[ikona]

harašení.

   18. Září 2009 - 17:01
Anonymní

Přesunuto z komentářů pod stránkou Noci Naturistů v Čestlicích ze září 2009


Ked som sa ucastnil mojho prveho naturistickeho kupania v Cestliciach (Leden), jedna z prvych veci ktoru som videl bol nerusene suloziaci par vo virivke – hormony bublali, voda tiez… nebol som nijako dotknuty, pobureny, ani mi nebolo ublizene. Sam som takuto scenu nevyrobil, ale nevadi mi to. Chcem vyzvat naturistov (natura – priroda – prirodzenost – „opravdovost“ – ludskost… ze ano) k troche zhovievavosti. Tak ako Vam vadi pohlad na sex (normalnu, prirodzenu, zdravu cinnost), textilakom vadi pohlad na nudistov ci naturistov. Aj nas nazyvaju uchylnymi, aj nas posielaju, nech „vystrkujeme prdel doma a nie na verejnosti“… Co mozeme vediet… o sto rokov snad naturizmus bude uplne normalny, bezny a mozno uplne prevladne a o dvesto rokov mozno i pohlad na sex na verejnosti nebude urazat.

Zaciname sa nepekne podobat na Ameriku s nasim moraliozvanim – tam tiez 17rocny mladik nemoze vidiet nahe prsia herecky (toboz nie sexualnu scenu!) – scenzurovane – ale moze vidiet potoky krvi a useknute hlavy aj sceny mucenia… Obvykle moralizatori hadzu obe kategorie do jedneho vreca, spisovatel Gore Vidal to krasne nazval novotvarom sexanasilie. Preboha! Sex a nasilie su kategorie na opacnych stranach spektra. Sex je dobra, prijemna, bohumila cinnost, ktora (v tych lepsich pripadoch) sa tyka lasky (jej fyzickeho prejavovania navzajom), nasilie je pravy opak – ublizuje sa, kona sa proti voli cloveka.

Vravi sa a pozoruje sa, ze deti ktore nazaziju doma citovu lasku, ju obvykle nevedia dat/prezit/vyjadrit zdravo v zivote. A co nasa mladez, ktora sa na tu fyzicku lasku (sex) pozera stale ako na sexanasilie, ako na cosi opovrhnutiahodne? Ako sa ma u nich vyvinut zdrava sexualita? Do smrti si maju mysliet, ze to je fuj, hriech, otomsanerozprava…? Jediny zivy priklad „ako sa to robi“ ktory sa im ponuka je porno (ktore je zasa fantazmagoriou ineho druhu) – potom tak sex/fyzicka laska aj vyzera… bieda, ubohost, trapnost, umelost, neludskost.

Ja viem, ze naturisticka akcia nie je sex-party, tento moj pohlad pravdepodobne bude onalepkovany ako prilis progresivny/radikalny, je to taka protivaha k moralizovaniu. Postuchnutie k zamysleniu sa. Naturizmus sa hlasi k prirodzenosti – nerad by som sa dozil akehosi „moralistickeho naturizmu“, „krestanskeho naturizmu“, „povinne paroveho-rodinneho naturizmu“, alebo podobneho bludu. Ze sa naturisti budu pretvarovat ako „este vzornejsi obcania, nez ti ostatni“… Tolko vizie do dalekej buducnosti.

Pre dnesnu priemernu moralizujucu strednotriedu dobu: Myslim, ze pre ucastnikov naturistickej akcie postacia pravidla ako pre textilacky bezny den v aqaparku. Ak niekto zhliadne scenu ktora ho uraza, nech sa stazuje personalu a vyriesi si to osobne. Nemusime z toho robit cirkus a spisovat desatoro prikazani… naturisti su taki isti zakaznici, viazani takymi istymi kupnymi zmluvami a pravidlami spravania ako textilaci.

S pozdravom a ocakavanim dalsej prijemnej akcie
Palo [Tmavé brýle]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

hele, taky Palo a taky filozof

   18. Září 2009 - 18:38
Pohodička (bez ověření)

Pěkné čtení! Souhlasím a zvu vás na své čerstvé ankety: http://www.medy.cz/…novy_vek.htm  – když už ten nový věk přichází… [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

harašení.

