NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Mrazivý královéhradecký Mikuláš

Vložil Anonymní, 10. Prosinec 2012 - 22:52

Mráz si nevybírá a tak se stalo, že na našeho tradičního Naturistického Mikuláše bylo venku –13°C a to není moc teplota, při které se do aquaparků a bazénů hrnou davy lidí. Dopoledne jsem ještě obeslal všechna studia rádií, která vysílají ve VČ a všemožně zval do příjemně vyhřáté skvělé sauny s dokonalým venkovním atriem. Výsledek nebyl tragický, ale do stovky jsme tentokrát měli dost daleko. Prostě u většiny zvítězil nad příjemně vyhřátou saunou příjemně vyhřátý obyvák a televize. Přesto se sjeli naháči z blízka i daleka, nechyběl Knihovník z Brna nebo Cordobkovi z Litvínova.
V závěrečné soutěži malování na tělo se nakonec sešla pěkná řádka naháčů, takže vítěze bylo z čeho vybírat.


Prvního Naturistického Mikuláše jsme podnikli už v roce 2005 pod názvem, jako protiváhu tehdy prakticky neregulovaným Naturistickým party v Babylonu, kde tehdy opravdu vládl spíš babylonský chaos než n-party na úrovni. Královéhradecké n-večery byly tenkrát ve velké oblibě a scházelo se tady hodně přes 100 naháčů. Soutěže se prakticky nemusely ani vyhlašovat a zájemců byl vždy velký houf.
S výstavbou nových aquaparků se královéhradecké akce pomalu ale jistě začaly úžit a úžit a dnes zažíváme prakticky jen jakýsi zlomek z tehdejší slávy. Ta se dnes přestěhovala jinam a podle častých příspěvků je vidět, že spousta lidí má za naturistickou akci pouze Čestlice a ostatní je nezajímá :-(.
Propagace n-akcí v regionech je čím dál náročnější a výsledky přivedou spíše jednotlivce než kýžené desítky nových naháčů.Tentokrát se tedy sešlo pár desítek naháčů, přičemž očividně chyběli dříve akční páry a jedinci. Nicméně aquazorb i roller se v padesátce nezastavily a až 21. hodina nás donutila vrátit se do aquaparku. Mezi jeho největší atrakce patří skvělé vlnobití, kterého si každou půlhodinu užívají snad všichni naháči.


K oblíbeným místům patří i bar, který je přímo u vody a tak si obrazně řečeno můžete „sáhnout“ z vířivky pro kávu. K nejoblíbenějším místům patří i sauna s venkovním atriem, která patří mezi nejhezčí svého druhu u nás. Bohužel se v ní nedají dělat oblíbené saunové ceremoniály jako v Aquapalace a jinde na našich akcích. Mlžení esence rozstřikovačem je jen nedostatečnou náhražkou a tentokrát mělo údajně za vinu, že se samovolně vypnula saunová kamna… Na typický saunový ceremoniál si tedy naši naháči budou muset počkat až do soboty v brněnských Kohoutovicích.


Ke 22. hodině se první nedočkaví malíři pustili do mikulášského malování. Jeden byl vzorem pro kombinaci Mikuláše se Supermanem, další ztvárnil na sličné naturistce podobiznu čestlické hvězdy, ke které navíc přidal ohon komety. A čertů se tam jen hemžilo! Nejmenší čertíci si dokonce donesli trojzubce, jako že jsou strážci pekla :-). Nakonec se tam mihla i jedna vyloženě vánoční větvička se svíčkou a baňkou a to už byl pro dnešek s malováním konec. Vítězná Hvězdice si odnesla poukaz na TANTRA MASÁŽE v Pardubicích. Všechny malované i malující jsem průběžně zásoboval vánočními bonbony a na závěr ještě všichni dostali mikulášské perníčky, které nám minulý týden dodal náš olomoucký nezdolný a obětavý pomocník Jirka Dlouhán.


