[ikona]

Jezero Most

   13. Září 2020 - 13:44
eSHá

Včera se pro veřejnost otevřelo Jezero Most. Má tři pláže pro psy, ale žádnou pláž pro nudisty. https://www.imostecko.cz/…jezera-most/

3.10.2020 Aktuální článek MOST K NATURISMU?, který přináší další informace a naději pro FKK u tohoto krásného jezera.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

n-pláž na jezeře Most

   14. Září 2020 - 9:12
Obrázek uživatele Borek
Borek

Při pohledu na Návštěvní řád by se pro zavedení n-pláže nejspíš hodila mola v nejvýchodnější zátoce u sukcesní plochy, což je dál od parkovišť.

Když už se n-pláž (na rozdíl od psích) nedostala do projektu, bude na místních nudistech, aby ji zkusili vytvořit jako obvyklé místo, kde ten kdo přijde ráno první nastaví, jestli bude lokalita (molo) n nebo t. Zkusit umístění tabulky s logem naturista.cz (+FKK) … Třeba si ji tam nosit každý den, jak to dělají Němci na Olbersdorfer See u Žitavy. FKK Olbersdorfer SeeFKK Olbersdorfer See
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Držet se psího FKK

   14. Září 2020 - 10:12
admin

Já bych se držel těch psích pláží – tam kde jsou psi v plavkách, tak bych i já dodržoval plavky a všude jinde FKK.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Most jako vánoční stromky

   16. Září 2020 - 1:56
nahatej

Zahájení provozu Jezera Most skoro v půlce září připomíná prodej vánočních stromků 25. prosince. Důvody (dotační?), proč to uhnat ještě letos, ale určitě existují.

Info jsem si načetl na www palivokombinátu. Tří Hundestrände jsem si hned všiml.

Nechci hned v začátku a od kompu kritizovat. Už ode pohledu na webovou prezentaci se zdá, že provozovatel pečlivě studoval německé zkušenosti. Což je chvályhodné: soudruzi v sousední DDR sice zpočátku nezvládali plastové lžičky, ale odstavené povrchové doly úspěšně zatápěli už od 60. let a dneska, desítky let poté, je jejich příslušné know-how nesporně špičkové.

Což mnozí z návštěv u nejbližších Olbersdorfersee a Berzdorfersee v Lužici známe.

Na rozdíl od deutscher Genossen/Kollegen ale naši pánové přes zatopené doly kulturu FKK nepřevzali. Asi by šlo říct, že pejskařům lezou do zadku (tři psí pláže? bude tam i hotel pro psy?), ale na naturisty kašlou.

Jenže to je realita a byznys. Čuby byznys jsou, lidští naháči ne. FKK u nás nemá lobbying. Nemá organizaci disponující zajímavým počtem členů.

Vyznavači FKK v BRD (připadám si jako v Mládkově písničce Zkratky, tedy nudisté v kdysi zlém západním Německu) se kdysi dokázali vecpat do organizace zastřešující sporty, u nás vegetujeme – vyřknu to subjektivně natvrdo a můžeme o tom příležitostně debatit – kdesi na rozhraní mezi ještě tolerovanou marginálií a počínající úchylkou.

V takové situaci asi nepřekvapí, že na Miladě a v Mostu žádná FKK pláž není.

Myslím si, že někde cosi smíšeného vznikne. Jako se bez direktiv N/P koupe na spoustě míst. Neboť (nejenom) k tomu, jak chceme u vody trávit příjemné chvíle, přece báťušku stát nepotřebujeme.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

První pověsí cedulku a poslední zhasne

   16. Září 2020 - 14:25
admin

Abysme těm (post)soudruhám z NDR tak moc neblahořečili, tak u toho Berzdorfer See dosud žádná FKK není a dokonce takto rozhlehlé místo není skoro nikde diskutováno. Jediná zmínka je tady na Naturistovi, že „zažité FKK“ je na severním břehu. Sám jsem před léty v mladické horlivosti kontaktoval místního starostu, jestli tam FKK plánují. On mi vesele odpověděl, že „Hallo Ivo, überall genug Platz :-)“, takže břehy naháčům otevřené.

Něco podobného by se událo nejspíš i teď v tom Mostě. V současnosti je ale naturismus v jakési ulitě, do které se čím dál více stahuje. Medii jistě nebudou cloumat pejskaři, rybáři (tiší blázni) apod. Ale nudismus přece skýtá takových možností zvýšit čtenost/návštěvnost toho kterého média. Tak se postupem času na původně ušlechtilý přírody a sportumilovný naturismus na březích Baltu (uměle) nabalily různé úchylo-pedo-sado-maso-swingo… styly a jeden (nezaujatý) by řekl, že nuda pláž = centrum dekadence světa. Vždycky si vzpomenu na jednoho relativně neškodného „nudistu“, který mi říkal: „Jo já se ženou chodíme už roky tam a tam na n-pláž a ten NEI-Report už bereme asi 15 let“… Můžu takové podobné citovat několik hodin.

