NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Na naturistickou akci, pláž, sraz... na pár kliků

Vložil Anonymní, 26. Červenec 2013 - 14:58

Už bolševik hlásal, že „pokrok nezastavíš“. Asi by se ale v onom roce 1953 dost divil, co všechno se bude dít v roce 2013. Možná by to pro něj byl zmatek, stejně jako je technický pokrok zmatkem pro (většinu) lidstva.
Přiznávám, že jsem těm nelogickým puntíkům ve čtverci napravo odolával 4 roky. O nezbytném a maximálně prospěšném pokroku mě ale tentokrát nepřesvědčil bolševik, ale „opilec“.


Když mi kamarád v roce 2009 na jednom z Naturistických Babylonů vykládal, že QR kód je dobrá věc, tak jsem to chápal jako jakousi nepochopitelnou motaninu, která mi přinese jen zlost, ztrátu času a plno errorů :-(.

V tom jsem žil až do doby nedávno minulé. Až přišel „opilec“ :-). Na jednom z posledních pracovních setkání mě zaujalo povídání kolegy, který popisoval, že v dnešní době si může taxi objednat každý opilec, který na WC přejede QR kód svým mobilem. Když opilec, tak i já!

Pořád jsem ale žil v domění, že QR kód nějak vyfotím a pak nějakou (určitě složitou) cestou převedu na text. Jak ten starý amatér jsem nažhavil foťák na svém středně starém mobilu HTC Wildfire a blejsknul.. a nic :-(. Bouda na lidi! Zase budu muset postoupit martyrium „Vložte disketu č. 1 a stiskněte ENTER, vložte disketu č. 2 a stiskněte ENTER“, pak se dočkám několika hlášek ERROR a celý slavný HTC hodím do WC (česky do hajzlu).

POZOR! Tam ale pořád ještě vrávorá ten „můj opilec“ a jedním pohybem mobilu si právě přivolal taxi. A pokud není úplně na mol, tak si vybral toho nejlbližšího, nejlevnějšího a nejoblíbenějšího. Abych to já se svými 0 promilemi alkoholu nesvedl taky!

Čtečka QR kódu
…mi došlo. Trochu jsem zabrouzdal a za chvíli jsem vešel do údivu, ze kterého jsem nevyšel vlastně až do teď 8-O.
Vsadil jsem na QR čtečku od Seznamu, nijak jsem se nezaobíral vybíráním typu mého mobilu atd. Prostě jsem zadal číslo mého mobilu a jakoby v podvědomí jsem slyšel „Vložte disketu č. 1…“ Mým údivem č. 1 byla bleskurychlá instalace čtečky a její okamžitá připravenost.
OK, teď jsem borec, už v životě se nebudu muset zaobírat datlováním „www.něco.cz“, ale prostě ledabyle a ležérně nastražím mobil a pak si už bez klikání počkám na zobrazení rozkódované stránky. Nakonec si budu moci dát i 5 piv, dovrávorat na WC a jedním „pohledem“ mobilu přivolat taxi. Vidíš bolševiku? TO JE POKROK, ne ty tvoje rezatý kombajny… (ze všeho toho vrávorání jsem vylovil mobil z mísy a vypravil se k domovu pěšky).

Zebra CrossingZebra Crossing Až jsem se ráno ze svého prvního QR úspěchu probral a zjistil, že můj HTC přežil včerejší vymáchání, tak mi začalo vrtat hlavou včera progooglované slovo „Tvorba QR kódu“. Včera opojen prakticky nepřetržitým skenováním všech QR kódů na potkání mě dnes tato hračka přestala bavit a tvorbu QR kódu jsme dogoogloval.
První prográmek nabízel velmi jednoduché vytvoření www odkazu pouhým vložením dotyčného linku do okénka a enter (hotovo). OK, vložím link FKK Lhoty, nudista si ho bez datlování načte a hned zjistí, kudy na Jezero.
K naprostému údivu (č. 2) jsem dospěl po chvilce, kdy jsem dobrouzdal ke stránce Zebra Crossing, která nabízí vytvoření QR kódu pro kontaktní vizitku, událost v kalendáři, email, GPS souřadnice, telefonní číslo, SMS, text, WIFI network [Šokovaný] .

