[ikona]

Dovolená v roce 2009

   12. Březen 2009 - 17:09
guestji

Ahoj, pro lepší možnost rozhodování se chceme optat, kam, kdy a proč právě tam, vyrážíte za svojí letní fkk dovolenou v letošním roce?


Žurek: Ježiš marja, vy to berete zeširoka. Chtělo by to aspoň udat v jakém stylu – válenda na písku, sport, cestování, levné, luxus… Mně se absolutně nejvíc líbilo pod Makarskou pohoří Rilić, kemp Dole (textilní). Plážičky vedle něj jsou ale FKK a bez konkurence. Popis není třeba, je to jediný kemp široko daleko na Makarské riviéře naproti východnímu konci Hvaru. Nádherné miniplážičky, stín až do vody, n-túry po hřebenu Riliće, spousta možností podívat se do dalších exkluzivních míst po Makarské – Tučepi, Makarska, Nugal… všechno je na fotkách.
Až přijedete, tak nezapomeňte sem napsat článek. Až se zase někdo bude ptát, kam vyrazit na dovolenou… (jinak cestopisů z dovolených je tady na serveru mraky, popř. i na starém Naturistovi)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Malý Off-Topic

   12. Březen 2009 - 23:12
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

Nedá mi to, abych zas jednou po dlouhé době nerýpnul: Proč kolega Žurek nenapíše odpověď normálně svým jménem jako každý?! Tyhle „pod-čáry“ opravdu nevypadají dobře… [Smutný]


Žurek: Už jsem to Jirko několikrát říkal. Lidi jsou schopni stěží přečíst to, co je na titulce. A protože komentářů je spousta, tak po 2–3 dnech nové komentáře mizí z titulky. Takže kdo se sem dostane 1× za týden, tak absolutně ztrácí přehled. Já tomu pomáhám tím, že novým vkládáním komentáře neposouvám zbytečně ostatní komentáře z titulní strany. Jinak moje komentáře jsou úplně stejné, jako kdybych vytvořil komentář nový. Nejsem žádný anonym, každý mě zná a ví o koho jde. Moje příspěvky jsou zřetelně oddělené od příspěvků jiných pisatelů. Moje zkušenost je taková, že pokud se bavím s většinou lidí v reálu, tak skoro nikdo komentáře nesleduje. Právě proto, že tak rychle mizí z titulky.


JirkaRybka: „Moje příspěvky jsou zřetelně oddělené od příspěvků jiných pisatelů“ Právě že nejsou. Jsou naopak umístěné přímo v textu jiných pisatelů (a někteří to vnímají jako zásah – systém má v hranicích našich „písečků“ poměrně dost jasno), tím pádem graficky (běžným způsobem) neoddělené, atypické a působící nepořádným dojmem. Tohle je tak na „poznámku redakce“ k nějaké technické drobnosti v textu – nikoliv už na odpověď v klasickém pojetí. Myslím že pořádku na webu to nijak zvlášť nepomáhá, a kdo přijde jednou za týden, stejně všechno nepřečte.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Proč psát jednoduše když to jde složitě?

   13. Březen 2009 - 19:02
petrre (bez ověření)

Jelikož se letos rozhodujeme kam v létě jet na FKK dovolenou a s ohledem na situaci ve světě toto rozhodnutí ponecháváme letos až na poslední chvíli, tak pečlivě sleduji každý zajímavý článek, diskuzi apod. s inspirací, kam na FKK dovolenou vyrazit. Uživatel guestji zde vložil myslím zcela neškodnou a naopak vhodnou otázku, ale nebyl by to pan žurek, aby nereagoval svým svérazným a jedinečným stylem. No ale budiž.

