NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Aquaworld – Budapešť MAĎARSKO, Pozvánka 8.12.2012

Vložil PavelT, 8. Listopad 2012 - 9:52

Píšu svůj první článek zde o Budapešti, s ohledem na prosincovou akci v Aquaworldu. [Úsměv] Nejdříve bych chtěl zmínit snadnou (cenově i časově) dostupnost. Do Budapešti jezdí luxusní autobusy tří společností (Praha – Brno – Bratislava – Budapešť), cesta trvá jen 7 hodin a stojí okolo 500Kč (z Prahy) jedním směrem. Autem to bude ještě o mnoho rychlejší. Ubytování v hostelech začíná na 5 Eurech za osobu a noc. Samotný Aquaworld je součástí komplexu hotelu Ramada.


Maďarská naturistická organizace NAVKE plánuje v sobotu 8. prosince 2012 akci v Aquaworldu v Budapešti. Jedná se myslím o JEDINOU akci v kalendářním roce, kdy se v CELÉM tomto Aquaworldu naturistická akce pořádá, takže je to docela příležitost na předvánoční Budapešť a naturistický Aquaworld, kterému dominuje replika chrámu Angkor.

Přijměte pozvání na jedinou naturistickou akci v Budapešti

Web Aquaworldu v Angličtině. Akce je v pozdních hodinách, ale je míněna i pro děti, pro které je tam připraven nějaký Santa program. Všechny atrakce – tobogány, sauna svět atd. mají být v provozu. Akce se koná od 22:00 do 02:00 ráno. NAVKE Aquaworld na tuto dobu pronajímá, a proto žádají o nahlášení účasti mailem na navke@navke.hu.

Find more about Weather in Budapešt, HUVlastní vyzkoušení aquaparku: V Aquaworldu jsem využil příjemné masážní trysky v bazénu, který nazývám „čvachtací“. 3 tobogány z prvního patra byly všechny fajn i se zajímavou kombinací tobogánu a spacebowl (=trychtýře) v jednom. Další 3 tobogány z 2. vyššího patra jsem ještě nevyzkoušel. Možná to byl název jednoho z nich – kamikaze – který způsobil mou nerozhodnost. Samostatný spacebowl neboli trychtýř je fajn a zajímavý je také hluboký bazén pro skoky z chrámu. V sauna světě se mi líbila relaxační sauna s hudbou, barevnými světly a voňavými sušenými bylinami na kamnech. Nižší teplota s vyšší vlhkostí zajistila kvalitní pocení. Samozřejmě jsem zašel i do finské, ruské a krystalsauny. Pobrouzdat se po kamenech v kneippových bazéncích se studenou a horkou vodou a pak si poležet na vyhřívaných lehátkách je balada.Co je možné v Budapešti vidět. Na prvním místě je to impozantní budova Maďarského parlamentu, který je možné vidět i zevnitř (PO-SO 8–16, NE 8–14). Dále je možné si udělat procházku po areálu královského paláce na jednom vrchu (procházku jsem uskutečnil před dvěma lety v lednu a dá se to i v zimě) nebo po areálu tzv. Citadely na sousedním Gellértově vrchu (byl jsem tam před rokem opět v lednu). Dále pak určitě bazilika Sv. Štěpána a Náměstí Hrdinů. Turistické tipy v češtině najdete zde.

Budapešť je městem lázní. Nejznámější a asi nejhezčí jsou lázně Gellért, jejichž fotky jsou obvykle v článcích o Budapešti. Pak tu najdete největší termální lázně v Evropě Széchenyi a historické lázně z dob Turecké okupace. Průvodce lázněmi Budapešti. Mezi moderní wellness centra patří Oxygen, který jsem navštívil a kterému bych dal 4–5 hvězdiček. Krásné moderní cenově dostupné (pobočka Újpest) prostředí s vlastním sauna světem a pobočka na Gellértově vrchu má i panoramatickou saunu s prosklenou stěnou a výhledem na Budapešť . Vstup v pobočce Újpest je 3000HUF a dvojnásobek v druhé pobočce na Gellértském vrchu.

