NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Jachtou Silva po Jadranu

Vložil natur, 28. Únor 2014 - 18:06

Víte, kdy je Makarská riviera nejkrásnější – když si tak ležíte na horní sluneční palubě, plavčík vám právě přinesl jedno chlazené točené nebo kávičku a vy přes brlení sledujete min. 2 km vzdálené pobřeží s pohořím Biokovo a městečky na jeho úpatí. Okolo vás tu a tam tiše propluje nějaká jachta, při troše štěstí vyskočí delfín. Neslyšíte hluk z pláží, ulic a tržišť, nemusíte se prodírat davy turistů, přemýšlet kam se jít koupat a kde bojovat o místo na slunci. Na pláž si právě lebedíte, koupání máte zajištěno v moři vzdáleném pár schůdků a metrů od „pláže“, postel na vás čeká v podpalubí a jídelna s barem na hlavní palubě. Z kuchyně se linou vůně a v salónu panuje steward, ovládající pípu s točeným pivem, bar s alkoholickými nápoji a chladničku na minerálku a víno. Zazvoní lodní zvon a je servírována snídaně, oběd a večeře v kvalitě a kvantitě vyšší než obvyklé. Domácí chorvatská jídla, ryby a mořské plody (pokud nemáte v oblibě – kuchař vám připraví něco jiného). O nic se nemusíte starat, vše máte po ruce. A navíc – každý večer v jiném přístavu s novými kavárnami a cukrárnami, s novou promenádou, kostelíkem, ….. . Pokud umíte hrát na kytaru, můžete oživit pobyt na jachtě sobě i ostatním, k dispozici jsou i šachy a další stolní hry, molitanové „žížaly“ pro nejisté plavce či pro „hrátky“ ve vodě, 2 mořské kajaky pro průzkumné plavby v zátokách, v kterých SILVA kotví přes den na koupání.

Již 23 let se plaví čeští, slovenští i zahraniční naturisté na jachtě SILVA, staré jadranské lodi – trabakulu, která letos slaví 100 let od svého spuštění na hladinu Jadranu. Neoplývá luxusem, ale je jediná svého typu na Jadranu, vyniká romantikou, ochotnou posádkou a přátelským ovzduším.

K dispozici je několik tras, všechny však začínají a končí v Omiši nedaleko Splitu. Autobus vás zaveze až k molu, pokud se dopravujete vlastním autem, pak je v Omiši zajištěno parkování, je možno využít i leteckou dopravu z Prahy a Brna do Splitu, je zajištěna i případná úschova zavazadel při čekání na autobus domů. Můžete během plavby navštívit Trogir, Primošten, Rogoznici, Skradin s vodopády řeky Krky, NP Kornati nebo Split, Vis, Komižu, Modrou jeskyni na Biševu, Hvar, Zlatni rat na Bolu, Jelsu a Pučišču, resp. NP Mljet, Dubrovník, Korčulu, Hva, Milnu, ale i Stari Grad, Vela Luku, Korčulu, Ploče a Mostar, Pučišču. A samozřejmě – řadu krásných, malebných zátok s průzračnou vodou a „řvoucími“ cikádami. Jednotlivé termíny, trasy, slevy a podrobné informace naleznete na webu www.plavby-jadran.cz , stovky fotografií z plaveb, z jachty i jednotlivých zátok a přístavů naleznete na stejné adrese-Fotogalerie, videoklipy pak na  – Videotéka. Reportáže z některých plaveb v minulých letech naleznete opět na adrese www.plavby-jadran.cz – Menu – Zážitky z cest, kde naleznete i příklad týdenního menu vynikající lodní kuchyně (je sice uveden jídelní lístek z druhé naší lodi – luxusního Vjeka, ale na Silvě se vaří obdobně., Je až neuvěřitelné, co dokáže kuchař vykouzlit na těch pár metrech čtverečních a dvou sporácích za vynikající pokrmy.
[Spiklenec] A na závěr to podstatné  – pokud vás tento článek zaujal a na základě popisu plaveb, fotek, videoklipů, … jste se rozhodli se některé z plaveb zúčastnit, pak kontaktujte webmistera www.naturista.cz, ten vám sdělí slevový kód (obdržíte „jubilejní“ slevu 400 Kč/os.) a poté zašlete poptávku s výše uvedeným kódem na info@naturtravel.cz  – na základě dohody mezi naší CK a p.Žurkem obdrží „naturista.cz“ na svoji záslužnou činnost ve prospěch českých a slovenských naturistů, určitou částku za úspěšnou propagaci.
[Spiklenec] ing. Hájek, Natur Travel

0