[ikona]

Aquapark Olomouc-Horní lán

   4. Leden 2009 - 20:45
Dlouhan3

Naturistova strana AQUAPARKU OLOMOUC

Podstatný výtah z dopisu ze dne 1.10.2008 adresovaného primátorovi města Olomouce:

Dobrý den!

Pane primátore, obracím se na Vás jako zástupce občanů města a zároveň jako člena představenstva Aquapark Olomouc ,a.s. s následující prosbou.

Již v době zpracovávání projektu Stavoprojektem Olomouc, a.s. se v tisku objevovaly některé konkrétní podrobnosti o aquaparku, mj.bylo zmiňováno, že na své si přijdou i naturisté, což jsem jako nudista uvítal a očekával jsem, jak se to konkrétně projeví v připravované dokumentaci – zda přizpůsobením některých vnitřních prostor aquaparku pohybu lidí bez plavek, nebo vyčleněním části venkovní plochy pro slunění, sport apod. Věc jsem částečně vnímal jako jakýsi neurčitý příslib uzpůsobení stavby ještě většímu a nejširšímu okruhu lidí.

Chtěl bych Vás poprosit, abyste se v rámci Vašich funkcí a možností pokusil zasadit o umožnění trávení volného času v aquaparku i nudistům. Myslím, že samotný objekt svou koncepcí (prosklené plochy …) toto neumožňuje, ale přimlouvám se v rámci zvětšení venkovních ploch za vyčlenění části prostoru pro nudisty. Tento prostor by mohl vypadat následovně:

  • plocha pro slunění
  • sportoviště – ruské kuželky, venkovní stůl na stolní tenis, pískoviště pro děti, minigolf, beach volejbalové hřiště, …
  • optické oddělení od plochy pro oblečené rekreanty zástěnami cca 2 m vysokými. Navrhuji mobilní systém pro umožnění případné další úpravy plochy (zvětšení, zmenšení)
  • plocha vodorovná nebo vyspádovaná JZ směrem (kvůli opalování)
  • vodní prvky – sprcha, hříbek …

Domnívám se, že včleněním takovéto plochy by došlo k zuniverzálnění využití aquaparku, které je hodno krajského města. Podobnou plochu mají v Prostějově v historicky nedávno otevřeném areálu Koupelky. Pro Vaši rychlou orientaci uvádím následující odkazy:

Děkuji za Váš čas a jsem s pozdravem …

Začátkem listopadu jsem obdržel odpověď od náměstka primátora ing.Majora z 31.10.2008 (uvádím podstatný výtah):

Vážený pane

Rád bych zdůraznil, že si uvědomuji popularitu tohoto tradičního životního stylu, který svým vyznavačům poskytuje radost z neomezeného a svobodného pohybu na čerstvém vzduchu v přírodě a zároveň nesporně přináší i pozitivní vliv na celý lidský organismus.

Na tomto místě bych rád uvedl, že jsem o Vaší žádosti informoval generálního projektanta i zástupce investora. Po společné diskusi jsme však dospěli k závěru, že připravované řešení nových venkovních ploch neumožňuje samostatné a plně funkční řešení části venkovních ploch tak, jak ve své žádosti navrhujete. Na druhé straně investor nevyloučil, že je připraven tuto problematiku znovu otevřít během budoucího provozu. Na základě vyhodnocení adekvátního zájmu klientů o tuto službu bude možné vytvořit speciálním mobilním oplocením jakousi „diskrétní“ zónu ve spodní části rozšíření aquaparku. Toto však bude možné jen za předpokladu důsledného dodržování budoucího platného provozního řádu vymezujícího chování klientů v rámci společných prostor zařízení.

S pozdravem …

Výše uvedené sdělení si vysvětluji tak, že v případě zájmu bude venkovní plocha pro nudisty zřízena, což je podmíněno projevením dostatečného zájmu a dodržováním stanovených pravidel. Takže pokud vás areál Aquaparku při svém otevření v květnu 2009 natolik uchvátí, že byste se zde opravdu rádi opalovali bez plavek, neváhejte a projevte svůj zájem na adresu provozovatele Aquaparku, až bude znám kontakt (pokud nezapomenu, zveřejním jej zde).

