pro všechny podobné podniky u nás. I když je pořád co vylepšovat a pořád je možné se ještě líp bavit [Spiklenec] 

OK!OK! Čím to je?
Myslím, že dnes už mají babylonské n-party nezaměnitelnou atmosféru, pro kterou se sem vrací spousta naháčů. Svoje hraje originálnost objektu, ale hlavně společnost, která ji vytváří. A jistě taky naše pohanská nedotčenost civilizací, která nám dovoluje aspoň na chvíli se zříct „výdobytků“ moderní doby.
Pokus pořádat n-party každý měsíc svědčí o podpoře pana Babylóna nám naháčům. Teď je jen na nás, jak příležitosti využijeme a návštěvností dokážeme, že o N-Babylon máme zájem.
Ne všechno šlo od začátku tak, jak bychom si představovali. Dodnes je 20. hodina větším či menším stresem pro personál, který v praxi uvádí pojem NATURISTICKÁ PARTY. Sám řešívám případy, kdy přes moře informačních tabulí, letáků přijde textilák do aquaparku a zírá, jako kdyby se ocitl na Marsu. Následuje infarkt, zuřivé dožadování se vrácení vstupného, honění „věci na vyšší místa“, prostě nepříjemnost. Sám jsem byl na koberečku u pí Babylónové (bývalá inspektorka ČOI), kde jsem si vyslechl slova jako „Sodoma-Komora“, „Dekadence“, „Hodinový hotel“ a podobné legrácky. Naštěstí pan Babylón nás drží, takže se máme, jak se máme a dost hodně podniků nám může závidět. Věřím, že n-party dělají Babylonu slušnou propagaci a tím i potřebné zviditelnění ve stále hustší konkurenci. 

Muzika
Podle mě za spontánní a vyjímečnou atmosféru n-party může Honza Jandera, který je jedním slovem DOKONALÝ. Dříve mi jeho vystoupení připadala trochu jako „Házení perel…“. Zvláště v poslední době musím ale rád konstatovat, že i tak rákosnický národ, jakým jsou naháči, se dostane do varu nebývalého. Tak minule došlo i k dokonalému rozohnění samotného Jandery, který vystřihl The Wall, jak samotní Pink Floydi a aspoň pro mě to byl zážitek z největších. Bohužel k tomu došlo až k půlnoci, kdy se AP ploužilo jen asi 5 pidilidiček [Smutný] . Byla to tím taková absurdní situace, že za utichajících tobogánů a vodotrysků zažil Babylon něco, co se zažívá jen občas, neplánovaně a neočekávaně. Inu, muška jenom zlatá… A na příští n-party: „Hele, zahrej to vod těch Pink Floydů! [Smích] ". A to že jako ztuhlý prsty a moc zima a moc vedro a že radši Škoda lásky… Prostě zvadnul [Zmatený] .
Aby n-party nebyla jen o vodotryscích a tobogánech a "nejdokonalejší e-předehře“, tak je potřeba Janderu držet ve varu a to pokud možno celé 4 hodiny. Jakmile se začne nudit, zapne rozhlas po drátě a jde tlachat s Kozákem, tak je všechno špatně a to může zrovna zůstat doma a tlachat si s prababičkou.
Nejlepší bude, když ho hned od začátku budeme bombardovat.
"Helejte Jandera, zahrajou tady pro Boženku Pec nám spadla, kdopak nám ho postaví. Vona když to slyší, tak je dycky hned naměkko a mně to zasejc pomůže [Tmavé brýle] " (Osvědčené afrodiziakum, radí sám Radím Uzel). A Jandera na to čeká! Muzikant, který začne zvečera hrát a lidi tak jako pocucávaj limonádku a jako že to je moc pěkný takhle sedět nahej v hospoďe, tak takhle se muzikant moc do varu nedostane. Pak pustí rozhlas po drátě a jde vykecávat za Kozákem. Řeknu vám ale, že Kozák dovede Janderu rozparádit dokonale. Když spustí nějaký to karaoke, tak to nemá chybu a není nad něj [Smích] [Vyplazený jazyk] . Pak určitě nebude Jandera k půlnoci bořit Babylon pro nás 5 lidiček, ale bude mu v tom pomáhat aspoň nás 500 [Ďáblík]Jak dál?
Od roku 2004 udělaly n-party spoustu pokroků a když bude mít Jandera při každé důvod zapomenout na ztuhlé prsty a pokaždé nám k půlnoci pomůže zbořit zeď mezi textiláky a námi, tak to bude ta nejlepší budoucnost nejen pro naháče, ale pro spoustu lidí, kteří žijí ve vleku cílené masáže většinové společnosti. Ohlasy na n-party jsou vynikající. Dokonce i našim polským soudruhům se dostalo náležitého pozvednutí adrenalinu, když jsme je vytáhli ze sauny a Jandera jim v originále zapěl jejich současný hit hitů – Jožin z bažin (Juzek z bagien, 1978! Polsat TV4). [Smích] Pořád přicházejí noví lidé, kteří se na n-party dostanou čirou náhodou a pokud nejsou zaslepenými textiláky, tak odcházejí nadšeni a příště dovedou další svoje známé. Dělejme to prosím taky tak, aby to NEJDŮLEŽITĚJŠÍ, co drží N-Babylon v pro nás pořád napuštěném stavu, bylo aktuální i za 5 nebo 50 let. Pokud bude návštěvnost, tak není sebemenší problém.
Rádi bychom, aby n-party byly veselou lidovou zábavou. Nudy si jistě zažijeme všude jinde dost. Chtěl bych doporučit všem fotografům, kteří se vždy nahrnou do míst, kde se maluje na tělo, aby napřed sami přispěli ke společné zábavě a až potom SVOJE díla fotografovali. Shluk fotografů není NIKDY vůbec žádnou zábavou. Řekl bych, že čím více fotografů, tím méně malujících se a tím slabší zábava. Nechejte Božence zahrát sólo Pec nám spadla, Poláci těšte se na Juzka z bagin, svoje společenské i fyzické postavení nechte v šatně nebo v ložnici a PŘIJĎTE SE BAVIT!!!
Následující Naturistická party Babylon: sobota 31. 5.2008
Pro polské přátele Ivana Mládka bude připraven opět jeho PROGRAM.

