NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturismus na termálním vrtu - Bratislava, Slovensko

Vložil Anonymní, 14. Leden 2014 - 10:41

Díky návštěvám bratislavského letiště a známé hře s GPSkou jsme narazili na toto zajímavé místo. Myslím, že by bylo škoda dát ho jen tak do lokalit, proto jsem se rozhodl napsat tento krátký článek „cestopis“.

Nemá pochopitelně rozsah a ani vypovídací hodnotu článků zde na Naturista.cz, tak ale snad někoho informace alespoň potěší, případně pomůže k další možnosti naturistického vyžití.


Find more about Weather in Bratislava, S1

Přináším malý tip na lokalitu nedaleko česko-slovenských hranic, kde lze v tomto zimním období prohřát tělo i teď po našem, (jak máme nejraději) naturistickém způsobu.

Jinými slovy kam do přírody v zimě. Sami víte, že mnoho možností v našich zeměpisných šířkách není, pokud nejste etrémní otužilec.


Užijte si venkovní koupání kdykoliv také v zimě.


Místo leží nedaleko Bratislavy, kousek od dálnice Bratislava – Žilina. Na půl cesty mezi obcí Chorvatsky Grob a částí Čierna voda je vpravo od cesty termální pramen. GPS 48.230789,17.271097.


Zvětšit mapu cesty autem mezi obcemi


Jde o malou betonovou jámu cca 2×2 metry obklopenou několika panely v jejímž středu je vrt samotný. Voda z něj vytéká přes šroubení a také silnou hadicí jejíž pomocí se teplota vody v „bazénku“ reguluje. Odtékající voda tvoří vedle malé jezírko o padesáti metrech čtverečních, vysypané drobným štěrkem o hloubce tak akorát na pohodové ležení. Dřív bylo ještě v sousedství jezírka i menší koupaliště, to je ale dnes už zchátralé a zarostlé rákosím.


Pro ochlazování slouží druhý pramen ukrytý v rákosí, pár desítek metrů od jezírka. Převážná, řekl bych drtivá část koupajících jsou naturisté, z Bratislavy, okolí i od nás.

Pramen je v polích, není nijak oplocen a je tak přístupný celoročně ve dne v noci, 24 hodin denně.

To bohužel přináší i svá negativa, ač pramen samotný si místní udržují čistý, na jaře i nový štěrk do jezírka navezli, tak širší okolí je plné odpadků z nočních „žůrů“. Dalším negativem je absence sociálního zařízení.


Find more about Weather in Bratislava, S1
Něco k vrtům samotným.
Ten teplejší pod označením FGB-1 je hluboký 1231 metrů, vydatnost necelé 2 litry za sekundu a teplota se blíží 50 °C.

Druhý, chladnější vrt FGB-1A je z hloubky 500 metrů a jeho teplota je údajně 24 °C Voda je mineralizovaná, chlor-sodno-hydrogenuhličitanová s menším obsahem jodidů a bromidů, celková mineralizace je do 1,9 g/l. Oba vrty vznikly v osmdesátých letech minulého století.Z hranic 100 a od jinud ještě více kilometrů není nejmíň, ale v okolí je toho k vidění více, za nákupy a historii lze vyrazit do Bratislavy, nedaleký Slovenský Grob je vyhlášeným gastronomickým centrem, není snad nikoho, kdo neslyšel, že když husacina s lokšama tak jedině v Grobu, stejně tak je vyhlášený limbašský sylván a vlastně celé okolí Modry je významnou vinařskou oblastí.Případně si v tomto termálu můžete zkrátit čas při čekání na své blízké, využívající služeb nízko nákladových leteckých společností, které létají na nedaleké bratislavské letiště. Celoroční přístupnost termálu kdykoliv lze využít i při cestě jen okolo, za jiným třeba dovolenkovým cílem. Díky předpokládané absenci lidí lze vyzkoušet nenásilnou formou jako poprvé bez plavek.
Možnost navštívit termální vrt v jakékoliv době, hlavně v zimních měsících, dělá z místa, kde dávají lišky dobrou noc atrakticní lokalitu. Informace je o to cennější, že lze uvedenou možnost navštívit hlavně v dobách, kdy ostatní venkovní lokality jsou „teplotně nepoužitelné“ a navíc je koupání v termálním vrtu zcela zdarma.


