[ikona]

Česká televize: Ta naše povaha česká - Češi v obnažení (video)

   18. Duben 2010 - 10:18
volynak

Česká televize uvede ve středu 21.4. ve 20.00 na ČT 2 v rámci cyklu Ta naše povaha česká pořad s názvem Češi v obnažení. Z dostupných anotací se zdá, že by se měl zabývat i tématikou nudismu. Tak uvidíme…


Žurek: Celý pořad je ke shlédnutí zde:
Pro všechny lidi, kteří ještě nemají názor na nahotu. Během 25 minut je zde řečeno vše.
Ta naše povaha česká- Češi v obnaženíTa naše povaha česká- Češi v obnažení


Příspěvky Abela – mimo téma, byly přesunuty SEM

Stáhl byste to někdo, aby se to dalo do stránky a nemusela by se natahovat další?


Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Češi v obnažení

   22. Duben 2010 - 8:29
Pavlík II (bez ověření)

Tak musím konstatovat, že tento dokument bohužel zaostal za očekáváním a česká televize cenzurou jen potvrdila trend poslední doby, kdy je nahota pokládána za něco neslušného, co nesmí na obrazovky před dvaadvacátou hodinou. Podle mě se nijak nezasadil o zpopulárnění naturismu, nebo aby alespoň přiměl provozovatele různých aqaparků k rozšíření naturistických či smíšených hodin. Trend z poslední doby je spíše nudapláže likvidovat, či alespoň omezovat. Pořad by si zasloužil nepochybně delší stopáž, rozhodně tam měl vystoupit i některý přední sexuolog, aby osvětlil i problémy ohledně avizovaného zmíněného exhibionismu, tedy jeho (ne)škodnost v podobném prostředí. Místo toho se většinu vysílacího času řešil kalendář poloaktů z Vyžlovky. Což je směšné, když si vzpomenu na Jana Saudka a jaké on fotil odvážné akty už dávno před rokem 1989. Tento pořad tedy hodnotím známkou čtyři mínus.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Češi v obnažení detailně

   22. Duben 2010 - 12:06
zurek (bez ověření)

Já si docela dobře dovedu představit reakce čtenářů Naturisty na tento film, už jen z reakcí např. na uvedení filmu VYHNÁNÍ Z RÁJE. Našinec prostě potřebuje polopatistickou informaci, že „naturismus je geniální životní styl, při kterém je nejgeniálnější, když se koupeme bez plavek“. To v „Češi v obnažení“ sice zaznělo, ale asi ne v hojné míře.
Film nebyl natáčený za účelem propagace naturismu, ale jako soubor několika názorů a náhledů na nahotu. Já osobně jsem v něm slyšel všechno, co jsem očekával a to až překvapivě přesně.

Mě první scéna o holkách z Vyžlovky taky nudila a připadala mi nepatřičná. Veškerý zbytek filmu mě ale velmi nadchnul a myslím, že by tento film mohl být současným kultovním snímkem o pohledu na nahotu. 

1. Kalendář aktivistek z obce Vyžlovka na podporu vybudování dětského hřiště. Obyčejné holky z Vyžlovky VIDEO.
Úplně jsem se vcítil do role sháněče prostředků na nějakou obecně prospěšnou věc. Na roli těchto aktivistek jsem si cenil to, že prakticky bez jakýchkoli zkušeností s veřejnou nahotou do kalendáře šly a jejich odměnou bylo dětské hřiště. Myslím, že to je nevídané a pro většinu lidí nepochopitelné. Ty holky neřešily, jestli se na odlehlé louce svlečou jen nahoře nebo i dole. Ony šly do toho, že je celý národ je uvidí svlečené a děti si budou mět kde hrát. Dávám 100 bodov.
Je mnoho projektů, které se zabývají velmi ušlechtilými n-akcemi. Naši němečtí kolegové také pořádají n-letní tábory u řeky, n-pochody polem i lesem… stejně tak jako u nás. Možná bude pro někoho zajímavé, kdo je nejviditelnějším sponzorem těchto sympatických aktivit: FKK-ONLINE. U nás ještě panuje (ale cítím, že uvadá) názor, že „my jsme taková maličká minorita minorit, stačí jen malý bazéneček, jen dva prstíčky vstrčíme a hned zase půjdeme“. Praxe velkých akcí z poslední doby svědčí o tom, že zastánců rákosnictví je kupodivu pomálu. Před dvěma lety se ještě v předvečer skvělé Lipnice 2008 na Naturistovi bušilo všema pěstičkama, aby se nalákal potřebný počet táborníků. Po dvou letech aktivní propagace je stejný tábor měsíce dopředu obsazený a zbývá místo jen na náhradníky.

