NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Mám rád Naturistu

Vložil Anonymní, 25. Červenec 2012 - 10:50

Bez lásky život není, natož ten naturistický. Pro většinu naturistů je naturismus srdeční záležitost, která se vymyká jakékoli racionalitě. Je to prostě svět, který za branami nudapláží nepoznáte a určitě je blízko označení Ráj na Zemi.
Naturista se už skoro desátým rokem snaží být středobodem naturistického dění. Byl by rád svým obsahem všem těm srdečním naturistům pokud možno co nejblíže. Aby na něm našli vždy něco nového, aby si vyhledali dosud nepoznaná místa pro svoje výlety nebo dovolené, aby tady našli nové přátele.
Jak se mu to v současnosti daří, se dnes podíváme.


Mám rád NaturistuMám rád Naturistu


Od našich příznivců:
Již dlouhou dobu sleduji stránky Naturisty, líbí se mi příspěvky všech nadšenců a vše, co podnikáte. Byla jsem se podívat v Čestlicích i v Liberci; své dovolené včetně zahraničních zásadně vybírám podle FKK lokalit. A přišlo mi trošku nefér jenom brát a proto jsem (a musím podotknout, že s velmi dobrým pocitem) poslala tu pětistovku :-) H. ze středních Čech

Vašu stránku už roky sledujem, som veľmi prekvapený, že niektorý ľudia dokážu na takej vysokej úrovni robiť niečo pre ostatných, pre dá sa povedať dosť úzky okruh – pre naturistov. Takže klobúk dolu. Veľmi sa mi páči okrem webovej stránky aj činnosť českých naturistov, vedená a organizovaná Vami. V tomto roku som sa rozhodol, že vstúpim do klubu.
A. zo Slovenska


Naturista.cz je stejně jako jeho čtenáři srdeční záležitost. Prakticky všechny jeho aktivity pramení ze spontánní chuti udělat pro naturisty něco prospěšného. S přibývajícími léty jsou plány čím dál smělejší. V současné době se snažíme oslovit 5% obyvatelstva, kteří jsou potencionálně nakloněni naturismu.
Velkou většinu n-pláží jsme vybavili našimi propagačními plachtami, samolepkami, v neposlední řadě několikatisícovým nákladem Naturistova občasníku. Bez ohledu na to, jestli pracujeme pro členy Klubu nebo jakékoli naháče v ČR jdeme do těchto věcí a výsledky se dostavují v podobě celkového oživení na webu. Nic není ale zadarmo a vedle srdeční radosti z prospěšné práce přicházejí nezajímavé, pracné, někdy neúspěšné pasáže naší práce. Sehnat na všechny tyto radosti dostatek peněz. Letošních cca. 200 členů Klubu je srovnatelných s loňskem, i když členských výhod nepoměrně přibylo.

Mám rád Naturistu jednostranně
O Naturistu se zajímá velká spousta lidí.
Naturista.cz má v porovnání s podobnými weby nesrovnatelně vyšší návštěvnost.
Pořadí ve světovém internetu podle ALEXA (1. Google, 389. Seznam.cz…), zprůměrovaná data za 3 měsíce:

159 446. FKK-Freun.de – největší FKK stránky na světě v němčině.
222 494. (1007. v ČR) Naturista.cz
433 935. Nacktbaden.de – nejobsáhlejší web o možnostech koupání bez plavek v němčině.
1 097 606. Naturisten Federatie Nederland Naturistická federace Holandska
1 7726 482. Naturyzm.org.pl – největší naturistické stránky Polska.
2 667 668. Deutscher Verband für FKK Německý svaz pro FKK
11 185 000. FKK.AT – největší naturistické stránky Rakouska.

Paradoxně, pokud přijde na to, že „láska prochází žaludkem“, tak Naturistovi kručí až v něm praští.
Výběr států, kde naturisté svým členstvím podporují naturistické aktivity:
Holandsko (16 800 000 obyvatel) – 70 000 členů
Německo (81 800 000 obyvatel) – 44 000 členů
Rakousko (8 400 000 obyvatel) – 4000 členů
Slovinsko (1 964 000 obyvatel) – 600 členů
Česká republika (10 500 000 obyvatel) – 230 členů
Češi tedy velmi rádi berou (zadarmo), ale neradi dávají. Neustálé fronty v hypermarketech nesvědčí o hluboké kapse Čecháčků, jak se říká v souvislosti s „krizí“. Bohužel musíme konstatovat, že ani 20 let po revoluci jsme se v tomto k západní Evropě nepřiblížili ani o centimetr.

A přece se točí
Přesto Naturista existuje, prochází svým vývojem od diletantských začátků, přes podbízivost rádoby pouťových atrakcí, až po současnou snahu hrstky nadšenců vytvořit moderní, efektivní a perspektivní platformu pro permanentní podporu naturismu u nás.
Nebudu zastírat, že jsme na stropě možností, chcete-li na rozcestí. je celkem jasné, co Naturista byl, co je a co bude i nebude. Letité zkušenosti praví, že:

Naturista.cz nebude :
Komerčním webem – pro zahlcenost reklamou nebude k rozeznání reklama od obsahu. Vyzkoušeli jsme nejrůznější reklamní formáty a ani jeden nevedl k efektivní podpoře našich záměrů – podpoře naturismu. Reklama bude výrazně omezena pouze na subjekty, které mají přímou souvislost s naturismem, saunováním, wellnessem.
Erotickým webem – i tímto bychom chtěli neinformovaným dát najevo, co je to naturismus.

