NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Francouzští naturisté v lůně přírody.

Vložil PetrK, 4. Září 2008 - 0:59

3..2..1..start3..2..1..start

Základní info z reportáže na francouzských stránkách „Vivre Nu“ (česky asi: n-život).

V neděli 18. července 2008 (při příležitosti svátku sv. Jiljí) uspořádalo 43 naturistů celodenní výlet. Sešli se na uzavřeném parkovišti u nádherného místa, aby se zúčastnili naturisticko-turistické procházky nádhernou přírodou. Dostavilo se 7 rodin s celkem 14 dětmi manželské páry a několik jednotlivců. Pro většinu z nich to znamenalo nahatý křest v přírodním prostředí mimo vyhrazené nudistické pláže.

Co bylo cílem setkání: Utvořit skupiny nahých turistů-naturistů pro potulky přírodou v divoké krajině; najít ducha původního záměru naturismu podle všeobecně uznávané mezinárodní definice:

„Naturismus je způsob života v plné harmonii s přírodou charakterizovaný především praktikováním společné nahoty, při kterém každý respektuje sebe i všechny ostatní a především s úctou přistupuje k životnímu prostředí.“

Na cestě se všichni koncentrovali na společnou nahotu všech účastníků bez vyjímky – mužů, žen, dětí. Tedy bez jakéhokoli oblečení, žádné košile, trika apod. Nosí se jen čapky a batohy. V batozích je ukrytá jen voda, sušenky na svačinku a ubrousek, pokud je potřeba kraťasy a opalovací krémy.

Každého napadne jistě otázka: Co udělat potkáme-li „textiláky“? Zůstat přirození a uvědomit si, že v běžné krajině lze zřídka potkat ostatní lidi (během tohoto výletu to bylo asi 20 osob). A navíc, výletníci třebaže neoblečení mají přesto „textil“ v podobě batohů, takže úplně nazí nejsou [Vyplazený jazyk]

původní fotogalerii a článek najdete zde

Díky moc Čestmírovi za překlad textu z francouštiny [Úsměv]

ahoooj :)ahoooj :)

mám skočit?mám skočit?

na surfu?na surfu?

surfujeeem :)surfujeeem :)

to sou panoramata..to sou panoramata..

hurá do vodyhurá do vody
4
 
-

co dodat....:)

Vložil PetrK, 4. Září 2008 - 1:17

Je vidět, že Frantíci se nebojí. Neschovávají se v rákosí ani pod rouškou noci, ale dokážou si to pořádně užít i za bílého dne.

Občas říkávám…jeden naháč v lese je exhibicionista, dva jsou podezřelí z exotického sexu, ale od tří lidí už je to skupina, která má asi jiný důvod proč je nahatá…a jelikož ho neznáme tak je to asi v pořádku [Spiklenec]

Tak věřím, že příští rok na Lipnici uskutečníme něco podobného [Tmavé brýle]

Petr [Ďáblík]

 
-

Krása!

Vložil Kozak (bez ověření), 4. Září 2008 - 10:09

Mohli by jsme něco takového zkusit u nás a ne chodit v noci jako lupiči.Určitě bych se zůčastnil i s Monikou.Nebo výlet na kolách by stál za pokus.

 
-

Re:Krása!

Vložil Dlouhan3, 4. Září 2008 - 11:35

Nerad mluvím za někoho jiného, ale řekl bych, že procházky v Praze se konají v noci z jiných důvodů než z obav z potíží typu nudista-textilák – v tom se musím nuda pochodníků zastat. Řekl bych, že to je snad lepší zážitek než jízda na kole, kterou si vůbec neumím představit.

Pokud někdo máte chuť projít se přírodou (ve dne nebo v noci), překonejte ostych a zkuste to. Dovolím si volně citovat myšlenky PetraK, s nimiž vyjadřuji souhlas: jeden je za exhibicionistu, dva že chtějí dělat něco neslušného, ale tři už jsou kolektiv (pozn.Dlouhan3: pokud v čele průvodu nepůjde Berdych nebo Topolánek, nejspíš vás budou považovat za slušňáky, o kterých neví co si mají myslet). Je kouzelné procházet se sluncem zalitými pasekami, bukovými porosty, lesními cestami …

Pokud někdo máte tip na podobnou procházku v Olomouci a okolí, prosím ozvěte se, velmi rád si doplním itinerář.

 
-

No, něco bych dodal

Vložil abel (bez ověření), 4. Září 2008 - 13:51

Francie je klasická relativně nenarušená evropská demokracie, s fungujícím právním systémem, kde občan zhruba ví, na čem je, co si může a co nemůže dovolit. S postkomunistickou právní džunglí, nevynutitelností práva a libovůlí těch, kteří by ten systém měli garantovat a hlídat, což je momentální stav v ČR, se to nedá srovnávat. Takže ta noční konspirace se mi skoro zdá na místě, nicméně bych asi zkusil trošku ty mantinely posunout. Zřejmě je na nás, průkopnické generaci [Úsměv] naučit lidi, že tohle se může. Když ne my, tak kdo?

 
-

Cyklovýlet

Vložil korek, 4. Září 2008 - 15:33
Obrázek uživatele korek

Pokud vím, pravidelně asi jednou nebo 2krát ročně je povolen průjezd nějakým voj. prostorem. Možná by se dal domluvit termín pro nude-cycling [Úsměv]

 
-

RE: n-akce, paragrafy

Vložil misak, 4. Září 2008 - 16:44

V našem „postkomunistickém právním systému“ je to pro nudisty (i naturisty [Spiklenec] ) možná lepší, než si kdo myslí. Rozhodně lepší, než v drtivé většině ostatního světa … aspoň zatím. Trochu jsem se o to zajímal v souvislosti s diskusí „nahoře bez“ a i ke svému překvapení jsem zjistil, že si zřejmě můžeme dovolit dost (nebudu se opakovat).
Proti gustu … ale mně se kolo nezdá to pravé. Za správnou trefu a zatím jednu z nejlepších n-akcí dosud považuji Sázavu před pár lety – tam textil opravdu vadí, na kole možná spíš pomáhá [Úsměv] (A ještě jste se nesklouzli po štěrku?)
Takže – někdo na vodu v příští sezóně?!

 
-

nestěžuji si

Vložil Pohodička (bez ověření), 4. Září 2008 - 17:54

Pohodička – filozof a naturista MEDY Také si nemyslím, že bychom si měli v této době stěžovat na diskriminaci nebo diskreditaci naturistů. Zatím nevím o nikom, kdo by musel platit pokutu za nahotu v přírodě, jistě by nám to sem přišel napsat. Je ale také pravda, že jsem v přírodě nikoho nahého nepotkal. Dříve docházelo ke snahám naturismus nějak omezit, například postavením palisády a vytvořením svahu na pláži v Brně, zrušení (nyní již obnovené) pláže u Dářka, vykradení naturistických kempů a možná i jiné, o kterých nevím. Zatím jsou naturisté vykázání do gheta vyhrazených pláží a akcí, ale nestěžujme si. Tendence je příznivá a mám kolem Brna místa, kdech v lese chodím nahý a zatím jsem tam nikoho nepotkal. A do Lipnice se těším, moc si přeji, aby se akce opakovala a hlásím se již nyní.

 
-

Na vodu

Vložil Kozak (bez ověření), 5. Září 2008 - 9:04

Na vodu jezdíme pravidelně a naši přátelé textiláci jsou zvyklí,že jsme nazí kde se dá a nemáme s tím problém.[Úsměv] Pokud se něco uskuteční v pro nás vhodném termínu,rádi se zůčastníme.