NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Most k naturismu?

Vložil admin, 3. Říjen 2020 - 15:16

Hned den po oficiálním otevření Jezera Most se tady na Naturista.cz rozproudila diskuze o možnostech FKK. Dalším sledem událostí pak vyšel článek Mosteckého deníku Nudapláž u jezera Most není vyloučena. Naturisté se už o areál zajímají. Drtivá převaha pejskařských pláží nad těmi našimi nás všechny jistě značně zarmoutila.

Zmíněný článek však FKK u Jezera Most vůbec nezavrhuje, ba ústy povolaných dává do budoucna FKK značné šance. 

Svým dílem ke vzniku článku dopomohl náš zdejší n-kolega eSHÁ, který kontaktoval Naturista.cz a současného předsedu ČFN Jirku Voláka. Jeho taky článek zmiňuje/cituje, samozřejmě coby podporovatele zamýšlené FKK lokality.
Dále článek cituje ředitele Palivového kombinátu Ústí Waltera Fiedlera, který se vyjádřil pro podporu FKK, nicméně „někdy v budoucnu“, aktuálně mají jiné starosti.
Dále zaznělo vyjádření náměstka primátora Města Most ing. Marka Hrvola, které také pro FKK zaznělo vcelku příznivě:

„Město Most, které má velký vliv na rozhodování o nové rekreační oblasti, ale nevyloučilo, že by vznik nudapláže v příštích letech podpořilo za splnění určitých podmínek. V tom se radnice shoduje s PKÚ. Hlavní podmínkou je, aby případná zóna pro nudisty byla dál od hlavní pláže. „Jezero tuto možnost v budoucnu nabízí. Je tam dost zákoutí, kde by nikdo ostatní návštěvníky nepohoršoval,“ zmínil náměstek primátora Marek Hrvol.“ (Úryvek z výše uvedeného článku Mosteckého deníku).

Zdroj: ČTKZdroj: ČTK Jak tedy s FKK?
Výše uvedené instituce/firmy s FKK nemají problém, ale zabývat se jím nebudou – kolem jezera mají a budou mít svých starostí dost. Aby se věc pohnula kupředu, tak se musí napřed naturisti dát dohromady a promyslet společný postup. Od nalezení vhodného místa (alternativ), přes rozhovor s uvedenými osobami až po samotnou realizaci. Opakuji, že náměstek primátora ing. Hrvol „nevyloučil možnost zřízení nudapláže“. Pokud dostane do emailu návrh vypracovaný naturisty a tento návrh bude soudný a akceptovatelný, tak se jistě ledy prolomí a Město Most může n-pláž podpořit a to nejen slovně.
Co na to Naturista.cz?
Tento web může celkem efektivně napomoci snažení místních mostecko-litvínovských naturistů vytvořením informačních kanálů, kterými za roky disponuje. Ve spojitosti s Mostem mi hned vyvstala scenérie plakátu (viz titulek tohoto článku), kterou by Roman Bureš jistě originálním způsobem zpracoval. Pravidelně obesíláme tisíce našich registrovaných, areály, které provozují n-plavání atd. Tato podpora by byla určitě intenzivní, ale základ aktivit by musel vycházet od vás – místních naturistů. Ani Volák, Hrvol, Fiedler, Svatý Petr… neudělají tolik, co vy v místě. Veškeré organizování na dálku je k ničemu – moje letitá zkušenost.

