[ikona]

Už to přišlo - Olomouc

   18. Duben 2007 - 9:55
kplrpt

Přeju všem krásné jaro a příjemné počasí pro naturistické vyžití :))) Sám jsem díky počasí navštívil nudapláž v Poděbradech u Olomouce a byl jsem překvapen množstvím nadšenců,kteří jako já, využili nádherného víkendového počasí. Bylo moc fajn,našli se i tací,kteří omočili svá těla ve vodě… Zde bych se rád optal,pokud byste věděli o nějaké i třebas neoficiální lokalitě ke koupání a slunění v naturistickém duchu na Šumpersku a Zábřežsku,dejte prosím vědět:))) Děkuji.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Jak jsem se dostal k naturismu

   6. Duben 2008 - 14:05
kplrpt

Mám rád sluníčko a k nudismu jsem se dostal při studiu.Chodil jsem k vodě a hledal příjemná místa na učení. Při hltání nových informací jsem musel tu a tam dovody..však to znáte. Stále víc a víc mě obtěžovaly mokré plavky a ejhle…od myšlenky nebylo daleko k činu. Samozřejmě i já se potýkal s různými puritánskými názory apod. Plavky jsem svlékal s ostychem i s odhodláním.Zažíval jsem novou zkušenost,krásný pocit… Začal jsem vnímat všechny výhody onoho odložýení koupacího úboru. Od pocitu volnosti až ke rovnoměrně opálenému tělu.Z počátku jsem míval obavu, aby někd neokukoval. Když někdo byl poblíž, bylo mi nepříjemně. Nadále jsem však v sobě vnímal, že mi vadí možná přítomnost někoho, kterému bych mohl být pohoršením a trnem v oku. A tak mě to neustále táhlo někam, kde bych nebyl obtěžován. Takže myšlenka na nudapláž byla na světě. Napadaly mě různé věci, i sexuální, jsem normální chlap. Přesto jsem si říkal, že právě tam nebude nikomu vadit moje nahota. Odhodlal jsem se. Postupně jsem si zvykal na nové prostředí s lidmi, pro které byla nohota přirozená.Zpočátku jsem byl vzrušený novou situací, ale postupně jsem zapadl a otrkal se. Je mi tam příjemně. Vnímám ty nahá těla, v mžiku člověk posoudí. Někdo je takový někdo onaký. Je to fajn, ale že bych tam ležel celý den vzrušený a měl před očima jen sexuální představy? To ne. Opravdu je to o takové příjemné volnosti a nespoutanosti. Nejde jen o kousek látky, jde o to, že člověk vnímá, že to málo co se na běžných plážích požaduje se na nudapláži nenosí. Je to takové osvobození od konvencí, lidských měřítek apod. Mějte se všichni moc krásně.:)))

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Jak to vypadá dnes?

   16. Červen 2008 - 14:42
kaminek (bez ověření)

Dobrý den, nevíte někdo prosím, v jakém stavu je nudapláž dnes? Jezdil jsem tam před lety s rodiči a nemělo to chybu. Před dvěma lety jsme tam ale chtěli jít s přítelkyní a stav pláže se nám moc nelíbil. Takže jsem se otočili. Pravděpodobně byla zvednutá i hladina a celé to působilo „pustě“. Nějací nudisté tam ale byli. Děkuji za info

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Olomouc-Poděbrady-statut nudapláže ???

   6. Srpen 2008 - 21:01
Dlouhan3

Téměř všichni příchozí na jezero Poděbrady prochází kolem nově instalované tabule Návštěvní řád jezera Poděbrady, která je umístěna po pravé straně příjezdové komunikace, cca 50 metrů za závorou, kde se vybírá poplatek za vjezd.

Jsou zde stanovena pravidla chování návštěvníků, zejména mě zaujalo, že slunit se a vstupovat do vody je možno jen v „rekreačních zónách, které jsou znázorněny na uvedeném schématu“.

Teď to hlavní: na schématu není zakreslen severní břeh (od pěšiny k Chomoutovu směrem k Horce), kde je nudistická pláž!!! Protože jde o pravidla vyhlášená Správou Chráněné krajinné oblasti Litovelské pomoraví, dopouští se tak nudisté vlastně nezákoného jednání !
Nelenil jsem a zavolal na Správu CHKO do Litovle, přepojili mě přímo na pana vedoucího. Podle hlasu mladší osoba, neodmítl rozhovor se mnou, ale nabyl jsem dojmu, že jde o něj pro neobvyklé téma. Vyjádřil jsem své obavy z toho, že by zde mohli být nudisté popotahováni policií, že nudapláž zde má tradici a že jde o nebezpečný precedens-první krok ke zrušeníé pláže. Dostalo se mi ujištění, že to tak není, že rozhodně zde nudisty nikdo nebude nahánět. Rozsah rekreačních zón byl stanoven proto, aby bylo zřejmé, kde bude zajišťován jakýs takýs servis-úklid, sečení trávy apod. Na moji námitku, že rybáři mají celý obvod jezera, kdežto nudisté cca 6,5 % a počet nudistů na okrajích sezóny převyšuje počet koupajících se na celém jezeře, mi bylo sděleno, tedy tak jsem to pochopil, jakoby se někdo bál veřejného mínění tu nuda pláž tam oficiálně označit. Jak říkám, takto jsem to pochopil, možná špatně, a není to oficiální.

Toto mě rozhodně neuklidnilo a hodlám na Správu a příslušný odbor města Olomouce napsat oficiální žádost o zařazení lokality s nudapláží do rekreačních zón. Nic víc, to by stačilo.
Toto je jen prvotní informace, abyste se nebáli na nudapláži na Poděbradech u Olomouce koupat. Jakmile dám dohromady pár řádků, dám vědět a můžete se ke mě přidat.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.