NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturistické letní putování po střední Moravě

Vložil admin, 9. Září 2007 - 8:56

Původně napsal uživatel Prcek.
Toto léto jsem se svou dcerkou absolvoval několik cyklovýletů částečně i s naturistickým smýšlením. Nejdříve tedy o Bagru u Mohelnice.
Cestu jsme si vybrali, jak jinak než přírodou, a to od Postřelmova u Šumperka. Kousek za Postřelmovem jsme se již hned po ránu osvěžili v čiré vodě Moravy i když chladné, ale průzračně čisté. Následující foto:Oblázková pláž u MoravyOblázková pláž u Moravy Koupel v MoravěKoupel v Moravě Na kole podél MoravyNa kole podél Moravy 

Klidně jsme se i mohli svléknout do naha jelikož jsme tam byli sami. Dcerka nechtěla tak zůstala v plavkách a já jsem se s chutí svlékl uplně. Sice tam za chvíli přišli i jiní co byli v plavkách, ale nic na mé nahaté koupání nenamítali. Nicméně tam přišli i jiní, kteří se nechali zlákat vodou a hupsli do ní též nahatí. Po nějaké době jsme se rozhodli, že pojedeme dál.

Asi po hodině jízdy překrásným pomoravím jsme dorazili na Zmíněný Bagr. Stránka n-loklity Mohelnický bagrMAPA

Již tradiční naturistickou plážičku hned vedle hlavní textilácké za houštím a přerostlými stromky kousek od silnice (naturistické ghetto, které by se panu Žurkovi jistě moc líbilo) jsme minuli a jeli až na druhou část blíže k Moravičanům, kde je překrásné, většinou prázdné a klidné zákoutí. I když tam taky občas přijdou jiní v plavkách či rybáři, kteří tam jsou na naháče taky zvyklí.

Mohelnický bagrMohelnický bagr Siesta na Mohelnickém bagruSiesta na Mohelnickém bagru 

Tady jsme si dali polední siestu, zaplavali si a vydováděli se a jeli vlakem z nedaleké Mohelnice zpět domů.Výlet na písník u Litovle na Náklo.
Stránka naturistické lokality Náklo, MAPA
Za několik dní na to jsme navštívili tuto lokalitu, když jsme byli ubytovaní poblíž. Tato lokalita je plná soukromých sportovců. Vodní lyžování, jachting a další aktivity všeho možného. Jen škoda, že to není i pro veřejnost – možnost si takové vybavení zapůjčit. Já jsem zde založil jedno naturistické konkrétní místečko, kde se již dnes koupe většina lidí bez plavek, ale i lidé s plavkami. Jak kdy. A nikdo nikomu nepřekáží, jak se o tom píše různě v diskuzích! Prostě svoboda volby atd. Já se nahý koupu prakticky všude kolem, kde mě to vyhovuje a nemám s tím žádné problémy. I když jsem nahý někdy sám mezi ostatními. Dcerka pokud je se mnou, tak je v plavkách, že jí to není bez plavek příjemné, já to toleruji a jí zase nevadí, že jsem nahý já. Prostě nic neřešíme a jsme v pohodě. Jednou se mě paní ptala, když jsem šel nahý z vody na deku kolem ní, jestli nemám plavky. Já jí slušně odpověděl, že ne, že jsem je nechal doma a dál nic a byl klid. Jindy si zase mladý pár lehl na deku v plavkách hned vedle mne v domění, že spím. Ležel jsem zrovna na břiše. Po chvilce jsem zvednul hlavu pozdravil a zeptal jsem se jich slušně jestli jim nevadí, že jsem vedle nich nahý. Žena mně odpověděla že ne, že jsou všichni ze zadu přece stejní. Zeptal jsem se „a co když se otočím?“ Odpověděla mi, že se ráda podívá a podotkla jen ze srandy, že ale neví co manžel na to. Fakt jsou tam všude tolerantní lidé a připadám si tam často jako v ráji. To jsem, ale již odbočil od cestopisu. Tak ještě přidávám pár fotek. 

NákloNáklo NákloNáklo NákloNáklo  

Zde tady to naše místečko kde bývá ta většina naháčů co jsem ne úmyslně založil a já na lehátku jak odpočívám.

Naháč u LitovleNaháč u Litovle
A takto se tu někdy svobodně koupu i na tomto, protějším břehu mezi textiláky a je to v pohodě, bez problémů.Zatopený lom u Nové vsi MAPA

V zadní části mezi borovičkami se též sluní a koupou lidé někdy v plavkách, někdy bez, ale většinou dohromady. Nebo se svlíkli až když mě tam viděli nahého. Svlíkl jsem se opět první. A lidí tak akorád (pár skupinek) na rozdíl od protější, hlavní pláže kde je možnost se i občerstvit v příjemné venkovní hospůdce.

Nová ves, Kluzov - zatopený lomNová ves, Kluzov – zatopený lom Přelidněný protější břehPřelidněný protější břeh 

A to je konec našeho letního, svobodného putování, bohužel i léta.
Podle prckových podkladů převzal z jeho stránek, připravil, upravil, doplnil a z moravštiny přeložil s jeho souhlasem Ivo Žurek.
Článek znovu-vložen (po nešťastném vymazání autorem) s využitím záložní kopie našeho webu.
4
 
-

Moc hezký !

Vložil Laura (bez ověření), 31. Říjen 2007 - 15:28

Ani jedno z těch míst vůbec neznám. Díky za typy ! A přeju hodně takových dní !

 
-

Pohoda a info - Nová Ves

Vložil Prcek (bez ověření), 5. Červenec 2009 - 8:33

www.svobodni.estranky.cz zatím ještě jsou.

Vážení naturisté. Přidám tedy také nějaké čerstvé info k lokalitě zatopeného lomu na Nové Vsi.

Včera jsem opět navštívil zatopený lom u Nové Vsi. Lidí kolem bylo v plavkách plno a naháč zrovna momentálně žádný. I přes to jsem si opatrně odložil vše na tom pěkném a upraveném, protějším břehu viz foto a nikdo nic nenamítal. Tak jsem tam strávil celého půl dne a v pohodě. Za celou dobu proti mně nikdo nic nenamítal. Holky byli v pohodě, jen tu a tam po mně nějaká tajně koukla a těm starším okolo jsem byl šuma fuk stejně jako chlapům. Dokonce jsem tam viděl i toho pohoršeného z loňska kousek ode mne a již nic nenamítal. Asi mu někdo domluvil či už dostal rozum. I mladí rodiče s malou holčičkou byli kousek ode mne a též jsem jim nevadil. Ta holčička byla také nejdřív v plavečkách, ale po chvíli už běhala nahatá [Úsměv] . Vřele doporučuji tedy všem navštívit tuto překrásnou, čistě přírodní, lokalitu kde se neřeší kdo se jak koupe. Vstupné je 0 a parkovné malé. Prve také žádné. Když jsem odjížděl už tam někdo vybíral za parkování. Je tam též občerstvení, zatím v rekonstrukci. Vidím to na brzké dokončení. A kousek od tamtud je smíšený obchod hlavně s potravinami a drogerií.