[ikona]

Brno

   15. Listopad 2006 - 23:08
Obrázek uživatele korek
korek

Vyžití naturistů na Moravě je pořádně chabé, to je dávno známo. Konkrétně Brno, od doby zkažení vody v přehradě, se může stydět. Není divu. V Brně pořádně nefunguje spousta dalších věcí- hokej, fotbal bez stadionu, směšná návštevnost závodního okruhu, rozpadající se bazén takže se jezdí radeji do Vyškova atd. Jak se tak dívám na nové stránky Naturisty, tak se už vlastně o vyžití na Moravě ani nezmiňuje. V létě pláže skoro žádné a teď v zimě skutečně vlastně ani není co zmínit. Koupání v bazénu bez plavek bylo v Brně pro nezájem zrušeno. Ale jak to? Nuda na přehradě přece bývala pěkne plná! Myslím, že bylo moc špatně, že se rovnou domluvily pravidelné hodiny. Tohle musí začínat jednorázovými akcemi,o kterych se ví dostatečně dopredu. Max jednou měsíčně! Chodit na bazén pravidelně a ještě často, se nedonutí ani většina textiláků. Dobrý bazén je v Brně na Kraví hoře, ale i ten Vyškov je vhodný a je to za humny, no prostě ono je kde. Asi tu nesnadnou organizaci musí příště zkusit někdo jiný. a ostatní ho v tom nesmí nechat samotného. Pokud hned na první akci přijde 80% chlapů tak to pro příště samozřejmě znamená krach. Čecháčci, klobouk dolů.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Čechy a Morava

   16. Listopad 2006 - 0:55
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

My jsme v Praze měli situaci letos usnadněnou tím, že jsme převzali celou sbírku stálých návštěvníků po P.Malínkovi, ale vězte že ani tady nejsou bazény levné, a že i na Pražské Vinohrady chodí docela viditelná převaha mužů. Dokonce někteří tvrdí, že naopak pravidelné okénko v kalendáři zvládají lépe, než si dělat čas na jednotlivé občasné akce zvlášť. V létě máme, zaplaťpánbůh, hned několik pláží, ale jinak je veškeré ostatní vyžití dílem pár lidí. Takže souhlasím, že i u vás bude asi třeba nějaké ty nadšence najít – a nezanedbat propagaci, my jsme lepili plakáty od Roudnice po Čelákovice, vystavili webovou stránku, neopomněli různá zákoutí Naturisty ani pár dalších míst na internetu, a na návštěvnosti je to oproti loňsku rozhodně znát. Tolik jen moje glosa „konkurenčního“ (spolu-)organizátora n-bazénu; ke konkrétní situaci Brna nemám moc co říct.

Jinak ale – pokud si dovolím tlumočit záměry Naturisty.cz, o nichž jsem se teď leccos dozvěděl – tento web je samozřejmě otevřený všem regionům, a může při své sledovanosti lecjaké aktivitě i dost pomoci, a to pod jedinou podmínkou: Že sem někdo něco napíše. (V tomto směru již Korek učinil první krok :-) Jakékoliv vyžití u vás máte – sem s tím! Nemám pravdu, Ivoši? ;-)
A pokud se týká Lokalit, tam mějte prostě jen trochu strpení, nový systém ještě není v tomto směru naplněn údaji.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Brno