Nicméně o to více mě pobavil další příspěvek uživatele JirkaRybka, který neváhal a kolegu žurka napomenul ohledně stylu vložení komentáře pod čáru (po pravdě mě na tom osobně nic nevadí, alespoň mám příp. cenzuru hned na očích [Úsměv] ). Ale nechápu pánové, proč si tento technický problém nevyřešíte mezi sebou místo zahlcení stránky pro čtenáře nic neříkajícím textem?? Tak třeba já jsem si chtěl přečíst nějaké zajímavé tipy na místo FKK dovolenou, a místo toho tady jsem našel jen vaše technické poznámky, které ale vůbec nic nemají společného s nadhozeným tématem. Takže pánové v první řadě byste mohli jít příkladem a zbytečně diskuze nezahlcovat zbytečnými texty. Na řešení administrátorských situací máte snad jiné nástroje ne?

Tak ale abych nekritizoval, tak můj již korektní příspěvek k tématu diskuze dávám zvlášť dále.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

FKK Dovolená v roce 2009 - tipy

   13. Březen 2009 - 19:41
petrre (bez ověření)

Hezký den všem vyznavačům FKK dovolené. Jelikož se s manželkou řadíme mezi vyznavače FKK dovolené a letos s ohledem na ekonomickou situaci nejen ve světe (ale i v naší kase [Úsměv] ) se letos rozhodujeme kam vyrazit až na poslední chvíli. Proto mě zaujalo toto téma a rád bych napsal několik tipů.

Na 99% plánujeme jet do Chorvatska. A proč? Asi nejvíce proto, že je tato oblast pro nás nejblíže a také podstatně menší jazyková bariéra než např. Itálie apod.

Z konkrétních míst máme vytipováno:
1/ Valalta – po zhlédnutí fotek z tohoto střediska je to pro nás hrozně lákavé. Jediný omezující faktor pro nás je dost vysoká cena ubytování, která je kalkulována asi pro mnohem movitější klienty zvláště ze západní Evropy (ostatně dost by mě zajímalo, jak to bude letos s vytížeností střediska, když dnes snad celá Evropa řeší jiné starosti že ano …)
2/ Bunculuka – vloni jsme tam byli ubytováni přes CK Victoria v karavanu, ovšem byli jsme dost nespokojeni. Karavany hodně vybydlené, a jak jsme mohli porovnat, tak vůbec úplně nejhorší. A ještě k tomu všemu jsme vyhmátli snad nejhorší počasí. Takže máme zálusk na ubytování v mobilhomech, které poskytují podstatně větší komfort, ovšem cena pro 2 osoby vychází hrozně moc. Takže zároven tímto se chceme zeptat, jestli by se nenašel normální pohodový pár, který by do toho ubytování šel s nama? My plánujeme termín 3.7.-18.7.2009.
3/ Tučepi – jak jsem vyčetl i na těchto stránkách, tak údajně se tam má nacházet nějaká pěkná FKK pláž. Tudíž uvažujeme i o této variantě s tím, že bychom chtěli najít nějaké vhodné ubytování poblíž. Nevíte někdo o pěkném a cenově přijatelném privátu pro 2 osoby? Můžete nám příp. nabídnout? Chceme termín 3.7.-18.7.2009. Neplánujete příp. někdo v tomto termínu jet do této oblasti?
4/ Živogošč – to je poslední varianta, kterou máme v záloze. Zde jsme byli v r. 2006. Je tam za hotelem Nimfa taková menší FKK pláž, takže několik dní jsme chodili tam. No a pak nám ještě poradil místní pan domácí jednu pláž za Malou Dubou – údajně to byl bývalý FKK kemp, po válce bohužel zůstal opuštěn. Takže tam jsme pak chodili, ovšem s tím, že jsme dělali „striptýz“ snad půlce Evropy ještě z několika hodně otrlými naturisty. Naturistů na pláži byl jen zlomek, zato textiláků a hlavně muslimů v těch hábitech tam bylo požehnaně, a hlavně přes víkend. Takže shrnuto – pláž na tomto místě byla nádherná, oblázková, prostorná (velikostně asi jak v Bunculuce) pozvolný vstup do moře. Jen těch naturistů zoufale málo. Tak jsme si říkali, že by to chtělo udělat nějaký nájezd naturistů z československa a tam tu pláž zkrátka zabrat [Úsměv] . Jaká situace je tam nyní nevíme, je to už 3 roky zpět.