Další mikulášský n-večer tedy uběhl jako voda a my se už těšíme na další, tentokrát v Aquaparku Brno Kohoutovice příští sobotu 15. 12., 19–22 hodin. Jsme rádi, že jsme se po čase viděli z opaťáckými naháči, i když z těch velkých tisíců, kteří na oblíbený Opaťák v létě chodí, do aquaparku přišlo jen asi 6 jedinců. Doufejme, že napříště také více popřeje počasí a nebude ani moc zima ani teplo, ani slunečno, ale přitom nebude sněžit, prostě aby se typický nudista dovedl odtrhnout od TV, na to musí být opravdu velmi vyjímečná konstalace…


Aquapark HKAquapark HK Děkuji vedení Aquaparku HK za poskytnutý areál pro naturistickou akci, všem pomocníkům za pomoc s nafukováním zorbu, rolleru, jejich provoz, přípravu malování i závěrečný úklid. Mockrát děkuji za slivovici a hruškovici pro naše saunové ceremoniály věrným nadšencům z Dolního Újezda!
Děkuji také všem naháčům, kteří se nezalekli mrazu a přišli si užít skvělý večer bez plavek, kterých je pořád ještě pomálu. A hlavně napříště nezapomeňte s sebou přivést svoje kamarády, přátele, babičky, tetičky a vůbec, kohokoli, kdo se přijde rád vykoupe bez plavek!
Naturista KlubNaturista Klub
5
 
-

Perfektní Hradec Králové

Vložil Roland Jitka, 11. Prosinec 2012 - 11:49

Původně jsem myslel, že článek z Hradeckého Mikuláše budu psát já, ale rozhodlo se na poslední chvíli jinak. Ivoš popsal hezkou atmosféru v Městských lázních Hradec Králové velmi dobře a vše podstatné již z článku víte. Svůj pohled na skoro rodinnou atmosféru shrnu tedy jen do komentáře.

Zúčastňujeme se s Jitkou přeci jen větších akcí než je Hradec Králové. (Babylon a Čestlice Praha). V Hradci jsme byli poprvé a ujeté vzdálenosti vyzkoušet jiný aquapark vůbec nelitujeme. Tato akce přesně splňovala pojem klidu a pohody na naturistické akci. Nikde není přeplněno, na nic se nečeká a všude vládne pohodička. Byl to moc hezký mikulášský dárek klidu v jinak hektickém prosincovém předvánočním běsnění. Kéž by takto rodinných akcí bylo více. Tyto akce jsou jako ideální řešení, pro poprvé bez plavek, protože jste vlastně všude skoro sami a můžete si užívat skvělý pocit nahoty bez zbytečně velkého počtu lidí.

Naturisté by se měli potkávat i v zimě, stejně jako v létě. Na základě dohody na naturistické dovolené v Miličíně jsme se rozhodli využít pozvání od přátel Jany a Vaška (viksa) a strávili u nich velmi hezký víkend. Za pozvání moc děkujeme a také je z Litvínova zdravíme. Svou návštěvu jejich rodné Jaroměře jsme koncipovali na datum aquaparku Hradec Králové. Kde jinde by se měli naturisté scházet než v aquaparku při naturistickém večeru, že. Společně jsme si užili fain víkendu a ještě jsme pomohli návštěvnosti našich krásných naturistických akcí.

Do součtu vzdálenějších návštěvníků bych připočítal i skvělého baviče Dalibora (DaliborB), který ač Pražák se služebně nacházel v Pardubicích a proto také využil Hradecké naturistické akce. Tak by to mělo být správně. Pomáhejme si vzájemně návštěvností i vzdálenějších naturistických akcí. Spojujte cesty a navštěvy přátel s akcemi podle kalendáře Naturista.cz. Potkáte se zde s dalšími přáteli a poznáte atmosféru jiných aquaparků, než jsou ty, které běžně během roku navštěvujete. Vy si užijete perfektní relax a pomůžete ostatním zachovat naturistické koupání v jejich městě nebo okolí.
Naturisté pomáhají sami sobě. [Spiklenec]

Je škoda, že nebydlíme v Hradci Králové a do každého aqua to máme přes sto km. Mít naturistický relax skoro za barákem, jako mají hradečáci, určitě bych neseděl u televize, když by byl datum naturistické akce a byl bych ve frontě před aqua první.

Hracec Králové a jeho Mikulášská naturistická akce byla prostě perfektní a ač jako naše poprvé tady jsme si ji užívali mírou vrchovatou. Pro umocnění skvélé atmosféry bych ještě dodal, že se i při menším počtu učastníků sešli v jednom aquaparku čtyři účastnice MISS Natura, což nebývá tak běžné i na větších akcích. Tímto také všechny krásné Missky zdravím. Prostě kdo nebyl, o mnoho přišel a může teď své neúčasti jen litovat. [Pláč]