   18. Září 2009 - 19:36
jedna (bez ověření)

Souhlasím s vámi,proč se nad sexem ve vířivce pozastavovat a kroutit hlavou.Nikomu to neublíží přece.Zrovna tak jako když se prepitý a prejásaný vybluje v té vířivce.Dopřejme jim té radosti a svobody,vždyť se v tom budeme jen koupat,nebudeme to přece pít.Buďme shovívaví,jsme přece naturisti..přirození,opravdoví,lidští. [Šokovaný]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

re "jedna"

   18. Září 2009 - 20:04
M.Dr.

Naprosto s Vámi souhlasím. Když by jsme se v tom měli koupat, tak je to nepřijatelné. Filozof Palo možná trochu nešťastně použil příklad z výřivky. Ovšem jehio úvaha byla o zakazování sexu jako takového proto, že je to sex. Takže zkuste si odpovědět na otázku: vadil by Vám ten sex stejně, kdyby to nebylo ve vířivce, ale třeba v koutě na lavičce?

Já se přiznám, že nemám na tuto otázku vyhraněný názor, ale spíš si myslím, že sex nepatří na veřejnost. A akvapark plný lidí teda veřejnost je.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Téma k zamyšlení

   18. Září 2009 - 20:21
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

Téma je to jistě k zamyšlení, a já nemohu nevidět, že Palo „khaktus“ má v řadě těch obecnějších úvah možná pravdu, nebo aspoň zajímavý názor. O citovém vývoji v mladém věku, pod tlakem fenoménu výše nazvaného sexanasilie, vím svoje, a nebylo by to veselé povídání. A není to poprvé, kdy v diskusích čtu výroky typu „Je OK když děti vidí [v televizi] teroristické masakry do posledního krvavého detailu, jen aby proboha nespatřily [hrůza!] tělo!“ (Pisatel byl tuším odněkud z Blízkého Východu…) Nakonec i opačně, čím dál hrozivější kriminalita má také asi nějaké spojení s mediální „propagací“ násilí.

Na druhou stranu ale rozhodně souhlasím i s tím, co napsala „jedna“ – opravdu zde jde mimo jiné i o záležitost hygienickou, a chceme-li pravidla stejná jako pro textiláky, tak tam se toto také nepraktikuje. A to nejen z pohledu hygienického: Sex prostě na veřejnost nepatří, přinejmenším v dnešní době, a s naturismem je ta potíž, že jsme menšina už tak různě nálepkovaná, takže je asi lepší tak nějak držet při sobě na základě nějakého kompromisního pojetí, než se dále štěpit kvůli nějakým extrémům (a sex v aquaparku bezpochyby extrémem je). Pokrok se nedá uspěchat – zvlášť když ani nejsme zajedno, kam by měl mířit.

Toto téma je, nakolik je mi známo, mezi naturisty velmi kontroverzní, proto si dovolím tuto odbočku přesunout raději do diskusního fóra. Stránka Čestlické akce nechť zůstane jen o akci samotné…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

pochybuji

   18. Září 2009 - 20:28
Pohodička (bez ověření)

Ať se ženy vyjádří, zda se dá v přechlórované vodě vířivky sexovat bez zdravotního rizika? Pochybuji. Sex je pěkná a příjemná záležitost, ale kombinace zde naturismus diskredituje.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

P.S. - kultivovaně

   18. Září 2009 - 20:46
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

P.S.: Prosím ovšem, i po přesunu do diskusního fóra, o kultivovanou diskusi. Naturista není sexuálně zaměřený web. Otázky citového zrání a pokrytectví v otázkách lásky i naopak násilí jsou možná zajímavé, ale technické (či snad dokonce barvité) detaily co se kde dá či nedá dělat sem rozhodně nepatří.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Souhlas s Jirkou

   18. Září 2009 - 21:22
M.Dr.

S Jirkou souhlasím asi ve všem. V tom, že toto téma se poněkud vymyká zaměření tohoto serveru, s tím, že tyto aktivity je lepší nechat si na doma i s tím, že právě v naturistické komunitě je toto téma ožehavější než u textilu. A právě proto by jsme se mu neměli úplně vyhnout. Dokonce si dovolím navrhnout, že by tady o tom mohla být anketa s podobnou otázkou, jako tu už byla, ale byla zrušena, protože se ptala jen na homosexuální aktivity. Anketa by se měla ptát na sexuální aktivity obecně na plážích, koupalištích a v akvaparcích.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Neuvolněte se, prosím