Vstupné na naturistickou akci v Aquaworldu v prosinci: pro členy naturistických asociací/klubů dospělý 3.950 HUF, dítě (6–18) 2.750 HUF pro nečleny dospělý 4.450 HUF, dítě (6–18) 2.950 HUF Výše uvedené ceny platí při zaplacení předem do 21.11. Pak se k nim přidává 1.050 HUF při zaplacení u vstupu. Informace o akci v angličtině zde.


[Úsměv] Přijeďte na vlastní oči vidět, kouzlo noční Budapešti [Úsměv]Doprava do Budapešti STUDENT AGENCY autobus, odjezdy v 7:00 z Prahy, 9:30 z Brna, 11:15 z Bratislavy, příjezd do Budapešti v 14:00, cena 500,–Kč. Nebo také den před akcí, opět 7:00–14 nebo 15:00–22:30. Dále Eurolines autobus, den předem 15:00–22:30 za 400až550Kč. Nebo autobusy, 8.12. Praha-Budapešť 7:00–14 a 13:30–20:15 za 4.890HUF. Výstup je v Budapešti Népliget, kde jezdí metro 3 (modrá linka).


Zvětšit cestovní mapu

Doprava do Aquaworldu Budapešť. Souřadnice a kontakty aquaparku. MHD doprava. Do Aquaworldu jezdí autobusové linky 230 a 30, které vyjíždí z Keleti Pályaudvar (Východní nádraží [vlakové]), což je také stejnojmenná zastávka metra 2 (červená linka). Dále staví u stanice metra 1 Hösök Tere (žlutá linka) a u stanice metra 3 Újpest Központ (konečná modré linky). Celkem to trvá z počáteční stanice 46 minut a Aquaworld je na konečné č. 230. Jízdní řád linky je zde (vysvětlivky pod řádem v Angličtině). V sobotu jede poslední autobus 230 z Keleti v 21:03. Autobus č. 30 má podobnou trasu, ale končí jinde. Jedete do zastávky Homoktövis iskola, což je 1 zastávka před konečnou. Po výstupu se trochu vrátíte a zabočíte doprava, kde se ulicí Tófalva utca (stále rovně) dostanete až k Aquaworldu, který je už po setmění dobře vidět i z dálky. 30 jezdí častěji 3–4 x za hodinu. Jízdní řád linky je zde.Akce je organizovaná JINAK než v ČR. Aquaworld se pronajímá. Akci pořádá NAVKE (naturisté z Budapešti) nikoliv Aquaworld. 1) Vstupné proto vybírá člověk z NAVKE, a proto jen HOTOVOST, platba kartou NENÍ možná. 2) Pokladník se chce akce také zúčastnit, takže počítá s tím, že všichni přijdou na začátku, to jest v 22:00 +/- 15 minut. Mějte časovou rezervu. 3) Pokud se chcete zúčastnit a ještě jste se nenahlásili, učiňte tak prosím co nejdříve na navke@navke.hu . Na závěr pár tipů na Maďarskou výslovnost. Přehlásky jako v Němčině, až na to, že Maďarština je má krátké i dlouhé. S = Š, SZ = S, ZS = Ž, GY = Ď, LY = J, alespoň takto to slyším.Zvětšit mapu

Článek mírně redakčně upravil Roland.


Naturista KlubNaturista Klub
Přispěvatelé: Líbil se Vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z Vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Podělte se o zážitky s ostatními čtenáři. Za článek většího informačního rozsahu Vám nabízíme volnou vstupenku na libovolnou akci Naturisty cz.
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naturisty.

Pokud byste chtěli podpořit Naturistu cz. jakoukoli částkou, tak můžete bez poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. 
Předem Vám děkujeme.

Inzerenti a zájemci: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, nabídku, služby nebo Vaše činnosti? EMAIL. [Pošta]
Využijte prosím naši širokou nabídku Vaší prezentace na internetu i na reálných a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5
 
-

FKK Maďarsko a jejich akce.

