NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Poprázdninový Aquapalace

Vložil Anonymní, 14. Září 2009 - 10:05

AquapalaceAquapalace V ležérně podovolenkovém tempu se v sobotu 12. 9. v AQUAPALACE PRAHA konala pátá Noc naturistů. Na akci bylo možné zažít kromě tradičních a klasických atrakcí AP také v plné parádě Divokou řeku, která je v období podzim-jaro mimo provoz (venkovní areál). Na bezchybnost provozu během celé akce dohlížel kromě zkušeného týmů plavčíků i sám generální ředitel ing. Steinhaizl, který kromě praktické pomoci (prováděl i saunové ceremoniály) poskytl volné vstupenky do AP všem účastníkům bodypaintingu. Kromě toho si návštěvníci mohli zaskotačit v diskotéce Radka Myslíka nebo předvést své umění v řadě soutěží pro malé i větší naturisty. 

Začátek sobotní Noci naturistů byl ve znamení končícího slunečného dne, takže mnozí přicházeli z pláží, kde chytali jedny z posledních letošních paprsků. 20. hodina v AP zcela neomylně ukázala, že začíná večer pro naturisty. Jejím úderem se odevšud začali rojit naháči a textiláci až překvapivě rychle během pár minut zmizeli. To je jistě lichotivý úkaz, protože mnozí z nás mají v živé paměti hlasité dohady několika zarytých textiláků, kteří se v řadě jiných aquaparků na n-akcích dožadují svého textiláckého „práva“. Na sobotním Aquapalaci šlo tedy vše jak na drátku a personál měl s námi aspoň méně práce.

 

Mnozí návštěvníci zahajují Noci naturistů klasicky v Saunovém světě. Zde se kromě klasického provozu konají pravidelné saunové ceremoniály. V sobotu si zde mj. přišli na své milovníci medu a anýzu. Saunový svět sám o sobě je celý FKK-zónou, takže ho lze naturisty využít i mimo naturistické akce. Za zmínku stojí i příjemná venkovní terasa na střeše AP.
Rozmanitost Saunového světa vybízí k rozmanitým formám relaxace. Vedle příjemného načerpání sil se zde bohužel vyskytují individua, která si sauny a hlavně vířivky pletou se swingers party a tím vrhají velmi špatný stín na celou naturistickou akci. Tyto případy je potřeba hlásit personálu (děláme to i v jiných AP) a těmto jevům zamezovat. Z hlediska Naturista.cz bude zapotřebí vytvořit jakési desatero chování na naturistických akcích, abychom se od těchto jevů distancovali.

 

Aquazorbing.czAquazorbing.cz Po dokonalé relaxaci ve všech 12 saunách už nic nebrání vrhnout se do víru vodní zábavy vlastního aquaparku. V sobotu se konala premiéra novinky fy AQUAZORBING – AQUASPACE . Fronta na tuto atrakci nebrala konce a musely kvůli ní být posunuty i dětské soutěže v Paláci pokladů. Spolupráce s vysmátými hochy od Aquazorbingu nás velmi těší a doufáme, že se s nimi budeme moci setkávat i na dalších našich n-akcích.

 

Ve stejné době se v Paláci pokladů každou půlhodinu rozdmýchávaly mohutné vlny vlnobití, které patří ke nejoblíbenějším v celém areálu. Přilehlá diskotéka Radka Myslíka celkovou euforii jen umocňovala. Je opravdu velmi příjemný pohled na skotačící davy naháčů ve vlnách, téměř mořských. To se ale už nezadržitelně blíží čas oblíbených dětských soutěží.

