NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Ejpovice (u Rokycan).

Vložil Anonymní, 21. Červen 2007 - 5:00
Aktualita: 

VÍTEJTE v EJPOVICÍCH. (na Klabavě)

Mapa, plánek, souřadnice: 

(GPS: 49.756550, 13.520399)

Jiná mapa


Zobrazit místo NATURISMUS na větší mapě

In-počasí

Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Fotografie: Pohled přes vodu (2011)Pohled přes vodu (2011) Ejpovice - starší plánekEjpovice – starší plánek

Pohled z pláže: za vysokého stavu vody, 2011Pohled z pláže: za vysokého stavu vody, 2011

Doprava: 
Autem
Vlakem
Autobusem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Neoficiální smíšená pláž.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení není.
WC není.
Lodičky jen vlastní.
Kemp na dojití.
Vzdálenější možnosti parkování.

Vhodnost: 
Pro plavce.
Na opalování.

Parkoviště: 

Parkoviště není, jen malé plácky u silnice. K zatopenému lomu je třeba dojít pěšky. Myslím k nudistické plážičce.


Sport - zábava: 


Plavání, opalování, rybaření, surfing, cyklovýlety a turistické procházky. Okolní krásné lesy jsou plné hub a borůvek.

Ubytování: 

Autokemp Ejpovice na opačné straně jezera.


Velikost pláže: 
cca. 10x10m (a pár malých plácků)

Terén pláže: 
Štěrk.
Kamení.
Středně stromů - stín na výběr.
Okolní břeh těžko schůdný.

Okolí: 
Les, lesík.
Skály, lom.
Ticho.
Zvlněná krajina.

Vodstvo - údaje: 

Řeka Klabava, nádrž, zatopený lom.


Vodní plocha: 
Řeka.
Lom.
Dno kamenité.
Žádný proud.
Vstup do vody prudký - hloubka.
Voda obvykle ujde.

Po svých / s jízdenkou: 


Z obce Ejpovice (žel.st. na trati Plzeň-Rokycany), silničkou za tratí k rohu jezera (žlutá turistická značka a brzy i cyklotrasa č.3). Odbočkou kde obvykle parkují auta vlevo, po žluté turistické značce (což je zároveň v terénu velmi chatrně značená cyklotrasa 2159, trasa č.3 brzy uhýbá vpravo) k lávce přes Klabavu, za ní po žluté značce ještě přes cíp lesa (nebo na kole objet po cestičce odbočující od řeky o kousek později – lépe sjízdné) na velké rozcestí. Zde vlevo dolů, po kamenité cestě sjízdné i pro auta (s pozůstatkem betonového sloupu jakési lampy), k turistické informační tabuli (Přírodní památka Ejpovické útesy). Cesta pokračuje vlevo podle vody (zpravidla textil), vpravo mezi stromy pokračuje vyšlapaná pěšina kus nad vodou, která míjí několik menších plácků, a končí na samotné plážičce pod strmým srázem (plácek asi 10×10m, na břehu borovice, cesta už nikam dál nevede).

Autem: 


Kolem rohu jezera prochází vozovka z obce Ejpovice (až za tratí), na druhém konci kolmo odbočující z okresky mezi obcí Klabava a silnicí 605 (z té odbočka u podjezdu dálnice – od Rokycan skoro až k lokalitě dle cyklotrasy č.3). Na toto místo lze vcelku legálně dojet a zaparkovat, dále přístup viz. pěšky (necelý 1 km). Existují i příjezdy lesem do blízkosti samotné lokality (z obce Klabava, viz. plánek), auta zde skutečně byla spatřena (rybáři, surfaři, atd.), ale takové cestičky nechme na svědomí každého řidiče…

Další info: 


Podle dostupných informací jde spíše o malou, ale klidnou lokalitu v přírodě, kde ani v případě absence stálých návštěvníků není problém najít soukromí. Plocha použitelná k ležení je asi 10×10m, a na kamenech ne moc pohodlná. Další části břehu, kde se lze k vodě dostat, jsou zabrané textiláky.

