NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Jana a Jarmil ze Křetínky

Vložil Anonymní, 20. Srpen 2007 - 19:18

Je nám potěšením, že další finalistkou babylonského finále MISS NATURA 2007 bude členka naturistického klubu Křetínka Jana Poláčková. V její fotogalerii proto vidíme i snímky ze křetínských akcí – Odemykání Křetínky, brigáda na sportovišti, ale samozřejmě i koupání v přehradě. Jana pracuje jako vedoucí knihovny, infocentra a k naturismu ji dostal až později její přítel při jejich oblíbeném trampování na Velké Americe u Karlštejna. Do finále držíme všechny palce a s námi jistě všichni Křetíňáci [Úsměv] 

Pocházím z vesnice, v mojí rodině nikdy nebyl žádný naturista (a není ani teď). Protože jsem dost „stydlivé“ děvče, k naturismu mne přivedl až můj přítel Jarmil. Seznámili jsme se (jak příhodné) na Americe u Karlštejna, tedy (jak alespoň někteří tvrdí) na první nudapláži u nás. Nápis na skále hlásá – KOUPÁNÍ BEZ PLAVEK ZAKÁZÁNO.

Jarmil pochází na rozdíl ode mne z města, kde si lidi tolik navzájem nevidí do talíře. Rodiče ho odmalička vychovávali jako naturistu. Přesvědčil mne, že bez plavek je to skutečně lepší. S naturismem jsem začala ale až při druhém trempování na Americe.

Až relativně po dlouhé době jsme se dozvěděli, že jedna z nudapláží je i nedaleko našeho bydliště. Jednalo se o pláž KNK Křetínka, ale to jsme tehdy ještě nevěděli. Doslechli jsme se o ní a chtěli jsme ji najít stůj co stůj. Nikdo nám ale neuměl poradit (asi jsme se ptali zkrátka těch nepravých lidí). A tak jsme se prodírali trním a hložím podél celé Křetínky. S hledáním jsme začali samozřejmě úplně na špatné straně a strávili jsme jím asi 2 dny. Když jsme pláž konečně objevili, byli jsme šťastní.

Naturismus to je pro mne především pocit většího a těsnějšího sepětí s přírodou. Snažím se o co možná nejzdravější způsob života. Ten si spojuji s ochranou přírody, s využíváním alternativních zdrojů energie ( :-), pracovaal jsem u firmy, která stavěla větrné elektrárny), ale i s péčí o své tělo. Vnímám to asi v tom smyslu. – Co je přirozené, to je krásné. A naturismus odkrývá lidskou přirozenost.

Dnes vidím, že než jsme pro sebe objevili Křetínku, vlastně jsem ani pravou naturistkou nebyla. Prostě jsem se jen koupala a slunila bez plavek. Celou filozofii naturismu jsem pochopila až tady, ve společenství lidí, kteří si také cení tradičních hodnot. Nikde jsem se nesetkala s tak úžasnou partou lidí, jako jsou naturisté. Zdá se mi, že tak jak jsou naturisté nazí navenek, tak dokáží před ostatními obnažit i svoje duše – alespoň u nás na Křetínce tomu tak je. Společně se sportuje, pracuje, dělá se legrace. Je dobře, že myšlence naturismu fandí i celé rodiny s dětmi. Vyrůstá tak další generace pohodových fajn lidí.

Na Americe je blazeNa Americe je blaze ... se mi stehýnko upracovalo… se mi stehýnko upracovalo Malování na stěny a tak trochu na tělo ;-)Malování na stěny a tak trochu na tělo ;-) Tady si asi už nezaplavu (Karlštejn)Tady si asi už nezaplavu (Karlštejn) Z opálené naturistky asi už hradní bílá paní nebudeZ opálené naturistky asi už hradní bílá paní nebude Poháry vítězůPoháry vítězů 
4