[Šipka] Další fotografie z okolí termálního vrtu najdete zde.


Článek mírně redakčně upravil Roland.
 


Líbil se Vám článek? Máte zážitky z Vaší dovolené, návštěvy aquaparku, wellnessu?


Podělte se s ostatními čtenáři. Za Vaše zážitky nabízíme volnou vstupenku na akci Naturista.cz.

Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naháče.

[Klobouk] Podpořte Naturista cz. a jeho činnost jakoukoliv částkou. Předem děkujeme.

Své příspěvky můžete vkládat do kasiček, na každé akci Naturista.cz.


Zájemci o spolupráci: Chcete zde seznámit ostatní s Vaši činností? EMAIL [Pošta]

5
 
-

GPS

Vložil PetrK, 14. Leden 2014 - 14:34

48.230789,17.271097

Je to krásně vidět na satelitním snímku.

Petr

 
-

Na Google street view

Vložil M.Dr., 14. Leden 2014 - 17:09

jsou tam vidět i koupající se [Spiklenec] https://maps.google.com/maps?…

 
-

A tady je panorama

Vložil M.Dr., 14. Leden 2014 - 17:15

http://panoramy.sme.sk/…ranny-kupel/?…
http://panoramy.sme.sk/…erko-v-lete/?…

To na naturisty moc nevypadá [Zmatený]

 
-

Díra v poli na titulku?

Vložil zurek (bez ověření), 14. Leden 2014 - 20:48

Proč dáváš takovouhle věc na titulku? Betonová díra v poli pro 4 lidi, kam přijedu a nevím, jestli tam bude horda textiláků. Žádné atraktivní okolí. Taková informace patří max. do Krátkých zpráv nebo do blogu.

 
-

Zdálo se to jako dobrý nápad

Vložil Roland Jitka, 14. Leden 2014 - 21:32

Zdálo se to jako dobrý nápad, protože nic termálního venku tady ještě nebylo a návštěvník mluví o naturismu a naturistech. Neumím posoudit, kolik tam bude textiláků až ty tam pojedeš. Ty jako správce a majitel stránek můžeš kdykoliv cokoliv udělat s jakýmkoliv textem, stejně jako já redakčně. Já jsem to prostě takto dostal, následně upravil a vydal.

Já si myslím, že je to zajímavá informace a lidé se o ní rádi dovědí. Pokud si myslíš že ne, můžeš dělat cokoliv. Já si myslím, že je třeba podporovat lidi, kteří chtějí psát a informovat ostatní, ale jestli ty si myslíš něco jiného je to tvá věc.

Takže konej jak umíš a dělej co chceš a jestli se domníváš, že článek dokonce překáží na titulce, stačí na to jeden klik. [Spiklenec]

 
-

Díra, nedíra......

Vložil Martin Drake (bez ověření), 14. Leden 2014 - 23:05

…furt se natírá. To nemůže být pravda, vaše diskuze o tom, co sem patří nebo ne, že ano? Pisatel měl snahu o něčem zajímavém napsat. Roland vyzýval už dříve návštěvníky, ať píšou, co je zaujalo a pokud bych byl tam odněkud, hned této informace využiju. Kde se vám poštěstí v zimě venku vlézt do vody? No tak by to byla smíšenka. Ostatně bazének v sauně, to ja taky taková díra pro čtyři do země.