Kompletní info Noc naturistů září 2013Kompletní info Noc naturistů září 2013 Ze židle jsem ale spadnul až po zjištění, že takto vytvořená data se hned napojí na moje aplikace v mobilu a počítači! Čtverečkovaný čtvereček napravo jsem si tedy „vyfotil“ a mobil mi okamžitě data sám převedl do kalendáře (mobilního i v notebooku). Bez jakéhokoli dalšího úkonu navíc mi navigace v mobilu sama ukázala trasu na místo, které bylo uloženo v QR kódu. Já teď už nemusím vůbec nic dělat, počkám si, až mi mobil v nastavenou dobu pošle upozornění, jedním klikem spustím QR kódem přednastavenou navigaci a vyrazím na Čestlice

Už si nechci dělat srandu z opilce ani bolševika, ale tohle je opravdu pokrok, který velmi ulehčuje zdlouhavou práci s vytvářením, kopírováním, vkládáním, vyhledávání a s tím určitě spojeným chybováním.

QR kód se mezitím stává opravdu fenoménem, který je vidět úplně všude, módu, architekturu, nebo „kruhy v obilí“ nevyjímaje. Velmi mnoho o QR kódech se dozvíte na QR-kódy.cz a pokud by vás zajímaly zmiňované služby využívání QR kódů v dopravě, tak prosím LIFTAGO TAXI


A co naturisti?
QR kód vám uloží do mobilu a s ním propojeného počítače všechny výše uvedené údaje. Kromě plně zautomatizovaného procesu načtení a zpracování události, můžete využít i jednodušších úkonů, jako je vaše vizitka, umístění bodu do mapy a dalších, jak jsou uvedeny na stránce generátora QR kódu Zebra Crossing.

Pro všechny milovníky nuda pláže na Jezeře Lhota uvedu praktické ukázky:

Lhota GPSLhota GPS

1. Jednoduchá poloha parkoviště. Ukáže vám místo, kam přes „Directions“ (menu) vložíte bod a k němu vám navigace najde trasu.

2. Kontaktní vizitka na provozovatele Jezera Lhota s.r.o. se všemi údaji. Uloží se vám do vašeho telefonního seznamu, ze kterého se jedním klikem dostanete do bodu jejich sídla na mapě. Je v ní také uloženk odkaz na n-stranu na NAturista.cz a GPS souřadnice n-pláže.

3. Odkaz na umístění na maps.google.com. Podklad je mapa všech FKK lokalit ČR, takže si můžete přitom prohlédnout i ostatní n-lokality.

Nicméně jednotlivé n-lokality nebude třeba takto ukládat, protože je máme hromadně zpracované na hlavní straně naturistických lokalit. V každém případě se nám užití QR kódu bude hodit na vytváření „vizitek“ pro naše naturistické akce a srazy, kdy si jedním úkonem vše potřebné sejmeme a pak už jen počkáme, až nás mobil upozorní na odjezd. Navigace nás pak už sama dovede na místo, které si převezme z QR kódu.

Jako naturisti můžeme pak také šetřit naše lesy, když nebudeme tisknout naše vizitky na papír, ale svoji jedinou vizitku každému zájemci na vteřinu ukážeme a všechny naše údaje se mu uloží do jeho mobilu a počítače.


Víte, že:

  • Tuto a další desítky podobných akcí v ČR organizuje neziskový projekt NATURISTA.CZ?
  • Se zde dozvídáte aktualizované informace a tipy na vaše naturistické vyžití?
  • Se snažíme o vytváření dalších míst pro vyžití bez plavek?
  • NATURISTA.CZ se svými 4700 návštěvníky denně patří k největším FKK projektům střední Evropy.Podpořte prosím jakkoli tuto naši činnost, mockrát děkujeme. Info pro partnery ZDE
Info: naturista@naturista.cz

5
 
-

Naturista.cz vstoupil do 21. století

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 28. Červenec 2013 - 22:55

:-)

O QR platbě jsi už slyšel?

Perfektní na placení za akce a členské příspěvky…

Chtěl jsem QR platbu dát do pozvánky na letošní vodu , nějak jsem se k tomu nedostal, tak příště…