NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

N-Berounka 2010 - pozvánka

Vložil Anonymní, 16. Březen 2010 - 11:30
Stará řekaStará řeka

Před časem jsem slíbil, že zorganizuju letošní léto víkendové N-sjíždění řeky.

Nyní tedy svůj slib plním a zvu vás na víkendovou plavbu kouzelným krajem Oty Pavla. Poměrně řídce osídlenou krajinou, kde řeka líně protéká lužními lesy, mezi hlubokými pískovcovými kaňony, kolem hradních zřicenin a mohutných kamenných zdí středověkých hradů. Udělejte si první červnový víkend čas a přijďte zažít…

… co přináší řeka

[5.-6. června 2010]

´Stará řeka´je jednou z nejkrásnějších a nejromantičtějíších řek v Čechách.

Při své pouti romantickým krajem Křivoklátska meandruje divokou opuštěnou krajinou.Na jejích březích najdeme množství pozoruhodných míst…

Trosky hradu Týřova, pověstmi obestřenou Čertovu skálu, vesnici Skryje s venkovskou památkovou zónou a Památníkem Joachima Barrande , malebné údolí Zbirožského potoka s romantickými Jezírky, hradem Křivoklátem…
Protéká Údolím zlatých úhořů známým z povídek Oty Pavla a kolem Kouřimecké rybárny, kde Ota Pavel žil na sklonku svého života.
Na konci své pouti českou krajinou protéká kolem mohutného královského hradu Karlštejna, klenotnice českých králů, aby se o několik kilometrů dál její vody tiše rozplynuly v mohutném toku Vltavy.
Je to místo, kam se jezdí za klidem a odpočinkem…

###

Berounka je pomalu tekoucí řeka vhodná i pro úplné začátečníky a děti. Díky četným jezům je splavná celoročně, pouze pod několika vysokými jezy mohou být v horkých a suchých létech mělčiny.Kvůli zavřeným propustím je většina jezů bohužel nesjízdná, a lodě se musí přetahovat přes korunu, nebo přenášet. Maximální obtížnost v dolním toku je ZWC+.

mapa sobotamapa sobotaNaši plavbu bychom započali v obci Zvíkovec, na levém břehu řeky, ve vodáckém tábořišti „Pod Mostem“ (GPS:49°57'33.373"N, 13°41'48.783"E ) v sobotu 6. června 2010

Bude nás čekat 20 km poklidné plavby po nejkrásnější části toku napříč CHKO Křivoklátsko.

Na sobotní noc se utáboříme v Roztokách u Křivoklátu, na tábořišti „Aljaška", (GPS:50°1'42.121"N, 13°51'46.628"E ), nebo o 300 metrů dál v kempu.

Na Berounce je ale mnoho vodáckých tábořišt a kempů,takže pokud se nám nebude chtít pádlovat, nebo se nám nebude v Roztokách líbit, můžeme si najít jiné místo na utáboření se.


mapa nedělemapa neděle

V neděli nás bude čekat dalších 20 km plavby, již více obydlenou krajinou dolního toku. Kolem páté hodiny odpolední musíme doplout k silničnímu mostu v Nižboru (GPS:50°0'4.148"N, 14°0'7.271"E), kde odevzdáme lodě. Ve městě můžeme navštívit zámek, nebo sklářské muzeum a z místního nádraží se přes Prahu rozjet domů

Pojedeme bez pozemního doprovodu,(tedy pokud se této funkce někdo dobrovolně neujme) a všechno potřebné tedy povezeme v lodích v nepromokavých lodních pytlích.

Lodě a všechno potřebné vybavení je zajištěno od firmy Machondák Sport.

Cena kompletního vybavení za jednu osobu na den je 145 Kč.Za dopravu zaplatíme 680Kč bez ohledu na počet lodí. Spát budeme ve vlastních stanech, ceny veřejných vodáckých tábořišť jsou různé, ale určitě se vejdeme do 100Kč za stan a osobu.
Veškeré další otázky, které vás napadají mi napište sem do diskuze, jako soukromou zprávu, nebo na email

Konečný termín pro závazné přihlášení na akci je za měsíc 16.dubna 2010.