 
-

Ivoši a Rolande

Vložil PetrK, 15. Leden 2014 - 1:10

Kluci, bylo by lepší, kdyby jste otázky kolem fungování webu, kompetencí jednotlivých osob nebo představ o směřování webu řešili v soukromí. Takhle na veřejnosti, to nepůsobí dobře na běžné návštěvníky. Může to odradit nejen je, ale i případné aquaparky a další partnery. Co si tak asi pomyslí o struktuře fungování webu po přečtení diskuze výše…

Buďme na sebe hodní a mějme se v novém roce rádi [Spiklenec]

 
-

Překvapivá reakce.

Vložil Roland Jitka, 15. Leden 2014 - 1:57

Také mně Ivošova reakce nemile překvapila, leč jsem si už tak trochu zvykl. Je to spíše špatný signál pro možné pisatele textů, kteří začnou přemýšlet nad tím, jestli je jejich přispěvěk dostatečně zajímavý. Skončí to tím, že není.

Omezení co na titulce nemůže být jsou čím dál tím větší. Už se nemajíí psát úvahy, myšlenky, nepatří tam opravené a aktualizované cestopisy, některé články jsou moc dlouhé, jiné moc krátké. Musíme rozlišovat jestli je to ještě rybníček a nebo již díra naplněná vodou, i když obě místa používají naturisté. Výběr videí je také špatný. Fotky v článcích jsou málo atraktivní. Takto bych mohl pokračovat dále a dojdeme k tomu, že na titulce budou jen ty jediné správné texty s příslušenstvím od jednoho autora.

Takto to Ivoši opravdu nejde.

Já osobně bych raději autorovi článku o termálech poděkoval.

 
-

Grob

Vložil cestovatel (bez ověření), 15. Leden 2014 - 2:15

PetrK už souřadnice doplnil, díky. Ano, reagoval jsem na výzvu, aby se do psaní zapojili i další. Ano, toto místo se mně zdálo zajímavé a proto jsem se o to podělil a už v úvodu „článku“ napsal, že nemá obvyklý rozsah jak cestopisy od Rolanda. Ano, mýlil jsem se. Pokorně se zařadím zpět mezi masu konzumentů a další článek o meandrech Moravy zasunu hluboko do šuplíku. Ad komentáře. Vrt má opravdu 4 metry čtvereční, máš to tam Ivo jasně napsané, nesliboval jsem termální bazén s tobogány, napsal jsem také, že je místo kdykoliv volně přístupné a z toho plyne, že se tam může přijet vykoupat každý, naturista i textilák, na netu jsem četl informace i o ukrajinských dělnících z nedalekého satelitního městečka. Osobně jsem za tři loňské a dvě letošní návštěvy žádné zedníky nepotkal. Co se týče návštěvníků naturisti vždy převažovali a večer už tam v plavkách nebyl prakticky nikdo.

 
-

I na Novinkách jsou různé "články"

Vložil zurek (bez ověření), 15. Leden 2014 - 8:19

Tak proč by nebyly tady. Máte pravdu, za 10 let se Naturista už natolik vykrystalizoval, že už jiný nebude. Já jsem ten článek nehanil, jen jsem doporučil, aby se dal do Krátkých zpráv nebo do blogu. Vše je o citu k webu, textům, grafice atd. Než aby tady vznikaly dlouhosáhlé dohady, tak si sem opravdu dávejte co chcete. Já už po těch 10 letech nemám sil pořád někoho usměrňovat. Jestli ale naposledy můžu poprosit, tak nikam na Naturistu nedávejte fotky typu „grupáč ve vaně“. Vše ostatní se zřejmě naturistickému národu líbí, tak proč ne. Původně jsem měl představu, že Naturista bude server typu Lidé a Země, ale naturisti ČR na to nemají, tak je to tak, jak to je.

Opakuji, že jsem ten článek nezatratil, jen mi přišel nedostatečný pro nejvýznamější místo na titulce. V Krátkých zprávách by byl taky hodně nahoře.Tímto se přestávám míchat do struktury webu, stejně mám svých starostí až nad hlavu.