Těch se tentokrát zúčastnila velká hromada dětí, takže jsme je museli rozdělit do několika skupin, ty skupiny pak průběžně do dalších disciplin, aby se všichni bavili a nenudili se. Velkou měrou v této práci pomohla řada zpřízněných naháčů z Vyškova, Neratovic, Děčína… Vedoucích skupin se pak nezištně ujali Jarmila Šimonová a Petr Veselý. Patří jim za to velký dík a doufám, že jim za obligátní „Zaplať Pán Bůh“ zůstala aspoň řada pěkných vzpomínek na sobotní reje naháčů.
Vždypřítomná soutěž v bodypaintingu nebyla tentokrát obsazena velkým kvantem soutěžících, nicméně i tak jsme mohli shlédnout pěknou řádkou úsměvných výjevů – stonožka čítající několik naháčů vedle sebe, oranžová chobotnice, mořská panna …

Celý večer pak vyvrcholil vyhlášením výsledků soutěží. Celkovou vítězkou sportovních soutěží (slalom, švihadlo, lovení perel) se stala jedenáctiletá Petra z Ústí nad Labem, rekord v počtu přeskoků přes švihaldo za 1 minutu vytvořil Filip 120ti přeskoky. Bodypainting vyhrála Stonožka, která za odměnu pojede zdarma do AP Tropical Islands
s naším dlouholetým podporovatelem AUTO VIVE. Další ceny byly z vlastních zdrojů, které bohužel nepokryly takový nápor soutěžících. Díky duchapřítomnosti a vstřícnosti ing. Steinhaizla jsme pak mohli ocenit volňásky do AP alespoň všechny namalované soutěžící. Otázka cen je v tomto množství již dosti palčivá a budeme ji muset nějak uspokojivě vyřešit.

Celý velmi vydařený večer měl jednu zásadní vadu – malá návštěvnost. Ta činila v sobotu pouhých 550 naháčů, což je nejméně za všechny naše dosavadní Noci naturistů v Aquapalaci. Přes avizované atrakce, absolutní zákaz fotografování, vstřícnost AP v podobě velmi výhodných cen vstupného atd. se nám nepodařilo přilákat tolik naturistů, že bychom zaplnili kapacitu aspoň z poloviny. Přitom AP má období, ve kterém musí návštěvníci čekat na uvolnění kapacity, aby se dostali dovnitř. Náklonnost vedení AP vůči nám tedy nemusí trvat donekonečna, zvýhodněné vstupné jakbysmet.
Bohužel naše schopnost oslovit všech 500 000 naháčů, kteří chodí na n-pláže je velmi omezená a naše informace se nedostanou ke všem. Je to otázka profesionality, která nám chybí. Nejsme schopni vytvořit a provést propagační kampaň, která by efektivně oslovila ostatní naturisty. V tomto vidím velmi akutní problém, který se nevyřeší mnohdy navrhovanou „šuškandou“, která by měla geometrickou řadou rozšířit řady návštěvníků. Bezpochyby, pokud jsou schopni přijet z Olomouce 3 vysmátí naháči, tak s nimi může přijet dalších 30. Sám mám zkušenost, že pokud zprávu rozšířím v sauně, tak s námi jede hned 4–5 aut naháčů.
Chtěl bych tedy oslovit všechny, kteří na n-akce jezdí, aby svým dílem přispěli k větší osvětě těchto akcí. Nic nemusí trvat věčně a my se za čas můžeme setkávat opět pouze v rákosí a pro malý počet zájemců se n-akce konat nebudou.
Léto končí, na n-plážích si užíváme poslední chvilky a čeká nás 6 měsíců, které můžeme prožít v příjemné společnosti naturistů. Nebo ulehneme k zimnímu n-spánku a to by byla jistě velká škoda.
4
 
-

Chýbaju mi fotky

Vložil jano-mt, 14. Září 2009 - 15:47
Obrázek uživatele jano-mt

Musím pochvaliť Zureka za rýchle napísanie pekného článku. Mne v ňom však velmi chýbaju fotky. Myslím si, že bez ních to nie je celkom ono. S fotkami to bývalo živšie a lepšie som si vedel predstaviť atmosféru akcie. Ja si myslím, že fotenie skutočne velmi vadí možno 1 % ludí a zvyšnych 99 % sa im prispôsobilo. Podla mňa by sa mali fotiť aspoň súťaže a nejake celkove pohlady – zdialky.