   23. Září 2009 - 23:58
bledule (bez ověření)

Já si naturismus opravdu idealizuji a nechci z toho mít nějaké ty sexuální nezávazné hrátky jak za starých Římanů, tedy nic nového pod sluncem. Jenže jsme normální lidi, kde sex má svou důležitost, ale tady ne prosím, tady se neuvolněte. Já vím, já tu nyní mluvím za starší generaci žen i mužů a tam je to snažší ovládnout. Pak bychom se mohli naučit definovat rozdíly mezi erotoman a naturista :-). Ponechte mi tu ideu důstojného naturalismu a nudismu, kterou propaguji mezi lidmi blízkými napřiklad v práci, mými dětmi a přáteli. Když to přeženu tak jako, že se koupu nahá mezi nahatými, tak jsem co kurvička? a mám se stydět za to, že mne pánové vidí nahou? ( moje první nahaté krůčky byly na Eva pláži) Proto nyní raději s nikým na N-pláži ani jiných N-akcích moc nemluvím a jen kývnu na pozdrav, abych nedostala velmi ponižující nálepku „lehké ženy veselé v rozkroku“ [Úsměv] A tohle je i ten důvod proč je na N-akcích málo žen!! Co si myslí ženy – úvaha žen – taky stojí za zamyšlení pánové[Spiklenec] Proto velmi důsledně odlišujme význam slova sex od nudismu (naturismu)!!

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Co s tím?

   19. Září 2009 - 11:43
Sueneé (bez ověření)

Najít rozumnou cestu mezi dvěma extrémy je vždy komplikované a vyžaduje to dlouhý čas na hledání. (můj názor)

Souhlasím s těmi, že naturismus si teprve hledá své místo na slunci a v povědomí lidí. – V tom dobrém smyslu, tj. že nejde o nějakou úchylku, ale přirozenou věc. A bohužel některé nálepkování, které může v očích některých lidí právě souviset z příliš otevřenou sexualitou, tomu moc neprospěje.

Zakázat sexualitu na n-akcích?

V tom taky nevidím řešení, protože bychom se mohli dostat do naprosto absurdních situací, kdy si dva lidé nebudou moci dát ani pusu. [Šokovaný]

Povolit sexualitu na n-akcích?

To taky nevidím jako cestu. Jednak viz. hore, druhak představa, že se budu proplétat po pláži/aquaparku mezi vášivně se milujícími páry (a třeba nejen to), nemá pro mne už ten punc n-akce, ale nějaké té swingers party. Tudy to taky (z mého pohledu) nevede.

Tolerance?

Tohle je asi ono jádro pudla. Tedy odkud kam se to dá tolerovat a kde už je to příliš!?

Míra tolerance společnosti k nahotě a vůbec odhalování těla se v proudu času mění (a s kulturním uspořádáním taky). Od onoho několikavrtevnatého oblečení někdy z 18st. až po (např. u žen) minitrička a plavečky, které mají spíš jen pro efekt, aby se neřeklo.

Moje verze „tolerance“ spočívá v tom, že pokud mne tím někdo neobtěžuje tj.:

  • nesnaží se svým chováním na sebe strhnout pozornost,
  • není hlučný a hlasitý,
  • neznečišťuje svým jednáním vodu ani blízké okolí,

nechť si dělá v bublinkách, vodě, sauně a pláži co chce. Protože v takovém případě je v 99% naprosto neindetifikovatelné, zda „to“ dělá a nebo zda to jen v mojí bujné fantasii tak vypadá [Spiklenec]

Podle hesla: „práva jedněch končí tam, kde začínají práva druhých“.


A pokud jde (malé) děti co smí (ne)vidět, tak to je na samostatné téma. Primární problém vidím v tom, co lze (v současnosti) tolerovat a za jakých podmínek. Jak už tady někde padlo (nejen od mne), pak je nutné uvědomit, že míra tolerance společnosti se mění a bude měnit. Je jen na nás jak moc to (ne)chceme regulovat, aby to bylo „společensky“ přijatelné.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

důsledně odělit, aby se to nepletlo

   19. Září 2009 - 12:41
Pohodička (bez ověření)

Musíme důsledně oddělit naturismus a sexuální radovánky. Naturismus se neliší od pobytu při rekreaci v plavkách, pouze tím, že je bez plavek. Ani erotika zde není obvyklá a k pojmu naturismus nepatří. Prostě sex a naturismus je něco jiného a nebudeme to spojovat. Pokud se přihodí něco erotického nebo sexuálního na naturistických akcích, pak to není naturismus a pokud by to mělo diskreditovat, pak je nutné to stopnout. Samozřejmě je možné pořádat swingerspárty i ve vyhrazených hodinách v akvaparku, pokud si to někdo zařídí, ale to je jiná akce a spíš to vidím jako někde hodně v budoucnosti. Kdyby se někde pořádalo sexování, dejte mi vědět, přběhnu. Ale naturismus to nebude. [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Zhrnutie?

