[ikona]

Jak vidí nahotu náctiletí naturisti

   25. Srpen 2009 - 18:39
Obrázek uživatele Dragonier
Dragonier

Ahoj, velice by mě zajímalo jak vidí nahotu, naturismus a pod. řekněme tak děti od 14 do 18 let. Tuto věkovou hranici totiž asi naplňují ,,naturisti ze zvyku", mladší to patrně nijak neberou, je to hra a o nahotu se ani nijak nezajímají a starší jsou na to patrně zvyklí a mají to jako životní styl. Jaký je tedy názor zmiňované kategorie? Chodí na n-pláže proto, že takhle chodí s rodinama už léta a prostě si zvykli, ale naturismus neberou jako životní styl? Moc by mě to zajímalo, jestli v tom vidí opravdu důležitou součást života, nebo zaběhlou rutinu. Děkuji [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

pláže a styl života

   25. Srpen 2009 - 23:33
Obrázek uživatele fiba
fiba

Mluvím za některé starší. Asi tě zklamu, ale my (moje rodina) a mnoho dalších, které znám mají naturismus spíše jako koníček než vyloženě styl života. Je to dáno asi hlavně tím, že by mě nejspíš zákazník vyhodil, kdybych k němu přišel bez oblečení. [Úsměv] Za sebe musím říci, že na n-pláž chodím především proto, že je mi bez plavek a oblečení vůbec dobře a hlavně se tam sejdu se super lidmi. Nikdy jsem na textilní pláži nezažil tak parádní atmosféru. Pokud je někde možnost n-aktivit, rád se připojím, ale, pokud je možno tytéž aktivity provádět pouze ne-n-stylem, tak prostě jsem při nich oblečený. Jinak řečeno, nedělám některé aktivity jen proto, že jsou naturistické, ale proto, že mě baví bez ohledu na to, zda jsou či nejsou n-.Třeba teď na dovolené jsem zažil člověka, který evidentně nerad viděl, že jsme se večer již na n-pláži k ohni oblékli. To, že bylo chladno pro něj zřejmě nebylo podstatné. Podle mě je ale naturismus ne jen o tom být bez oblečení.
Asi jako všude se najdou ortodoxní naturisti, ale myslím, že hodně lidí bude blízko mému názoru. Pokud chceš považovat za životní styl, že je člověk v pohodě a neřeší některé věci, které nenaturistům ztrpčují život, pak je to i můj životní styl. Ale jak jsem napsal na začátku, já to považuji spíše za součást života, než vyloženě styl.
Jinak obecně lidí v tebou uváděném věku mezi naturisty moc nepotkáš. Je to dáno tím, že v pubertě dochází k velkým změnám mimo jiné i ve vnímání svého těla a v tom zmatku přestává mnoho lidí s naturismem. Mnozí se vrátí, když trochu zestárnou (a zmoudří?). Myslím, že u mnoha hrají roli i vrstevníci – mají strach, aby se nestali terčem posměchu nenaturistických puberťáků. Takže ti, co přetrvají asi mají silnou vůli nebo silné rodiče. [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ti mladší...

   26. Srpen 2009 - 0:05
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

Ono by zde bylo především na místě si poslechnout názor té dané věkové skupiny – což ovšem může skončit velkým tichem, protože jich tady asi opravdu moc nemáme (i když několik přece!), a nevím nakolik mají, a jsou ochotni obsáhle formulovat, nějaký vyhraněný vlastní názor.

Osobně jich pár tak trochu znám z Pražského zimního n-plavání, kde tvoří takovou vlastní partičku uvnitř naší větší prima party, a po svém oživují dění v bazénu. Možná se v tom i pletu, ale zdá se mi, že jsou prostě zvyklí chodit, a kdyby je někdo nepozval a nedovezl, a kdyby tam nebyla prima parta včetně i vrstevníků, možná by ani nepřišli. Jeden se ostatně i svěřil, že mezi naturisty oceňuje především to množství prima lidí. Snad jsem to moc nezkreslil…

Jinak mi tohle téma připomnělo jednu svým způsobem zajímavou diksusi ze zahraničí, která měla být o tom, jak v tamní teen-sekci diskusního fóra spoustu diskusí zazdí „dospěláci“, kteří vždy přispěchají s radami a rozvinou tam svou vlastní diskusi – a mládež tím vlastně vytlačí. Jakkoliv s citem to téma ale pojali, zas se tam o tom baví jen dříve narození – a mládež prakticky chybí. Koexistence více generací ve volné diskusi je holt problém.

