[ikona]

Nahota páru a jedince

   27. Leden 2020 - 17:01
paul.s

Zmínka o bezplavkovém plavání v Čáslavi, kterou jsem na těchto stránkách zahlédl, mě vyprovokovala k úvaze, zda je lépe jít plavat bez plavek sám, nebo v páru. Když jsem totiž pátral po podrobnostech čáslavské akce, zjistil jsem, že to tam mají dost zvláštně uspořádané. V sobotu je celé odpoledne otevřeno jen pro muže, v neděli jen pro ženy. Když bych si tam chtěl zajet s manželkou, ev. s dětmi, tak to asi nepůjde.

V létě si klidně jdu na nuda lehnout sám ale už méně si dokážu představit, že bych šel v zimě sám na tuto mužskou akci do Čáslavi. Žena se mnou v létě půjde ráda, ale samotná spíše ne a do Čáslavi mezi ženy určitě ne. A ve více lidech jít na nuda jsem nikdy nezažil, ani s rodinou, známými nebo z práce.

Když jdu v létě na nuda s manželkou, mám nějak zafixováno, že společně je to příjemnější. Když ji mám po boku, je to hezčí, zajímavější, nehledě na to, že se cítím jaksi normálněji. Když se svlékáme, jdeme do vody, bavíme se ostatními, připadám si naprosto přirozeně. Slabší to je, když jsem tam sám (i když dělám totéž). Zdá se mi, že i ostatní páry se chovají trochu více uvolněně než ti, kteří jsou tam sami.

Kdysi jsem slyšel o nahotě a nudaplážích mluvit nějakého odborníka, snad to byl nějaký sexuolog. Vzpomínám si na jeho myšlenku, že nahota by měla být párová. Proč? Snad že jedinci nepřináší tolik, jako páru? Nebo že nahota většinou slouží k potěšení druhého ve vztahu a její uplatnění jedincem lze chápat jako její devalvaci? V souvislosti s nahotou se mluví i o její důstojnosti (viz třeba pornografie). Přispívá společná párová nahota i k její důstojnosti, zatímco nahý jednotlivec se tak trochu podobá zajatému vojákovi ve starém Římě, kterého na výraz maximální pokoření vysvlékli donaha?

Myšlenka toho sexuologa celkem odpovídá i mým zkušenostem. Tak by mě zajímalo, jak se na nahotu páru a jedince u vody díváte vy ostatní. Děkuji vám

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Čáslav

   27. Leden 2020 - 18:30
Anakin

Zdravím, s rodinou bez plavek jeďte v úterý, kdy to rozděleno dle pohlaví není. Nahota je pořád nahota, jestli v páru nebo samostatně mi nepřijde rozdílné. Důležité je, kde člověk je nahý. Jestli je sám nahý mezi textilem, pobíhá v parku, nebo je na místě, kde se toleruje či vyžaduje. Tedy k tomu Římu… pokořen byl jen kvuli tomu, že byl nahý ve špatnou dobu na špatnem místě.. Kdyby byli i ostatní nazí, přišlo by Vám to jako ponížení? V páru by se vám stud jen lépe snášel/rozdělil. Pro mě je tedy jedno, jestli je člověk nahý sám nebo v páru, hlavně záleží na místě a čase, jestli se mám cítit dobře nebo ne..

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

V Čáslavi je fajn při každé

   27. Leden 2020 - 19:00
peťanpraha

V Čáslavi je fajn při každé příležitosti. Takže doporučuju třeba i v sobotu, kdy je to jen pro mužskou část populace. Vůbec nevadí. Myslím, že se tam dá najít i lidičky na pokec. A jezdí tam chlapi z Prahy.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Sexuolog a nudapláže

   28. Leden 2020 - 15:39
Jarda2

tak už jenom to spojení je nesmysl. Podstata naturismu je právě v tom, že nahota je považována ze zcela normální a přirozenou věc a vůbec není považována za něco se sexem souvisejícího. Pokud se tedy ptají sexuologa na nudapláže tak je to úplně to samé jako kdyby se ptali na názor třeba prodavače, zedníka nebo sládka v pivovaru.