Takže to jsou naše tipy, pokud někdo plánujete ve stějném termínu jako my (3.7.-18.7.2009) tak se ozvěte s nápady, třeba pokud nás pojede více na jedno místo bude to hned veselejší [Úsměv] .


Žurek: Vřele doporučuji shromažďovat informace o jednotlivých plážích, lokalitách na JEDNOM místě. Tady se snad každý měsíc bude někdo nový ptát na Valaltu, Koversadu atd. Snad není potřeba mu každý měsíc extra odepisovat stejným textem? Stačí odkázat na Valaltu, Koversadu atd. Popř. odkazovat na jednotlivé články, blogy. Kusé informace které tady každý měsíc trousíte (Valalta je pěkná a luxusní a maj tam dobrý krabi), je k ničemu. Neobsahuje ani mapu, ani link na jejich www, je to takové plácnutí do vody. Proto odkazujte prosím na již vytvořené stránky, kde jsou informace ucelené. 90% čtenářů tady netuší, kde vůbec nějaké Živogošće je.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

k tématu)

   13. Březen 2009 - 22:42
guestji

Zdravíme, předem děkujeme za podporu… [Spiklenec] (petrre) Chorvatsko také vidíme jako pro nás jasnou volbu z hlediska fkk možností dostupné vzdálenosti autem a ještě vcelku přijatelným cenám.. O Valaltě uvažujeme letos také.. důvodem je lepší vyžití dětí (tobogán, bazény, animační programy) nežli cenově sice dostupnější Bunculuka, kam jsme jezdívali též od již výše zmíněné CK /i s popsanými negativy/, kdy za chladnějšího počasí je to na nějaký výlet časově mnohem dál po horší infrastruktuře, než-li nabízí Istrijský poloostrov.
Valalta prozatím drží ceny, asi čeká, jaký bude mít stav rezervací, než půjde s cenou dolu, třeba se to změní pro nás k lepšímu.. )) Jsme optimisté, nebo jen hůře informovaní pesimisté…)) Bunculuku (karavan i mobilní domek) nabízí v prodeji i jiná, zahraniční CK, cenově srovnatelná úroveň do doby propuknutí plné sezony, posléze o nějaké to euro více.

Hledali jsme se i na nějaké menší domečky… stranou od lidí, domeček u vody, soukromá pláž, trocha přírodního stínu formou vegetace…, bohužel bez úspěchu [Smutný] zde narážíme na nedostupnost místa, nedostatek soukromí, pitné vody a energie, což při čtyřech dospělých a dvou „školkových“ dítek není pro nás to pravé. Ale asi ten, kdo něco takového zná, si nechá tajemství pro sebe.. [Úsměv]
[Spiklenec]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Bloudění po Jadranu

   14. Březen 2009 - 9:15
vlado

škoda, že takáto ponuka (petrre) neprišla o niečo skôr. Ja už som rezervoval stan v fkk kempingu Straško na Pagu v termíne 11.-18.7.09, ale ideme iba dvaja, takže verím, že sa tam nejaká dobrá partia nájde. Do Chorvátska však štartujeme už 4.7.09, týždeň chceme stráviť blúdením po chorvátskom pobreží medzi Rovinjom a Dubrovníkom, podľa nálady, počasia, spokojnosti budeme prispôsobovať program. Ak by sa našiel niekto podobne streštený – radi zladíme naše plány. Ale navštevovať mienime iba fkk pláže i kempingy. A ak by sa našiel nejaký naturistický pár, ktorý by v srpnu/auguste navštívil s nami Primorsko (tiež fkk pláž), tak by sme boli moc radi.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Návrhy na dovolenou