5
 
-

priebeh akcie

Vložil vlado, 20. Březen 2010 - 11:44

ahoj, akcia je veľmi lákavá, ale zaujímalo by ma, aký priebeh akcie predpokladáte, resp. plánujete. Bude sa jednať o fkk akciu? Naho, tj. bez oblečenia v lodi/kajaku, na „jezech“, pri táborení? Alebo neustále obliekanie/vyzliekanie? A ešte jedna otázka: nechám svoje auto na štarte, ako sa k nemu dostanem z cieľovej stanice? Chcelo by to pre nás absolútnych amatérov viac informácií, proste ako „pro blby“… Díky

 
-

N voda průběh akce

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 20. Březen 2010 - 15:54

Ahoj. Akce je primárně plánována jako FKK. Tedy v lodi bez plavek. Na jezech a při přenášení bude záležet na okolnostech a rozhodnutí každého, ale zřejmě nebude nikoho, koho bychom mohli „pohoršovat“, ( Berounka teče relativně málo osídlenou krajinou, její břehy jsou většinou louky a lesy,nejsou zde tak časté zahrádky až k vodě, jako na Sázavě

Ohledně táboření sám ještě nevím.Zde bude záležet na momentální situaci, velikosti a vybavení kempu a na jeho obsazenosti.Pokud to je kemp mimo město a primárně pro vodáky, neměl by být problém založit dočasný N-kemp.( V červnu ještě nejsou řeky tak přeplněny a vodácká tábořiště naplněna) Hodně vodáckých tábořišt je prostě louka s nějakým minimálním zázemím ( suché, nebo chemické WC, kohoutek s vodou, někdy stánek s pivem a občerstvením) kam přijde provozovatel večer vybrat nějaký drobný poplatek za táboření.Na některých tábořištích není kromě louky pro stany, ohniště a kadibudky vůbec nic ( bývají to tzv.„nouzová tábořiště“, kde se neplatí bu´d nic, nebo jen symbolických několik korun).A některá jsou regulérní, poměrně luxusně vybavené oplocené kempy s plným sociálním zázemím, restaurací, hřištěm… K takovým patří i jeden z uvažovaných rostockých kempů, zda by zřejmě nahota akceptována nebyla. [Tmavé brýle] Ale jak píšu v pozvánce tábořišťvšech kategorií je podél Berounky mnoho, některá budou sice v červnu ještě mimo provoz, ovšem postavit stan na přespání se i na nich dá, jen nejsou otevřeny doprovodné služby ( občerstvení, stánky s jídlem). takže zatábořit můžem co 5 km ( hodina plavby) kdekoli.

V Nižboru končíme na louce u silničního mostu ( kvůli možnosti příjezdu auta s vlekem), téměř v centru města, zde bych osobně z lodi bez plavek nevylízal…

Ohledně příjezdu autem: V sobotu je možno auto nechat zaparkované někde ve vesnici ( nebo na tábořišti pod Mostem, za poplatek). Obec je ale VD dostupná pouze autobusem, přijde mi lepší zaparkovat auto buď v Nižboru, nebo v Roztokách, kam jede vlak. Je samozřejmě možné přijed na místo startu již v pátek večer a přespat v kempu.

 
-

N-voda příjezd autem

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 20. Březen 2010 - 16:07

Ohledně zanechání auta mi po poradě s IDOSem přijde nejlepší zanechat vůz v Berouně, Zbirohu nebo v Nižboru.
Podél Berounky nevede v této části toku pozemní spojnice a přímé spojení Nižboru se Zvíkovcem vlakem nebo autobusem neexistuje. je nutno přestupovat v Berouně, a ve Zbirohu,proto mi přijde nejlepší auto zaparkovat v jednom z těchto měst, z hlediska dostupnosti z a do Prahy bych volil Beroun.

Pokud by motorizovaných účastníků bylo víc, je možno se domluvit na ukončení plavby přímo v Berouně platili bychom o něco víc za svoz lodí.

 
-

Zdravim vsechny.Chtely jsme

Vložil Havlickovi (bez ověření), 21. Březen 2010 - 17:44

Zdravim vsechny.Chteli jsme se vlozit do diskuse hlavne tim,ze jsme nebyli vzdy naturisti :-) ale vodaci jsme jako rodina uz nejaky cas.A z nasich zkusenosti muzeme za vodaky (samozrejme bohuzel jen ty slusne),kterych je ale vetsina,tedy muzeme radi rict ze se na nas,jako na „nahace“ koukaji naprosto s vyrovnanym prehledem a bez nejakych predsudku.Jen asi zkusenejsi vodaci nam daji aspon trochu za pravdu,ze pri prenaseni jezu je nejspis lepsi se opravdu oblect.Uz jen z takovych bezpecnostnich duvodu,jestli rozumite :-) Takze vode zdar a urcite se tesime.

