[ikona]

Naturizmus a asexualita

   24. Srpen 2011 - 3:56
Anonymní

Zacal som sa trochu zaujimat o naturizmus a trochu ma prekvapili niektore veci. Vsetci hovoria, ake je naturisticke prostredie uplne asexualne, ze s erekciou nikto nemoze mat problem, dokonca sa erekcia berie takmer ako uchylka. A tiez na tomto fore som si vsimol, ze ked niekto polozi nejaku otazku, ktora sa co i len vzdialene blizi k sexualite, miesto odpovede sa riesi nieco uplne ine. Pripada mi to trochu pokrytecky, ak na jednej strane sa naturisti tvaria, ze nahota je prirodzena, no ked si chlapec vsimne pekne dievca a prejavi sa to na nom, to uz sa za prirodzene nepovazuje.

Naozaj sa vam naturizmus zda taky asexualny? Videl som video z Miss Koversada a prva sutaziaca – Ceska, trosku provokovala a ak by som to zblizka videl, urcite by sa to prejavilo aj na mojom tele, ved tomu sa zabranit neda, to nie je vedoma cinnost.

Alebo s vami naozaj taketo nieco nic nerobi, keby ste nazivo videli Janu ako v tomto videu od 0:45? Najma jej mensie porovokovanie 1:30 – 1:50. V tom pripade vam musi chybat testosteron alebo co. http://video.filestube.com/…versada.html

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Re:

   24. Srpen 2011 - 6:41
nahatej.kluk (bez ověření)

Tahle věc má dvě roviny – chování zde na webu a na n-pláži.

Pokud jde o to první, musím pochválit snahu administrátorů pokud možno se vystříhávat od takovýchto témat, protože ze zkušeností vím, že to vždycky sklouzne do prasáren, které prasárnami nejsou, ale v soukromí. Nuda pláž není swingerspárty.

Co se týče n-pláží, tam je to asi o přístupu každého jednotlivce… ale máte pravdu. Když tam má někdo macíčka naježeného, rozhodně to není žádoucí, ba skoro nepovolené, nepřístojné. Takže už se nedivím, že moc mladých tam nechodí, protože kluci (puberta až řekněme 20 let) se takových věcí bojí, no a protože obvykle bývají se svými polovičkami, tak ty tam nejdou taky. Mělo by existovat v tomhle směru trochu méně vypjaté myšlení. Mně osobně je ÚPLNĚ FUK, jestli je tamten nadržený nebo není. Je mi to naprosto jedno. Nechápu, proč to někoho může urážet. A děckám je to fuk, ty tohle neřeší. Něco jiného je, když se tam odehrává něco. O víkendu na Šeberáku onanovala nějaká číča, a to už se mi nelíbí. Už s ohledem na děcka. Ne snad, že by neměly tohle vidět, ale budou si pak myslet, že je to normál, a začnou se podle toho chovat taky. Navíc to odrazuje případné zájemce o n-pláž, protože ti nestojí o podobné výlevy, v žádné ze svých prací nemůžu na nudu nikoho dostat, protože všude panuje hluboké přesvědčení, že jde o úchylku a že se tam úchyláci chodí ukájet. Musíte to prostě pochopit, že je snahou zbavit naturismus toho sexuálního zahalení, které u mnohých přetrvává v myšlení.

Nicméně s tím pokrytectvím máte pravdu, spíš jde o to, že se tu lidi znají osobně a neradi by na sebe něco kápli. Pokrytci.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Re: naturismus a asexualita