(Mimochodem, je mi 36 let, takže sem vlastně taky nepatřím.)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Náctiletí - poď radši pařit Chmatákov!

   26. Srpen 2009 - 8:11
zurek (bez ověření)

Pochybuju, že by se nějaký náctiletý zahazoval s pro něho nudným serverem Naturista.cz. Já mám 2 kluky 12 + 16 let a tak to mám z první ruky. Jejich hlavním současným zájmem je pařit Chmatákov, který si obhospodařují hostingem počínaje, správou serveru konče a nějaký naturismus je u nich až na x-tém místě.
Ohledně koupání bez plavek si ale nenechají ujít žádné Čestlice, samozřejmě dovolenou u moře taky ne. Jejich současná náklonnost k naturismu se projevuje hlavně tím, že mají nezřízenou srandu z toho, jaké mají textiláci bílé pruhy po plavkách. Očekávaného pění ód na „splynutí s přírodou apod.“ se od nich tedy asi roky ještě nedočkáme.
Z pozorování dorůstajících dětí přátel je patrná individuální odlišnost. I v jedné rodině se 2 cca. stejně staré sestry vyvíjely dosti odlišně. Jedna v 16 přišla s tím, že „mami, ti lidi v tý sauně jsou úplně děsný…“ (až dosud byli OK) a naturismus se jí začal kvapem vzdalovat. Její sestra na lidech v sauně nenaznala nic zvláštního, ani na n-pláži a naturistkou je i ve dvaceti.
Hodně záleží, kam člověk zapadne. Pokud do puberťácké party, která bloumá bez cíle světem, tak tam naturismus nehrozí ani omylem.
Je pravda, že ve věku po 15 se náctiletí osamostatňují od rodičů a mají svoje aktivity. Všeobecně se náctiletí více uchylují do textilu. Já osobně ale vidím na našich akcích značné nadšení mj. i náctiletých, tak jsem nadšený s nimi [Tmavé brýle] Náš program vede 19tiletá studentka a to je myslím nejlepší vzor, jak do hry vtáhnout i ostatní (váhající).

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Spíš dávám do kontrastu Styl

   26. Srpen 2009 - 19:01
Obrázek uživatele Dragonier
Dragonier

Spíš dávám do kontrastu Styl vs nutnost, zvyk každý holt dává naturismu kolik chce a každý ho vidí jinak a to by mě právě zajímalo od zmiňované kategorie.
Asi bude nejlepší s nima mluvit osobně

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Náctiletí

   29. Srpen 2009 - 7:00
jones

Já v tom vidím určitý začarovaný kruh, aspoň v tam kde to znám. Časté věkové složení je starší a střední generace nebo rodina s malými dětmi. Někdy ta starší generace počtem i vede. Mladší generace je skoro vyjímkou. Je to má zkušenost, a věřím že jsou i místa kde to neplatí. Myslím si, že i když může být v n-společnosti příjemně a dobrá nálada, že tito „mladí“ zvláště v tomto věku jsou rádi s vrstevníky. A pokud třeba v sauně na nějaké nenarazí, tak tam nejdou protože tam nechtějí být „sami“. Ale naopak pokud je akce kde se mladí sejdou, porozumí si, tak jistě rádi chodí. Jinak řečeno, myslím si, že u některých víc než nahota nebo to co v pubertě prožívají hraje roli to, jestli je někdo s kým by si rozuměli, nebo by prostě ten dotyčný(á) nebyl sám(sama).

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Náctiletí a jejich vnímání

   31. Srpen 2009 - 16:38
Obrázek uživatele Dragonier
Dragonier

Hm asi jsou to pořád děti, podléhají změnám, nechám to být.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.