 
-

Zvíkovec

Vložil Tisicak (bez ověření), 29. Březen 2010 - 17:57
Na Zvíkovci to dobře znám,máme tam zaparkovaný na protějším břehu"U VARSKÝCH"obytný přívěs.Krásná příroda příZvíkovecký most s kempem-startZvíkovecký most s kempem-startmo láká k pořádání podobných akcí.Uvedený kemp"Pod mostem" je ale na pravém břehu Berounky(v pozvánce omylem uveden levý břeh)
 
-

Voda a auto

Vložil JirkaRybka, 23. Březen 2010 - 14:46
Obrázek uživatele JirkaRybka

Pokud by se dokázalo domluvit více motorizovaných účastníků, mohla by se udělat i „velká rošáda“: Předběžný sraz cestou od Prahy v Nižboru, zde jedno auto zaparkovat, jeho posádku rozestrkat do volné kapacity těch zbylých, a hurá na start výpravy. Po skončení plavby pak z Nižboru řidiče až 4 dalších aut dovézt tím jedním zaparkovaným vozem pro jejich auta do Zvíkovce, a všichni pak hurá pro pasažéry (sedící nejspíš zatím v Nižboru v hospodě, či keltském muzeu nahoře na zámku, bude-li v provozu). Žádné auto směrem od Prahy přitom nenajede víc, než kdyby se „rošáda“ nekonala (nepočítám-li rozdíl tras Beroun-Zvíkovec a Beroun-Nižbor-Zvíkovec).

 
-

Zvíkovec

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 31. Březen 2010 - 9:26

děkuji za upřesnění i Strýček Google se někdy splete."o)

 
-

N-Berounka ZMĚNA TERMÍNU !!

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 6. Květen 2010 - 8:10

POZOR!! DŮLEŽITÉ. ZMĚNA TERMÍNU N-BEROUNKY !! Z důvodu důležitého pracovního pobytu mimo ČR v první polovině června ruším víkendové sjíždění Berounky v termínu 5.-6.6.2010. Akce se uskuteční v náhradním termínu na konci srpna/začátku září. Omlouvám se a děkuji za pochopení. Pavel

 
-

To je blbost

Vložil Radka (bez ověření), 21. Leden 2011 - 17:01

Kluci a holky mohou jet bez tebe.

Stačí předat organizaci prvnímu přihlášenému. O jeden zadek víc nebo méně, řece to nevadí. [Tmavé brýle]

 
-

Radek+Radka

Vložil Gery, 6. Květen 2010 - 22:38
Obrázek uživatele Gery

Uff, není to tak dávno, co jste (jsme) tento nick „požádali“, aby „odešel dveřmi“. Žel, jak vidno, tito „nepřizpůsobiví“ jsou „zpátky oknem“. Nelze je, prosím, definitivně, „odpojit“? Pokud nikoli, tak se obracím přímo na RadkaRadku, aby svými magoriemi NEKAZILI TYTO STRÁNKY, máte přeci, tu Vaší „raduholou“, ne? Díky předem.

 
-

připojuji se

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 7. Květen 2010 - 8:09

k Geryho žádosti zrušit profil R+R. Svými výlevy už dost dlouho tento server zaplevelují.

 
-

Poslední příspěvek

Vložil Radek a Radka (bez ověření), 7. Květen 2010 - 10:12

Dostal jsem dopis.


Tak ted jste me teda fakt nasrali. Soukromá zpráva je soukromá, protože není určena ke zveřejnění na webu, kde ji muže číst úplně kdokoli. vaše výplody se mi nezamlouvali ani předtím, ale bylo mi to víceméně fuk ( nějaký blázen se najde vždycky) ale po tomto se připojuji k hlasu lidu, odstranění profilu Radek a Radka. A vyprošuju si, abyste cokoli psali pod mé příspěvky zde na webu.


Slibuji, že s vámi na vodu nepojedu.