   24. Srpen 2011 - 7:40
Obrázek uživatele fiba
fiba

On „problém“ je v tom, jestli někdo dokáže oddělit nahotu a sex. Prostě, když jsme na pláži všichni nahatí a chováme se úplně normálně, klábosíme atd., nemá to prostě se sexem nic společného. Pokud někdo vyloženě nečumí a nepředstavuje si přitom kdoví co, tak se mu prostě nepostaví. V tomto ohledu je podle mě na nudapláži možná pouze tzv. „ranní erekce“, kdy muž na pláži usne a dojde ke ztopoření, které nemá s erotikou nic společné a je pouze fiziologické. V ostatních případech prostě dotyčný zabrousil do erotiky alespoň v myšlenkách. Nicméně takovému člověku se totéž může stát i na normální pláži, když na něj například sličná děva vyšpulí zadeček v tangách. Akorát to na něm nebude tolik vidět [Spiklenec]
Na druhou stranu určitě neplatí tvrzení, které jsem někde četl, že pobytem mezi naháči se utlumí sexualita. Klidně můžeme být s manželkou celý den na nudapláži mezi naháči a žádná erotika se nekoná. Přijedeme ale večer domů a manželka na mě zakoulí očima, zakroutí zadečkem a už ...... Vůbec pocit nějakého útlumu nemáme [Úsměv]
To, že se kolegové domnívají, že na nudaplážích se děje kdoví co, je normální. Oni to nezažili a platí u nich rovnice nahota=sex. Nedokáží si představit nic jiného. Člověk, který se v koupelně zamyká před vlastní rodinou nikdy nepochopí někoho, kdo je klidně nahý mezi cizími lidmi.
Že by se tu tyto otázky neřešily si nemyslím. Spíš se většinou ukáže, že tazatel spíše sondoval, zda by našel kamarády nebo podporu nebo tipy na šmírování. Případně zkouší najít podporu na různé sexuální aktivity v rámci aktivit naturistických – viz. kdysi žádosti o zřízení e-zón na naturistických akcích pod střechou (pokud by si někdo, jako tehdy já myslel, že to e znamená internet, tak ne, je to erotika [Úsměv] ).

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Oprava

   24. Srpen 2011 - 20:39
nahatej.kluk (bez ověření)

Musím se opravit. Zapomněl jsem, že šéf jedné firmy, kde pracuju, je náruživým naháčem, jeho manželka (moje nadkolegyně) taky a jejich tuším jedenáctiletý špunt taky. A na Lhotě jsou pečení vaření. V dalších pracech jsem už ustavičnými pozvánkami na nudu trapný a myslím, že mě za to brzo vyhodí.

Díky za to video z Koversady, dneska jsem ho dal na sdílený disk v práci, aby se na to každý mohl podívat a přesvědčit se, že naháči nejsou žádní prasáci a umějí se bavit jako lidi.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Re: naturismus a asexualita

   24. Srpen 2011 - 23:34
Obrázek uživatele mikee
mikee

Já si dovolím souhlasit s fíbou, vidím to stejně. Pokud to má člověk v hlavě srovnané a nespojuje si automaticky nahotu se sexem, chodí si na pláž hlavně užívat sluníčka, vody a pohodového relaxu, tak šance výskytu obávané reakce u muže je minimální. Opačná situace bude pravděpodobně u typického čumila s bujnou erotickou představivostí.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Asexualita ano, ale ne absolutně

   30. Srpen 2011 - 18:36
nahatej

Dovolím si připojit zkušenosti již přímo veteránské. Pobyt u vody mezi naháči je v zásadě „málopohlavní“. Všeobecná nahota funguje na chlapa-nudistu/naturistu, snad s výjimkou testosteronem nabitých a nahému tělu nezvyklých juniorů, spíše asexuálně. Možná i s ohledem na aktuálně dominující věkový průměr obnažených dam – jakkoli jejich atraktivita je většinou přímo úměrná pánově věku.

Přesto může dojít k atypicky vzrušivým situacím. Mám jednu vzácnou osobní zkušenost.

Coby zarytý návštěvník nudapláží od dob ještě ilegální nudy na Lhotě a soukromý vyznavač nahoty u vody z dob ještě mnohem starších (pamatuju, jak jakási ženština u řeky Volyňky v 60. letech ječela „zavolám na tebe policajty“, o něco později možná byla u vytržení z toho, jak kluk Trošků točil Slunce, seno…) a současně OSVČ na volné noze můžu být u vody skoro kdykoliv, ovšem za cenu práce s sebou, tedy čumění do papírů a zpracovávání toho, co se ve výsledku stane finančně odměněným výstupem a zdrojem obživy. Jako takový moc nevnímám okolí, zalehnu a pracuju, poté odplavu jakési penzum coby trénink dálkového plavání a následně relaxuju nebo jedu domů. So simple, okolí vnímám minimálně, zejména ve vrcholné sezoně, kdy je u vody hlava na hlavě.

Přesto se mi letos stalo, že jedna z pravidelných dam ležela v úhlu, kdy si nebylo možno nevšimnout. A i já, starý kozák, jsem musel zalehnout, neboť asexuálnost nudapláže nějak přestala působit.

Vlastě mě to potěšilo, že ještě dokážu reagovat na podněty, a snad by to mohlo potěšit i onu dámu.