Vložil Roland Jitka, 8. Listopad 2012 - 21:20

Tento termín kulminuje s termínem naší akce Hradec Králové a protože máme domluvenu návštevu našich kamarádů z Miličína v Jaroměři s následnou návštěvou poprvé Hradce Kralové jako FKK akce nemůžeme se bohužel této akce zúčastnit. Budapěšť a Maďarsko milujeme a noční Budapečť je opravdu zážitkem. Proto se snažíme vždy na našich cestách projíždět Budapeští v noci. Asi by naši slovenští kolegové ovládající maďarský jazyk měli hlidát na FKK stránkách Maďarska a zaevidovat uvedenou akci nebo akce v Maďarsku a také zakomponovat do našeho kalendáře podstatně dříve. [Spiklenec]

 
-

Budapešť

Vložil PetrK, 9. Listopad 2012 - 15:52

Jaj, to vypadá dobře, kouknul jsem na video, moc bych si chtěl zkusit vodní surf :) (jestli bude v provozu) Ale trochu mne děsí tři věci:
1/ počasí v prosinci (D1 na Vysočině může být nepřekonatelný problém, i pro autobus)
2/ z Prahy je to přeci jen daleko na výlet na otočku
3/ maďarština (to je pro mne fakt děsuplná řeč…) 

Ale pokud mne někdo přemluvíte… ;-)

Díky za info, Petr

 
-

Maďarština pro PetrK

Vložil Roland Jitka, 9. Listopad 2012 - 16:29

Všude se domluvíš v Maďarsku německy nebo anglicky. Co se týče délky tak šest hodin pohodové jízdy, nejhorší úsek je vždy naše dálnice. Pokud by byla opravdu extrémní sibérie na Vysočině co se týče předpovědi počasí, vem to dolů na Rakousko a podle ČR razíš stále po rovině. Co se týče nákladů a střídání se za volantem , vždy je lepší nejet sám. Já tyhle vzdálenosti neberu moc jako řízení, protože naše vzdálenosti jsou v Budapešti kolem čtvtiny až třetiny cesty, směrem na na dovolenou. Takže tahle vzdálenost je i pro jednoho řidiče vcelku malinová. [Spiklenec]

 
-

doprava

Vložil PavelT, 10. Listopad 2012 - 0:35

Jel jsem teď v říjnu z Budapešti do Prahy a zpět s Eurolines. Všiml jsem si, že řidič si někde zastavil, probral s někým na mobilu trasu a objel zácpy na D1 po vedlejších silnicích. Do Prahy jsme přijeli na čas. Do Budapešti jsme dokonce přijeli o 30 minut dříve. Samozřejmě 8. prosince může být nějaký led a sníh – ANEBO TAKY NE [Úsměv]

 
-

Budapešť nebo Hradec Králové

Vložil SPORT, 11. Listopad 2012 - 18:09

Akce v Budapešti se bohužel kryje s naší fajn akcí v Hradci Králové. Navíc na stránkách budapešťského akvaparku není o této akci ani slovo. Na stránce jedné z organizací maďarských naturistů je jenom jedna věta a všechny ostatní informace jsou pouze na soukromém blogu. Škoda, že tomu nedělají větší propagaci, když je to tak jedinečná akce v celém akvaparku.