Běžný čtenář se Petře ke komentářům vůbec nedostane, protože průměrná doba návštěvy jednoho článku je kolem 2,5 minuty. Tak si to změř, kam se za tu dobu dočteš.

 
-

Statistika doby čtenosti

Vložil Roland Jitka, 15. Leden 2014 - 11:34

Několikrát sem přemýšlel nad tou statistikou čtenosti, jelikož se už se to někde probíralo. Můj názor je takový, že si čtenář přečte článek když vyjde, což může být třeba při běžné délce průměrně pět šest minut. Podruhé již článek nečte a jen sleduje komentáře k němu, pokud nějaké jsou, což je asi tak necelých třicet vteřin od prokliku. Když to zprůměruji, že jsou třeba tři až pět komentářů, tak zhruba šest minut jednou a pak třikrát čtyřikrát po třiceti vteřinách vytvoří ten dvou a půl minutový průměr, jak uvádíš.

Myslím, že prokliky na komentáře vedou statisticky přes článek a ne na komentář samotný. Takže čím více komentářů u článku je, tím je vlastně doba čtenosti průměrově kratší a obráceně.

Ten „grupáč ve vaně“ byla fotka z vířivky v Horní Černé Studnici, kde PetrK k nám přišel do viřivky ze sauny a náhodou to Honza Koláček vyfotil. Já Jitka a i Petr (jakož i všichni ostatní co foto vidí v článku) mohou potvrdit, že fotka je zcela asexuální a nic co by se vymykalo naturismu neukazuje. Další fotka stejného ražení vznikla s po chvilce s Asmarou, přicházejícící ze sauny.

 
-

Jak psát zajímavé články

Vložil zurek (bez ověření), 15. Leden 2014 - 13:09

Tady je jeden z ověřených návodů se všemi pravidly a zkušenostmi dlouholetých autorů.

Na Naturistovi by se měly články více rozdělovat do menších odstavců a každý takový odstavec by měl mít svůj ztučněný nadpis. Úplně nejlépe s naklikávacím obsahem na začátku článku na nejdůležitější odstavce článku – stručný přehled, o čem článek je.

Kratší odstavce čtenář lépe vstřebá.

Pro představu jak vypadají úspěšné cestopisy na internetu: Nejlepší cestopisy vyhlášené CK MUNDO, Hedvábná stezka, Lidé a Země.

 
-

Termály na Slovensku.

Vložil Roland Jitka, 15. Leden 2014 - 16:13

Je vidět, že termály vás zaujaly a mám další podobný článek v emailu ohledně jiného termálu na Slovensku tentokrát z Nízkých Tater. Normálně bych to automaticky vydával jako i tento termál kolem kterého ale vyrostla takováto diskuse. Teď se již raději ptám, chcete na titulních stranách informace o dalším z termálů na Slovensku???

Nebo tu raději chcete „jen zajímavé články“?? [Spiklenec]

 
-

Rolande, máš na mysli

Vložil M.Dr., 15. Leden 2014 - 18:07

Kalameny?

http://panoramy.sme.sk/…nne-kupanie/?…

Nevím o tom, že by tam chodili naturisti [Zmatený]

 
-

Zajímavě se dá psát úplně o všem

Vložil zurek (bez ověření), 15. Leden 2014 - 18:55

Cestopis by měl čtenáře nalákat do popisovaného místa vyrazit. O slovenských termálních pramenech se píše zajímavě třeba tady. Pokud to bude článek takovéhoto rozsahu a informovanosti, tak si určitě zaslouží být na vrchu titulky aspoň 14 dnů.

 
-

Jiříkovo vidění

Vložil Roland Jitka, 15. Leden 2014 - 21:03

Článek na který odkazuješ psal placený profesionál, tady články píšou amatérští nadšenci a zadarmo.

