NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturismus a nepříjemné situace

Vložil RomanPod., 5. Listopad 2018 - 0:23

PískovnaPískovnaAsi mi dáte za pravdu, že ne vždy se ve vaší blízkosti objeví zastánci naturismu a občas jsou z toho situace, které se člověku neposlouchají lehce. Rád bych se s vámi podělil o „pár vět“, které jsem na svou adresu zaslechl. Naštěstí se jedná JEN o slova, jenž tolik neublíží. Kdyby si chtěl někdo cizí konflikt vyříkávat třeba ručně, asi by to bylo horší. Já se do této situace zatím naštěstí nedostal, a budu doufat, že ani nedostanu. Ještě bych rád podotkl, že ony „nepříjemné věty“ jsou přímou citací „textiláků“ (krásný výraz) a rozhodně se s nimi neztotožňuji. Naopak mi přijdou zbytečné a nehezké. Dotyčným tedy doporučuji spíš starou poučku, která říká: „Mlčeti zlato…“

Přicházím na své oblíbené místo na pláži a podle osazenstva reaguji. První varianta je, že jsem zde první. Na nic nečekám, sundávám oblečení, rozbaluji deku a užívám si okolní klid. Většinou zde však potkám další naturisty, pozdravím, svléknu se, rozbalím deku a situaci kolem nevnímám. Velmi zřídka zde potkám jedince popř. pár v plavkách. Pozdravím a slušně se zeptám, zda by nevadilo, kdybych do vody vlezl bez plavek. Myslím, že za ta léta to byl správný postup a nikomu to nevadilo, resp. mi to nahlas neřekl. Ale pak zažívám i situace, kdy místo zaberou hluční mladíci s alkoholem a to je konečná. To člověk musí hledat jiné místo. Ale dobře. Situace se dá včas vyřešit.

Nicméně hlavně nastávají obrácené situace. Ležím nahý na pláži a jednotlivci/skupinky reagují na mou nahou přítomnost. Většina případů končí tím, že když už mě z dálky zahlédnou, tak se rychle otočí a odejdou jinam. Ovšem najdou se tací, kteří to doprovází slovně. Například:

Přichází skupinka mladých mužů a dívek a po všimnutí si mé maličkosti jedna z nich prohlásí: „Fuuuj, s tímhle buze****em tady nebudu. Jdeme jinam.“

Dvojice kamarádů a jeden na mou adresu prohlásí: „Ty v*le, tady leží nějakej úch*lák. Jdeme pryč."

Jiná dvojice kamarádů prohlásí zase: „Když vidím toho nahatýho tepl*uše, tak tady bude pěkný horko. Musíme jinam.“

Opět jiná dvojice kamarádů vtipně glosuje: „Tady je a bude nuda. Jdeme pryč.“

Milenecký pár prohlásil: „Jdeme jinam, ať se nemusíme koukat na toho buz*ka.“

Dva kamarádi s jednou slečnou koukali jak ležím v blízkosti stromu a opaluji se: ONA: „Ten chlap nemá plavky, šla bych se na něj podívat. Ale co když se vzbudí a uvidí mě, jak na něj koukám?“ ON: " Řekni, že se jdeš podívat na ten strom, co tam stojí." ONA: „Třeba je teplej, tak by mu to ani nevadilo. Takže vy 2 tam nechoďte.“

Slečna pravila druhé:" Přece nám to tu nebude kazit nějakej naháč, co na nás bude ukazovat péro. Půjdeme dál od něj."

Jiná slečna povídá kamarádce:" Támhle leží nahatej chlap a spí. Co když se zvedne?" (Smích obou)

Rodina s dítětem zase prohlásila: „Nebudeme čumět na nějakýho nahatýho kret*na. Jdeme pryč.“

To všechno jsem slyšel na vlastní uši, když jsem pouze ležel na dece a slunil se. Skoro dobře, že jsem neslyšel komentáře lidí, kteří mě zcela jistě hodnotili mimo můj dosah.