Dubnová n-party. Pobyt v Hotelu**** Babylon vyhrál Motýl, druhá byla Mašina Pacific Union:

Chomutovské sluníčkoChomutovské sluníčko Amooore miooo!Amooore miooo! Amorevole Italiano!Amorevole Italiano! Oranžovočerné puzzleOranžovočerné puzzle Vítězný motýl, Mašina Pacific, Den a nocVítězný motýl, Mašina Pacific, Den a noc Ferda a jeho přáteléFerda a jeho přátelé VítězkyVítězky
4
 
-

Párty, zábava, fotky

Vložil misak, 2. Květen 2008 - 22:24

Hudba u bazénu je mi šumák nebo mi spíš vadí, zatancovat si chodím jinam a raději si na to vezmu motýlka a lakýrky, ale v tomto případě pro mě za mě proti gustu žádný dišputát. Nicméně bych se připojil k apelu na fotografy. Nevím, jestli jejich shluk kazí zábavu nebo dokáže někoho odradit od aktivit, jakou jsou různé naturistické (pardon, pro mne raději nudistické) soutěže – malování na tělo, volby miss a pod., ale podle mne je to určitě značně odpuzující prvek.
Cituji z pozvánky na Mikuláše 2007: „Po celou akci je ZAKÁZÁNO POŘIZOVÁNÍ OBRAZOVÝCH ZÁZNAMŮ jakýmkoliv zařízením (fotoaparát, kamera, mobilní telefon). K dispozici vám bude oficiální fotograf..“ Když to šlo tam, nevím, proč by to nemělo platit i jinde. Zakázat to jistě jde – Chytilová měla problémy, když si chtěla na pláži vyfotit své vnouče (no comment), například, a krom toho na malby na tělo by se mohla vztahovat i ochrana autorských práv, kdybychom to vzali ad absurdum.
Když už se někdo zúčastní, musí počítat s tím, že na něj bude vidět a pravděpodobně nebude mít stydlivou povahu, takže proti vkusnému publikování třeba zde nebude mít námitky, ale do památníku neznámého pupkáče se asi netěší. Inzerovaná nahota navíc bohužel občas (?) přitáhne i pár (?) lidí, kteří to mají sexuálně trochu … nevyřešené … nebo nestandartní (můžete se konečně rozhlídnout i tady). Už jsem byl v Babylonu uvítán plavčíkem varováním „oni tu některý kradou ručníky a pak si k nim čuchaj“ a početní převaha fotografů nad soutěžícími mi připadá skoro jen o malé zrnko slabší káva.

