Dobrý den, chystáme se s přítelkyní na první naturistickou zkušenost a rádi bychom si ji napoprvé odbyli někde mimo zraky většinové společnosti. A nejedná se jen o jednorázové dilema, v našem okolí je podivuhodné množství rybníků nejrůznější velikosti, některé přizpůsobené koupání více, některé méně a některé vůbec. Rádi bychom se koupali i mimo vyhrazená koupaliště, v lesích či jinde. Neradi bychom se svazovali jen nalinkovanými koupališti, z nichž je i jedno naturistické.
Má otázka zní, zda je koupání dovoleno všude tam, kde to není výslovně zakázáno. Neřešíme problematiku nahoty samotné, chceme se jen trochu otrkat a nevázat se jen na vyhrazené lokality. Neřešíme ani problematiku sinic atd., to si ohlídáme. Zajímá nás ale právní problematika vlastnictví rybníků a to, zda je skutečně dovoleno využít ke koupání jakoukoliv vodní plochu, ať už k naturistickému či textilnímu koupání, záleží na tom, jak je ten který rybník situován (některé ty odlehlé lesní rybníky si o to přímo říkají :). Opravdu se můžeme koupat kdekoliv, kde není cedule koupání zakázáno, kde není přístup k vodě nějak blokován, oplocen či jiné sebemenší známky toho, že vlastník koupání nedovoluje, že se tam koupat nesmí?
Například vím o tom, že koupání je výslovně zakázáno na jednom zdroji pitné vody. Nedávají mi spát ani cedule zakazující rybolov – je chovný rybník také pro koupání tabu?
Děkuji za odpovědi a přeji krásné jaro a léto bez plavek!
|