   19. Září 2009 - 13:37
khaktus (bez ověření)

Zaujimava diskusia sa tu rozbehla… [Úsměv] …ale to je dobre. Niekto nazval moj prispevok „filozoficky“. Skatulky mame radi: „to je prilis filozoficke“ „to je prilis zlozite“ „to sem nepatri“. Myslim ze sa bavime o niecom s cim mame prakticku skusenost (sex sa na naturistickych akciach dial), takze to sem patri a treba si to vydiskutovat.

Vedel som ako tato debata dopadne, skatulka „kontroverzne“, sam som to naznacil na konci svojho predosleho prispevku – chcel som vsak, aby sa ludia trochu zamysleli. Kto nechce premyslat a radsej „hura s moralkou na nich“ a „zakazat“, prosim. Ma na to zatial pravo. [Radši mlčet]

Trosku smutne su pokusy rozdelit zivot cloveka na „toto je sexualita“, „toto je erotika“, „toto je estetika“, „toto je praca“, „toto je nahota“, „toto je rodina“, „toto je nabozenstvo“ – ktore su pekne chirurgicky oddelene. To je tragedia dnesnej doby. Dovod preco vznikaju komplexy i konflikty. Vsetky veci su vzdy premiesane. Sex a sexualita su pritomne vzdy, ked je pritomny clovek, tak ako je pritomna aj jeho hlava, srdce, alebo ruky. Na to staci zakladne vzdelanie z psychologie na urovni strednej skoly.

Naturizmus a sexualita su dve rozne veci, ale nikdy neboli a nebudu oddelene. Clovek je sexualny tvor kazdou sekundou. Ak idem nahy okolo ineho naheho cloveka a ten sa mi paci, tak sa naneho pozriem, mozno mi hlavou prebehne nejaka fantazia, mozno sa ako chlap neubranim, aby sa to fyzicky „prejavilo“. A nikto tomu nezabrani. „Jee, tam boli uchylaci, pozerali sa chlipne po mne, treba to zakazat.“ Uchylne je jedine – pokusat sa to regulovat. Hanbit sa za svoju sexualnu ludskost? Za svoju prirodzenost? Zadovazit si nejaky pekny komplex?

Co sa tyka samotneho sexualneho aktu (aj ked ta hranica nie je ostra! – pohlad? bozk? dotyk? drzanie sa za ruky? spontanna erekcia? suloz?), na mieste by bola myslim vacsia zhovievavost (prizmurit oko). Naturisticke akcie nie su orgie, to je kazdemu jasne, ale ked sa to stane raz za cas a niekto sa neubrani… [Tmavé brýle]

To podstatne co som chcel povedat je tolko, ze ak okolo toho budeme robit moralisticku hysteriu, naturizmus nebude o prirodzenosti. Co to potom bude? Asexualny nudizmus. Skupinova nahota. Ok, nosit plavky je stale vacsia tragedia, ale budme k sebe uprimni. [Smích]

To ze niekto uvidi sulozit dvoch druhych ludi mu neublizi.
Sex dvoch ludi nie je nasilie, ale fyzicky prejav lasky.
Je to dobre a pekne.

V minulosti sa na to ludia pozerali s usmevom i uctou. Jediny kto z toho zacal robit problem boli krestania a stredna trieda po priemyselnej revolucii, ktori tuto fobiu rozsirili po celom svete. Viete ze zakony zakazujuce nahotu aj taku ci onaku sexualitu su v Indii, Cine, Rusku, Afrike, Irane, arabskom svete – nie povodne, nie dane odlisnou kulturou – ale dovezene v ere kolonializmu, pripadne odpozerane od „moderneho Zapadu“?

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ať žije anarchie?