 
-

Diskuze mezi dvěma lidmi

Vložil zurek (bez ověření), 7. Květen 2010 - 11:30

Prosím vás. když něco řešíte pouze s jedním člověkem, tak si pište přes poštu a ne v diskuzích,kde vaše bolístky NIKOHO nezajímají. Napříště už budu takové příspěvky bez varování mazat.

 
-

Re: Diskuse o Berounce

Vložil misak, 10. Květen 2010 - 1:07
neřekl bych, že přímo nezajímají, je to docela ilustrativní – účast na Berounce jsem zvažoval .. zveřejnění vzkazu je sice diskutabilní, ale slovník a obsah předmětného vypovídající :-)
 
-

Znechucení

Vložil jtro8667 (bez ověření), 16. Květen 2010 - 8:55

Ahoj,

maje vlastní loď a auto, chtěli jsme se přidat. Ale po přečtení diskuze se zřejmě není k čemu přidávat. Navíc osobní výlevy řady diskutujících (včetně organizátora) mne docela znechutily.

Ivoši, nechceš zorganizovat něco podobného, klidně i na nějaké řece, kterou máš blíž? Při Tvojí organizaci by to takhle asi nedopadlo…

Jóžin

 
-

Organizátor je nejen skrblík,

Vložil starkie (bez ověření), 16. Květen 2010 - 9:18

Organizátor je nejen skrblík, ale jak vidno i sprosťák.

 
-

N-vodáctví

Vložil zurek (bez ověření), 16. Květen 2010 - 10:30

Děkuju vám za důvěru pro pořádání n-vody. Letos to ale nezvládám, na léto toho mám až nad hlavu. Co se týče našich n-výprav na Sázavě, tak to bylo v dobách, kdy jsem dal dohromady pár akcí za rok a hotovo. Dneska jsem rád, že si od toho permanentního n-kolotoče trochu odpočnu.
Tady jsou ale stovky dalších, kteří můžou vytyčit trasu, dát termín a pro přihlášený počet lidí objednat lodě, příp. noclehy.

 
-

RE: skrblík

Vložil Gwynbleidd, 16. Květen 2010 - 10:31
Obrázek uživatele Gwynbleidd

No a co? Aspoň je to otevřený člověk a napíše to jak to cítí, ne jen furt nějaká přetvářka jak to stádo tady.

 
-

Radek a Radka taky píšou, jak

Vložil starkie (bez ověření), 16. Květen 2010 - 11:39

Radek a Radka taky píšou, jak to cítí, a chtějí je za to vyloučit.

 
-

RE: N-vodáctví .. N-Sázava

Vložil misak, 17. Květen 2010 - 0:06
Z n-Sázavy 2006 jsem měl obavy, s naturismem jsem začínal, tak jsem o ni zbytečně přišel – nevěděl jsem, že jádro tvořila parta z Oplatilu, což byla neskutečná organizační výhoda. Dávat dohromady skupinu přes inzerát je obtížnější a rizikové, viděli jsme, jak to může vypadat a dopadat. Za druhé bych rád viděl ty stovky organizátorů, ale budiž, jako literární licenci to beru :-)
Nicméně využil bych odbočky v diskusi ze Staré řeky na Zlatou..
Od loňského ledna jsem prostřednictvím zdejší seznamky zkoušel najít pár lidí na splutí dolního toku Sázavy, a i když odezva nebyla masová, během roku se mi sešly čtyři posádky, které tímto též zdravím. Akci vedu v patrnosti, doba nazrává, čekám na červnové povětrnostní podmínky. Na Sázavě je potíž zejména s vodou, aby to mělo smysl, je nutný stav na vodočtu v Nespekách přes 65cm, a abychom si to užili, i ucházející počasí. Doufám, že druhá půle června nějak vyjde. Úskalím úseku je pak jen jeho značná frekventovanost, je vyloučené, abychom byli na řece nebo na jezech sami, nicméně i před rokem jsem alespoň část absolvoval naostro, nemohl jsem v mokrých šortkách vydržet :-)
Plavbu z Týnce není nutné složitě organizovat, stačí, když si jeden každý objedná loď na domluvený termín .. a v případě, že akce krachne, sjede si vodák krásnou řeku sám jako jindy (btw ani svoji účast zatím nemůžu zaručit, ještě nemám červnový pracovní rozvrh).
Ahoj :-)