 
-

Kabát

Vložil Banana001 (bez ověření), 14. Září 2009 - 17:47

Neklesejte na mysli, za malou návštěvnost určitě může mega koncert skupiny Kabát, který se konal ve stejném čase na jiném místě Prahy, přístě to už bude lepší. Jinak to bylo super, jsem rád, že se nefotilo a soutěží se tím pádem učastnilo i více dětí, a kdo má nějaký problém, že neuvidí fota nahých dětí při soutěžích (viz. víše) ať navštíví lékaře. [Úsměv] Nejlepší je zažít atmosféru na živo.

 
-

re: Banana001

Vložil jano-mt, 14. Září 2009 - 18:01
Obrázek uživatele jano-mt

Ja som nenapísal, že chcem vidieť fotky nahých detí, ale že my v článku chýbaju fotky. Ja nemôžem za to že sa na stránkach objavujú častejšie fotky mladých ludí. A že staršie ročníky nikto nefotí. Keby som to mal bližšie, určite by som sa prišiel pozrieť.

 
-

Byl jsem také na akci a můžu

Vložil Naturman (bez ověření), 14. Září 2009 - 18:10

Byl jsem také na akci a můžu říct, že rád tomu zakážu fotografování. Cítil jsem se skvěle a v pohodě. Doufám, že zákaz fotografování stane tradicí.

Myslím, že je třeba udělat nejaku reklamu další akce. Nevím kde, ale to stojí za zvážení…


Žurek: Vskutku „praktická“ rada.

 
-

3 připomínky

Vložil fiba, 14. Září 2009 - 19:43
Obrázek uživatele fiba
  1. Nejmenuji se Petr Fiba, ale Petr Veselý. Fiba je přezdívka, kterou mě běžně oslovuje většina kamarádů, především trampů.
  2. Ve stejnou dobu byl koncert Kabátu. 60.000 lidí. Takže nejméně 3.000 naturistů. Z toho by jich bývalo aspoň 200 přišlo.
  3. Účast na soutěžích pro děti byla neuvěřitelná. Neplánovaně jsme museli děti rozdělit. Pokud měl někdo pocit, že vymýšlím soutěže za pochodu, měl pravdu, protože se s tím nepočítalo. Do Babylonu s tím už budeme počítat.
    Jinak Ivoši díky za super akci.

Žurek: Omlouvám se za uvedení přezdívky, už jsem to opravil. Kvůli přezdívkám dochází i na veřejnosti k mýlkám. Tak i našeho spolupracovníka z nejdůležitějších oslovují na veřejnosti a s obdivnou úklonou: „Velice vás uznávám, pane Rybko“, přičemž náš technický řiditel se jmenuje Jiří Bernášek.

 
-

Ještě k focení

Vložil fiba, 14. Září 2009 - 19:54
Obrázek uživatele fiba

Soutěžím dětí zákaz focení evidentně prospěl. Pár fotek z Aquazorbingu a malování na tělo by reportáži přidalo hodně. Jsem pro zachování zákazu focení v soutěží pro děti. A jinak jen pár fotek z aktivit dospělých pořízených s jejich vědomím a pouze na organizované zábavě.

 
-

Super akce

Vložil tonys, 14. Září 2009 - 21:13

Celé rodině se nám na akci moc líbilo a rozhodně zákaz fotografování celé akci prospěl. Jak tady již bylo napsané, účast dětí byla ohromná a celé akci to jen přidalo na atraktivitě . Už se těšíme na další. [Spiklenec]