   19. Září 2009 - 15:29
Jarda53 (bez ověření)

No nevím, ale odstranit škatulky znamená odstranit hranice a tím pádem odstranit zákony. Zůstane nám čistá anarchie. A souložit na veřejnosti jako nějací psi? Právě to, že se se souloží uchylujeme do intimního soukromí, nás povyšuje na člověka a odlišuje od zvířat. Pokud chce někdo sestoupit na úroveň zvířat, budiž. Já však zůstanu u čisté člověčiny.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

škatulky a obsah pojmu

   19. Září 2009 - 15:48
Pohodička (bez ověření)

Obsah pojmu musí být jednoznačný proto, abychom se mohli dohodnout. Když mluvíme o naturismu, mluvíme především o rekreačních aktivitách bez oděvu. Problém zdejší diskuse spočívá v tom, že jedni propagují toleranci sexu v rámci naturismu a hned druzí se snaží naturismus likvidovat s odkazem na tuto toleranční snahu.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Re: škatulky a obsah pojmu

   19. Září 2009 - 16:09
Jarda53 (bez ověření)

„Problém zdejší diskuse spočívá v tom, že jedni propagují toleranci sexu v rámci naturismu a hned druzí se snaží naturismus likvidovat s odkazem na tuto toleranční snahu.“

Otázkou je, zdali v tom není úmysl. Zdali není úmyslem likvidovat naturismus tím, že se bude tolerovat sex v rámci naturismu. I takto je možno si tyto toleranční snahy vykládat.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Psi? Myslis v cinskom horoskope... :lol:

   19. Září 2009 - 20:54
khaktus (bez ověření)

Jarda,

Skatulky a hranice nie su to iste. Hranice veci oddeluju. Ziaden extrem nie je dobry. Nemat ziadne hranice, ani mat hranice ktore su nezmyselne a hlupe. V prirode vsak hranice nie su ostre. Tak to je a tak to ma byt. Skatulky popieraju tuto prirodzenu neostrost, skatulky znemoznuju vidiet suvislosti, skatulky veci neadekvatne zjednodusuju. Uvolnenost sexuality nie je anarchia. Anarchia je robit si co chceme bez zodpovednosti – kradnut, podvadzat, vrazdit, znasilnovat, sirit choroby. Vsimni si rozdiel v podstatnej veci: Pri kradnuti atd sa niekomu ublizuje. Niekto kona proti niecej voli. Pri sexe to dvaja ludia robia dobrovolne a radi a neublizuju tym ani nikomu tretiemu. To je presne pointa, ironia skryta v pojme sexanasilie. [Tmavé brýle]

Moju uvahu o sexualnych predsudkoch potvrdzuje tvoj vyrok „sulozit ako psi“. Fuj, suloz (na verejnosti), nieco zle… Cloveka nic nad zvierata nepovysuje. Kiez by sme im siahali aspon po paty. Tie nezabijaju viac nez zjedia, nebavia sa nasilim… a nepovazuju sa za nieco viac preto, ze si uzmysleli nejake moralne normy. K nasej teme: normy v ludskej historii relativne nedavne.

Vies, mozem potom Tvoj nazor otocit: „My ludia sa povysujeme nad zvery tym, ze nepobiehame po svete nahi.“ To je mimochodom velmi casta argumentacia textilakov. Ako sa Ti to paci? Tym ::nechcem:: povedat, ze nahota a sex su jedno a to iste. Su to dve rozne veci. Ale oba predsudky voci nim maju rovnaku „kvalitu“, povod a uroven. [Spiklenec]

Viac nez rozne moralizujuce argumenty ma zaujali tie hygienicke. Snad by sa mohol k tomu vyjadrit nejaky hygienik, alebo doktor…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Khaktusovi (či khaktovi?)

   19. Září 2009 - 22:08
Jarda53 (bez ověření)

Právě v přírodě platí ty nejostřejší hranice, jaké je možné si představit. Odtud až potud, a dál už nic. Právě v přírodě platí ty nejostřejší přírodní zákony, matematické, fyzikální, chemické, biologické atd., na kterých příroda funguje a které nikdy nepřekračuje, a které se nikdy nemění. Člověk byl oproti přírodě obdařen navíc ještě inteligencí a proto se řídí ještě morálními zákony, které se však oproti přírodním zákonům mění s časem i s prostorem. Jak se říká: Jiný kraj, jiný mrav. Proto nemá vůbec žádný smysl ohánět se tím, co bylo kdysi, nebo co mají či nemají v USA, v Indii atd.