   14. Březen 2009 - 18:52
premyslovsky (bez ověření)

Nedá mi to, abych se po dlouhé době opět ozval a případně i poradil nějaký tip. Zaujala mne zmínka o karavanech Ck Victoria na Bunculuce. Před pár lety jsme v nich také našli útočiště a po několika dovolených strávených pod stanem jsem to bral jako jistý komfort. Sice nešel zapnout stan před karavanem a i samotný karavan pociťoval svůj dlouhý věk, ale pořád lepší, než stan, zvláště na Bunculuce, kde občas dost fouká. Další rok jsme zkusili stejnou lokalitu, ale jiného poskytovatele přístřeší – rakouskou firmu Gebetsroither (www.gebetsroither.com). Ubytování v prostorných perfektně vybavených karavanech a kupodivu v některých obdobích i prázdninových měsíců i levnější než Victoria – vřele doporučuji. Objednávat se dá přes internet a mají přívěsy i v jiných lokalitách, zajímavě se jeví FKK kempy v Korutanech  – stačí prostudovat jejich stránky. Loni jsme vyzkoušeli další FKK lokalitu – kempink Kanegra u Umagu. Je to první kemp na chorvatském pobřeží hned za slovinskými hranicemi (http://www.istracamping.com/…FKK_1828.itu). Přes internet jsem si zarezervoval parcelu v jinak docela zaplněném kempu. Ubytování perfektní – kemp velmi pěkně situován, čistý, přehledný, dobře vybavený. Je možnost využívat vybavení v připojeném rekreačním apartmánovém „sídlišti“ – samoobsluha, tančírna, restaurace, tenisové kurty … Pláže docela pěkné nepřeplněné. Jediný zápor je ne příliš čistá voda, na kterou jsme zvyklí např.v Dalmácii. Je to dáno polohou kempu v portorožském zálivu, který neoplývá přílišnou hloubkou. Ale dalo se to vydržet. Rozhodně byla voda čistější, než naše rybníky a přehrady. Loni jsme zkombinovali válení u moře s horskou turistikou v oblasti Julských Alp (konkr. jezero Bohinj) a mohu to jen doporučit. V této lokalitě lze sehnat pěkné ubytování již od 10 EUR/os.a noc a příroda je zde překrásná. Na závěr přidám pár obrázků z kempu Kanegra.

Ivoš

Pláž Kanegra: Pláž v FKK části kempuPláž Kanegra: Pláž v FKK části kempu Kanegra: Ranní opuštěná plážKanegra: Ranní opuštěná pláž Kanegra: Naše leženíKanegra: Naše ležení Kanegra: Kemp z ptačí perspektivyKanegra: Kemp z ptačí perspektivy Kanegra: Piranský zálivKanegra: Piranský záliv Kanegra: Apartmánová část kempuKanegra: Apartmánová část kempu Kanegra: Podvečerní plážKanegra: Podvečerní pláž Kanegra: Skalní scenérie za kempemKanegra: Skalní scenérie za kempem
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ubytování v Bunculuce

   15. Březen 2009 - 12:18
petrre (bez ověření)

K těm karavanům od CK Victoria v Bunculuce. Jak jsem již zmiňoval výše, tak loni jsme tak vyhmátli v červenci asi jedno z nejhorších počasí – zima, deštivo, velké větry. Naprosto nevyspaní, poněvadž v noci jsme něvěděli co dřív držet a jen jsme se modlili abychom s tou budkou neskončili někde v moři [Úsměv] Měli jsme tam být 14 dní, ale nakonec jsme utekli dřív, poněvadž k tomu všemu manželka z toho všeho chytla průdušky. Tak jsme si řekli, že karavan poprvé a naposled. Když totiž přijde takové nepříznivé počasí, tak to fakt stojí za houby. Zažili jsme u moře i horší věci – např. v r. 2002 v Itálii nám také půlku dovolené propršelo a šílená zima, ale to jsme bydleli v apartmánu, kde se dalo dokonce topit, takže se to dalo přežít.

Proto letos plánujeme ubytování max. v mobilhomu – ten je ovšem pro 2 na 14 dní neúnosně drahý, a kor v Bunculuce. Snad pokud by se ještě našel pár který by šel s nam na půl, tak by to bylo přijatelné. Takže pokud někdo uvažujete podobně tak se ozvěte, třeba bychom se domluvili. My plánujeme termín 3.7.-18.7.2009.