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

A zase vše po staru

   5. Leden 2009 - 12:28
Prcek (bez ověření)

Tak přesně toho jsem se obával že to takto nějak dopadne. Zase budeme utiskovaní někde v koutě jako skupinka bláznů na které nikdo raděj neuvidí pokud nám alespoň takto vyjdou vstříc. I když to mám do Olomouce kousek rozhodně mě tam nikdo takto nedostane! Kde je ta svoboda?! Já si chci užít co nejvíce možností aquaparku! A ne být zase někde skovaný na nějakém malém plácku bez možností si zaplavat v bazénu a zajezdit si bez plavek na tobogánech! Já tedy bez, dcerka v plavkách a bylo by to super! Až budu znát provozovatele, popř. jeho adresu pokusím se u něj urgovat možnost zavedení toho smíšeného provozu. Alespoň někdy v určitou dobu. Proč se pořád skovávat?! Všichni píšete jak vám čumilové a fotografové vadí i když z anket to vypadá přesně naopak, ale přitom vám vůbec nevadí zveřejnění fotek kde jste nazí celému světu! Nebo se snad osobní konfrontace s okolím naživo bojíte? Fakt to nechápu! Jestli se snad bojíte, že by jste někoho pohoršili tak to je de fakto hloupost. Dnes už to téměř nikoho u nás nepřekvapí a nepohorší a vesměs je to každému jedno kdo se jak koupe. Teda až na pár výjimek. Ale ty by v aquaparku nebyli nebo by museli být zticha kdyby bylo to smíšené koupání vyhlášeno veřejně. A každý by se mohl rozhodnout svobodně jak bude. Já klidně a rád nahý i kdybych tam byl takto sám. Jistě by se další postupně přidali a ostatní by také na to časem přišli jak je to fajn bez těch hloupých plavek [Úsměv] . Po čase si já naivka myslím, že by tam byla většina naháčů a doba tohoto smýšeného provozu by byla výrazně prodloužena.

Vždyť provozovatel takto nic netratí. Leda v dobrém získá na popularitě což by naopak mohlo časem návštěvnost zvýšit! Stačilo by ke vchodu, někde u pokladny vyvěsit plakát, že ten a ten den v tu a v tu dobu bude smýšené koupání naháčů a plavkáčů povoleno. Toho komu by to vadilo, těch je opravdu pramálo, by tam nešel nebo by to toleroval a pohoršovat by se ani nemohl! [Úsměv] Tak co vy na to????

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Smíšené časy

   5. Leden 2009 - 13:21
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

Co já na to – osobně mi smíšený režim nevadí, ale zkušenost říká: V Liberci to funguje 2 hodiny týdně už vícero let, a počet naháčů v aquaparku lze i po takové době bezpečně spočítat na prstech jedné ruky. Takže spíš asi nestojí za to s tímto dělat rozruch, resp. si u provozovatele areálu takovým požadavkem vysloužit nějakou tu hanlivou nálepku…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Nálepka?

   5. Leden 2009 - 14:02
Prcek (bez ověření)

V Liberci to tzv. nefunguje z jednoho prostého důvodu. Všichni čekají až ti plavkáči odejdou někde zalezlí. Najdou se, ale i tací co jim ten smíšený provoz nevadí. A o tom to je! Je jedno kolik bude těch naháčů! Ale aby ta možnost prostě jen existovala!!! Kdo nahý být nechce nemusí! Nikdo nikoho by přeci nenutil!