Že se člověk obléká, to neznamená, že se tím povyšuje nad zvířata. Člověk se obléká proto, aby se zahřál nebo aby se chránil. Zvířata zahřívá a chrání srst či peří. Obojí člověku chybí a proto se obléká. A také proto, že to určují místní veřejné mravy. Jaká je pro mne úleva, když přijdu domů do teplého pokoje a všechno ze sebe shodím. To je zase můj soukromý mrav. Nic mne neškrtí, netlačí, netíží. Avšak vysvlékat se někde, kde si to druzí nepřejí, či je to proti místním mravům, to bych si nikdy nedovolil. A totéž platí o sexu. Mravnost nade vše.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

mravnost je dodržování smluv a dohod

   19. Září 2009 - 22:21
Pohodička (bez ověření)

Někdo za základ mravnosti považuje, když jsou lidé oblečení. Já za základ mravnosti považuji dodržování smluv a dohod. Nebo i třeba to, že se o sexu diskutuje na stránkách o sexu a o naturismu zase na stránkách naturismu. Kdybych diskusi o naturismu vnucoval na diskusi o sexu, připadal bych si trapně. [Spiklenec]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Veliká moudrost

   19. Září 2009 - 22:51
Jarda53 (bez ověření)

„Za základ mravnosti považuji dodržování smluv a dohod.“

Toto je veliká moudrost. Na tomto základě funguje všechno, a bez něho nefunguje nic. Vždyť i ty zákony nejsou nic jiného než smlouvy a dohody. Ještě bych k tomu přidal dodržování slibů a bylo by to myslím dokonalé.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

a co děti? + obecně

   20. Září 2009 - 10:14
Obrázek uživatele fiba
fiba

Nějak mi v celé diskusi chybí pohled rodiče. Co asi myslíte, že se honí v hlavě dítěte, když to vidí na takovýchto akcích? Tušíte, jak je pak těžké vysvětlovat mu, až začne dospívat, že se nemá chovat promiskuitně, že sex je něco krásného, co si má užívat s partnerem, se kterým má alespoň nějaký vztah a ne s každým, kdo je po ruce a navíc ještě veřejně?

A teď obecně: Pokud tu někdo argumentuje, že člověk je tvor sexuální a prostě nejde oddělit sexualitu od naturismu, protože naturisti jsou lidé, tak, ať mi vysvětlí, proč na kongresu lékařů nesouloží někdo v rohu a všichni tam neřeší, zda to povolit nebo ne. Vždyť lékaři jsou také lidé. Tyto argumenty jsou pouze účelové. Jestli si pamatujete na článek v Reflexu, tak tam měli v jedné věci pravdu. Na naturismus se nabaluje určité vyšší procento lidí se sexuálními úchylkami, než na jiná „hnutí“. Je to bohužel tak a je to logické. Tito lidé pak pod záminkou svobody vymýšlí různé e-zóny a podobně. Prostě na n-akce sex nepatří.

Vysvětlení pojmu e-zóna: Kdysi jsem sám zůstal koukat, co to ta e-zóna je. Probíralo se to tehdy tuším po prvních Čestlicích. Já tehdy dlouho myslel, že se jedná o zónu internetovou. Nicméně v tomto výrazu je e jako erotika.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Sex a násilí nebo cisařovy nové šaty

   26. Září 2009 - 0:35
bledule (bez ověření)

Umět být nahým člověkem je přirozené, stejně jako se nahý narodit a pak nahý ležet i v márnici a mezitím se nahý koupat slunit bez falešných předsudků, že šaty dělají z člověka lepšího člověka jako „císařovy nové šaty“. Já jsem chodila před dětmi nahá od mala, nad tím se nikdy nepozastavily. když to bylo účelné a přiměřené k situaci. Děti v hodnotách přirozeného naháčství nemají zmatek a tak jim v tom zmatek nedělejme a nezatahujme do toho erotiku a sex. Myslím, že příspěvěk „sexanasilie“ je dost provokativní (patrně schválně) a když ho rozebereme na dvě slova sex a násilí, tak se mi to vůbec nelíbí a na N-akcích bude vždy takové chování odsuzováno (tedy já jsem to naštěstí neviděla ani nezažila) Kdo se necítí být naturistou, tak mu doporučuji, aby si našel jinou nahatou aktvitu, kde bude náležitě eroticky a sexuálně vytížen a uspokojen a kolektivem oceněn [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Suhlasim, ze sex nie je