Trochu jiná situace nastala, když jsem šel nahý z vody po mělčině a na břehu, pár metrů od mé deky, zastavily 2 ženy na kole a jedna říká druhé:" Podívej, támhle jde směrem k nám nějaký nahatý chlap. No fuj, to je odporný. A jak se mu tam dole houpe to jeho péro?" A druhá odpovídá:" To jo a ještě mu tam visí ty jeho koule… pojď jedeme jinam. S ním tady nebudeme…"

A za takový svůj vrchol ale asi zatím považuji, když jsem nahý lezl pomalu do vody z jedné pláže. A z druhé pláže (ta byla vzdálená asi kolem 30 metrů a mezi nimi stromy, ale z vody na sebe bylo vidět) po mojí levici se ozvala hlasitě nějaká mladá žena (asi tak kolem 20 let tipuji) tak, že jsem to slyšel na takovou vzdálenost i já. „Jé, támhle je nějakej buzer**t. On nemá plavky.“ Nereagoval jsem, za to (asi) její maminka na břehu něco utrousila na mou adresu. A dcera zase zakřičela: „Jooo, on je úplně nahej. Bez plavek.“ To už jsem raději plaval, ale věděl jsem, že po chvilce stejně musím stejnou cestou nějak vylézt. A když jsem plaval zpět, tak slyším jen: „No, fakt nekecám, se pojď na toho gájoše podívat. Fakt na sobě nemá vůbec nic.“ Maminka opravdu vlezla do vody. S dcerou si mě prohlédly, když jsem šel po dlouhé mělčině, začaly se hlasitě smát a hodnotily to slovy: „No jo, to je nějaký úchy*ák. Ten musí bejt teplej. Se na něj podívej.“

Nereagoval jsem, nevšímal jsem si jich a nakonec se rád aspoň takhle s vámi o tuto tragikomickou příhodu podělil.

Nenechte si svoje zážitky od rybníka otrávit některými lidmi, kteří nemají pochopení.
5
 
-

Já raději příjemné zážitky

Vložil paul.s, 19. Listopad 2018 - 14:27

Koupu se bez plavek opravdu jen na čisté nuda, žádné smíšené, nerozumím tomu, proč se někteří svlékají před textiláky. Považoval bych to za provokaci a nedivím se, že ostatní pak mají nemístné poznámky. Takovým nepříjemnostem se snažím vyhýbat, letní dny jsou na to příliš krásné. Raději si zajedu jinam a dál, kde plavkáči nejsou, jen kvůli tomu příjemnému prožitku. Klidně se okoupu i někde ve křoví, jen když je tam trochu pevné dno. Nechám se houpat vodou, pozoruju kačeny, ryby a všelijakou jinou havěť. Některá odlehlá jezera jsou v krásné přírodě, třeba Hrádek nebo Moravičany.

Navštívil jsem letos mnoho nudapláží a skoro všude jsem našel bezva lidičky, s kterými se daly strávit příjemné chvíle. Krásně jsem si na nuda povykládal s jedním cyklistou, bylo brzy ráno a hladina byla jak sklo. I moje žena, která nuda právě nemusí, uznává, že atmosféra je někde velmi pohodová a stojí za to, aby se člověk vystavil pohledům ostatních. Byli jsme spolu v zahraničí a koupali jsme se tam bez plavek, bylo to na konci jara. Když na pozadí tmavozelených stromů vystupovala z vody, ještě celá bílá a neopálená, byl jsem naměkko.

Hodně se mluví, jak mladé lidi nudapláže netáhnou: zažil jsem ale, že tam na dece ležela babička se svou vnučkou, tak asi 17 let a zjevně si velmi vyhovovaly. Na jedné pláži, kam častěji chodím, jsem letos zahlédl člověka, kterého jsem už dlouho neviděl, roky nám přibyly, ale bylo to další příjemné setkání letošního léta.

Mám i pěkný svlékací zážitek, kdy muž si na nudapláži bez problémů sundal plavky, jeho žena dělala drahoty, jestli se nezbláznil, nakonec zůstala nahoře bez a nikdo to neřešil. Všiml jsem si i trochu lechtivé scény, kdy si manželský pár sedl na deku proti sobě, mezi sebe umístil jakousi společenskou hru a žena po chvíli ještě změnila polohu, aby mezi její rozkročené nohy viděl opravdu jen manžel a ne někdo z ostatních návštěvníků.

V Hlučíně jsem zažil setkání přátel – jedni z Polska, druzí z Moravy, vítali se jak rodina. To je pak na pláži hned lepší nálada. Odlišná řeč nebyla překážkou k tomu, aby nevyměnili přebytky ze své zahrádky. Nebo v Moravičanech: k vodě dojeli manželé s malým synem tak 5 let, žena první bez plavek hup do vody a volala na své vysvlékající se „muže“: Hlavně nikomu neukazujte své holé zadky. Prcek se smál, až se za břicho popadal.