A nyní ještě k tomu Liberci. Když je ta možnost chvíli počkat než ti plavkáči odejdou početná část i když nechápu proč, na to počká a pak vyrazí. Kdyby ta možnost, ale nebyla a provoz by byl JEN smíšený tak by nebylo na co čekat a ti co by chtěli být nazí by tak učinili hned a nečekali by, že nemají na co! Já ze své zkušenosti mohu potvrdit, že těch nahých by bylo zprvu jen pár, ale další by se na ně navázali! Jde jen o to se osmělit a uvědomit si že mě nikdo neukousne za mou nahotu . Já se prve také hrozně styděl sám nahatý mezi plavkáči. Časem jsem se úplně od hloupých předsudků osvobodil a osmělil se a dnes je mně už jedno jestli po mně někdo kouká či ne když mu nahatý nevadím. Byť by to byla pěkná sousedka [Úsměv] . Jinak já nikde žádné rozruchy nedělám, spíše naopak. Chovám se plně ohleduplně a pozorně k okolí a pokud mně jde o něco prosadit tak s citem a nikomu nic nevnucuji! Hanlivá nálepka?! A pročpak! Že se chci pokusit prosadit svobodu opravdových zájemců naturistů?! Proč mají být stále v očích veřejnosti jako nějaká nevhodná spodina společenství co se musí před ostatními stále jen skovávat?!!!

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Poslední dobou

   5. Leden 2009 - 14:08
Obrázek uživatele korek
korek

Poslední dobou jsem se tady těchto debat raději nezúčastňoval. Někdo jaksi nechápe, že jsme holt menšinou, a nevyplatí se trhat ruku každému kdo podá prst. Mnohdy si říkám, jak to musí být těžké někde pro nudisty něco vyjednat, obzvlášť když není jisté jaká bude pak účast. Myšlenka nějakých diskrétních zón je myslím dobrá. Aspoň by se žeské nemusely potupně mrskat pod ručníkem, při neustálém převlékání do suchých plavek. Dobrý je každý postupný krok. V podobném duchu jsem napsal e-mail i do Slavkova u Brna kde je u letního bazénu velká travnatá plocha. Bohužel mi ani neodepsali. no a? Nezblázním se. Třeba jen proto, že jeden je málo. Někdy skutečně nestojí za to dělat rozruch, a nedělejme si iluze, vždycky se najde někdo, kdo jen čeká na přidělení nějaké hanlivé nálepky, to je přece tak snadné.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Tři druhy lidí

   5. Leden 2009 - 14:37
Prcek (bez ověření)

Jedni čekají až budou takto moci někoho onálepkovat, druzí co se tomu nebezpečí vystavují (JÁ) a třetí co jen přihlíží. A vy jste kteří? Tušim netřeba komentovat [Úsměv] . Jistě ty zóny jsou dobré! Ale bez možnosti jít si s ostatními zaskotačit a schladit si své rozpálené prdelky [Úsměv] do vody. Nebýt těch pokrokových lidí co se té nálepky nezalekli věřte tomu, že by jsme se ještě dnes koupali všichni v jednodílných plavkách. Ženy s kraječkami a muži s kšandami [Úsměv] . Nějaké dvoudílné plavky by nepřipadali v úvahu, natož bez horního dílu! A proč v tomto trendu nepokračovat postupného svlékání přebytečných, nepohodlných a silně NEZDRAVÝCH svršků? Stačí jen a jen povolit to smýšené koupání plavkáčů s naháčemi trochu té vzájemné, lidské tolerance a nestačili by jste se divit co se začne dít. Tedy v dobrém slova smyslu. Lidé by si časem vzpoměli na to jak to bylo fajn když se jako malí koupali nazí běžně a zase by se k tomuto zdravému způsobu jistě časen všichni moc rádi vrátili [Úsměv] .

Korku. Je malá pravděpodobnost že kápneš na nějakého provozovatele koupaliště co je tomuto nakloněn. Pak se nediv že ti neodpověděli. Já už takových mejlů rozeslal plno. Po náznaku nějakého vstřícného přístupu je nutné to JÍT dohodnout osobně. Jinak to smetou ze stolu. Já také stále čekám na vhodnou chvíli kdy jet do toho Olomouce to mé jen navrhnout. Mám pro tu příležitost nachystanou řadu argumentů proč a jak to zrealizovat [Úsměv] .