Česká televize a konzervativní zákony
Milan Frydrych to v jeho výstupu řekl asi stručně a jasně. Zákony, které u nás panují, jsou konzervativní a nepovolují zobrazování nahoty před 22. hodinou. Už uvedení tohoto dokumentu bylo provázeno nekonečným schvalováním, zdržováním a v jednu chvíli se zdálo, že se film vůbec nebude vysílat. Vím to od Blanky Kolářové-Sudíkové (nejlepší kamarádky mojí partnerky), která ve filmu učinkuje. Sám vím, že pokud domlouvám něco z akcí s novináři, tak největším hříchem světa je zobrazení nahých dětí. Uvedení tohoto dokumentu se vším všudy tedy svědčí přece jen o jakémsi odmražení Rady pro televizní a rozhlasové vysílání

Plaváčci Blanky Kolářové-Sudíkové
tak ti asi snad potěšili i zdejší zastánce naturismu = koupání bez plavek [Úsměv] . Blanku znám velmi dobře a do pořadu jsem ji vlastně režiséru Kačorovi doporučil já. Jednalo se o napjaté termíny, kdy se mohlo natáčet pouze v jednu neděli odpoledne. Scény s Blankou se natáčely v hotelu Famoz Zvířetice, kde jsme my měli rodinnou akci, ale s odjezde v neděli dopoledne a Blanka se svými PLAVÁČKY nastupovala jejich kurs plavání s dětmi zrovna po nás – v době natáčení reportáže. Blanka je stoprocentně žena na svém místě a v pořadu určitě plnohodnotně zastoupila lidi, kteří se rádi koupou bez plavek. Bohužel její konstatování z poslední doby ohledně dobrovolnosti ve svlékání plavek není nijak povzbudivé – zvláště muži zůstávají čím dál víc v plavkách. Ona ale svojí činnosti daleko přesahuje tyto jednoduché věci. Se svými rodinkami praktikuje pro někoho značně neotřelé cvičební metody, jako je Létání dětí, které vyzkoušela roky napřed se svou vlastní dcerou a nyní ho praktikuje i s účastníky svých kurzů. Aféru v médiích jste možná zaznamenali a bohužel i řada jejích příznivkyň se postavila proti ní. Holt život není lehký.
Ze „zvířetické“ části filmu se mi líbil názor jedné z maminek: nahota je pro mě přirozená a příjemná tam, kde je kladně přijímaná.

Nahota z donucení
Velmi přínosné podle mě byly názory bývalého vězně koncentračního tábora. Někdo se nepřenese přes otřesné zážitky z mládí a i na příjemnou věc (v současných, jiných souvislostech) se může dívat s despektem. Totalitní praktiky. Nahota – zlomení své oběti, nahota z donucení, odpor z dob koncentráků, zneužití v reklamě, proč musí nahé ženy prezentovat výrobky jako je např. montážní lepidlo?

Pavel Brunclík Geometrie nahoty Baleťákům se do aktů nechtělo, ale jiné kalendáře se jim líbily. S partnerem to jde vždy líp. Stydět se máme za svoje chování, ne za nějakou část svého těla – to jsou všechno věci, které určitě mnoha lidem hodně řeknou. Focení baleťáci barvitě popisovali, jak se jim do focení nechtělo, jak zvítězila chuť vytvořit něco, co bude mít hodnotu a nakonec napodobí něco, co se jim na již shlédnutých fotografiích líbilo.

Bible – nahý jsem vzešel, nahý se vrátím

Nazí lyžaři [Úsměv]
Asi potřebná úsměvná vložka, která neuškodí. To divadlo jsme neviděl, ale viděl jsem všechny obrazy Martina Velíška s tématikou nahých lyžařů. Ty na mě udělaly nesmírný dojem svou neopakovatelnou atmosférou a na jeden jsem se vydržel koukat nekonečně dlouho [Šokovaný] .