Jedná se o zatopený železnorudný důl (0,4 km², hloubka až 15 m), břehy jsou místy tvořeny až skalními útesy (chráněná přírodní památka), cesta na n-pláž nemusí být zcela zřejmá. Pozor na tištěné mapy KČT, kde je n-pláž zakreslena chybně na severozápadní straně (tam je přístup k vodě omezený a bez pláže, a vůbec zde lesní cesty na mapách často nesouhlasí), starší ilustrační fotky by vás také mohly zavést na golfové hřiště kam je vstup zakázán. Informace o kvalitě vody se trochu rozcházejí, leccos ale napoví fakt, že jezerem protéká říčka Klabava, takže při velké vodě lze třeba zažít i zvýšenou hladinu a zkalenou vodu. Průzračná voda to není, někdy se v pozdním létě prý i zazelená, ale bývá prý docela teplá.

Další komentáře i zde

Nejbližší obce: 

Ejpovice, Klabava, Rokycany, Kyšice.


Turistické cíle: 
ZooZooPivovarPivovarSynagogaSynagoga
Prohlídka Plzeňského pivovaru a Muzea piva v Plzni.

Zologická zahrada a Dinopark ZOO Plzeň

Plzeň – Turistické zajímavosti

Návštěva velkého Boleveckého rybníka FKK pláž, čistá voda.

Zámek KozelZámek Kozel V centru Plzně Plzeňská Synagoga. Více fotografií

Výlet autem nebo na kole asi 12km. Zámek Kozel. Více fotografií


English / Deutsch: 

Small, quiet place in the rocky landscape of a former mine, now filled with the water of Klabava river. The beach is unofficial and small, in a hidden place, not so easy to find. (From Ejpovice, follow a yellow-marked trail, over a narrow bridge, and from a crossroads shortly in the woods there's a wide driveway down to the shore. Then follow the shore to the right by a narrow path, to the very end near the visible rocks. The beach is just some 10×10m, with a pine-tree on the shore.)

Deutsch:
GPS Koordinaten : 49.756550, 13.520399
Unoficial Naturist Strand kostenlos.
Keine WC und Erfrischung.
Kein Parkplatz. Sie können auf der Strase parken.
Zu dem Stran müssen Sie zufuss gehen.
Sportmöglichkeiten: Angeln, Surfing, Schwimmen, Radfahren ,…
Auf der anderen Seite ist Autocamping Ejpovice.
Die Grösse des Strandes ist cca 10×10m .
Auf dem Strand ist auch der Schatten.
Auf dem Boden sind die Steinen.
Interessante Ausflüge: Plzeň (Pilzen)


Aktualizováno: 
Prosinec 2011 Jirka Rybka + Roland.

0
 
-

Můj Ejpovický debakl

Vložil JirkaRybka, 23. Srpen 2010 - 13:28
Obrázek uživatele JirkaRybka

V neděli 22.8.2010 jsem projížděl touto oblastí na kole, a chtěl jsem tedy lokalitu u Ejpovic navštívit pro krátké osvěžení, a i aktualizaci zde uvedených údajů. Bohužel jsem se ale jen přesvědčil o neúplnosti údajů na této stránce, kdy jsem navzdory pečlivé přípravě před cestou a i přes půldruhé hodiny intenzivního úsilí za využití bicyklu a několika různých map lokalitu vůbec nenašel [Smutný] Na místě jsem měl už lokalitu za zaniklou (a nedivím se tedy fámám, že se zde naháči již nevyskytují, jak bylo kdesi zmíněno), až doma jsem zjistil že jsem propátral bezmála celý obvod těžko přístupného jezera, jen to správné místo ne. Nehledá se snadno. (Zde později kráceno, odbočující diskuse přesunuta sem)

Varuji u této lokality také před mapami Klubu Českých Turistů, kde jednak cesty v terénu vůbec nesouhlasí (a zase jinak), jednak samotná n-pláž tam je sice (dokonce) zakreslená, avšak na nesprávném místě na severozápadní straně. Tam se k vodě sice částečně dostat dá (serpentinami u soukromých chatek dolů z cyklotrasy 2159), ale břeh je strmý, pláž žádná, a parkují zde loďky chatařů.