 
-

Čestlice se vydařily

Vložil JirkaRybka, 14. Září 2009 - 21:51
Obrázek uživatele JirkaRybka
I já jsem si zářijové Čestlice skvěle užil – od saunového ceremoniálu, který byl mým prvním voňavým zážitkem toho druhu, a ke kterému jsem se bez čtení programu náhodou připletl v sauně z nejhezčích (venkovním srubu) – přes aquazorbing, kde jsem se do bubliny dostal bez čekání, a snad poprvé dokázal kráčet bez neočekávaného padání (i když běhat nonstop prostě nejde) – až po minimálně hodinku na divoké řece, která rozhodně stojí za to (i přes postupné zvládnutí všech proudů a vírů, které omezilo nárazy do stěn, jsem oťukaný jak píšťalička ještě teď [Smích] ).
Ve stejnou dobu byl koncert Kabátu. 60.000 lidí.
Kromě Kabátů na Vypichu se, pokud vím, současně s Čestlicemi konal ještě v centru města běžecký závod v rámci seriálu Pražského maratonu, a pochopitelně všude venku se konalo hezké počasí. Těžká konkurence…
Účast na soutěžích pro děti byla neuvěřitelná.
A to jich ještě další houf jezdil nonstop na divoké řece, já tam byl taky [Spiklenec]
Tak i našeho spolupracovníka … oslovují … pane Rybko
[Smích] [Brejličky] [Maxi smích] To je holt pozůstatek z doby, kdy jsem byl na tomhle webu nováčkem, a nebyl si jistý zda je na místě odhalit skutečné jméno… [Ostych] To je dávno pryč, ale měnit zavedenou přezdívku se mi už nějak nechce.
 
-

Divoká řeka je boooží:)

Vložil PetrK, 15. Září 2009 - 12:34

Jojo, tak jsem poprvé absolvoval divokou řeku. Už jsem viděl ledacos, u nás i ve světě. Ale tohle jsem ještě nezažil. Být smýkán peřejemi je fakt super zážitek. Kdo nezažil nepochopí. Tu nádhernou hrůzu o vlastní život a následnou radost z přežití, sdílenou s úplně cizími lidmi, kteří jsou kolem vás a taky „přežili“ [Úsměv] Zase byly ty tři hodiny málo… Už se těším na příště

Petr

 
-

sexanasilie

Vložil khaktus (bez ověření), 18. Září 2009 - 17:01

Zdravim zo Slovenska

Sice zdaleka, ale ucastnil som sa uz po 4. raz, stale spokojny, najma objavenie saunovych ceremonii ma celkom potesilo… aj ked v Juni/Cervenci sa mi zdalo, ze pri tej medovej ludia vydrzali dlhsie a nevybiehali celu dobu von… a malo to lepsi fyzicky efekt, ako i „zdielany skupinovy zazitok“ bol potom silnejsi. Ale i tak super…

Na margo ucasti, prave v Juni sa mi opticky zdal Aqaupark prazdnejsi nez teraz v Septembri/Zari.

Fotografovanie mi nevadi, najma zabery z dialky na zachytenie celkovej atmosfery by boli na pripomenutie pekne. Detaily by sli samozrejme so suhlasom fotenych (bud by sa spytal fotograf, alebo by ho poziadali ucastnici sami).


Pozn. JirkaRybka: Zbytek tohoto komentáře byl i s navazující diskusí přesunut do diskusního fóra. Jde o kontroverzní téma, které se poněkud vymyká rámci zážitků z Čestlické akce. Děkuji za pochopení.


 
-

Velké poděkování

Vložil bledule (bez ověření), 19. Září 2009 - 9:47

Čestlice byly super! Objevila jsem relaxační saunový svět. Pojezdila po tobogánech a v divoké řece, utržila pár modřin (v té euforii jsem je vnímala až doma), ale splnila jsem si „bobříka odvahy“. Při skákání ve vlnách za diskotékové hudby bylo vidět, jak všichni lidé kolem mne jsou šťastní, stejně jako při posezení ve vířivkových bazenkách. Menší počet lidí mi nevadil, všude bylo dost místa, ale dříve než to pan Zurek vyslovil i mne to napadlo, že tato N-akce musí být dostatečně obsazená, aby se vyplatila či rentovala, a to nemyslím jen finančně. Zkusili jste si spočítat na kolik by vás to přišlo při normálních cenách, já ano na 950 Kč místo za 300 Kč. Obdivovala jsem vedoucí (to počítání přeskoků pře švihadlo jsem sledovala) jak se perfektně starali o soutěže pro děti. Netuším, kde se tolik dětí a mládeže vyrojilo, zda to byl zákaz fotografování, ale je fakt, že já (blbec) v dospívání roztrhala všechny fotky, kde jsem byla jako děcko nahá třeba ve vaničce. Fotografování z dálky mi nevadí, například z té terasy, kde byly barvičky pro bodypainting. Závěrečný potlesk na konci akce zněl tentokrát slaběji, proto hlasitě děkuji a tleskám a doufám, že za všechny spokojené naháče. A těším se na příště 14. listopadu!

