[ikona]

Kvarnerské ostrovy - Krk, Rab, Lošinj, Cres.

   6. Květen 2007 - 9:20
Anonymní

Pudarica RabPudarica Rab Osobně si myslím, že nejlepší možnosti naturismu v Chorvatsku jsou na ostrovech, proto jsem založil samostatné téma . Pokud chcete dobrý odkaz na ostrov Ráb zde je – http://www.rab-croatia.com/tourism_hr.htm. Je zde i malá jednoduchá mapka s informacemi o provozování N-aktivit.
Žurek: Mockrát děkuju za založení téma. Pokud budete mít někdo ucelenější text + fotky, tak ho uvedu jako článek, pošlete prosím. Tady jsou naše příspěvky ještě ze starého Naturisty, asi nebudeme schopni je přetransponovat do současného RS, tak aspoň v této formě: Konobe na Krku (Jadran)
FKK na Rabu (Jaha)
Bunculuka na Krku Bunculuka
Cres – Baldarin 2004 (Naturista SK)
Cres – Baldarin 2003 (Naturista SK)
FKK na Rabu 2004 (Rosik)
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ostrov Pag - pláž Sveti duh

   28. Prosinec 2007 - 23:22
Dlouhan3

Během (mírně) mrazivé zimy jsem nemohl nezavzpomínat na svoje dovolené v Chorvatsku plné slunce, zážitků a objevování nudismu. Nová Novalja, Vrsar a Rabac – vždy krásný týden v krásném zdravém prostředí. Úplně na té první dovolené v Chorvatsku, když děti byly ještě malé, nebylo tolik času vzdálit se od rodiny a objevovat osamocená slunná zákoutí pobřeží Pagu, a proto jsem se k tomu vrátil včera večer. Prošel jsem si pár netových stránek a zjistil, kde je ona známá pažská pláž Zrce, a narazil na pláž Sveti duh, kde je hojný výskyt nudistů.
Na níže uvedených odkazech získáte přehled o umístění těch známějších pláží na severu Pagu vč. malého cestopisu.
Když byla loni na Pagu moje dvacetiletá sestřenka s přítelem, hodnotila pobyt jako s málo možnostmi zábavy. Na můj vkus v Nové Novalje bylo zábavy dost a myslím, že třeba v městečku Pag to bylo podobné. Každopádně je to ostrov, kde není přebytek sladké vody a jeho výraz je pustější než pobřeží nám známých letovisek.
Přeji hodně zdaru při výběru místa vaší příští dovolené
Z Olomouce zdraví Jirka

http://www.marijanamandre.com/…v-pag-s6.htm – mapka pláží na PAGu

http://www.ondras.net/…Default.aspx – dovolená na PAGu

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Kvarnerské ostrovy a okolní pevnina....

   19. Únor 2009 - 18:32
guestji

Ahoj, měl bych jeden dotaz na cestovatele z této části Chorvatského Jadranu..neznáte někdo v této části nějaký odlehlejší apartmán či vilku k pronájmu cca pro 6–7 lidí , co by navazovala na uzavřenější pláž (vhodnou pro koupání s dětmi), kde jak v okolí apartmánu či domku a přilehlé pláži bychom si mohli užít nudismu a rekreanty nerušeného okolí? Asi toho chci moc… [Spiklenec] Děkuji za případnou odpověď.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Suha Punta - FKK Kandarola

   3. Červenec 2014 - 14:39
pat66 (bez ověření)

Tak se mi konečně podařilo po několika letech se zase dostat na dovolenou do Chorvatska. Strávil jsem dva úžasný týdny na FKK Kandarola v Suha Puntě na ostrově Ráb. Do poloviny prvního týdne se neplatilo vstupné, sezóna se teprve rozjížděla. Potom se platilo 15 Kn (což je celkem cena skoro stejná jako v Čechách, kde se vybírá vstupné). Na FKK vede z obou stran celkem pohodlná cesta (od Suha Punty betonovými deskami dlážděná), na které daleko od vstupu jsou informační cedule, které nenechají nikoho na pochybách k čemu se blížíte.

První (od Suha Punty) a zároveň hlavní zátoka, má v čele oblázkovou pláž, vpravo je kamenitá pláž s pochybným vstupem do vody (zde se neplatí) a vlevo jsou betonová mola se skluzavkou a vodopádem(nebo co to je?) a na konci je molo pro taxi čluny. Doprava taxi člunem z města Rábu na FKK je 15 Kn (možno koupit i zpáteční za 30 Kn).

Pak následují 3 zátoky s oblázkovými plážemi, ale za ty dvě zadní už se neplatí, přesto jsou udržované zaměstnanci FKK. Na hlavní pláži jsou deštníky a lehátka (v době mého pobytu se za ně neplatilo) a u oblázkové pláže je bar a poblíž je WC. Nahoře nad betonovými moly je restaurace se záchody. Mezi barem a restaurací je brouzdaliště pro děti a volejbalové hřiště. Mimo placené místo, ale poblíž FKK se ještě nacházejí 2 restaurace Gusar a U Tonyho.


Zobrazit místo FKK Croatia Kvarner na větší mapěPříchod na FKK od Suha PuntyPříchod na FKK od Suha PuntyInfo tabuleInfo tabule Pohled z opačné stranyPohled z opačné strany Info tabule od RábuInfo tabule od Rábu Opět pohled z opačné stranyOpět pohled z opačné strany Zde se vybírá vstupnéZde se vybírá vstupné Molo na FKKMolo na FKK Oblázková pláž na hlavní plážiOblázková pláž na hlavní pláži Molo na FKKMolo na FKK Molo na FKKMolo na FKK Další oblázková pláž ve vedlejší zátoceDalší oblázková pláž ve vedlejší zátoce Další oblázková pláž ve vedlejší zátoceDalší oblázková pláž ve vedlejší zátoce Oblázková pláž v další zátoceOblázková pláž v další zátoce Další oblázková pláž ve vedlejší zátoceDalší oblázková pláž ve vedlejší zátoce Z opačné stranyZ opačné strany Skalnatá část hlavní plážeSkalnatá část hlavní pláže
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Njivice (Krk)

   30. Listopad 2014 - 12:15
pat66 (bez ověření)

Dobrý den, nevíte jak to vypadá s FKK v Njivici. V katalogu jedné CK jsem se dočetl, že tam je oddělená FKK pláž. Já tam byl před 13 lety, sice tam bylo několik pláží s označením FKK, ale byli prakticky nepoužitelné (kdysi jsem o tom psal ještě na starém naturistovi), nudisté chodili jinam. Ale vím, že tam probíhala rozsáhlá úprava pláží a za 13 let se tam možná mohlo něco nového udělat.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.