[ikona]

Dělení lidí je odstrašující!!

   14. Prosinec 2012 - 13:15
Roland Jitka

V poslední době se nevím proč, vytváří ve společnosti nesmyslná dělení lidí do tzv škatulek. K čemu je to dobré? Tento trend přechází plíživě i k naturismu. Pro vlastní naturismus je to skoro vražedné. [Vykřičník]

V inzerátech se hledají jen mladé naturistky, otázky v diskusích a komentářích směřují na pláže jen s mladými lidmi. Dělí se lidé na gaye a hetero, na štíhlé a plnoštíhlé, na mladé a starší, bohaté a chudé, na dělníky a manažery a takto bych bohužel mohl pokračovat dál a dál.

Pro ty, co jdou nebo chtějí jít poprvé na naši akci (a že jsem akcí zažil již dosti) mohu zodpovědně prohlásit, že žádná dělení na našich akcích nejsou a nikdy nebudou. Najdete zde věkově lidi od nula až do sta let. Lidi zdravé i invalidní a ani váhové skupiny lidi nikterak nerozdělují. Neexistuje ani rozdělená vířivka pro hezké lidi a ty co si myslí, že mají do krásy na hony daleko. Při soutěžích také rozhodují jen výkony a nikoliv věk, nebo barva vlasů, připadně sexualní orientace. Tobogány taky nejsou rozdělené na manažerské a dělnické a sauny nejsou rozděleny hmotností návštěvníků.

Vstup na naše akce, ale i dovolené je povolen všem, kdo se chtějí bavit, bez ohledu na výše uvedená nesmyslná dělení, která vznikají jen a pouze ve vašich pseudomyšlenkách.

Kastování do demokracie nepatří a ani v naturismu nejsou kasty vítaným jevem.
Nesnažte se to prosím měnit.


Všichni jsme jen lidé a neexistuje dělení my a ostatní, ale všichni jsme jen a pouze naturisté. Jen takto je možné vytvořit u nás kvalitní a rozšířený naturismus a přivádět další lidi na správnou naturistickou cestu.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Dělení

   14. Prosinec 2012 - 13:40
Pepper

Rolande, pěkně jsi to napsal!

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Minimálně jedno dělení by asi mělo existovat

   14. Prosinec 2012 - 16:14
Jarda2

Minimálně jedno dělení by asi mělo existovat. A to dělení na slušné lidi, kteří se slušně chovají i na veřejnosti a na ty ostatní. A pokud se třeba já zde v diskusi občas zeptám, jaké věkové složení návštěvníků bylo na té či oné akci tak to s nějakým vymezováním se nebo škatulkováním absolutně nemá co dělat. Dělám to z velmi prozaického důvodu, abych mohl své nezletilé potomky – jejichž ideálem je celý den dřepět u počítače – zkusit přemluvit k účasti na nějaké příští akci s argumentem „minule tam byla spousta dětí tak pojďte také“.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Jedno dělení?

   14. Prosinec 2012 - 15:30
Obrázek uživatele Linka
Linka

Během kterékoliv navštěvy něčeho naturistického po hlavičkou Naturista.cz jsem se nikdy nesetkala s žádnou neslušností z pozice mně jako ženy. Vždy jsem měla štestí na lidi slušné velmi (nebo také s lidmi, co si mě prostě jen nevšímají [Smutný] ). To je můj poznatek pro všechny ženy, které přijdou nebo přijít chtějí mezi nás, ale z neznalosti situace ještě trochu váhají. Na akcích Naturista.cz najdete nejslušnější uskupení lidí a je zde podstatně menší riziko neslušna, než v plnějším autobuse při cestě z práce případně na večerní ulici.

Pokud se bojíte neslušného chování a vystupování, nejezděte raději hromadnou dopravou, než by jste váhali s navštěvou zajímavé bazénové akce. [Spiklenec]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Stud-studit a stydět se

   15. Prosinec 2012 - 17:10
bledule (bez ověření)

Ani já jsem se s nějakou neslušností nesetkala na naturistikých akcích, spíše naopak. Proto jsem nadšená a všude jsem N-akce optimisticky chválila a propagovala. Cítila jsem se mezi vámi nakažlivě dobře, a tak jsem přivedla k naturismu i pár nových lidiček. Ale to, že na naturistických akcích je sociální kastování skryté, neznamená, že neexistuje. A nakonec se ani nedivím, lidé obdivují krásu, mládí a vynikající fyzické vlastnosti v soutěžích aspoň podvědomě- viz třeba výkon pana Žurka na Ještědu (subjektivně a podvědomě se volí Miss Natura a já si stále myslím, že to k pravému naturismu nepatří, protože to ostatní ženy a dívky od účasti N-aktivit odrazuje) . Promiňte Rolandovic Jituško s určitým počtem hlasů předem zajištěnými z titulu funkce manžela zde v naturistovi – beru to v dobrém jako propagaci. Jakékoliv subjektivní volení a hlasování první, druhý, třetí a poslední je kastování ve společnosti naturistů. Opakovaně se již k tématu N-Miss nechci vyjadřovat, ale o tom, jak dopadl můj letošní zájezd do Chorvatska. Nebyl to naturistický zájezd, ale pak nás byla polovina, kteří jsme vyhledali nahatou pláž. . Ti lidé o hnutí bezplavek nic nevěděli a chovali se intuitivně přirozeně , tak jsem jim dala aspoň kontakty na tuto stránku, třeba se účastní akci po celé republice. Díky všem organizátorům N-aktivit, panu Žurkovi, Rolandovi, Jirkovi, Tomášovi (já vás všechny neznám a nepojmenuji), kterým děkuji za akce bez plavek, že mne plavky nestudí a že já se nestydím jezdit nahá na tobogánech. Slovo stud-studit a stydět se má jistě něco společného [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Jablka a hrušky