Pokud jsem dodatečně pochopil správně, kde to mělo být, pak ta část od příjezdové cesty (turistické cedule informující o samotném lomu) vlevo, kde jde cesta podél břehu zpět k přítoku vody, byla na 100% textilní. Co je dál vpravo za cedulí, kde terén na první pohled žádnou pláž neslibuje, to netuším…

Pokusím se navrhnout popis cesty k tomu místu, kde nyní pláž tuším: Z Ejpovic, resp. od silnice a z cyklotrasy č.3, po žluté turistické značce po lávce přes Klabavu, a dole z náspu pak ještě po žluté jeden krátký úsek lesem (který lze na kole objet – odbočit od řeky o kousíček dál bez toho sešupu z náspu). Tudy dorazíme na velké rozcestí, a dáme se vlevo dolů, po kamenité cestě sjízdné i pro auta (s pozůstatkem betonového sloupu jakési lampy), k turistické informační tabuli již blízko vody. Cesta pokračuje vlevo podle vody (já to tam viděl zcela textilní), lokalita by ale zřejmě asi měla být někde lesem vpravo od té informační tabule. Místní poraďte – je to opravdu tam?

 
-

Ejpovice

Vložil vena, 23. Srpen 2010 - 16:42

Při pohledu od zmiňované informační tabule mírně vpravo přes vodu uvidíš strmý břeh. V jednom místě je rovný plácek a na břehu borovice. Tak to je ono. Je to rovná plocha cca 10×10 metrů. Vyšlapaná pěšina tě tam určitě dovede. Cestou mineš ještě 2 místa na severním přehu, kde se nechá ležet, ale to je tak pro 1–2 lidi.

 
-

Je to přesně tam

Vložil Vladimír, 23. Srpen 2010 - 16:56
Obrázek uživatele Vladimír

Odhadls to naprosto přesně, jsou to na severní straně prakticky jediná místa, kde se dá dostat k vodě. Nebyl jsem tam už drahně let a v onen letní den, co jsem se tam vypravil po cestě do Plzně, plavalo po vodě fytosmetí. Koupající takřka žádní, prostor na ležení také nepříliš pohodlný. Od domorodců jsem se kdysi doslechl, že od oné dávné doby, co do jezera pustili Klabavu, se kvalita vody zhoršila. Každopádně bych mluvil spíše o „divočince“, tedy dosti opuštěném místě, kde si každý najde prostor podle svého gusta.

 
-

Díky za odpovědi

Vložil JirkaRybka, 23. Srpen 2010 - 22:40
Obrázek uživatele JirkaRybka

Děkuji za odpovědi. S jejich pomocí jsem se pokusil uvést stránku lokality zde nahoře do takového stavu, abych to příště našel i já.


P.S.: Pozdější diskusi na téma map a popisů lokalit obecně jsem pro pořádek přesunul sem. Ivo Žurek v ní ale také uvedl další podobu Googlovské mapky k Ejpovicím, kterou pro úplnost zde zopakuji:
Zobrazit místo NATURISMUS na větší mapě
 
-

Ejpovická zajímavost-tunely.

Vložil ferat (bez ověření), 13. Listopad 2012 - 20:54
K Ejpovickému jezeru Ejpovice-skály s rudnými žilamiEjpovice-skály s rudnými žilami se váže jedna zajímavost. Jedná se o polozapomenutý stavební unikát tzv. Klabavské tunely. Jsou to dva souběžně vedoucí betonové tubusy pod kopcem Hradiště o délce cca 1500metrů. Byly zbudovány 1956–9 a mezi lety 1958–75 sloužily za účelem odklonu toku Klabavy z dobývacího prostoru zdejšího železnorudného dolu. Nacházejí se částečně zarostlé vegetací na žluté stezce, hned za lávkou. V létě 2012 bylo možné do levého tunelu vstoupit, ale je to pouze na vlastní nebezpečí!!! Nutná je dobrá baterka a kvalitní obuv, navíc po pár metrech samozřejmě přestává fungovat mobil. Ejpovice-před tunelemEjpovice-před tunelemEjpovice-tudy přitékala řekaEjpovice-tudy přitékala řekaEjpovice-portál tuneluEjpovice-portál tuneluJižní tubusJižní tubus
 
-

Official naked area?

Vložil omacallejas1, 28. Červen 2021 - 9:38

I was there last year, but there is not a „nudistika plaz“ signal Is this place official nudistika plaz? I love be naked and looks nice to have naked walk activities there, could be possible? do you join a naked walk there? omacallejas1@hotmail.com