Jo, příroda je mocná a ani člověk není furt jenom uhlazený tvor společenský. Díkybohu.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Sexuolog o naturismu

   31. Srpen 2011 - 15:07
zurek (bez ověření)

Já jsem absolvoval výše uvedenou návštěvu u primářky Sexuologického odd. psychiatrické léčebny, ke které se vrátím v připravovaném článku. Ohledně sexuality na n-plážích jsem se dozvěděl, že 95% lidí prochází ve svém sexuálním vztahu poměrně složitým postupem – slečna hodí očko, pán ji pozve na limonádu, povídají si o motýlech, nic se „neděje“. Až po čase přichází tělesný kontakt, ale do pohlavního styku to má ještě pořád hodně daleko. Kdo jde hned „na věc“ se nazývá agresor (chybí u něj mimopohlavní sbližování) a nepatří do uváděných 95% populace. Takový člověk je přinejmenším na obtíž, určité procento z nich je třeba léčit.

Doslova cituji lékařku:„Normálnímu většinovému jedinci se nestane, že při pobytu na n-pláži se mu dostaví erekce.“ Stane se to pouze tehdy, pokud se na erekci soustředí, snaží se jí dosáhnout. Pokud tedy plavu, čtu si Harryho Pottera, pinkám si s míčem…, tak nedostanu erekci. Pokud ano, tak se moc zabývám naturistkami a málo naturismem. Čumilové, honiči a jim podobní jsou tedy opravdu úchyláci a na n-plážích by neměli co dělat.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

"Čumilové, honiči a jim podobní ..."

   1. Září 2011 - 10:09
garni (bez ověření)

Citace :„Čumilové, honiči a jim podobní jsou tedy opravdu úchyláci a na n-plážích by neměli co dělat.“

Já jsem ale pořád nenašel návod co s tímto problémem dělat…právě oni jsou nevětším problémem a překážkou rozvoje naturismu. Když za léto potkáme na n-pláži třikrát nějakýho úchyla, začne moje přítelkyně rozebírat, proč vlastně na n-pláž chodíme, a že už se jí tam víc nechce chodit…Navíc společnost, která naturismus neuznává svým tvrzením má částečnou pravdu…jaký je rozdíl, když někdo řekne, že na n-pláže chodí úchyláci…, nebo já řeknu, že na n-pláže občas chodí uchyláci…(stejně jako chodí i na ostatní pláže, a jako tam chodí zločinci apod.)

my bychom se především k tomu měli umět postavit, když je mezi náma někdo „divnej“ a myslím, že není potřeba nikoho přímo vyhodit, stačí aby věděl, že jeho chování ostatním vadí…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ambivalence

   1. Září 2011 - 10:49
nahatej.kluk (bez ověření)

No letos teda léto stálo za… na nudapláži asi třikrát. Ach jo!!!!

Popravdě někdy mi to čumilství vadí strašně – a rád bych pak věděl, jak s těmi exoty naložit. Povětšinou ale nic nevnímám, protože – spím. Nebo prostě spokojeně oddychuju. Chodím se na nudu vychrápat. Já vím, blbý, ale nikdo tam se mnou nechce chodit, a zjistil jsem, že v parném horku hlava nemyslí, takže na čtení taky není chvíle. Aspoň doháním postýlkový deficit z domova :-) snad mi to moje přítelkyně (postýlka) promine, že jsem jí nevěrný… ale když v trávě a na nudě a pod sluníčkem se tak krásně hajá :-))

(Klídek, doktora Chocholouška jsem již kontaktoval a objednal se :-D :-D)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ono je relativní co nazýváte

   1. Září 2011 - 10:58
Jarda2

Ono je relativní co nazýváte pojmem „úchyl“. Letos jsem stál na Lhotě na FKK části v převážně nahaté frontě na pivo, kolem procházela mladá oblečená dvojice a dívka hlasitě pronesla „No teda, tady je to samej úchylák …“. Jak se říká „vsjo relatívno“ … [Tmavé brýle]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Re: Úchyláci

   1. Září 2011 - 19:21
nahatej.kluk (bez ověření)

Aha, pardon. No jasně, za tím úchylem myslím někoho, kdo si ke mně stoupne a hledí mi mezi nohy z metru. A vydrží tak třeba hodinu.