Pokud má ten sexuolog dojem, že je oprávněný nudapláže a dění na nich nějak posuzovat tak právě to je důkaz, že vůbec nechápe podstatu naturismu.

A názor pana sexuologa, že nahota by měla být párová – tak to už snad ani nejde slušně komentovat. S kamarádem a jeho manželkou už dlouhá léta chodíme na různé naturistické a saunové akce, vždycky si skvěle pokecáme, dáme si pivo, z každé takové akce odcházím vždycky jako znovuzrozený.

Až teď „díky“ panu sexuologovi zpětně zjišťuji, že těch 20 nebo kolik je to už let asi dělám něco zcela špatně [Tmavé brýle]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Souhlas

   28. Leden 2020 - 20:47
peťanpraha

Ne, Jardo, neděláte nic špatně a ten jistý doktor (nevím ani, který) se hluboce mýlí.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Přesně tak…

   28. Leden 2020 - 23:03
Horác

Přesně tak…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Pár a jednotlivec - nahota

   4. Únor 2020 - 22:58
pinzerce

Společná sauna pokud je povolen přístup samotných mužů se přemění na saunu mužů do které je povolen přístup ženám. Taková je skutečnost. Někdy je v takových saunách poměr 10 mužů na jednu až dvě ženy.

To stejné se stane s nahatým bazénem, prostě samotných mužů je tam vždy více jak mužů v páru, Pokud je povolen přístup samotných mužů.

To nemluvím o nové módě se v saunách zahalovat .

Inteligentní muž pochopí proč se to ženám a mužům v páru nelíbí a proč přestanou do takové sauny nebo bazénu chodit a sauna nebo bazén se překlopí do nahatého koupání pro muže. Taková je skutečnost.

Řešení pro nas je chodit do saun a bazénů které jsou vyloženě jenom pro páry.

Řešení pro samotné muže je v pronájmutí takových prostoru tedy bazénu nebo sauny a vstup řešit podle jejich požadavků.

A nebo ještě jednodušší řešení najít si ženu s kterou do sauny nebo do bazénu půjdu.

V páru je to mnohem lepší než být na takovém bazénu nebo sauně samotným mužem.

PS: Podle mého názoru pojem naturismus není vhodný pro saunování nebo pro plavání bez plavek na bazénu.

Mějte se všichni moc pěkně a užívejte si párové nahatosti. [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

V krátkosti: 1. Na začátku

   5. Únor 2020 - 9:14
Obrázek uživatele georgejirka
georgejirka

V krátkosti:
1. Na začátku dobrý nápad v pořádání
pravidelné akce pro zájemce [Úsměv]
2. Jako vždy podnětné názory,
připomínky. [Spiklenec] [Vyplazený jazyk] [Šokovaný]
3. Něco není v pořádku ? Revizor si najde
vždy nějakou tu chybu [Ďáblík]
4.Ukončení akce [Pláč]

Nic nového pod natur sluncem. To už tady bylo. Viz akce aquáč Liberec nebo Praha. Přeji hezký natur den [Úsměv] a usmívej te se, nevíte kdo vás fotí.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Pěkně shrnuto

   5. Únor 2020 - 16:05
Obrázek uživatele Mirda
Mirda

Moc pěkně shrnuto. Jsme pár a pokud je převaha mužů, tak tam manželka nechce. A pokud vím, tak podobnou zkušenost má spousta dalších mužů se svými partnerkami. Proto mám tyto pravidla také na mnou pořádaných akcích v Holešově. Aby měli příležitost i ti, kde má partnerka pochybnosti.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Separace