   16. Listopad 2006 - 7:50
zurek (bez ověření)

Já osobně odhaduju počet naháčů v Brně na cca. 12 000 (3% z populace). Určitě nikdo nepochybuje, že tam jsou a je jich spousta. Chybí tady jediná věc a to je byť sebejediný člověk, který by věci alespoň usměrňoval správným směrem = SYSTEMATICKY (netřeba v potu tváře) pracoval na vypiplání plánované akce. Není to jen vypsání termínu akce, patří do toho celý balík malých podpůrných věciček, které nakonec dají slušný výsledek. Není možné se tedy kochat krásně vytištěnými letáky, které nebudou vidět na správných místech. Je potřeba vytipovat OPRAVDU VŠECHNA MÉDIA, kde se akce dá vyhlásit. Můžu vám říct, že naše VČ rádia všechna beze zbytku velmi ráda vytrubují do světa, že se „Opět koná tradiční akce VČ naturistů“. Uvědomte si jednu hrozně důležitou věc – Naturistu a vůbec internet sleduje POUZE ZLOMEK možné oslovitelné populace. Já se ptám všech na akcích, jak se o akci dozvěděli – „Z rádia, z rádia, z novin, z rádia, z internetu, z rádia, z písáku, z rádia, z programu Lázní HK“. VELMI důležitá věc je NEBÁT SE. Určitě jsme všichni vystaveni tlaku veřejnosti, že „ti naturisti jsou stejně zakuklení pedofilové, striptéři, maniaci …“. A právě zcela veřejné n-akce tyhle představy absolutně smazávají ze světa. Proto by jich mělo být nepoměrně víc.
Naturista.cz dá samozřejmě maximální prostor pro nové i stávající aktivity. Musí to být ale aktivity promyšlené a bezpochyby z nich musí být cítit hmatatelný „TAH NA BRANKU“. Když vezmete nejznámější n-weby – Nudismus, Naturismus, Medy…, tak všechny tyto vedou Brňáci. Suma sumárum to jsou ale pouhé slaboučké limonádičky, které toho světu moc neřeknou. Určitě by se s úspěchem setkala akce ve Vyškově. Spousta lidí se táhne přes 1/2 ČR do Babylonu. Jistě by si tuto cestu ušetřila, kdyby měla příležitost někde blíže svému bydlišti. Jihlava – Vodní ráj… Až budete přispívat do tohoto oddílu diskuze, tak prosím vynechejte negativní názory, pobrekávání, že se stejně nic nepodaří. Tímto hned na začátek začnete podlamovat potencionální nadšence, kteří jsou alespoň ochotni něco začít. Napište sem např. „Mohu zařídit zveřejnění na všech hlasových médiích v Brně, mohu zařídit vytištění letáků v počtu ks…, mohu zajistit umístění letáků…“. Jen tak se můžete dobrat úspěchu. Nedělejte věci v potu tváře. Úsměvem na tváři a s patřičným nadhledem postupujte krok za krokem, nic se nedá uspěchat, vtáhněte do věci svoje známé, mějte JASNOU PŘEDSTAVU o výsledku vašeho snažení, nezalekněte se prvních neúspěchů, neúspěchy můžou trvat třeba i několik měsíců. A hlavně nezapomeňte – 12 000 naháčů v BRNĚ na vás čeká !!!

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Dík

   16. Listopad 2006 - 18:19
Obrázek uživatele korek
korek
Konečně trocha optimizmu a dobrých rad! Například jsem v životě neslyšel v rádiu upoutávku na N-plavání a je mi jasné co by to mohlo s lidmi udělat. Slyší to třeba v pracovním kolektivu a hned je téma k diskusi. Jen by mě zajímalo kolik si za to zhruba vezmou protože jeden nadšený organizátor to asi nevytrhne. Fakt nemám ani mlhavou představu.

Žurek: Za propagaci našich akcí jsem nikdy nedal ani korunu. Je to na libovůli každého média. Já mám vytvořený seznam emailů na všechna média a cca. 14 dnů před každou akcí je obesílám. Samozřejmě je absolutně nejlepší, když v médiu pracuje naturista. To se nám tady poštěstilo u Deníků Bohemia, které před a po každé akci přinášejí někdy i půlstránkový článek s barevnou fotkou. U rádií to funguje spíše u těch soukromých – si dovedete představit, jakou z toho dělají šou :-). Jednou jsem taky dělal rozhovor do Českého rozhlasu. Na Helouvín se tam chtěla dostat TV Prima, ale nějak k tomu nedošlo. Ozvali se, až ke konci, kdy už byli všichni sbalení na odchodu. Je ale ZÁSADNĚ POTŘEBA si držet od těla bulvár. Když byl u nás Blesk, tak z toho byla pokaždé ostuda. Oni prostě fotí samé „špeky“, nedotazují se focených apod., takže opravdu pokud budete zvát média, tak si kontrolujte, o koho jde a bulvár normálně na akci nepouštějte. Upozorňuju ale, že každotýdenní n-plavání je skutečně řehole a potřebuje to dosti širokou základnu. Občasné akce se dají lépe připravit, lidi se na ně delší dobu těší, bývají vždy na nějaké atraktivní téma – prostě je to takový malý n-svátek. Každotýdenní rutina se stává časem poněkud jednotvárnou. Když jsou ale lidi, tak proč ne ;-) Nezapomeň na nejžhavější n-místa s letáky – sauny, n-pláže, ale i bazény jako takové.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.