NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naše letošní premiéra na Cínovci.

Vložil Roland Jitka, 1. Květen 2012 - 20:45

Chtěl bych vás seznámit s málo známou lokalitou na hranicích severních Čech a Spolkové republiky Německo. Lokalita je neznámá jen tady na Naturistovi, nikoliv však pro Mostečáky, Tepličáky a Ústečáky. Jedná o bývalý rudný lom přímo v obci Cínovec a jeho německé části Zinnwald. Oblíbená je i u našich německých sousedů. Na mapě ji najdete pod názvem Dlouhý Rybník. Rozhodl jsem netradičně popsat lokalitu článkem, ale místo je v mnohém, co známe z jiných FKK pláží, velmi odlišné. Z tohoto důvodu jsem si dovolil udělat uvedenou vyjímku.


Jak jsem již řekl jedná o bývalou šachtu, tuším že na cín nebo měď a jejím zatopením se vytvořila vodní plocha, která není hluboká ani široká ale trošku delší. Kolem jsou cedule státní hranice, které sice napsány jsou, ale praktický význam nemají žádný. Nejsem sice žádný kartograf ale domnívám se, že pokud se opalujete na opačné straně rybníka opalujete se v Německu. Ještě že sluníčko nemá hranice a nemělo je v žádném politickém režimu.

Lokalita je zasazena do krásné přírody Krušných hor v okolí jsou borové a smrkové lesy. Jedná se o typicky hraniční pásmo, ale také časté turistické cíle mnoha turistů vyhledávající klid. Klid je opravdu zde zvláštní, protože hned za pláží vede silnice a cyklostezka. Turistů je zde také velmi mnoho. Přesto bych lokalitu nazval klidnou zónou a nejsem zdaleka sám.Okolí a břehy Dlouhého rybníka na Cínovci jsou také velmi zvláštní. Trávu zde nehledejte v tom smyslu, jak ji znáte vy. Jedná se o zvláštní porost jakéhosi drnového mechu,. střídající s vyšším porostem nějakých trsů, které jsem také nikde jinde neviděl. Břehy jsou ploché a ležet se dá kolem celého rybníka.

Voda a dno rybníka jsou také zvláštní voda je načervenalá a dno je tvořeno kameny a vyplněno červeným pískem. Voda nikdy nekvete ani v parných dnech sezóny a je velmi čistá. Rybník je vhodný pro děti jelikož nikde není žádný schod do hloubky, protože tam žádná hloubka není. Klima je také trochu rozdílné, protože se jedná o nejvyšší místo Krušných hor v této oblasti. Zatímco dole pod kopci je pařák a dusno, na rybníku je příjemně a někdy maličko mile zafouká. Zase pozor při pocitu opalovaní, při tomto lehkém vánku se snadno spálíte, protože jste sluníčku blíž, ale pocitově větříkem necítíte horko.

Jako nudistická lokalita funguje velmi dlouho a návštěvníci jsou rozděleni zhruba půl napůl na Němce a Čechy. Stejně funguje i rozdělení FKK a textil. Rybník má spíše vytvořeno a rozděleno, kde jsou jen nudisté a jinak všude jinde funguje jen jako mix FKK a nahoře bez. Dá se říci, že čistí textiláci jsou asi jen výjimkou.Větší polovinu FKK návštěvníků tvoří ženy. Celkově v osazenstvu rybníka ženy hrají prim.

Naturismus jinak? Zde funguje díky přítomné silnici plné cyklistů a turistů jakýsi nutný naturismus, jelikož pokud jedete okolo na kole nebo na motocyklu a vidíte vodu a naturisty (navíc si obvykle neberete na kolo plavky), zastavíte, jdete se opálit, zaplavat a třeba po hodince pokračujete dále ve své turistické cestě. Tímto postojem k naturismu jakoby nutnosti je lokalita také zvláštní. Všichni naturisty ze silnice vidí a ti co se zastaví, se naturisty stávají v minutě i když možná nikdy naturisty nebyli. Je to výchova prostředím. Všude je perfektně čisto a všichni si svůj odpad odnášejí. Německý styl udržování čistoty se zde vžil perfektně i do hlav českých turistů. [Hvězda]

Dnešní den jsme strávili příjemným lenošením a opalováním se v naší srdíčkové lokalitě. Koupání jsme trochu ošidili, vzhledem k teplotě vody, přeci jen při cestě na hory jsme někde potkávali ještě sníh. Namočit svá těla jsme ale zvládli a našli se i ledoborci, co vyzkoušeli plavání. Sluníčko krásně hřálo, zaplněnost lidmi tak akorát a perfektní den. Co si přát více. Prostředí ještě umocňuje velmi krásná příroda v okolí. Nedaleko je golfový klub a chov krásných koní, volně pobíhajících po zelené louce.

V místě se nachází jen starý kostel, rybník je na konci obce a dvě parkoviště. Stání na silnici monitoruje městská policie a její občasná přítomnost prakticky zamezuje jakékoliv nežádoucí praktiky, které na jiných FKK plážích musíme se skřípěním zubů snášet od lidí, kteří si FKK spletli s něčím jiným. Je zde i velice bezpečno co se týče krádeží, protože se zde nevyskytují žádné závadové osoby.


Turistické tipy v okolí, Stránky obce Cínovec

Přijeďte se podívat na trochu jiný svět naturismu a česko-německého klidu na státní hranici, v krásné přírodě přímo v srdci Krušných hor. Dlouhý rybník Cínovec-Zinnwald Vám toto vše může nabídnout mírou vrchovatou.

Stránka lokality Cínovec tady na Naturista cz.

View NATURISMUS Czech Republic in a larger mapNaturista KlubNaturista Klub
Přispěvatelé: Líbil se Vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z Vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Podělte se o zážitky s ostatními čtenáři. Za článek většího informačního rozsahu Vám nabízíme volnou vstupenku na libovolnou akci Naturisty cz.
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naturisty.

Pokud byste chtěli podpořit Naturistu cz. jakoukoli částkou, tak můžete bez poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. 
Předem Vám děkujeme.

Inzerenti a zájemci: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, nabídku, služby nebo Vaše činnosti? EMAIL. [Pošta]
Využijte prosím naši širokou nabídku Vaší prezentace na internetu i na reálných a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5
 
-

Cínovecký Dlouhý rybník.

Vložil Linka, 2. Květen 2012 - 17:34
Obrázek uživatele Linka

Dle mně je to nejlepší lokalita na naturismus v severních Čechách. [Spiklenec]

 
-

Já mám radši Barboru…

Vložil Horác, 2. Květen 2012 - 21:24

Já mám radši Barboru… [Úsměv]