   5. Únor 2020 - 19:20
Anakin

V tomto tématu se řešila sobota v bazénu jen pro muže. Pokud provozovatel navrhl nějaké separované hodiny pro muže, ženy, páry, tak nerozumím této diskuzi… Každý si muze jít v dobe kdy ho tam pustí a neporušuje pravidla provozovatele. Až bude někde psáno… pouze pár ž+m, tak je to jen věc provozovatele a je na každém, jestli to akceptuje a svou návštěvou provozovatele podpoří .. Jsou sauny, kde je pouze smíšený provoz, na výběr není a přeci fungují.. a ten kdo to řeší jde prostě jinam.. Lidé jsou neustále nespokojení. Jednou sólo muž, potom pár… proč sjen nemůžeme být vděční i za to co je a ne jen hledat na všem chyby…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

odpověď na separace

   6. Únor 2020 - 0:02
pinzerce

To Anakin.

Přeji pěkiný večer. Řešilo se rozložení vstupu na saunu a bazén v Čáslavi. Autor zaspomněl na uterý kdy je společné koupání a saunování. Chtěli jsme si tam v to úterý zajet tedy já a manželka. Zavolal jsem tam a učinil dotaz zda je povolen vstup samotných mužů. Ano je povolen.

Naše rozhodnutí nejedem tam, protože situci dokážeme odhadnout zcela jasně. Viz to co jsem napsal výše.

Autor uvodního příspěvku popsal také své pocity jak to probíhá když je na pláži v páru a když je na pláži sám. To co tam naspsal je fakt. Tak to je . Drtivá většina párů nemá zájem o kontakt se samotným mužem. Inteligentní muž pochopí proč to tak je.

Přeji všem pěkný večer a užívejte párové nahatosti. [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

čumil

   6. Únor 2020 - 17:59
peťanpraha

Představte si, že občas do Čáslavi dorazím v sobotu, když je tam pánský režim. Tedy krom plavčice žádná slečna nebo paní. Vadí mi to? Ne, protože nejezdím očumovat. Přeji vám tedy krásně prožité čumící chvilky při párových aktivitách [Spiklenec] (Aspoň jste ve dvou větách ukázal, jaký je pravý důvod vaší účasti na N-akcích [Tmavé brýle] )

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

odpověď na čumil

   7. Únor 2020 - 2:03
pinzerce

To peťanpraha

Nejsem žena ale odpovím Vám za ně. Žádná nahá žena se necítí dobře v prostoru kde je převaha nahých mužů. Tak to je.

V případě kontaktu samotného muže s párem se jedná o klasický trouhelník, který má tři vrcholy .

Pruběh úplně normálního kontaktu má několik možností.

Muž se baví s mužem žena je mimo. Tedy sama a tedy je to pro ní o ničem. A doma je diskuze.

Cizí muž se baví se ženou. A její muž je sám. A tedy tento cizí muž je vlastně jeho konkurent.

Nikdy se nebaví všichni tři dohromady protože není o čem.

Vaše narážka na moje čumění je pravdivá , ano rád se podívám na nahou ženu, jsem muž kterému se líbí ženy. Proto taky žijí s ženou.

Mohu Vám vyprávět spoustu příhod co se stane, když se jdu projít po pláží a koukám po ženách popřípadě si udělám procházku do přírody v plavkách. Když se vrátím dost často se stane že se kolem nás vystaví nějaký muž i když mu žena jasně řekne že je s manželem.

Věřím Vám že Vy takový nejste.

Já určitě vím, že je pro mě důležité aby parnerka s kterou jsem na pláži nebo v sauně byla spokojená, protože ta žena je důležitá, pro tu tam jsem a nemám zájem o konverzaci se samotným mužem o ničem.

