NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naháči, kačeři a kešky

Vložil Anonymní, 17. Květen 2009 - 22:15

Hledání pokladů patří odjakživa k nejoblíbenějším zábavám nejen naháčů. V dnešní době k tomu napomáhají nejrůznější technické vymoženosti. Jednou z nich je GPS navigace, se kterou se dá užít spousta užitečné zábavy. GEOCACHING je docela dokonalou hrou, při které si pocvičíte tělo i ducha a dozvíte se něco nového. Hledáním cache („kešek“) bychom chtěli zaujmout naháče, cestovatele po nudi-lokalitách a motivovat je ke hledání co největšího počtu těchto „pokladů“.


Ukládání kešek do terénu.
Chtěli bychom tímto oslovit všechny provozovatele, štamgasty i další příznivce n-lokalit po celé ČR. Úkol je velmi jednoduchý – umístit na nějaké místo, strom… krabičku s instrukcemi, návodem, pokyny. Toto místo změřit navigací (lze to i na netu zde nebo zde, spojit se se mnou a spoluvymyslet postup, jak zjištění souřadnic hledačům „kešek“ znepříjemnit. Zjištění jednotlivých čísel souřadnic pak musí sestavit z čísel, která získá správným zodpovězením otázek v testu apod.

Pravidla pro hru.
Jsou libovolná a já bych chtěl dnes dát prostor pro jejich doladění. Samotný začátek bych stanovil na 1. 7. 2009. Do té doby můžeme diskutovat o detailech. Moje představa:

  1. Určení oblastí, kde budou cache umístěny (n-lokality – Poděbradsko, Hradecko, Pardubicko…)
  2. Sestavení úkolů pro hledače. Vytvoření otázek, jejichž správné odpovědi přinesou soutěžícímu souřadnici umístění keše. Hledači by měli střádat nalezené keše, které by měly být něco jako orazítkované pohlednice originálním razítkem NATURISTA.CZ nebo podobně.
  3. Vytvoření keše. Prakticky všechno je už vymyšleno.
  4. Spuštění soutěže 1. 7. 2009.
  5. 14. 11. 2009 FINÁLE SOUTĚŽE v Aquapalace Čestlice, Kdo donese keše z nejvíce míst vyhrává. Při rovnosti by se zápolilo na místě v soutěžích zručnosti apod.
  6. Odměna v podobě hodnotných cen partnerů – volné vstupenky pořadatelů atd.


Hledání keší je dnes velmi populární a baví zvláště mladou generaci. Kdo byste chtěl ve svém regionu tuto soutěž připravit, tak se ozvěte na tento EMAIL a dostane od nás veškerou podporu.

Přeji všem krásnou letní sezonu a těším se na všechny kačery, kešky i naháče!
3
 
-

Geocaching???

Vložil Shpalek (bez ověření), 18. Květen 2009 - 11:17

Ivoši, asi tomu dost dobře nerozumím. Nebo jako zavedený geokačer už myslím trochu jinak. Znamená to, že chceš rozjet soukromé hledání pokladů, které nebude napojeno na Geocaching.com? Možná nechceš, aby běžní kačeři hledali keše kolem nudapláží, čemuž docela rozumím, ale stejně mi to přijde divné. Už jenom proto, že hledat je můžeš víceméně pouze s džípíeskou a když už ji máš a budeš hledat poklady, začneš nejspíš hledat i ty normální. Takže pojedeš ve dvou systémech? Možná by bylo jednodušší umístit normální keš někam na n_pláž a podmínit hledání v provozním čase svléknutím do naha. Pokud jsi geocacher, tak asi víš, o čem mluvím. Pokud ne, ber to jako radu (jenom radu) zkušenějšího. Ethelred_cz, 268.


Žurek: V současnosti zjišťuju zájem lidí spolupracovat. Během června se ujasní, jestli to bude napojeno na Geocaching.com, nebo jiná varianta. Zatím prosím jen odpovědi: mám zájem – nemám zájem spolupracovat. Žádné podmínky svléknutí tad. samozřejmě nebudou.

Špalek: každopádně zájem mám. A jsem zvědavec, co z toho vznikne. [Spiklenec]

 
-

Nemám zájem

Vložil vbor (bez ověření), 18. Květen 2009 - 19:14

Kdo je geokačer, tak bude zásadně proti, protože ví jak to na místech cache vypadá. Vše zdupané, rozryté a v některé dny i větší provoz. Nedokážu si představit, že si v klidu užívám sluníčka a za zády mi běhají lovci cache. Připadá mi to jako hloupý nápad. Této zábavy se dá plně nabažit v rámci geochaching.com.


Žurek: Já jsem měl asi štěstí, ale asi na 20 místech, která jsem zatím navštívil, tak nic rozrytého nebylo, kečky byly ukryté většinou na stromech a frekvence návštěv byla podle deníku cca. 1–2 za den. A pokud to vyhlásíme tady na NAturistovi, tak se podle zkušeností nějakých obrovských davů neobávám vůbec :-)))))). Už se ale hlásí první zájemci, takže na prázdniny to bude nachystané.
Nikdo neříká, že keška musí být schovaná mezi dekama nudistů. Kolem příchozích cest je tolik místa, že byste se až divil :-))))))))))).
Navíc kešky nemusí být na jednotlivých místech fyzicky. Může jí např. jen o úkoly, k jejichž řešení je nutno n-pláž navštívit, viz např. toto.

 
-

Kešky - Ano

Vložil MONFOLT, 19. Květen 2009 - 6:18
Obrázek uživatele MONFOLT

Vymyšlený to je dobře. Klidně se budu učastnit, ale co ten, který nemá tu navigaci..


Žurek: Navigace není ani moc potřeba. Mě tohle učily moje děti školou povinné a všechny body si předem našly na netu, udělaly náčrtek na papír a pak už šly prakticky najisto s několikacentimetrovou přesností. Já bych to ale chtěl udělat tak, že se musí hledač dopídit k výsledným souřadnicím splněním úkolů (zodpovězením otázek, testu).

 
-

Geocaching

Vložil Gwynbleidd, 19. Květen 2009 - 7:28
Obrázek uživatele Gwynbleidd

Možná by to bylo dobré pojmout, trochu jako soutěž kdo objede za léto nejvíce nudapláží a jiných n-lokalit v ČR? Soutěž by byla peprnější tím, že by to byly pokuď možno multicache a kdo nerozluští hádanky a hlavolamy má smůlu. Výsledky by se pak ukázaly tady na netu. Taky by bylo dobré, kdyby to nezůstalo akcí Pražáků a okolí.

Pro MONFOLT: Pokuď nemáš GPS, stačí vytisknout mapu ze seznamu, nebo googlu s vyznačením toho místa, ale neříkej, že ani neznáš nikoho z kámošu co chodí na n-pláže co by se s tebou nezapojil a něměl GPS aspoň v mobilu, což je u lepších mobilů pomalu standard.


Žurek: U Pražáků určitě nezůstane. Už dnes jsou jisté Severní Čechy, Vysočina, Východní Čechy, Ostravsko. Odvážím se říct, že na 90% Jižní Čechy.
Návrh postupu:

  1. Test znalostí o místě, jehož výsledky dají souřadnice. (otázky, které nebude moci vyhledat na netu!)
  2. Vyhledání keše.
  3. Vyzvednutí pohlednice s orig. razítkem NATURISTA.CZ a její odeslání. Tím se potvrdí skutečná návštěva místa.
  4. Finále v Aquapapace 14.11. 2009. Při rovnosti bodů další klání o titul.