NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Jižní pobřeží Bulharska, TSAREVO.

Vložil Roland Jitka, 18. Duben 2012 - 15:27

Při putování jižním pobřežím je jedno město, které je proti ostatním v této oblasti trochu jiné. Jedná se o lokalitu Tsarevo, Carevo nebo starším názvem Mičurin, Vasiliko. Tahle jižní oblast je spíše dovolenkovou oblastí běžných Bulharů, nikoliv však město Tsarevo. Jedná se o místo s velkou centralizací hotelů a městečko je přeci jen o trochu dražší, než by bylo pro uvedenou oblast obvyklé. Nejčastějšími návštěvníky jsou bohatí Bulhaři, Rusové a Češi. Neznamená to ale, že by Tsarevo bylo špatnou volbou pro trávení dovolené pro běžné turisty, i když se spíše hodí pro spíše aktivní mladé lidi nebo lidičky, co mají rádi na dovolené poněkud rušněji.


Jak se do Tsareva dostanete? Cestu popíši od Burgasu. Při příjezdu do Burgasu od dálnice přejede první kruhový objezd rovně a na hlavní třídě se budete držet v pravém pruhu i když to vypadá, že hlavní tah vede rovně. Plynule pomalu odbočujete směr Primorsko, Sozopol. Další velkou světelnou křižovatku přejedete rovně na most, a za ním je veliký kruhový objezd, který projedete rovně a jste venku z Burgasu. Po čtyřproudové silnici dojedete až do Sozopolu,, kde v kopci odbočkou na Kavasi, čtyproudovka končí. Jedete stále po hlavní silnici do lesa do zatáčkové oblasti rezervace Ropotámo, kde přejíždíte most přes řeku stejného jména. Stále po hlavní a dobré silnici jedete směr Primorsko. Do Primorska sjíždíte z kopce, kdy do prava je odbočka Primorsko a vy jedete pod mostem směr Kiten. Zde opět směrovky směřují do prava a vy pod mostem pokračujete rovně směr Lozenec. U Lozence je rozšíření silnice zase pod most a pokračování po hlavní silnici směr Tsarevo. Zde už nejedete po úplně nejlepší silnici, ale pořád je na bulharské poměry dobrá. Jak začne jít silnice do kopečka máte Tsarevo po levé ruce. Po levé straně je i benzínová pumpa na horizontu kopečku a dolů již nejedete. Do prava je odbočka Tsarevo, Malko Tarnovo (turecké hranice). To už vlastně v Tsarevu jste. Protože cedule označující město je již na hlavní silnici před benzínovou pumpou. Vzdálenost Burgas – Tsarevo je asi 70 km a přes hodinu jízdy autem. (GPS: 42.165821,27.838984).


Pokud máte vyjednané ubytování pokračujte městečkem na své místo, pokud jedete na blind můžete využít už od benzínové pumpy, posedávajích babiček a dědečků nabízejících ubytovaní v množství více než hojném. vyberete si ubytování jaké chcete a i usmlováte nějakou pro vás příjemnou cenu. Můj názor je, že do této oblasti oblasti můžete na blind kdykoliv a potřebné ubytování seženete během pár minut. Více fotografií z Tsareva a okolí najdete zde.


Městečko Tsarevo je kombinací drahých hotelů a levných penzionků. Ubytování v hotelu je opravdu velmi drahá záležitost a některé celebrity jsou majitelé celých hotelů. Z našich například Leoš Mareš. (Bulvár zase tvrdí něco jiného, každopádně jeho přitomnost jsme registrovali.) Součástí hotelů je vždy prakticky větší bazén s restauracemi, ale také náročnou klientelou. Hotely se bohužel pořád staví a zabírají i prostory těsně u pláží. Penziony jsou spíše v okrajích města, ale zase v klidnějších částích města. Městečko je velmi udržované a najdete zde vše, co si turista může přát. Město rušností připomíná Primorsko a je také obštinou (regionem) uvedené oblasti. Město leží jako na poloostrůvku vybíhající do moře. Městečko je vlastně rozkvetlá zahrada a milovníci flóry si zde jistě přijdou na své. Ve městě je na oblast nebývale dost stromů.

Ubytovaní: hotely kde se ani smlouvat nedá, ale s veškerým komfortem kolem 500 Kč osoba a den. Penziony s cenou 8 euro osoba a den (200 Kč). Zde doporučuji více než kdekoliv jinde smlouvat o ceně.


Find more about Weather in Tsarevo, BU
Restaurace a noční život. Restaurací je všude dostatek, vesměs kvalitní, ale je dobré sledovat kam chodí Bulhaři, protože v tom případě jsou restaurace levnější a kvalitní. To Bulhaři mají velmi dobře zmapované. Nejčastějším pokrmem v restauraci je ryba, mušle a kalamáry na všechny způsoby. Nejčastějším pitím je Airan. (Pití jako mléko, ale s různými pro mě až nesmyslnými přísadami, jako třeba kopr, nebo sůl). Pivo Kamenitza a Zagorka. Protože je oblasti dost Čechů, tak jejich nejčastějším pivem je Ariano dělané podle receptu českých piv.) Noční život je velmi pestrý a pokud hledáte klid, je dobré si zjistit, zda v místě vašeho ubytovaní není nějaká diskotéka, karaoke a nebo taneční restaurace. Nočním životem žijí i velké hotely například diskotékami u bazénu a podobné do noci běžících párty. V Tsarevu má spoustu Čechů pronajaté apartmány na celou sezónu a v době kdy tam nejsou, nabízí ubytovaní v ČR v nich, třeba prostřednictvím internetu.