Máte nápady, chuť, energii… založit FKK Most? Ozvěte se na: webmaster@naturista.cz

Jezero Most je podle informací úžasným místem, kde průhlednost vody dosahuje 8 metrů! Kam se hrabou pardubické písníky…
Reportáž z oficiálního otevření Jezera Most:

Zdroje informací o Jezeře Most:
Město Most: ing. Marek Hrvol, náměstek primátora Mostu, vyjádřil se kladně ke zřízení FKK

Palivový kombinát Ústí, ing. Walter Fiedler, vyjádřil se kladně ke zřízení FKK

Návštěvní řád a plán jezera + další info PKÚ
Plán jezera - klikni pro zvětšeníPlán jezera – klikni pro zvětšení 

0
 
-

Souhlas PKÚ se schůzkou s naturisty

Vložil admin, 6. Říjen 2020 - 7:40

Dnes přišla zpráva od Oddělení sledování vod a správy území PKÚ, že jsou pro schůzku na téma FKK u jezera Most. Je proto potřeba vytvořit jádro místních naturistů, kteří si vytvoří jasný názor na n-místo a ten na této schůzce přednesou. Času je relativně dost, ale věc by měla postupně zrát a krystalizovat.

 
-

Debata o FKK v Mostu

Vložil eSHá, 6. Říjen 2020 - 11:58

Vidím, že v Mostě jsou na úřadech rozumní a vstřícní lidé. Paráda. Diskutující z naší strany by se měli nahlásit zdejšímu Adminovi. Ten je vzájemně propojí. Jedině tak se to asi pohne kupředu. Jezero je geniálně vymyšleno po všech stránkách (kromě absence FKK). Cesta nejmenšího odporu by nejen podle mne byla tato: Souhlasím s Borkem, že podle plánku je nejvhodnějším místem východní zátoka. Je tam jedno dvojkové a jedno trojkové molo u sukcesní plochy. Na obě mola by se mohly udělat nápisy BEZ PLAVEK. Na obvodovou stezku kolem vody bych umístil varovné tabule Pozor, naháči ! Samozřejmě, by nebylo povinné tam být nahatý. Některý den, třeba žádný naháč nepřijde. Jen by byla beztrestně a bezkonfliktně ošetřena tato možnost rekreace. To by snad mohlo projít. Příští rok v létě by se na dovolenou už mohlo jet do Mostu.

 
-

Most - jsem pro

Vložil volynak, 6. Říjen 2020 - 17:46

I když to mám do Mostu dost daleko, vznik nové FKKpláže plně podporuji.Bude-li nějaké hlasování nebo jednání můžete počítat s mojí podporou.

 
-

Jádro "pudla" (nejen v Mostě)

Vložil Sam De Bill, 7. Říjen 2020 - 16:39

Vážení!

Aby toto nebylo zase o „ničem“ a jen „mlácení“ prázdné slámy! Mě jako „pražáka“, který se v Mostě a okolí vyskytne max. 1× za X-let a spíše „omylem“, zajímá jediné:

Jak se po zřízení oficiální nudistické pláže změní „Návštěvní řád“?!

Tzn. bude od té doby povolené být bez plavek (nahý) jen tam a nikde jinde? Vybírat tam vstupné, parkovné a jak vysoké (pokud se tam neplatí už nyní)? A co v případě porušování pravidel, kdo a jak zasáhne nejen proti „nahatým“ mimo jejich „zónu“, ale i naopak?! Když např. uteče pes ze psí pláže, či naopak bude tato „zvířecí“ pláž bez psů, kdo na ní potom bude smět vstoupit (analogicky na prázdnou nuda či textilní pláž)?!

Obávám se, že čím víc pravidel, zákazů, příkazů, značek, cedulí atd. tím větší nesvoboda, nepohoda, zmatky, hašteření, hádky a stres pro všechny …

Proto radím rozum do hrsti, cit do srdce a vyražte raději do skutečné volné a svobodné přírody jak vás „pámbůch“ stvořil! Dřív než to z nějakého důvodu taky zpoplatní či zakáží (nejen kvůli Covid-19)!!!

Má úcta a N-zdar!

SdB

 
-

Novinky u jezera Most

Vložil eSHá, 11. Květen 2021 - 13:54

U jezera Most se dějí věci a nudisté a jejich zástupci stále mlčí…

https://www.novinky.cz/…nek-40359503#…