   15. Prosinec 2012 - 15:34
press777 (bez ověření)

Promiňte, Rolande, ale tak trochu srovnáváte nesrovnatelné. Pokud někdo v inzerátu „hledá MLADOU cokoliv“ (bikerku, turistku, naturistku, pejskařku), tak asi proto, že chce někoho sobě blízkého věkem, možná povahou a názory atd. Od toho je to inzerát, aby si řekl, koho chce. Nemůžete odsuzovat lidi, že si vybírají, s kým se chtějí stýkat, podle svých vlastních kritérií. Vy jste si svoji partnerku taky vybral podle svých. Všichni jsme jen lidé, ale to neznamená, že se musím se všemi bavit stejně. Není to ostatně tak dávno, co se i zde objevovaly poznámky typu „jen smíšené páry“. Takže bych asi šetřil těmi vykřičníky, přijde mi to trochu moralistické. Samozřejmě nezpochybňuji to, co děláte pro osvětu v této oblasti (jak se dočítám zde), ale asi by to chtělo nechat lidi používat vlastní mozek. Pokud se chce někdo jen bavit se sedmnáctiletými svobodnými blonďatými naturistkami, asi jeho názor nezměníte.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Vážím si každého názoru

   15. Prosinec 2012 - 17:05
Roland Jitka
Vážím si každého názoru a nemusím mít vždy pravdu a také se rád přesvědčím o opaku.
Jenže?
[Šipka] V první řádě tahle diskuse nevznikla kvůli mladým lidem, ale jako reakce na inzerát jednoho z mladších gayů a hlavně následné reakci několika jedinců na chatu.
[Šipka] Za druhé: Hledání někoho stejného věku pro život, činnosti atd je také přirozené a v tom s Vámi do puntíku souhlasím.
Inzeráty: Hledám mladou naturistku mohou mít hlavně vedlejší úmysl, protože na jakékoliv akci je naturistek všech věků dostatek, Dokonce dnes navštěvují naše akce hlavně mladí lidé a já 45letý si někdy připadám za starce. [Spiklenec]
[Šipka] Za třetí: Nevím jestli jsem někoho odsoudil ohledně toho, že se mu líbí mladší, silnější nebo s brýlemi. Spíše je to naopak a přeji každému, aby našel přesně to, co hledá. Naše inzerce a naše naturistické akce v tom mají maximálně pomoci.
[Šipka] Za čtvrté: Mluvil jsem o kastování a vyjmenoval jsem všechna možná zaškatulkování, které by někteří mohli používat a mládí bylo opravdu jen jedno z nich. Chtěl jsem hlavně naznačit, že naše akce jsou pro úplně všechny bez rozdílu čehokoliv a žádné škatulkování u nás nikdy nebude. Tím je srdečně zván uplně každý, kdo chce nechat plavky v šatně. Moralizovaní to bylo pouze v rovině neškatulkovat nikoho, ale to už jsme zase u prvního bodu, proč vlastně diskuse na chatu a tady v diskusi vznikla.
Teď ale z jiného soudku: Pro paní Bleduli, které si vážím, ale musím reagovat, nevím jak bych mohl ovlivnit hlasování v anketě zrovna pro moji ženu Jitku.

Pro názornost to vezmu raději od shora. Jana si zaslouží hlasy Hradečáků a za hezkou kresbu na Miličíně. Anetu zná každý z Babylonu jako tanečnici a hlasy dostává hlavně z Liberce. Jitku znají všichni, co byli na Miličíně a Lipnici, také z prostředí čestlického aquaparku a mimochodem je v hlasování až čtvrtá. Janu z Havířova neznáme nikdo asi a přesto má skoro stejně hlasů jako ostatní dívky (Skoro stejně jako Jitka). Lucka jistě dostává hlasy hlavně z Opaťáku, kde pracuje v letních měsících na FKK pláži. Editě dávali hlasy hlavně lidi z Miličína, protože je prostě zlatíčko a získá si každého, Přemluvili jsme ji k účasti s Jitkou. Pavlína je dívka, která byla prvně na naši akci a přihlásili jsme ji já s Jitkou. Lucku z Přerova neznám. Iva je miláčkem Moravy kde na jejím těle vzniklo mnoho obrázků Romana Bureše a proto o miss sympaitie přišla jen pomalejším plaváním, při vzájemném klání s Anetou, kdy počty hlasů byli nerozhodné.

Prakticky každá z dívek a žen má své přiznivce jinde a napsat třeba i v rámci propagace, že Jitka má nějakou výhodu, že já zde píši články, opravdu není fér. Já si myslím, že si také hlasy zaslouží stejně tak, jako ostatní krásné a šikovné naturistky.

Mějte oba hezký den. [Spiklenec]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Pro Rolanda- anděla

   16. Prosinec 2012 - 16:23
bledule (bez ověření)

Rolande, anděli strážný (znovu vás takto nazývám), vy víte, že hodně fandím naturistovi i vám a oceňuji vaši snahu i ostatních. Moje argumententy pro kastování naturistů mají reálný podklad, se kterým nesouhlasím. Tomu se nevyhneme ani v reálném životě a ani zde (jak jsem již mnohokrát psala, že si společnost naturistů idealizuji). Velmi oceňuji snahu, že o kastování ve společnosti naturitů nejde, nebo jen minimálně. Díky za slova, i když nejsem vždy v souladu s vámi, je to takové přesvědčení, jak by to mělo a mohlo být!

Já opravdu nečetla příspěvek výše pro mne, musím už běžet, myslím jen, že se naše myšlenky právě nečekaně setkaly. Zdravím vás i Jitku.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.