[ikona]

Cestopisy minulé i budoucí.

   4. Březen 2013 - 13:04
Roland Jitka

Již jsme zde řešili otázku různorodosti dojezdových cest na naturistická místa po Evropě. Mám nějaký nápad jak to zrealizovat a v blízké budoucnosti si budete moci výsledek prohlédnout.

Teď ale z jiného soudku, po zúžení titulní stránky se mnoho upravených cestopisů rozházelo a vypadají již docela neurovnaně. Přesto na ně odkazujeme z různých jiných článků a cestopisů. Byl bych pro je upravit do nějaké lidštější podoby a navíc v nich logicky chybí i odkazy na články psané později. Situace se třeba v dalších letech trochu změnila a při opětovné návštěvě letoviska se již nový článek nepíše, takže vlastně články a cestopisy dojdou do stavu našich lokalit, kdy jsou informačně prázdné.

Navrhoval bych tedy toto: Upravit články do nějaké zase přijatelné podoby redakční a doplnit informace, odkazy a vše chybějící aby měly cestopisy nejakou vypovídající hodnotu i dne třeba po pěti letech. Doopravit to co změnilo, a vydávat je na titulce jako nové, i když s poznámkou, že se jedná o cestopis třeba z roku 2009, doplněný o nové informace.

Vyjádřete se mi ostatní jestli tato činnost má pro dnes nějakou cenu a nebo je lepší aby vše zůstalo jak je.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Oživování článků

   4. Březen 2013 - 13:53
Obrázek uživatele Vasek Petra
Vasek Petra

Ahoj, to oživování, před lety, vydaných článků jsi mi vzal přímo z pusy. Také jsem pro, jen vymyslet jakým způsobem (tentýž autor = v pohodě, jiný autor = problém). Když mám čas pročítám si starého naturistu a staré články, které spí v zapomnění. Je tam mnoho informací, které i dnes jsou zajímavé a jiné jak píšeš je třeba zase upravit dle současnosti.
Toto také může být téma porady na chatě.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Oživování článků se děje

   4. Březen 2013 - 14:19
zurek (bez ověření)

Permanentně se oživují články např. Aquapalace Praha, Babylonu atd. Stejně tak se to může dělat s cestopisy. Samozřejmě pokud článek popisuje nějakou konkrétní událost, tak se do budoucna upravovat nebude. Pokud jde ale popis „Nuda pláže v Horní Dolní“ z r. XXXX, tak se dá zaktualizovat, vložit stejné záběry s odstupem několika let – pro srovnání, uvést aktuální ceny, prostě takové srovnání po X letech.

Pokud je to článek jiného autora, tak se mu dá napsat, pokud nezareaguje do XX dní, tak se dá článek bez něho zaktualizovat.

Jde prakticky o křížence mezi Lokalitou a cestopisem. Je na upravovateli, kam aktuální info umístí. Strana Lokality (např. Koversada) by měla být centrální stranou té které oblasti. Většinu stran lokalit taky aktualizuju, hlavně před sezonou. Např. naše připravovaná prázdninová alce v Ada Bojaně

Je pravda, že článků na stejné nebo podobné téma je tady nadbytek. Udělali jsme tady kompletní serii FKK Dovolená… (např. Severní Dalmácie a do toho vznikají další velmi podobné články. Tomu by bylo potřeba zamezit. Než se pustím do nového článku, tak si napřed zjistím, jestli něco takového už tady neexistuje.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Já to tedy uvedu na příkladu

   4. Březen 2013 - 16:26
Roland Jitka

Já to tedy uvedu na příkladu třeba tady Kiten a Varvara plus popis cesty. (Popis je z roku 2010 nebo 2009 dlouho čekal na vydání měl to původně udělat Shpalek). Dnes bych z toho udělal dva cestopisy a ještě mnou zmiňovaný popis cesty někde odkazově na pořád, jen bych upravil co se během cesty změnilo, mýto, prodloužení dálnice mosty, obchvaty.

Z Kitenu bych udělal jeden článek a z Varvary druhý. Minulý rok jsme tam byli také a lecos je jinak a něco taky zůstalo stejné. Mezi tím se objevily v dalších letech i nějaké nudistické pláže, které ve článku nemohly být zmíněny, protože se o nich prostě nevědělo.

Normálně bych to vydal jako nové články. Čím půjdu dále do historie, Tak oprav a korekcí bude více.

Dřívější články ze zajímavých akcí, které se pravidelně neopakují bych taky čas od času vyvěsil na titulku, aby byl vidět určitý posun naturismu v ČR nebo i v zahraničí, nejen po redakční stránce, ale hlavně jaké to bylo tenkrát.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Pomoc komentáři a reakcemi.

   28. Březen 2013 - 0:39
Roland Jitka

K aktualizacím starších článků a cestopisů mi hodně pomohou novější komentáře a odkazy od vás. Vše pak nemusím hledat a ledacos mi to připomene. Nebojte se okomentovat cestopis, lokalitu, článek, pomůžete tím jen ostaním a uvidíte, že to budou dělat také, pomohou informacemi zase Vám. NAHÁČI SOBĚ. Dvě minuty vás nezabijí.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.