Psal jste o rakouské cestovce že tam má lepší karavany. Ano máte pravdu. Jak jsme loni procházeli kempem, tak jsme ty karavany viděli. Mají tam pronajatých i několik mobilhomů. Objednávat přes ně je pro nás pasé, poněvadž neovládáme cizí jazyky [Smutný]

Jinak díval jsem se také přímo na stránky provozovatele kempu: http://www.hotelibaska.hr/page.aspx?… kde lze přímo a asi nejlevněji objednat ubytování v mobilhomu. Ovšem tam je problém zase s placením. Když už jsem se s nimi pomocí PC tlumočníka domluvil, tak oni chtějí platbu předem, jestli jsem tomu dobře rozuměl, něco v eurech, něco v kunách, dost zmatek. Také nemám možnost platby do zahraniční – myslím že je k tomu potřeba devizové konto + kreditka ? nevím, zatím jsem nic takové nepotřeboval, tak vůbec netuším, jak to chodí. Máte s tím někdo zkušenost, jakým způsobem lze objednat ubytování, třeba např. v té Bunculuce, jde to příp. i bez té zálohy?

Na způsob rezervace ubytování bych se také rád zeptal jak to chodí ve Valaltě, kdo jste tam byl nebo tam plánujete jet, jak jste si tam objednávali ubytování?

P.S. ještě malá poznámka pro žurka: myslím, že kdo už někdy byl v Chorvatsku nebo se alesp. o něj zajímal, tak určitě ví, kde je Živogošče, tudíž nemohu souhlasit s tvrzením, že 90% lidí ani neví kde Živogošč je. Myslím, že je to dost známe středisko. Naopak si myslím, že těch 90% lidí naprosto neví kde je nějaké pohoří Rilič, kemp Dole apod. ale třeba se pletu … [Spiklenec]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Placení do zahraničí.

   15. Březen 2009 - 16:50
PetrK

Jak platit/převádět peníze do zahraničí?

Mám zkušenost se dvěma způsoby:
1/Každá banka umožňuje z českého účtu převést peníze přímo na zahraniční účet. Je potřeba znát IBAN, SWIFT kód a adresu zahraniční banky. Jde to i bez těchto údajů, ale úspěšnost převodu není garantována. Při zadávání převodu je třeba zvolit na čí vrub budou odepsány poplatky (odesílatele/příjemce/napůl). Já mám na svém účtu aktivovány i Eura, čili nebyl problém při převodu peněz do Chorvatska v Eurech. Je třeba se informovat ve vaší bance. Poplatky jsou ale poměrně vysoké a operace probíhá až 14dní.
2/Platba platební kartou (kreditní karta je platební karta, která vám poskytuje možnost čerpat do mínusu). Na internetu nakupuji celkem často (letenky, oblečení, vstupenky apod.) Poskytovatel musí umožňovat tento způsob placení přímo na svých internetových stránkách. Do internetového formuláře pak zadáte číslo karty, její platnost, jméno na kartě a bezpečnostní kód (většinou na zadní straně karty u podpisu). A je hotovo, peníze se odečtou přímo z vašeho účtu. Většinou zcela bez poplatku. Měna je jedno, vaše banka vám to zúčtuje v korunách dle aktuálního kurzu (stejně jako když v zahraničí vybíráte z bankomatu nebo platíte kartou). Je potřeba mít kartu, která umožňuje platby na internetu s dostatečně vysokým limitem pro nákup u obchodníků. Jinak to nebude fungovat. Nejlépe vám opět poradí ve vaší bance.