Stánky se vším, oblečení, rychlé občerstvení, sladkosti, zmrzlina, zelenina, grilovaná kuřata, popcorn, kebabče apod., jsou na každém kroku. Ceny jsou proti jiným městečkům v okolí o trošku vyšší, ale není to nic drastického. I zde se dá říci, že je docela levno, ale dráže třeba proti nedalekému Lozenci nebo Achtopolu.


Pláže: To co dělá Tsarevo oblíbenou destinací je velké množství pláží na vcelku malém prostoru nedaleko města. Co je také velmi přijemné je různorodost pláží, skalnaté pískové, mix písku a skal. Velké, malé, plné i s dostatkem soukromí.
Nejznámější pláží je asi Nestinarka, pláž blízko města s veškerým komfortem, v okolí je větší množství hotelů. (Nahotu nedoporučuji, jen na hoře bez) Městská pláž, není sice úplně největší, ale v její severní části se nachází kousíček i pro nudisty. (Je to ale spíše spontání záležitost a nemusí to být vždy pravidlem.) Na sever se nachází směrem k Lozenci ještě několik menších pláží, sice bez služeb, ale také bez rozdílu oblečení nebo neoblečení. Největší z nich je Arapja (Arapia), kde služby jsou na slušné úrovni a na pláž jezdí z Tsareva autobus jako pendl. Je zde i možnost kempování. Na přilehlých cestách parkuje dost karavanů. To bylo Tsarevo severním směrem.
Jižním směrem za Nestirankou už čistě pískové pláže nejsou. Jedná se o skalnatější pobřeží, kde jsou buď velké ploché kameny, nebo pláže z mušliček a kamínků. Tady jsou nudistické vlastně všechny. Potkáte zde minimum lidí a oblast je velmi vhodná k potápění a rybaření. Plážiček je zde dost a pokud se někde sejdete v počtu dvaceti lidí, můžete s klidem říci, že dnes tam bylo narváno. Čím blíže k Varvaře tak se plochy mezi skalami zvětšují a pláže rozšiřují. Lidí ale o moc více nepřibývá. Zde lze i divoce kempovat. Sem se lze dostat jen vlastním autem nebo taxi. Autobusy tímto směrem zas tak často nejezdí.

Výběr pláží v blízkém okolí města Tsarevo má od nás jedničku s hvězdičkou a jinou oblast s takovým množstvím různorodých pláží asi již v Bulharsku nenajdete. Po prozkoumání okolí pokud nemáte zde vlastní auto doporučuji si nějaké pronajmout. Půjčoven automobilů, motorek a člunů je v okolí dostatek. V oblasti fungují i lodní výlety na menších lodích, dle vašeho cíle.

Protože se jedná o nejjižnější oblast Bulharska, výhodou je stálost počasí a teplé moře od května až do konce září.


Kdo máte rádi rušnější města, pestrý noční život, krásné pláže a veškerý komfort v dosahu, tak je Tsarevo určeno právě vám. Garantuji absolutní spokojenost a radost z hezké dovolené s komfortem srovnatelným s Chorvatskem nebo s Itálií, ale s příjemnými bulharskými cenami.


Zobrazit místo Bulgaria na větší mapěNaturista KlubNaturista Klub
Přispěvatelé: Líbil se Vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z Vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Podělte se o zážitky s ostatními čtenáři. Za článek většího informačního rozsahu Vám nabízíme volnou vstupenku na libovolnou akci Naturisty cz.
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naturisty.

Pokud byste chtěli podpořit Naturistu cz. jakoukoli částkou, tak můžete bez poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. 
Předem Vám děkujeme.

Inzerenti a zájemci: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, nabídku, služby nebo Vaše činnosti? EMAIL. [Pošta]
Využijte prosím naši širokou nabídku Vaší prezentace na internetu i na reálných a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5
 
-

Carevo.

Vložil mikina (bez ověření), 21. Duben 2012 - 10:00

Každý kout Bulharska je trochu jiný a je dobré, že tomu tak je. Vybere si každý. Carevo je trošku drazší destinace ale vhodná k cestovaní jak do Turecka, které je relativně blízko, tak hlavně kvůli zmiňovaným plážím. Těch je v okolí opavdu dosti a vybere si každý. Není mnoho míst v Bulharsku s tolika plážemi a přesto blízkým komfortem. Carevo je na můj vkus trochu více zalidněno a dopravní provoz značný. V sezoně bývá i problém s parkováním.

 
-

Pláže v okolí Tsareva.

Vložil Linka, 26. Duben 2012 - 9:29
Obrázek uživatele Linka

Pláže v okolí Tsareva jsou opravdu asi to nej co Bulharsko má, proto také Bulhaři směřují svá auta, nebo své kroky právě do těchto končin. Bulharsko jako levnou dovolenou se spoustou muziky doporučuji. Je to sice daleko, ale i s cestou pobyt vyjde na polovinu pobytů v jiných evropských destinacích.

 
-

Černé moře

Vložil sailor, 27. Duben 2012 - 23:38
Obrázek uživatele sailor

Černé moře jsem projel lodí od Istanbulu přes Ukrajinský Berdjansk do Oděsy. Tehdy tam byla pouze jedna mezinárodní telefonní linka a platilo se kupóny, ale úžasné vzpomínky. V Bulharsku jsem zatím ještě nebyl vůbec, ale čím dál víc mne to láká. I díky cestopisům a poznatkům na NATURISTA.CZ.. Díííky. [Tmavé brýle]