Přeji vám pěkný večer a užívejte si párové nahatosti. [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Čumil - hotová paranoia! :-D

   7. Únor 2020 - 8:38
PetrS

„Hele táto, myslíš, že je támhle čumil?“ „… a myslíš, že čumí na ženskou, nebo spíš čumí do blba?“ „Hele a támhle ten ve vodě vypadá jako kdyby si honil! Nebo se jenom drbe na koulích…“ „… a támhle ten ve sprše masturbuje, nebo se jenom rychle mydlí…?!“

[Smích] [Smích] [Smích]

Já teda nevím, ale řešit 30 let po revoluci, když už tyhle věci nejsou dávno tabu a nahých bab je plná TV, noviny, billboardy, internet atd., pořád takový kraviny. Půlka našich „celebrit“ už někde zpeněžila fotky svých pipin. Že vás to baví, užijete si vůbec to koupání?! [Spiklenec] Já, když jdu na pláž, tak jsou mi lidi okolo celkem ukradený…

P.S.: Mimochodem, kdyby se do toho vložil ještě nějakej magor s právnickým vzděláním a hnal to k soudu, tak to dost možná ještě odskáčete, páč se pravděpodobně jedná o normální diskriminaci…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ad: Viz akce aquáč Liberec nebo Praha

   7. Únor 2020 - 9:08
PetrS

To georgejirka: Naturakce v Babylonu a Aquapalace skončily z důvody změny vedení těchto aquaparků a tím i jejich „politiky“. Mám pocit, že Žurek kdysi zmiňoval, že to byl dokonce nápad pana Miloše Vajnera (tehdejší majitele), který ho sám kontaktoval a navrhl mu uspořádat tuto akci (později i další akce) ve svých prostorách. Akce v Aquapalace zase běžely ještě řadu let po známé aféře s fotkami… V obou těchto případech je celkem evidentní, že to nesouviselo s žádnou „chybou“. Pokud to někdo dává s něčím takovým do souvislosti, tak to využívá jen jako záminku. [Spiklenec]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Důvodem ukončení N-akcí v Babylonu

   7. Únor 2020 - 11:52
Jarda2

bylo samozřejmě to, že původní majitel a velký fanda naturismu Miloš Vajner vedení Babylonu předal svým čtyřem synům, kteří naopak naturismus těžce nesnášeli a akce proto ukončili. Stejně tak N-akce v Aquapalace Čestlice držel tehdejší ředitel a velký fanda naturismu Ing. Radek Steinhaizl a po jeho odchodu z Čestlic nové vedení akce okamžitě ukončilo. Důvodem bylo mj. to, že N-akce jsou ve výrazném nesouladu s provozem vedlejšího hotelu, který v bookingu hojně nabízí pokoje v kombinaci s návštěvou Vodního světa a vysvětlovat ruské či arabské rodince proč v sobotu večer mohou do Vodního světa jenom nahatí je skoro neřešitelná věc.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Odpověď na Čumil - hotová paranoia! :-D

   7. Únor 2020 - 15:24
pinzerce

To : PetrS

Napsal jsi to přesně jak to je.

Ano samotný muž se cití diskriminován. Proto není uvolněný a proto je to taky u něho o jiném pocitu, než když je v páru se ženou. A to je taky odpovědˇ na první post této diskuze.

viz. zde úplně nahoře :název Nahota páru a jedince nebo odkaz http://naturista.cz/…ru_a_jedince#…

odkaz na post : http://naturista.cz/…ru_a_jedince

Přeji všem krásný den a užívejte si párové nahatosti.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Jenže pokud někdo někoho

   7. Únor 2020 - 21:54
Horác

Jenže pokud někdo někoho diskriminuje, tak jsou to v téhle diskusi zastánci „párovitosti za každou cenu“, diskriminující single-muže, jako by to byli od přírody úchylové. Jenže právě kvůli hrátkám některých takových zastánců párovitosti a párů například skončilo Slaný… Vždyť „dnes už nic není tabu“…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Všem diskutujícím

   8. Únor 2020 - 13:16
Sam De Bill

Vážení a milý „kolegové“ naháči!