Hezkou dovolenou Petr

p.s.: Já už byl v lednu v Thajsku (tam žádné naturisty nenajdete), v létě pojedu na letní dovolenou s naturistou, pak poznávačka autem přes Maďarsko, Moldávii na Krym a zpět (tam se asi nějací naháči najdou), a na přelomu 2009/10 do Brazílie… Proč právě tam? Protože je tam hezky a válet se nahý u vody není u mne nezbytná priorita na dovolené.
Všechno jezdíme bez cestovky [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

K chorvatským

   16. Březen 2009 - 9:16
Obrázek uživatele natur
natur

K chorvatským naturistickým centrům a jejich prodejnosti za současné krize – jsou dosti vyprodaná, některé termíny a některé typy ubytování v některých lokalitách zcela. Moc bych na nějaké zlevňování nespoléhal. Navíc – chorvatská kuna je dosti pevně svázána s EUR, takže podobnou „houpačku“ jako hodnota koruny neprožívá. Jinak k Valaltě – ta je a vždy byla na Istrii nejdražší. Je to dáno vybaveností, kvalitou, „Modrou vlajkou“, hodnocením mezi kempy v Německu, atd. Dalším „problémem“ v Chorvatsku jsou kontinuální rekonstrukce ubytovacích kapacit z 2** až na 4**, což samozřejmě přináší i jejich zdražování (příkladem jsou appartementy v Koversadě). V neposlední řadě je nutno akceptovat fakt, že Istrie (kde jsou v podstatě všechny naturistické chorvatské lokality) byla, nyní už zase je a zřejmě i nadále bude nejdražší částí Chorvatska (když pomineme Dubrovník). Je blízko Itálie, dopravně velmi dobře dostupná z Německa a Rakouska, jsou zde určité tradice. Pouze v důsledku „balkánské války“ z počátku devadesátých let došlo k určité cenové deformaci – ale to už je historie. ing.Hájek, Natur Travel

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

K FKK-dovolené obecně.

   16. Březen 2009 - 9:26
Obrázek uživatele natur
natur

K FKK-dovolené obecně. Je řada možností, kam bez plavek odcestovat. Destinace jsou dány zejména historickými, náboženskými i ekonomickými hledisky. Domnívám se, že není problém si vybrat – dle zájmu, financí, času, dopravy … Ze zkušenosti, ale i z řady příspěvků na tomto webu je však možno odvodit jednu zásadní chybu, které se někteří naturisté dopouštějí – volí špatný postup výběru místa své dovolené. Zakoupí si pobyt a dodatečně „pátrají“ po nuda-pláži v místě či blízkém okolí. Ale ona tam vůbec nemusí být, či se může jednat pouze o lokalitu občasnou, špatně přístupnou, vzdálenou. Existuje dnes řada možností, jak tento systém „otočit“. Vybírat si buď vyloženě naturistické resorty – to je cesta nejjednodušší. Nebo si vytipovat destinaci a nalézt konkrétní pláž, místo a zde pak hledat ubytovací kapacitu. V době internetu řešitelný problém. ing.Hájek

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

K FKK dovolené - připomínka

   16. Březen 2009 - 20:29
petrre (bez ověření)

Pozorně jsem si přečetl Váš příspěvek a dovolím si s Vámi částečně nesouhlasit. Psal jste: … se někteří naturisté dopouštějí – volí špatný postup výběru místa své dovolené. Zakoupí si pobyt a dodatečně „pátrají“ po nuda-pláži v místě či blízkém okolí … Tak nevím jak kdo, ale my se snažíme postupovat právě naopak – snažíme se vybrat alespoň lokality, kdy by měla být nějaká FKK pláž, když už nemáme dostatek prostředků na čistě FKK středisko.

Bohužel v Chorvatsku je dneska taková situace (tedy co jsme zažili několik sezon), že prostě ted někde lze prohlásit nějakou plážičku za FKK poněvadž zrovna v daný termín se tam náhodou sešlo více naturistů. Ovšem stačí aby přišel jiný turnus a situace se radikálně změní. Nahrne se tam plno textiláků a rázem je po FKK pláži, byt to někdo předtím tvrdil na internetu. Takže i v době internetu je to docela problém. Prostě pokud tam jesně není ohraničené místo a označené a ještě to někdo důsledně nehlídá, tak asi není šanc najít stálou čistě FKK pláž. Také si nedovedu představit situaci, jak jste radil, že bychom měli vyrazit na naprosto neznámé místo, hledat konkrétní pláž, což při délce pobřeží v chorvatsku by zabralo asi týdny a nehledě k tomu, že i kdybych našel vysněnou pláž tak stejně mě může potkat co jsem psal výše, no a až pak hledat ubytování. Podle mě dost krkolomné a stresující.