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Re: Nálepka - smíšený režim

   5. Leden 2009 - 20:38
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

Já jen upřesním, že jsem neměl na mysli smíšené 2 hodiny na začátku n-párty (každý měsíc), kde skutečně mnoho lidí čeká v osušce či v sauně Afrikana na vykázání textilu. Tam je naháčů o dost víc, asi protože vážili cestu zdaleka a mohou se těšit na čistě naše 4 hodiny, které následují. Já ovšem zmiňoval každotýdenní dvouhodinovku v pondělí od 20 do 22 hod. – to je, přesně jak píše kolega Prcek, možnost svobodné volby plavek nebo nudismu – která končí pro oba tábory shodně zavírací hodinou, a nic už pak nenásleduje. Pokud jsem to viděl (vždy jen v létě, kdy jsem nedaleko na dovolené) – po osmé se do aquaparku plného textiláků nahrnou asi tak 2 naháči, dalších tak 10 přijde čistě jen nahoru do Afrikany (ta je i v pondělí naše), možná tak další 2 z nich sejdou dolů v poslední půlhodince, kdy už textilu ubývá… A to je všechno, konec.

Jinak nic proti nikomu, ale doporučil bych příteli Prckovi méně vykřičníků a méně opakování se, myslím že tak dojde většího pochopení [Spiklenec] (Klidně mě bijte za nezdvořilost, ale chytrému napověz…)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

smíšený provoz-Babylon vs. jiná zařízení

   8. Leden 2009 - 18:03
Majkl (bez ověření)

V pondělí před Vánoci jsem se rozhodl, že si vyrazím do Babylonu a tím také poprvé vyzkouším, jak funguje při smíšeném provozu. V osm hodin jsem nedočkavě vyrazil k bazénu, ale jaké bylo moje překvapení, když jsem se rozhlédl a všude viděl jen lidi v plavkách. To mě trochu rozhodilo, zařadil jsem zpátečku a zaplul do sauny  Po asi 5ti minutách a rozhovoru s jedním nudistou,se kterým jsme si postěžovali na slabou N-účast, jsem si řekl, že jsem přece přijel zajezdit si na tobogánech a vyrazil jsem. Ze strany plavkáčů jsem se nesetkal ani s náznakem negativního vnímání mojí nahoty a potkal jsem i pár odvážných naháčů. Napočítal jsem jich asi 6 a s přibývajícími hodinami se jejich počet ještě nepatrně zvýšil. Dokonce jsem i zaznamenal možná budoucí naturisty, kteří zkusili odhodit nepříjemné plavky. I přes to,je ale N-účast ve smíšeném provozu slabá. Já si to vysvětluji tím, že Babylon je mezi naturistickou veřejností znám především svými úžasnými naturistickými párty. Takže většina těch, kteří si chtějí užít koupání bez plavek, přijede v sobotu na párty-nikdo nemá důvod jezdit v pondělí, proto tak mizivá účast. Ale většina jiných zařízení takové párty nabídnout nemůže. Proto si myslím, že by i účast naháčů ve smíšeném provozu byla vyšší. A pokud se Prckovi nebo komukoli jinému podaří někde prosadit alespoň smíšený provoz, tak podle mého názoru zaslouží jen chválu. [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Krátké video

   15. Leden 2009 - 21:20
Dlouhan3

Všem zájemcům o aquapark nabízím odkaz ke shlédnutí krátkého videa ze stavby. I když se ještě neví, zda a jaký protor bude dán nudistům … [Smutný]


Žurek: Jezdím služebně kolem a fakt se tam maká mráz, nemráz. Aquaparku jsem poslal email s výčtem dosavadních n-akcí i n-bazénů. Moraváci jsou většinou hodně skeptiční k naturismu. Pro úplnost dodám, že na Čestlice jsem bušil rok a kousek, než se uskutečnila první Noc naturistů. Olomouc nedovedu odhadnout, ale jakmile začnou fungovat, tak tam zavítám s n-zdravicí [Tmavé brýle] .

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.