Jsem rád, že jsem to vše mohl zažít. Letos bylo krásné léto a užil jsem si ho.

 
-

Mně se stala nepříjemnější

Vložil Dodopet, 25. Listopad 2018 - 23:51

Mně se stala nepříjemnější věc, v klidu jsem si chtěl zapálit dál od lidí, abych jim nekouřil pod nos, tak jsem šel ke stánku na nuda pláži, kde jsou lavičky a popelníky. V tom se na mě obořil místní nudista ve stylu „tys tady chyběl, buzerante“ a osočil mě, že provádím nevhodné činnosti na pláži s jinými muži – k čemuž za těch pár let, co jsem se poprvé odvážil na pláž jít, nikdy nedošlo (a ani nedojde, kvůli tomu tam přece nechodím). Je to snad tím, že jsem mladší? Že jsem si šel sám v klidu lehnout na pláž, abych si vychutnal poslední zbytky slunce? Jeho chování bylo odporné. Bohužel takové komentáře nestrpím, tak jsem se s ním dostal do ostré hádky. Jak jsem dokouřil, šel jsem zaptky na svoje místo. Ten člověk mi ale můj zážitek hodně znechutil – a to jsem nudisty obecně považoval za lidi otevřené a slušné. Bohužel jsem se mýlil…

 
-

Zkušenost

Vložil darek01986, 1. Leden 2019 - 10:44

Mám to jako komentář výše. Navštěvuju pouze nuda pláže. Žádné kombinace „textiláků“ a nudistů. Pak si myslím, že je to v pohodě. Ovšem na nudapláž chodím povětšinou sám jako muž, občas s kamarádem. Ano, oba jsme gayové. Ale nudapláž nevnímáme jako místě neřestí, ale místo, kde si můžeme zarelaxovat. Vydržím na pláži i 8 hodin :), protože chvíli se člověk sluní, chvíli čte, pak něco sní, znovu časopis nebo kniha atd.

Nicméně stalo se mi vloni v Hlučíně, že nebylo úplně ukázkové počasí a byl jsem na pláži sám. Četl jsem si knihu a po chvilce dorazil muž. Lehl si docela těsně vedlě mě. Za nedlouho jsem měl pocit, že mě jako sleduje. Což se ukázalo jako pravda. Pokaždé když jsem se otočil, tak se díval a hlavně mu stál. Musím říct, že mi to nebylo úplně příjemné. Pak jsem šel do vody, plavu ke břehu a dotyčný muž šel naproti mě, také do vody, se ztopořeným pérem. Být na jeho místě, tak bych asi počkal, až to „přejde“. I když chápu, že jde o přirozený jev.

Jinak báječné lidi jsem potkal v Antošovicích, všichni přátelští. Jen to zázemí mi tam nepřijde úplně dobré. Suchý záchod opravdu ne :) i když vím, že to jinak nejde. Dobrá je i pláž Poděbrady u Olomouce, i když je to daleko.

Co mi občas chybí je, když jdu jdu sám. Rád bych i zapředl rozhovor s někým, ale nevím jak začít, aby si to nikdo nevyložil špatně.

 
-

Re: Zkušenost

Vložil Roman70, 2. Leden 2019 - 23:04

Ahoj. Já chodím někdy sám, někdy s manželkou. Chodím taky výhradně na nudapláže, ne na smíšené. Zatím pozitivní zkušenosti z Křetínky, Osady na brněnské přehradě, Jadranu i Poděbrad u Olomouce. Samozřejmě všude se něco najde (snad kromě té Křetínky, ale tam je vstup pouze v párech). Na Osadě jsem zažil, jak partička mladých se usadila na nudapláži oblečená (někdo plavky, někdo tričko a kraťasy), pojedli, popili, byli hluční. Na Jadranu mě jednou při odchodu sledoval postarší gay, asi po 200 metrech mě dojel na kole a prý jestli bych si „nedal říct“ – no, docela jsem se zasmál. Na Poděbradech jsem zažil jednoho chlapa nalitého jako lampu, obtěžoval tam lidi, až nakonec málem od místních dostal pár facek, uklidnil se a omluvil. A jednou se tam potulovali v křoví nějací dva šmíráci, ale stačilo na ně zařvat a zmizeli. A k tomu zapředení hovoru – ono nejlepší je hned při příchodu slušně pozdravit, lidi iuž se na Tebe budou dívat jinak, jako na normálního člověka. A pak stačí třeba při vstupu do vody okomentovat život pod hladinou a už se rozhovor rozjede. A je úplně jedno, jestli jsi gay nebo nejsi. To tam nikdo neřeší a pokud se nechováš nijak okatě, nikdo to asi ani nepozná. Nebo jsem si dobře pokecal s mladou maminkou na Poděbradech – byla tam s ani ne dvouletým synkem a ten se na mě občas culil. Tak jsem na něj udělal nějakou grimasu, kluk se začal smát a už jsme kecali. Ale hlavně jsem ji nebalil, prostě normální pokec o všem možném. Tak snad jsem Ti aspoň trochu pomohl. [Úsměv]