Takže snad jedinou jistotou zbývá prostě celý rok poctivě šetřit a zajistit si pobyt ve vyloženě FKK středisku. I když i zde není úplná jistota, že budou zde samí naturisté. Z této naivní představy mě vyvedl náš lonský pobyt v Bunculuce, kde zdaleka ne všichni se pohybovali nebo koupali bez plavek (na pláži, v kempu jsem to až tak neřešil) a zjevně to nikomu nevadilo a ani jsem nikoho neviděl, že by textiláky vyháněl. To na natur párty v liberci jsou plavčíci myslím mnohem důraznější při prosazování nahoty. [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Myslím si, že naše

   17. Březen 2009 - 7:09
Obrázek uživatele natur
natur

Myslím si, že naše příspěvky nejsou vůbec v rozporu, naopak. To „hledání“ lokality, destinace předem, to bylo myšleno na internetu, na oficiálních stránkách naturistických organizací, které většinou uvádí ty skutečně existující a fungující n-pláže. A to je právě ten Váš odpovědný přístup k hledání místa své dovolené. Rozhodně jsem neměl na mysli, že by jste jel autem po Chorvatsku a „pátral“ po n-plážích. Ono by to bylo téměř marné. Skutečně – mnohdy a mnohde to co platí dnes, zítra je zcela jinak. Ať již v delším časovém období (přes zimu zde vyroste nový penzion) nebo kratším období (vymění se ony turnusy, přijedou textiláci). Proto i v mých dřívějších příspěvcích jsem byl vždy velmi pesimistický k oněm zprávám „tam je super nuda pláž“, bylo tam deset naturistů. A nikdy bych do takového místa nikoho oficiálně neposlal. A to není pouze otázka Chorvatska. O tom, že kurzívou psaná věta je oprávněná však svědčí řada otázek na tomto webu typu – poraďte, jedu tam a tam, nevíte, není tam někde nějaká n-pláž? Samozřejmě, i mezi FKK-středisky jsou rozdíly v přístupu k zásadám naturismu – před lety to bylo evidentní např. mezi Monsenou (tam si vjel kdo chtěl) a Valaltou či Solarisem (tam byly a jsou velmi pečlivé ochranky). I když to na těchto stránkách hýří optimismem, můj dojem je ten, že celosvětově textiláci nad námi stále více vyhrávají. Rád bych se mýlil. ing.Hájek

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

tipy v Dalmácii

   17. Březen 2009 - 16:36
LADNEMEC (bez ověření)

Mohu doporučit malou vesnici na jih od Zivogosce, která se jmenuje Mala Duba. Pro toho, kdo nesnese návaly na plážích a dává přednost soukromí a klidu to je lázeň na nervy. Zde je odkaz na zajištění ubytování www.ubytovani-ivo.cz, kde zálohu platíte v CZK v ČR (t.j. bez poplatků bance za převod do ciziny) a doplatek v EUR na místě. Dále je pěkný malý kemp na Hvaru (www.mlaska.hr). Malá písečná pláž v zálivu je rozdělená na FKK a na textil. Přístup do moře je velmi pozvolný a velice vhodný pro malé děti.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Obě tato místa patří