Takže pro běžného naháče jít něco zařizovat na úřad apod. znamená ihned padnout v podezření z nějaké formy úchylismu. Radši se ani nebudu zmiňovat o výrocích z „vyšších míst“. Pokud tedy vyrazí pejskař k provozovateli budoucí rekreační oblasti, tak to není zdaleka takové, jako když to samé udělá nudista.

Jediné co nás může povzbudit je, že plavky se opravdu časem stále zmenšují a dnes jsou de facto o ničem a jsou pouze jakýmsi předmětem módy, medializace, komerce… Jsem teď četl knihu o Antonínu Dvořákovi, který cestoval dirigovat v létech 1880-… do Anglie: …a představte si :-O oni se tady koupají a veřejně :-O". Rozuměj ted veřejně a v hábitu od hlavy až po paty, jak to dneska dělají Arabky.

Z výše uvedeného já chápu, že nikdo nechce zveřejňovat svůj status koupajícího se bez plavek, na druhou stranu věřím, že vstřícnost provozovatelů je taková, že při rozumné domluvě rozumných lidí lze dospět k rozumnému závěru. Obzvláště u tak rozlehlé plochy jako je Milada (250ha).

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Jezero Most

   20. Září 2020 - 19:07
pat66

Smutný je, že ty psí pláže jsou lepši než ta pro lidi, včetně vstupů do vody (nic proti psům, osobně je mám rád). Nevím jestli tam bude šance na vytvoření divoké n-pláže, protože dnes jsem zjistil, že tam objíždí auto Strážní hlídky, které hlídá dodržování tamních předpisů – konkrétně tam napomínal nějakého pejskaře, že pouští psa do vody mimo psí pláž.

Jen postřeh z dnešní návštěvy jezera, vydal jsem se od parkoviště po stezce vlevo kolem celého jezera. Na první pohled to vypadá jako jezero Medard (na Sokolovsku), ale na rozdíl od něj se to zde dotáhlo do konce. Ze začátku jsem si říkal, že stezka tím, že vede těsně u břehů nedává moc šanci na vznik n-pláží, ale na opačné straně jezera se silně vzdaluje od břehu a je tam na několika místech ideální prostředí jako stvořené pro vznik n pláží. Tak za pár let uvidíme jestli tam něco vznikne.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

18. září 2020 na jezeře Most

   28. Září 2020 - 10:20
Obrázek uživatele Borek
Borek

umělý ostrůvek na jezeře Mostumělý ostrůvek na jezeře Most

Po příjezdu na skoro plné parkoviště dopoledne v pracovní den mimo sezónu bylo vidět, že zájem o jezero bude velký. Ve vodě (odhadem 22°) ale bylo jen pár lidí a co nás potěšilo, že na jednom ze čtyř umělých ostrůvků u hlavní pláže se už slunila n-dvojice.

panorama jezera Most na pozadí s Hněvínempanorama jezera Most na pozadí s Hněvínemjezero Most - východní molojezero Most – východní molo

V zájmu seznámení s novým jezerem jsme se pustili po okružní asfaltce a svůj n-plácek jsme založili na nejvýchodnějším „molu pro plavce“. Pobyli jsme tam asi hodinku a užili si koupání ve zcela čisté vodě, s trochu nepohodlným vstupem do vody po kamenité navážce kolem „mola“. Kolem prošlo pár chodců – buď pozdravili nebo se rozhodli nás nevidět. Cyklisti pochopitelně prosvištěli bez jakéhokoliv kontaktu. Absolvovali jsme i průjezd auta místní stráže, kterážto nás nijak neřešila.

Při obcházení severní části jezera jsme konstatovali několik pěkných míst pro n-pláž, ale bohužel v oblasti, která je v mapě označena jako klidová přírodní zóna, kde není dovoleno vstupovat do vody.
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Co lze a nelze (nejen na jezeře Most)

   27. Září 2020 - 17:56
Sam De Bill

Zdravím ctěné naháče … Z návštěvního řadu jezera Most:

„Zakázáno je vstupovat do vody mimo pláže a mola.“

O povinnosti plavek naopak nic, stejně jako v celé legislativě ČR o „nahotě“ … Nerad se opakuji a zmiňuji stále totéž … Ale doba i lidé se nám „soudruzi“ změnila a navíc i stále mění … Od masových organizací a jejich lobbingu k individualizaci a atomizaci (každý podle sebe, za své a ve svém volnu). Jistě čest výjimkám a sdružením, které si to své vybudují i uhájí … Ale potíž není ani v tlaku multikulti, islamizaci apod. na zahalování. Ani ve studu či cenzuře soc. médií v propagaci vlastní nahoty jako živ. stylu … Spíše to je vše o nedostatku času, chuti a prostředků, kromě sebe pomoci podobně „postiženým“ … Protože přes léto se možnosti nahotit venku dají v ČR jakž takž nalézt, podstatně lépe a levněji než přes o dost delší zimní období … Vstup do většiny veřejných bazénu (financovaný i z daní „naháčů“) je totiž v plavkách … Tož tak, jaké si to udělám/me takové to budu/me mít …

Nahocení venku i uvnitř zdar!!!

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Článek v novinách

   3. Říjen 2020 - 1:38
eSHá

Tak už je to tady. Naše debata zaujala. https://mostecky.denik.cz/…0201001.html

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.