   9. Září 2011 - 6:27
speedyman (bez ověření)

Suhlasim, ze sex nie je vhodny, ale zas netvarte sa, ze na n-akciach sa nedeje nic, co sa da nazvat sexi. Ved rozne sutaze miss, ci tanecne sutaze, kde casto ucinkuju dievcata, ktore sa rady ukazuju a ktore nemaju problem zavrtiet ritkou do publika, ci dotykat sa svojho tela (aj na intimnych miestach). A potom ked sa na to chalan so zaujmom pozera, dobre ze ho niektori konzervativci neoznacia za cumila a uchylaka, pritom oni pozeraju tiez.

Sex je samozrejme extrem, ale extremom je podla mna aj to, ak niekomu vadi, ked dam priatelke pusu a pohladim ju po zadku. Alebo ked sa pozriem na pekne dievca a prehliadnem si jej postavu. Ved to aj moja priatelka respektuje, ved aj v meste sa obcas pozriete na peknu zenu a nie je na tom nic pohorsujuce. A tak ako v meste vidite obcas slecnu, ktora je vyslovene rada, ak je pre inych atraktivna, obcas aj na plazi vidite slecnu, ktora nema problem s tym, ak druhych zaujme, dokonca vidite ako sa takmer ukazuje. A o vsetkych takychto povedat, ze su uchylaci, tak to naozaj len moralizovanie, pri ktorom nakoniec nastavite hranice tak, ze vam vyjde, ze jedinym normalnym som ja a vsetci ostatni su uchyli.


Žurek: PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA ČESKÝCH NATURISTICKÝCH AKCÍCH, na Slovensku je to možná jinak.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Pletete tu pojmy a dojmy

   9. Září 2011 - 10:47
Jarda2

Nikomu nebude vadit pokud na n-akci dáte své přítelkyni pusu a pohladíte jí po zadku, něco úplně jiného bude pokud jí ve vířivce plné lidí dáte 15 minutového „francouzáka“ doplněného masáží intimních partií. Stejně tak nikoho nepohorší pokud si se zájmem prohlédnete pohlednou ženu, většinu z nich i potěší pokud se na ní usmějete. Méně už jí většinou potěší pokud na pláži zalehnete na břicho půl metru pod ní a začnete „hypnotizovat“ její intimní partie. Pro duševně zdravého člověka je ten rozdíl co je a co není vhodné většinou poměrně jasný.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

naturismus a sex

   9. Září 2011 - 11:25
Roland Jitka

. Muj názor je že sex patří do soukromí a tím zrovna jakákoliv naturistická akce není . Na naturistické akci nebo nudistické pláži jsou skoro ve stoprocentech děti a ty jsou zvídavé v každém věku a mají si odnést z aqua zážitky ze skluzavek brouzdaliště tobogánů a ne zážitky jak někdo někomu laskal poštěváček a nebo stahoval kůžičku , nebo co se kam ještě vejde ,připadně lekci orálního sexu . Pro začínajíci naturisty může být vnímana maximalně trocha exibicionismu malovaní na tělo , tancování ve vodě a podobně , ale při přiští akci a nebo po dvaceti minutách přestanete tyhle aktivity vnimat eroticky . Pokud někdo má pocit že ho nudistická party nabijí erotickou energii vydržte to a nechte si to na doma . (těšení se a prodlužování času je také moc přijemné ). Rozumím tomu, že se zde mají prezentovat i negativa ale vypadá to že že nejvetší diskusní ohlas mají ty negativa (sex ) které vlastně s naturismem nesouvisí . Okomentovat akci ,článek ,reportáž ,přidat názor se nikomu moc nechce ,ale jak se objeví v diskusi slovo sex má diskuse okamžitě úspěch. To o nás opravdu něco vypovídá . Naše zkušenosti z nudistických kempů kde trávime i několik týdnů jsou takové, že prvních pár minut zjistíme jak máme hezkou sousedku nebo souseda ale zbytek pobytu nahotu ostatních nevnímame a spíše si všimněme že dozrály u plotu ostružiny než že okolo šla nějaká nebo nějaký s velkými nebo velkým . V naturismu se pohybujeme hodně dlouho a v různých krajích i republikách a náznak sexu nebo podobného sexualního chování jedinců se sice děje , ale v tak zanedbatelné míře , že to nestojí za samotnatnou diskusi .

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.