   17. Březen 2009 - 18:05
Obrázek uživatele natur
natur

Obě tato místa patří mezi těch pár n-lokalit v Dalmácii, které ještě loni skutečně fungovaly. Mala Duba je v prodeji řady českých cestovek a je to opravdu malá vesnička ukrytá pod Jadranskou magistrálou. Pláž písečně-oblázková, appartementy téměř na břehu moře, snad jeden obchod a pár stánků. Osobně jsem ji „navštívil“ při své loňské cestě z Černé Hory (byla však polovina května – tudíž pusto prázdno). Kemp Mlaska již řadu let navštěvujeme při plavbách jachtou Silva z jižní Dalmácie směrem k Omiši – jako tzv. koupací zátoku. Zátoka je chráněna řadou bójí před vjezdem lodí, ty mohou pouze k malému molu. Dno zátoky je písečné, hloubka vody vhodná i pro horším plavce či děti. Břeh, alespoň v n-části, většinou kamenitý. Poloha zátoky Naturistická část mně připadala menší než textilní, vybavenost kempu (restaurace) je rovněž v části textilní. Kdykoliv jsme do této zátoky připluli, vždy bylo v n-kempu dostetk místa. Kdykoliv jsem tam poslal nějakého zájemce o n-dovolenou – byl spokojen. Menší varování – kemp je zřejmě velmi pohodový v době od 16:00 do 10:00 hod., přes den sem připlouvá dosti malých lodí s výletníky, kteří se již zřejmě nevešli na přelidněné pláže Makarské riviery a vycestovali na ostrov Hvar. ing. Hájek

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Textiláci na FKK

   17. Březen 2009 - 19:58
ivojan

Musím se přidat s tím, že jsme loni v Kanegře na pláži v FKK části museli často strpět partičky pubertálních textiláků. Místní správce dvakrát denně kontroloval, jestli někdo nemá v kempu na černo stan, ale textiláci na pláži mu nevadili. A co se týká kempu – vedle nás byla v karavanu slovinská rodina s miminem a nahého jsme je za celou dobu neviděli ani jednoho. A to nebyla ani zdaleka výjimka. Ivo

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Re:Textiláci na FKK

   18. Březen 2009 - 11:50
Panda

Textiláci jsou mor veškerých naturistických aktivit. Vzpomínám si na náš pobyt v kempu Solaris, kde jsem kolikrát připadal jako vetřelec v nenaturistickém kempu. Podobné to bylo v Monsaně (zejména poslední rok před její přeměnou na textilní Amarin). V současnosti jezdíme už několik let do kempu Ulika (kousek od Poreče) kde místní správcové když vidí někoho na pláži či v bazénu v plavkách (jedná se hlavně o ty puberťáky), tak jej vyzvou, aby si je sundal, nebo aby odešel. Samozřejmě když jde večer do restaurace, tak se obleču, ale jinak přes den nikoho nenapadne chodit v plavkách nebo šortkách, nahota nevadí ani v místních obchodech, jenom si někteří přehodí přes sebe šátek nebo ručník.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

V FKK-resortech platí

   18. Březen 2009 - 13:10
Obrázek uživatele natur
natur

V FKK-resortech platí nepsaný, možná někde i psaný, systém – na pláži a u bazénu bez oděvu, v uzavřené vnitřní restauraci vždy v oděvu, na terase či ve venkovní restauraci dle uvážení (možno i bez oděvu), kdekoliv jinde (obchod, recepce, komunikace, ubytovací prostor, …) dle vlastního uvážení. natur

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

FKK

   18. Březen 2009 - 14:36
Panda

V restauracích to dle mých zkušeností funguje tak, že přes den jsou lidé bez oděvu, ale berou si sebou osušky, které si přehazují přes židle – to samozřejmě platí u venkovního posezení. Večer a uvnitř restaurací samozřejmě všichni chodí oblečení, nebo si přes sebe něco přehodí. Při vstupech do obchodů, recepcí apod. si lidé přes sebe přehodí šátek, či osušku (ve většině natur kempech se do těchto objektů bez oděvů nemůže). Samozřejmě, že u stanů, či karavanů, pokud není zima či neprší, jsou lidi nahatí od rána do večera. on ten nepsaný zákon se vztahuje ke sluníčku. Bez oděvu jsem tam, kde svítí a tak dlouho, než zapadne.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.