 
-

Hradec kontra Budapešť

Vložil Linka, 11. Listopad 2012 - 20:52
Obrázek uživatele Linka

Pokud tedy už chcete někam cestovat bylo by možná lepší podpořit akce Naturista.cz. Budapešť mám moc ráda, ale Hradec je blíž a uděláme něco pro český naturismus a nikoliv pro maďarský. Kdyby se akce nekryly, tak bych o tom Maďarsku uvažovala ráda. [Úsměv]

 
-

HK vs. Budapest = podřezávání vlastní větve

Vložil zurek (bez ověření), 11. Listopad 2012 - 22:46

Mně bylo přislíbeno, že za tuto na Naturista.cz právě stylem tsunami přehrnuvší se „maďarskou vlnu“, přehrne se stejnou intenzitou maďarským n-internetem „česká n-vlna“. Já jsem teď projel všechny maďarské n-strany a nenarazil jsem na JEDINOU informaci o českém naturismu. Bylo přislíbeno, že info o Naturista.cz bude rozesláno na 500 maďarských n-emailů (naproti tomu Naturista.cz má přes 6000 registrovaných, přes 2300 unikátních návštěvníků denně – další nepoměr). Jestli se tak stalo – Bůh suď…

Chtěl bych upozornit na to, že naše n-akce nejsoou ani jedna pevné v podpadcích a konkrétně HK v poslední době opravdu dost zápasí s návštěvností. Řada Hradečáků mi říká, že se těší na Čestlice, o HK ani zmínka.

Opravdu v maximální míře apeluju na to, abysme si zametli před vlastním prahem a veškerou sílu napřeli na podporu našich aktivit. Až budeme mít opravdu jisté naše akce, tak se můžeme poohlédnout v zahraničí. Jiná věc jsou polští naturisté, se kterými máme opravdu skvělé vztahy a jejich n-akce vždy velmi rád tady podpořím (17.11. zakládají jejich novou celostátní n-organizaci).

Děkuju všem za pochopení a podporu našeho už desetiletého snažení.

 
-

N-akce

Vložil PavelT, 12. Listopad 2012 - 22:06

Tak informace na těch 500 mailů Maďaři odeslali, počítám, ale na Maďarských stránkách jsem také zatím nic o N-akcích v ČR nenašel. Byl to příslib jedné členky, že to dá na své stránky v Angličtině a Němčině, které vytvořila z vlastní iniciativy pro NAVKE, což je Budapešťská asociace. Asi to tam dá, ale je otázka kdy. N-akce v ČR jsou b e z k o n k u r e n č n í [Úsměv] a to myslím zcela upřímně, jejich četnost, množství lokalit atd. V Budapešti mají pouze nějaké to N-plavání v normálním bazénu se saunou možná tak jednou za měsíc a jednou za rok Aquaworld. Tím je ten Aquaworld teď jedinečný [Úsměv] a Ivoš se zase může pousmát, že Budapešt s populací 1,7 milionu má akci srovnatelnou s Čestlicemi pouze jedenkrát za rok. [Spiklenec]

 
-

surf

Vložil PavelT, 16. Listopad 2012 - 0:09

Tak mi dnes potvrdili, že surf bude na té akci v provozu. [Úsměv]

Jinak rozeslali odkaz na tento článek mailem na svůj seznam, čímž opět poslali svých 500 kontaktů na tyto stránky.

 
-

vstupné

Vložil PavelT, 4. Prosinec 2012 - 0:10

Mám dobré zprávy ohledně vstupného na akci v Budapešti tuto sobotu 8.12. Nemám to však zveřejňovat, takže mi buď napište nebo se nechte příjemně překvapit. [Úsměv]

 
-

INSTRUKCE

Vložil PavelT, 4. Prosinec 2012 - 0:13

Přátelé, chtěl bych zdůraznit některé informace ohledně nadcházející akce v Aquaworldu Budapešť tuto sobotu 8.12. Jejich akce jsou zatím organizované JINAK než v ČR. Aquaworld se pronajímá. Akci pořádá NAVKE (naturisté z Budapešti) nikoliv Aquaworld. 1) Vstupné proto vybírá člověk z NAVKE, a proto jen HOTOVOST, platba kartou NENÍ možná. 2) Pokladník se chce akce také zúčastnit, takže počítá s tím, že všichni přijdou na začátku, to jest v 22:00 +/- 15 minut. Mějte časovou rezervu. 3) Pokud se chcete zúčastnit a ještě jste se nenahlásili, učiňte tak prosím co nejdříve na navke@navke.hu .