Jak jsem psal nahoře, film neměl za úkol propagovat naturismus, přemlouvat provozovatele aquaparků k pořádání n-akcí, horovat za „geniální životní styl“. Já mu pro svoje odhalení názorů zajímavých lidí, jak se z ostychu dostali až k veřejné nahotě dávám 1*.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Mě se to líbilo

   22. Duben 2010 - 12:35
Shpalek (bez ověření)

Mě se ten pořad docela líbil. Byl to dokument, tak proč by měl něco propagovat? Jak říká Ivoš, některé věci tam byly přesně popsané, a různé reakce velmi poučné. Například poněkud alibistické vystoupení Milana Frydrycha. Zákon totiž nahotu v televizi nezakazuje, zakazuje erotickou nahotu, což jsou dvě různé věci, které se, pravda, občas překrývají. Ale dramaturg to pochopil celkem správně, fotky z kalendáře překryl, protože tam je to sporné, plavání nechal být, tam o erotiku zcela jasně nejde. Každopádně si myslím, že pro naturismus udělal tenhle pořad docela dost. Jenom vystoupení MUDr. Pastora bylo dost mimo, ale on už byl takovej už na gymplu. A pobavilo mě vyjádření té primabaleriny, že až bude mít děti, bude je vychovávat tak, aby přijímaly nahotu jako přirozenou věc, ale svlékat se před nimi nebude. Tak to se chystá řešit kvadraturu kruhu. [Úsměv]

Mimochodem vím, proč nahaté modelky propagují třeba montážní lepidlo: Protože si řemeslníci věšej hambaté fotky do dílen. kamkoli vlezeš, tam nějaká je.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Mě pořad zklamal

   22. Duben 2010 - 17:05
volynak

Musím říct, že jsem byl zklamán, o nudismu v našem pojetí zde nebylo řečeno prakticky nic…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

To není problém pořadu

   22. Duben 2010 - 19:42
Shpalek (bez ověření)

To není problém toho pořadu, ale vašeho chybného předpokladu. Kdyby jste si přečetl anotaci, bylo by to jasné. Pořad byl o vnímání nahoty, ne o naturismu.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Re:shpalek

   22. Duben 2010 - 22:51
Dlouhan3

Cituji:„To není problém toho pořadu, ale vašeho chybného předpokladu.“ Zatím nejvýstižnější vyhodnocení situace. Také jsem čekal něco jiného. Přemýšlím, že v uvedené podobě to bylo lepší, než kdyby to tam bylo polopatisticky o vyvalování na nudaplážích: vysmáté spokojené obličeje nudistů, moudra o zdravotních přínosech, o ne-, ale opravdu neerotické povaze nudění… to by se lidi mohli šprajcnout.

Pořad na to šel úplně z jiné strany, lidem se nic moc nepodsouvalo. Přesto myslím, že část pořadu mohla být o lidech trávících čas na nuda plážích a v aquaparcích. Pro začátek je to totiž méně „šílené“ než fotit rovnou kalendář nebo hrát nahé divadlo. Snad to plavání rodičů s dětmi … Nelíbil se mi úsek o vnucené nahotě – to tam mohlo být šetrněji.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Suchý hadr

   23. Duben 2010 - 7:43
Obrázek uživatele Gery
Gery

Opět řešení problému „suchého hadru na dně mořském“ :-) A pro všechny „lopatisty a hlavně polopatisty“, není lepší slovo „polopaticky“? :-) Přeji hezký den (vypadá to, že bude), tak odložte ty „lopaty, polopaty“ a hadry… a alou na sluníčko a k vodě. :-)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

video

   23. Duben 2010 - 8:33
Obrázek uživatele fiba
fiba

Video staženo, teď posílám Ivošovi. Tak to zbytečně další netahejte.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

To Shpalek

   24. Duben 2010 - 20:34
wizz (bez ověření)

,,A pobavilo mě vyjádření té primabaleriny, že až bude mít děti, bude je vychovávat tak, aby přijímaly nahotu jako přirozenou věc, ale svlékat se před nimi nebude. Tak to se chystá řešit kvadraturu kruhu. [Úsměv],,