 
-

Skvělé!

Vložil Sueneé (bez ověření), 19. Září 2009 - 11:00

Se ženou jsme byli na akci již po 4. Máme rádi bublinky, takže tam trávíme hodně času. Mám radost, že se takové akce dějí, protože oba cítíme jistým způsobem přirozeně a svobodně… :)

Moc se těšíme na další! Jsou někde vypsané termíny?


Jedna technická: Minule a předminule se nám stalo, že jsme ve venkovních areálech viděli lidi, kteří bez zábran u vody vyplaovali cigarety jednu od druhé. Nevěřím tomu, že je to dovolené a hlavně si myslím, že by to mělo být přísně zakázané. a) protože relax ve smradu cigaret nic moc, b) vajgly a popílek z cigaret u bazénků, vířivek a v zeleni taky žádná radost. Prosím, aby toto bylo příště nějak viditelně vyznačeno (kasická cedule „ZÁZKAZ KOUŘENÍ“) pro lidi, kteří nepochopili.

 
-

Se třemi kamarádkami jsem

Vložil katka (bez ověření), 19. Září 2009 - 14:29

Se třemi kamarádkami jsem byla toho 12. září v čestlicích. Když jsme se u vchodu dozvěděly, že je večer pro nudisty, byly jsme rozhodnuty včas odejít. Na toboganech čas rychle ubíhal a bylo 20 hodin. Dvě z nás odešly, dvě jsme nakonec po vzájemném přemlouvání zůstaly. Vůbec toho nyní nelitujeme. Příště přijdeme zase!!

 
-

pro sueneé: kuřáci a nekuřáci

Vložil aneli.x (bez ověření), 20. Září 2009 - 11:46

V místech, o nichž jste se zmínil , je kouření zcela jistě POVOLENO a také nadále určitě bude. Kuřáci zde jsou a budou, stejně jako nekuřáci. Já si tam cigaretu stoprocentně ráda vychutnám, a ne jen jednu :-) a nikoliv sama.

 
-

Vložil pepson x, 21. Září 2009 - 22:55

jen mrzí,že jsem tenhle termín nezachytlil,takže jsem o tom vůbec nevěděl.Myslel jsem,že po červnové akci to bude později,takže v listopadu jedu. [Úsměv]

 
-

fotky

Vložil jirka.jira, 22. Září 2009 - 21:56

Fotky jsou prima, ostatně si přečtěme na vstupence, že nás mohou fotit, jak je libo a zároveň vstupem do Aquapalace dáváme souhlas k využití fotek k marketingovým účelům…

Asi nebudeme na billboardech, ale stejně mi to nepřipadá správné, takto dopředu se vzdát možnosti to nějak ovlivnit. Ostatně, kdo to upozornění na vstupence čte.

Jirka

 
-

vstupenky

Vložil Pohodička (bez ověření), 23. Září 2009 - 9:12

No vidíš, vstupenky jsou pro všechny, nemají extra vstupenky pro naháče. Plavkáče textiláky si taky fotí pro marketing. [Úsměv] Jo, dnes je marketing všude, taková je doba.

 
-

pro aneli.x a jiné kuřáky

Vložil PetrK, 25. Září 2009 - 11:03

Jsem taky kuřák (20ks denně) ale v Čestlicích jsem nikdy na kouření neměl ani pomyšlení [Úsměv] Ono je tam tolik atrakcí…a tak málo času [Tmavé brýle] Nicméně pokud někdo kouří v uzavřeném areálu, klepe na zem, nebo snad i do bazénu? [Šokovaný] Hází vajgly po zemi… Tak je to prostě PRASE! A pokud kouří mimo vyhrazenou kuřáckou zónu (která je myslím venku u korálového baru) pak je to nevychovaný hulvát! Slušnému kouření zdar [Spiklenec]

Petr