NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Aquapark Hradec Králové - Naturistický Helouvín 2009

Vložil Anonymní, 9. Listopad 2009 - 15:33


Naturistickým Helouvínem začala podzimní naturistická sezona v Aquaparku Městských lázní Hradec Králové. Naturistická oslava Helouvínu má svoji tradici od r. 2006 a koná se až na jednu vyjímku ve východočeské metropoli.
I letošnímu ročníku vládla dobrá nálada a trocha i toho nezbytného podzimního strašení.
Aquapark ML Hradec Králové

Hned od počátku si všichni naháči dosytosti užívali vlnobití v hlavním bazénu AP. To sem bylo instalováno už v roce 1932 a dnes je nejen nejvyhledávanější vodní atrakcí, ale i pěkným muzejním exponátem, který si můžete prohlédnout přímo z haly AP.
První hodinka proběhla jako vždy jako volná zábava na trampolině, nafukovacích delfínech, hry s míči, nebo povídání s přáteli v sauně, u baru nebo ve vířivce.
Zvláště místní sauna si zaslouží pozornost, protože její velmi zdařilé atrium – veknovní odpočívárna patří k nejhezčím široko daleko. Před nedávnem zde byla zrenovována její lůžka a od návštěvníků jsme slyšeli poze chválu.
Z dalších novinek mohli návštěvníci nově využít nově zavedený digitální čipový systém, který registruje nejen vstupné, ale i další služby uvnitř areálu.
Druhá hodina helouvínského večera patřila jako vždy sportovnímu vyžití v sousedním 50metrovém bazénu. Zde naši kolegové z Příboru poprvé předvedli pro východočeské naturisty AQUAZORBING. Přesto, že tuto atrakci uvádíme na každé naši akci, tak i zde byla na běhání, komíhání se, plácání … v průhledné kouli opět značná fronta. Kdo nezorboval, tak si mohl dát hradeckou padesátku několikrát tam i zpět a dlužno dodat, že některé (útlé) dámy ji za tu hodinu zvládly i 20×.
Závěrečnou hodinu akce si užili všichni, kteří si rádi malují a v dnešním případě i vyřezávají. Téma bylo jasné – strašidla, dýně a duchové. Skupina takto nadšených naháčů se pustila do díla s takovou vervou, že podložená folie sotva stačila ochránit podlahu této části AP. Nakonec zvítězila šikovná rodinka z Úpice v Podkrkonoší, která nejenže se kompletně zapojila do soutěží, ale předvedla i vlastoručně vyřezané dýně. V závěsu za nimi příjemně překvapili Pražáci, kteří předvedli na dálku zářící helouvínské světlo se siluetou originálního strašidla. Neméně zdatně si vedla rodinka Moraváků, která vážila cestu do HK až z Adamova.
Odměny pro tento večer poskytnul internetový obchod PTÁKOVINY:
PtákovinyPtákoviny
Celkový dejem byl jako tradičně v královéhradeckém Aquaparku velmi příjemný. Nelze ovšem nepřipomenout nižší návštěvu, než na jakou jsme v tomto AP byli zvyklí. Svoje možná hraje blížící se Noc naturistů v Aquapalace Praha, která láká mnoho přespolních, tedy i Východočechů. Na druhou stranu je mnoho lidí, kteří si nemohou dovolit cestovat přes 100 km za „pouhou“ vodní zábavou. A právě pro ty tyto menší regionální akce připravujeme. Bohužel ani v tak velkých městech jako je HK nefunguje sebemenší náznak naturistického centra, které by alespoň sdružovalo zájemce o n-rekreaci. Na Opaťáku se v září zatáhne roleta a jeho návštěvníci, majitel, provozovatel se začnou o n-dění zajímat až s prvními jarními paprsky. To je velmi zlá zkušenost a bohužel není na obzoru jediný náznak zlepšení.
Pokud tedy máte možnosti, jak šířit informace o n-akcích od podzimu do jara, tak nám prosím pomozte. Další zkouškou zájmu o n-akce bude už za měsíc v so 5.12.2009 NATURISTICKÝ MIKULÁŠ


Hradecký DeníkHradecký Deník Fotografie: František Hloušek Hradecký Deník, NATURISTA.CZ
Aktuální článek nejen o Naturistickém Helouvínu v Hradeckém Deníku
4.666665