Člověk, který se chová přirozeně, pro mě není úchylem. Tím mám samozřejmě zároveň na mysli neobtšžujícím způsobem. Těch bývá na nudě naštěstí většina, snad i drtivá. Úchylů na nudě, slušné kategorie, asi bude procentuálně méně než na textilce.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Reakce erekce

   2. Září 2011 - 8:11
Nudanat (bez ověření)

„95% lidí prochází ve svém sexuálním vztahu poměrně složitým postupem – slečna hodí očko, pán ji pozve na limonádu, povídají si o motýlech, nic se „neděje“. Až po čase přichází tělesný kontakt, ale do pohlavního styku to má ještě pořád hodně daleko. Kdo jde hned „na věc“ se nazývá agresor (chybí u něj mimopohlavní sbližování) a nepatří do uváděných 95% populace. Takový člověk je přinejmenším na obtíž, určité procento z nich je třeba léčit.“

V době, kdy byl u žen, vlivem antikoncepce, překonán blok z možného otěhotnění, je prokázáno, že mnoho žen si užívá nezávazného i jednorázového sexu. A který muž nemyslí již na první schůzce s pěknou slečnou na sex? Ano, pokud se vyvíjí vztah, zpravidla nedojde k sexu při 1. setkání ale pravidlem to dnes bývá cca. na 3. či 4. schůzce. Podle sexuologických výzkumů, pokud půjde muž po pláži a uvidí tam souložící pár, má – na rozdíl od ženy – pudově tendenci se přidat (to neznamená, že to udělá). Podle průzkumů 80% mužů někdy využilo služeb prostitutky, podstatně větší procento než 5 chodí do různých podobných podniků pravidelně. Docházelo tam k postupnému „mimopohlavnímu“ sbližování? Jsou všichni tito muži sexuální agresoři a je potřeba je léčit?

„Doslova cituji lékařku:„Normálnímu většinovému jedinci se nestane, že při pobytu na n-pláži se mu dostaví erekce.“ Stane se to pouze tehdy, pokud se na erekci soustředí, snaží se jí dosáhnout. Pokud tedy plavu, čtu si Harryho Pottera, pinkám si s míčem…, tak nedostanu erekci. Pokud ano, tak se moc zabývám naturistkami a málo naturismem.“

Pokud muž není impotentní, přestože se jedná o většinového jedince, když nemá měsíc (doba je velmi individuální) sex a na nudapláži potká nádhernou ženu, je poměrně přirozené, že může mít chvilkovou erekci, bez toho aby se o ni pokoušel nebo dokonce proti své vůli. Něco jiného samozřejmě je, když má erekci permanentně. Články o tom, že psychiatrie je vědou praktikující poznatky z počátku minulého století budou buď pravdivé, nebo jsou věci vykládány poněkud jinak než byly prezentovány.

To nic nemění na tom, že na plážích jsou čumilové a honiči. Když jsem tam sám, tak to nevnímám. Když jsem tam s přítelkyní, začnu si to uvědomovat a mnohdy je to až obtěžující. Nicméně, většinou jsou to známé, neškodné figurky …

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

problém s králíkama

   2. Září 2011 - 20:41
Pohodička (bez ověření)

Já jsem jednou dal samici králíka moc dobrou jetelinku a chtěl jsem, aby si na ni pochutnala spolu se samečkem, tak jsem ho tam dal k ní. Jenže on tu samičku začal okamžitě obtěžovat jako nějaký agresor a ta před ním musela prchat. Tak jsem králíka vztal k veterináři, aby ho vyšetřil, zda není úchyl. No, nedohodli jsme se. Ono je to s tím sexuálním chováním složitější, jde především o kulturní a mocenské vlivy. Když Eskymo Wenzl napsal, že Eskymáci souloží a kolem běhají děti, tak musel pan novinář Valenta knížku přepsat a tuto pasáž vypustit.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

špatné svědomí

   3. Září 2011 - 19:49
Pohodička (bez ověření)

Jsem si vědom, že jsem problém zlehčil až bagatelizoval. Problém je to hluboký a to nejen kulturní, ale i duchovní. Společná sexualita, zejména na veřejnosti, patří do pozemské duchovní tradice, včetně společenského ocenění prostituce. Konzervativní síly persko-židovské tradice za žádnou cenu a nikdy neuvolní tuto oblast pro prostý lid. Nejde jen o sexualitu a erotické projevy jako takové, ale o prožívání emocí, v tomto případě silně pozitivních až exstatických. Ve společnosti založené na strachu a sankcích není pro pozitivní emoce místo. Řešení není ani zde v diskusi, je to v oblasti magie, záleží na výsledku konfrontace sil. Je ale dobře, že se toto téma otevřelo, znamená to, že konzervativní síly nemají situaci pevně v rukou, s tím by mohlo souviset i připomenutí pohlavních chorob na stránkách aktuálně centrum. Myslím si tedy, že na toto téma je lépe vůbec nediskutovat a své názory si ponechat pro okultní praxi.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.