 
-

Zákaz fotografování

Vložil zurek (bez ověření), 3. Květen 2008 - 10:14

Zákaz focení se tady, i jinde už přemílal několikrát… Konkrétně v Babylonu je majitel proti zákazu. Já, pokud mi síly stačí, tak upozorňuju pocházející fotící v aquaparku – divoká řeka, vodotrysky atd. Brejlatce, který s sebou pravidelně táhne tuny foťáků a kamer upozorním hned v úvodu, že si má jít fotit jinam. Vždycky poslechne. Co se týče focení při soutěži, tak to je něco jiného. Tam se předpokládá, že se budu jako malíř tak strašně moc snažit, aby se o mne fotografové přímo drali. A dokonce můžu vyhrát třeba lízátko. Pokud mi ho moje modelka sama nenabídne po n-party.
My jsme v Babylonu už prošli pár takovými soutěžemi, spousta naháčů se nechala vyfotit (i poprvé v životě), jejich fotky jsou na internetu. Za ty roky jsem dostal asi 2–3 emaily, kdy chtěli dotyční svoji fotku z Naturisty dát pryč. Ve všech případech se jednalo o lidi v publiku [Smích] , tedy ne soutěžící. Pokud by fotografování soutěže rušilo, tak by se postupně malovalo čím dál míň lidí a nakonec by zůstali jen ti mamlasové fotografové, kteří by fotili nakonec sami sebe. Opak je ale pravdou. Kvalita obrazů na tělo je čím dál lepší a soutěž je čím dál kvalitnější. Nechci to zakřiknout, ale příště bysme se měli dočkat poprvé profesionálního malíře na tělo.
Je pravda, že svého času zakolovaly po emailu poněkud ostřejší fotky, tohoto důsledek jsem popisoval v tomhle článku. Tedy ostřejší… [Spiklenec] , oproti tomu, co je na netu vidět na každém rohu, to byla dost slabá limonádka. Nicméně jsme si uvědomili, že pokud ženiny nohy svírají (až, nebo dokonce) úhel 90°, tak to může být úkaz pro n-svět neslýchaný. Já myslím, že je to akceprovatelné a v budoucnu se ani v emailu ani na Naturistovi nesetkáme s úhly většími než 5°.
Aktuální fotografie jsou pro budoucnost naturismus životně důležité. My nechceme být žádnými n-teoretiky, diskutéry nebo rákosníky. Chceme ukazovat nás naháče, jako úplně normální lidi, na kterých není vůbec nic mimořádného. Naše akce nejsou žádnými prskavkami, které prsknou a zhasnou.
Jsem přesvědčen, že fotky, které skončí v archivu úchylákově, jsou tím nejmenším zlem. Tito naši nemocní spoluobčané sami ví, že pokud to potáhnout takhle dál, tak nakonec zůstanou sami i se svými miliony n-fotek. Mně se ohledně úchyláctví moc líbil fil Účastníci zájezdu, kde se úchyláctví ukázalo i s jeho zdárným vyřešením opravdu skvěle. Na n-party by si každý, kdo jen bohapustě slídí s foťákem, měl uvědomit, že tohle je cesta do úplné izolace od lidí a měl by s tím fakt něco udělat. Nejlépe si najít nějakou úchylačku [Smích]

Jestli jsou n-party naturistické nebo nudistické, to je docela diskutabilní. Pravdou je, že n-party, která trvá 4 hodiny, tak po 2 hodinách začíná dosti usínat a já jsem odjakživa slyšel hodně hlasité hlasy, že tak dlouhá akce potřebuje nějaký program. Pod naturistickou akcí bychom si asi představili něco pod širým nebem. Vzhledem k teplotě je toto prakticky neproveditelné.

 
-

Pro te z Prahe co nečtó novine - Doprava do Babylonu

Vložil Dlouhan3, 13. Září 2008 - 18:16

Liberec bojuje o koupající se Pražany

Praha, Liberec – Žluté autobusy Student Agency jezdí dopoledne do Liberce poloprázdné a liberecký Aquapark Babylon ztrácí zákazníky. Špatná zpráva pro majitele obou firem. Ti se proto spojili a nyní lákají Pražany na výhodné jízdenky spojené s celodenní permanentkou do světa vodní zábavy.

Chtějí tak získat zpět zákazníky, o které přišli po otevření ještě většího akvaparku u Prahy, v Čestlicích.

Impulz ke spolupráci přišel ze strany majitele Student Agency Radima Jančury. „Linka z Liberce do Prahy je vytížená vždy jedním směrem. Ráno jedou lidé z Liberce do Prahy za prací a večer se vracejí. Ale dopoledne z Prahy je dost prázdná, stejně jako z Liberce odpoledne,“ vysvětlil Jančura.

Proto se dopravce dohodl smajitelem Babylonu Milošem Vajnerem na společném projektu, který podpoří i marketingová kampaň s rozpočtem zhruba milion korun. Ta má Pražany přesvědčit, aby jezdili za koupáním raději do Liberce než do vodního parku v Čestlicích otevřeného na jaře.

Majitel Babylonu Miloš Vajner připustil, že akvapark zaznamenal pokles klientů zhruba o 15–20 procent. Podle něj to není ale jen novou konkurencí. „Souvisí to s celkovým úbytkem návštěvníků na Liberecku,“ tvrdí Vajner.

Věří navíc, že se zákazníci vrátí poté, co si ze zvědavosti prohlédnou akvapark v Čestlicích. Ten je sice podstatně větší, ale dražší: celodenní vstupenka stojí do Babylonu 290 korun, den v Aqua Palace Čestlice 600 korun.

Student Agency s Babylonem začaly prodávat jízdenku se vstupenkou za 330 korun. Jedna jízda tak vyjde místo 100 korun na 20 korun. „O náklady se dělíme navzájem,“ dodal Vajner.

Vozit své klienty do akvaparku si chce i Aqua Palace, který v Čestlicích postavil průmyslník Pavel Sehnal. Zatím má jedinou linku z Prahy Opatova. „Probíhají o tom jednání, konkrétní trasy nemůžeme ještě říct,“ uvedl generální ředitel firmy provozující Aqua Palace Radek Steinhaizl.

Aqua Palace údaje o návštěvnosti nesděluje. „Poslední měsíce však dopadly nad očekávání úspěšně,“ dodal Steinhainzl.

Mladá fronta Dnes, sobota 13.9.2008, Autor: JAN SŮRA