Naturista.cz bude
Co nejširší platformou pro podporu naturismu
Centrem pro uplatnění všech učenlivých nadšenců, ochotných profesionálů i úspěšných podnikatelů, kteří se svým dílem zaslouží o hmatatelnou podporu naturismu.
Jedním velkým uchem pro názory, podněty i návrhy, jak podpořit naturismus u nás.

Vzor?
Nabízí se jich celá řada, vzory se nikdy doslova nekopírují, ale přece…
Kromě pro mě rozhodujícího Naturisty jsem opravdu s velkou radostí přispěl na WIKIPEDII. Taky názory jejího zakladatele Jimmyho Walese jsou mi velmi blízké. O Wikipedii říká:
Wikipedie je jako veřejný park. Je jako chrám ducha. Je to místo, kam se všichni můžeme jít zamyslet, poučit a sdílet své znalosti s ostatními.
Když jsem zakládal Wikipedii, mohl jsem z ní udělat pouhou výdělečnou společnost s reklamními bannery, ale rozhodl jsem se jinak. Mnoho let jsme tvrdě pracovali, abychom Wikipedii udrželi efektivní a přehlednou. Naplňujeme naši misi a nepořádek necháváme ostatním.
Kdyby každý, kdo si přečte tento dopis, daroval 100 Kč, stačilo by vybírat jen jeden den v roce. Ne každý však chce nebo může darovat. A to je v pořádku. Každý rok se najde dostatek lidí, kteří se rozhodnou přispět.
Zkuste prosím letos darovat 100 Kč, 150 Kč nebo 300 Kč nebo jakoukoliv jinou částku, kterou jste schopni dát na ochranu a udržení Wikipedie.

Tato slova mohu s klidným svědomím zkopírovat do popisu Naturisty a nemusím prakticky už nic dodávat. Snad jen, že chrámem pro naturisty je příroda a Naturista by měl být něco jako jeho kazatelnou. A samozřejmě Naturista není jen web, ale z velké většiny spousta aktivit a práce v reálném prostředí s lidmi na plážích, v bazénech, s řediteli aquaparků, (nekonečné) diskuze s textiláky, které se snažíme získat na naši stranu.

Mám rád Naturistu?Mám rád Naturistu?

Ztotožnili jste se se dvěma našimi příznivci v úvodu tohoto článku? Až do teď jste brali a moc toho nedali? Chtěli byste, aby Naturista a s ním všichni naháči široko daleko měli čím dál větší radost z naturismu? Ještě si pořád kladete další a další otázky „proč“?

Naturista je srdeční záležitost. Srdečnosti je daleký jakýkoliv tvrdý kalkul nebo zákony džungle. Aby mohl být co nejotevřenější světu, tak musí mít i duchaplné a otevřené příznivce.
Zvažte prosím váš jistě kladný postoj k naší práci a podpořte Naturistu a tím všechny naháče.

KLUB NATURISTA.CZ – PARTNEŘI NATURISTA.CZ

Všem vám mockrát děkujeme.

Ivoš Žurek
5
 
-

Mám rád Naturistu a naturisty.

Vložil Roland Jitka, 25. Červenec 2012 - 11:35

Mám rád naturistu a naturisty. Proto se snažím vždy být nápomocen a s manželkou jsme i členy Klubu. Do kasiček v aquaparcích při naturistických akcích se vždy snažíme nějakou bankovku podstrčit na propagaci dalších akcí. Protože je máme rádi a máme rádi i ostatní naturisty. Víme, že bez peněz nelze další akci vůbec realizovat. Akce nás naplňují dobrým pocitem a to i pocitem spokojenosti ostatních. Za tento pocit, aby ho člověk mohl prožívat i dále, nějaká koruna v kasičce věnovaná, určitě stojí.

Naturista.cz a naturistické akce po celé ČR jsou výsledkem mnoha km v autech, mnoho hodin jednání před akcemi a spoustu času při vlastní realizaci FKK záměru. Nemluvím vůbec o administrátorské a redakční činnosti. Práce na webu Naturista.cz se také neudělá sama a vše dohromady to tvoří jeden celek, který se jmenuje „BUDOUCNOST NATURISMU v Čechách.“

Je jen na každém z Vás jaká ta budoucnost bude, jestli nás ale i Vás čekají světlé zítřky v oblasti naturismu, nebo bude hledání zdrojů na chod naturismu v ČR natolik složité a náročné, že to bude mít vliv na kvalitu a množství akcí a osvěty. Vše máte ve svých rukou a ochotě pomoci, třeba jen Klubovým Členstvím.

 
-

Náš vstup do klubu

Vložil M.Dr., 25. Červenec 2012 - 17:27

My jsme se rozhodli vstoupit do klubu naturista.cz loni po rozhovoru s Ivošem na naturistově robinzonádě, kde jsme poznali, že Ivoš je naturismem správně „praštěný“ a chtěli jsme tak podpořit organizování akcí, na kterých se tak dobře cítíme.

M + A, KNM, SK

 
-

Nemam slov......

Vložil Jadeila, 26. Červenec 2012 - 8:50
Obrázek uživatele Jadeila

Nadherne napisana spoved naturistu, uz sa tesim na spolocnu debatu na dovolenku koncom srpna.

 
-

Taktéž se přidávám a podporuji.

Vložil rox (bez ověření), 1. Srpen 2012 - 18:57

Přidávám se a podporuji, léto je fajn!