Nevim co Vas na tomto vyjadreni tak pobavilo a uz vubec ne proc Vam to prijde jako neresitelna situace. Nevim, mozna mate jen dlouhe vedeni, ale to, ze se nebudu prevlekat primo pred svymi detmi povazuju za neco uplne normalniho. Mozna Vy mate takovy zvyk se prevlekat primo ped svymi detmi, ale vetsina lidi se prevleka v loznici nebo nekde ve svem pokoji (pokud zrovna nebydli v maringotce). Ta primabalerina, kdyz mluvila o tom, ze bude sve deti vychovavat tak aby prijmaly nahotu jako prirozenou vec tak tam naprosto jasne vysvetlila co presne tim ma na mysli, takze mozna by neskodilo si to pustit jeste jednou.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

To Wizz

   25. Duben 2010 - 21:06
Shpalek (bez ověření)

Zúčastňujeme se s dětmi naturistických akcí, kde jsme všichni nazí, v Čestlicích se spolu všichni převlékáme v jedné kabince, chodíme do sauny, ale ráno je asi mám vyhodit z ložnice, protože potřebuju vylézt nahý z postele a obléknout se? Teď jste mě pobavil i vy. A k té mladé dámě: až jednou uvidí její nahé fotky, ale ona se před nimi bude schovávat, tak jim to udělá v hlavince trochu zmatek, nemyslíte?

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

...primabalerína

   25. Duben 2010 - 23:03
Danxm (bez ověření)

Inu berme to tak,že to bude její život a její problém,tudíž ať si jej vyřeší jak sama uzná za vhodné… [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Re: primabalerína

   26. Duben 2010 - 12:57
Ondra K. (bez ověření)

Přátelé, co takhle poslouchat, když něco sledujete? Primabalerína říkala, že nechce pro děti dělat z nahoty zakázané ovoce, na druhou stranu nechce před nimi chodit CÍLENĚ nahá (což bych pochopil že před nimi nebude chodit nahá jen proto, aby viděli jak vypadá nahá maminka). Takový přístup chápu a mám dojem, že takhle to dělá doma většina z nás.

Ad nucená nahota – myslím, že to tam bylo podáno velmi dobře. Každá mince má dvě strany a zneužití nahoty „nepřítele“ k jeho ponížení je věc obzvláště hnusná. Nevím, proč by to mělo být podáváno citlivěji.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Možná máte pravdu

   26. Duben 2010 - 21:49
Shpalek (bez ověření)

Poslechl jsem si to znovu a přiznám se, že formulaci „že bych před nimi (dětmi) chodila cíleně nahá, to zas ne“ příliš nerozumím. Významovým opakem téhle věty totiž je, že by chodila nahá bezcílně. :-) Ale můžete mít pravdu, samozřejmě. Nicméně si myslím, že chodit doma nahý, když to má smysl (převlékání, koupání, ale i letní horko) je nejlepší způsob, jak dát dětem najevo, že nahota je naprosto normální. Pokud někdo uvažuje tak, že doma se před dětmi bude třeba zamykat v koupelně nebo schovávat do ložnice kvůli převléknutí, a čas od času je vezme na N akci do Babylonu, tak dětem skutečně zadělává na zmatek v hlavě. Ale můžu se mýlit, samozřejmě.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Jasný názor

   28. Duben 2010 - 11:47
Velb (bez ověření)

"Člověk by se neměl stydět za své tělo, ať už je jakékoliv. Tímto názorem primabaleríny ND (jméno jsem si bohužel nezapamatoval) v závěru pořadu je podle mě řečeno vše… [Spiklenec]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Tak jsem na to kouknul a

   13. Květen 2010 - 16:56
Petar

Tak jsem na to kouknul a chválím. Jistě, některým klišé pana sexuologa a chvílemi i pana Fridricha se člověk mohl pousmát ale už to, že ČT na to téma něco vůbec natočila je dobré. Celkové vyznění se myslím neslo přesně v pohodovém duchu závěrečného vyjádření baletky.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.