 
-

Lidská neomalenost nemá

Vložil Ludvík, 10. Leden 2019 - 11:22

Lidská neomalenost nemá konce. Já jsem prozatím nic takového nezažil, ale to možná proto, že jsem vždy raději volil místa zalidněná, kde se nebudu nahotou vyjímat. Tam kdyžtak by někdo pomlouval celou nuda pláž :D

Jen kdyby se ta poslední situace odehrála stejně, ale s jiným pohlavím (otec se synem, kteří by se šli nahlas dívat na nahou ženu z vedlejší pláže…)

 
-

rozdíl

Vložil PavelT, 14. Leden 2019 - 21:50

Nerad to říkám, protože nesouhlasím s trendem poslední doby [Smutný] , ale tady se opravdu jedná o diskriminaci. Kdyby se někde svlékla žena, tak to skoro nikdo řešit nebude. Pokud se svlékne muž, tak je pro řadu textiláků automaticky úchylák. Dokážete si představit ty stejné výše zmíněné primitivní mladíky, jak by řekli: „Hele, nějaká nahatá úchylná kráva, nebudu koukat na její kozy a pysky mezi nohama, jdeme pryč.“ Ne. Dali by si deku co nejblíž, začali by se ptát, kolik je hodin a celkově by se vnucovali, vtírali a obtěžovali, protože v jejich mozečcích je nahota spojená se sexem a podle nich, když se holka nestydí za své tělo, tak to chce. Co hůř, předstírali by „práci“ s telefonem a asi by ji vyfotili nebo natočili, aby to mohli ukazovat v hospodě nebo dát na net. Že ještě dneska nahota někoho v Evropě, mluvíme-li o skutečných původních Evropanech, vyvádí z míry stejně jako kdyby tam přistál talíř s mimozemšťany je fakt zvláštní. Ty výše zmíněné reakce jsou motivované strachem. Vím z vlastní zkušenosti, že v momentě, kdy je člověk u vody s holkou, tak nemá problém, i když ta je oblečená. Najednou se nikdo nebojí, že je chlap úchyl, má tam přece s sebou ženu. Samotný chlap je podezřelý – samotná ženská ne.

 
-

Samotný chlap a samotná žena - to je rozdíl

Vložil paul.s, 15. Leden 2019 - 9:31

Také se kloním k názoru, že samotný chlap je podezřelý (i když v jiné diskusi tady se píše, že ne). Ale svým chováním může toto podezření vyvrátit, musí se prostě chovat normálně. A k zapředení rozhovoru: mám pocit, že mnozí nudisté čekají, až je oslovíte, že si rádi povykládají. Skutečně stačí třeba okomentovat život pod vodou, jak píše Roman. Nebo začít tím, jak je voda klidná, teplá, čistá, nebo nějaký osobní pocit, že jsem už doma nemohl vydržet a musel jsem se jet okoupat. To stačí a rozhovor se hned rozběhne. Spojuje také bicykl, podobné vybavení, podobný typ deky apod. Možností je moc

 
-

samotnej

Vložil peťanpraha, 15. Leden 2019 - 23:44

Člověk by neměl příliš hledět na co, co si myslí nebo říkají jiní lidi. Pro něho jsou cizí a velmi pravděpodobně je už nikdy neuvidí. Pokud bych měl řešit, co si o mně myslí ten či onen, skončím za chvíli v blázinci. Kdo se jde nudit s čistými úmysly, ten se nemá za co stydět anebo něco řešit. A komu vadí, že tam je, tak je to jeho problém.