Není opravdu čas slovy našeho guru přestat se dohadovat o nesmyslech a spíš něco každý podle svých možností reálně udělat?! Nemůže být sice každý organizátor či dokonce sponzor N-akcí, ale každý by měl umět a šířit pozitivní obraz o naháčích, jako o milých, přátelských, veselých a příjemných lidech, kteří nezkazí žádnou zábavu. Ale vždy slušně a v mezích zákona, což se bohužel nakonec obrátilo i proti němu samotnému. Vyčítat si navzájem diskriminaci či obtěžování (pohledem, slovy či dokonce fyzickým násilím) opravdu nikam nevede. Pokud se někdo opravdu cítí být poškozen protiprávním jednáním ostatních, má v našem jakž takž fungujícím právním a demokratickém státě dost možností, jak si obstarat důkazy a bránit se u soudu. A jedině nezávislý soud smí u nás zatím stále rozhodovat o vině a trestu, vše ostatní jsou jen prázdná slova o ničem. Byť mně osobně se také nelíbí ani diskriminace sólo mužů, ani obtěžování žen či nezletilých dětí (popř. i slabších a starších mužů). Je ale nesmysl házet všechny do jednoho pytle a vinit je ze všech problémů! Za vše nikdo opravdu nemůže ani když je zrovna prezident či premiér té či oné země (velmoci)! Stačí nedělat ostatním co sami nemáme rádi a chovat se slušně, dodržovat psaná i nepsaná pravidla, všem se nám pak povede o něco lépe! Sólo nahý muž opravdu není vždy „škodná“ a sex. úchyl, kterého je dovoleno volně honit a lovit celý rok a všude, stejně jako většina párů (smíšených či stejnopohl.) se netouží předvádět při vášnivém sexu na veřejnosti … Zbývá tedy všem popřát hodně štěstí a nahatých zážitků, vždy a všude kde je to možné. Stejně jako používání citu a zdravého rozumu!!! Naproti tomu šaty používejte jen kde je to nutné a předsudky a negativní myšlení opusťte jednou provždy, stejně jako drogy!!! A buďte už jen vždy „nahatí“ a svobodní, uvnitř i navenek!!! ;-) :-) :-D

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Co jsem chtěl vědět

   10. Únor 2020 - 11:40
paul.s

Jako zakladatel této diskuse chci uvést, že mně šlo čistě jen o pocity při společném nebo sólo nahocení. Děkuji všem, kdo na toto téma přispěli. Vůbec jsem nechtěl řešit situaci v Čáslavi nebo něčí diskriminaci.

Někteří zde kritizovali názor sexuologa, který jsem uvedl ve svém úvodním příspěvku. Taková profese nebo i psycholog pracuje se zkušenostmi stovek a tisíců lidí, zatímco my máme akorát tak zkušenost vlastní, nebo z rodiny. Tak jsem chtěl vědět, jak tu nahotu v páru/sám chápete vy. Určitě bych názory těchto profesí neodmítal. Vím, že třeba psychologové mají docela hodně dotazů jak řešit nahotu u dětí. A musí k tomu zaujmout nějaký postoj.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Tak já za sebe

   10. Únor 2020 - 18:59
M.Dr.

Já za sebe říkám, že všude na nudapláže i naturistické akce chodím se svojí manželkou (už přes 40 let!) a samotného by mě to asi nebavilo. Ale každý jsme jiný, někdo má rád holky, jiný vdolky. Na některé akce (například v UH nebo ValMezu blahé paměti) jsme brávali kamaráda, který žije sám, on si to tam užíval samotný a my dva spolu a nebyl žádný problém.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Wellness večery v Senci

   17. Únor 2020 - 19:14
M.Dr.

Občas chodíme s mojí manželkou na wellness večery do Senca:

https://www.aquaparksenec.sk/…s-vecer.html

Je sice pravda, že tam chodí převaha mužů, ale i překvapivě dost mladých párů. Mám pocit, že přítomným převaha mužů nevadí.

Ale toto není typická naturistická akce, ani není tak prezentovaná, je to wellness rozšířený o bazénovou část, takže v rámci této akce je i koupání v bazénech bez plavek. Je to vidět i na tom, že drtivá většina lidí se tam pohybuje v v županu nebo v plachtě, i do sauny jdou většinou zahaleni.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.