Nevím proč se máme stále srovnávat s lidmi a stránkami, kde za:

  1. pracují lidé, kteří jsou za to slušně placeni
  2. jsou redaktoři vyškolení a dělají tu práci častěji než lidé tady
  3. mají veškerou pomoc a podporu stránek
  4. mají na to čas a prostor

Stejné je to stránkami:

Srovnávání se se stránkami, cestopisy pro cestovky v rámci reklamy, Stránkami, které mají nějaký finanční zájem a připadný klient si na nich něco platí nebo tam lze něco koupit. Stránkami kde fungují profesionální fotografové, pracují tam grafici a placení redaktoři nebo správci stránek.

Tady na Naturista.cz veškerá práce vychází z nadšení, volného času naturistů, dobrovolnosti a hlavně zdarma. Dokonce si za to lidé zaplatí svým členstvím, aby zde stránky byly a mohli na ně něco napsat.

Čas od času se tu nějací profesionálové objeví a podle tvých slov by jich tu byl již zástup. Skutečnost, že tady bude skvělý grafik (a nejlepe několik), ukazoval a odkazoval si tady jak fotí profesionální fotografové (kteří potom budou pochopitelně spolupracovat s námi). Srovnání s placenými redaktory od tebe poslouchám pořád a teď to slyší i jiní. Jenže si žádné zadarmo nesehnal. Jirka Rybka také říkal, že by programová struktura webu potřebovala nějaké profesionály, kteří podle tebe už tu měli dávno být. Takže se tady mluví několik let o mnoha profesionálech, které tady ale nikdo nikdy neviděl.

Otázka čtenosti článků našich a těch jakoby placených a tudíž reklamních (nebo vytvořených na zakázku).

Placené články se často aktualizují z důvodů vydělávání dalších peněz a změn v obchodní strategii uvedených firem. Naše články se jednou přečtou a tím jejich význam pro čtenáře prakticky končí.

Články o naturismu a naturismus obsahující nevyhledává primárně každý, protože prostě každý není naturista, kdežto dovolenkové články profesionálně napsané právě pro koupi dovolené vyhledá mnohem více lidí.

Takže pokud chceš něco srovnávat, tak srovnávej srovnatelné, stránky hrstky nadšenců pěstující včely, lidí věnujích se střelbě ze vzduchovky nebo klubu přátel žehu. V té chvili srovnávej praci na jejich stránkách, protože jsou to zámečníci, řidiči autobusů, elektrikáři, zedníci a podobně. Fotografie tam tvoří myslivci, cukráři, právníci, učitelé, lékaři a prodavačky atd. Články na jejich stránkách adminuje studentka, udržbář, truhlář či geodet.

Ty jsi tuším prodejce hudebnin nebo si byl a jak by se ti líbilo, kdyby třeba ob článek, který si napsal, ti někdo sděloval něco o profesionálech a hned odkazoval jaké stránky, fotky nebo texty tvoří profesionálové.

Chtělo by se to zase vrátit na zem a být rád za spolupráci (a vážit si jejich práce) toho mála nadšenců, kteří zde ještě zbyli a podporovat každého, kdo by se mezi ně byl ochoten zařadit. [Spiklenec]

Za všechny naturisty si přeji, aby to zase bylo hodně brzy.

 
-

Ne všechno, co je zadarmo je blbé

Vložil zurek (bez ověření), 15. Leden 2014 - 21:31

Podívej se na Superstar, kolik tam je amatérských zpěváků, kteří zpívají na profesionální úrovni. Na interetu jsou miliony www, kam píšou lidi úplně zadarmo a mají miliony čtenářů. Doufám, že Naturista se nikdy nebude srovnávat se spolkem včelařů z Hrní Dolní. Doufám, že už i teď leckterý textilák řekne: „Oni ti nudisti jsou zvláštní, ale web mají dobrý“. Tady nejde o to, něco po nocíh nadřít, ale od těch profesionálů to jednoduše okouknout. Není to nic složitého.

A u tebe, který nad cestopisy strávil už desítky dnů a nocí, to může přinést jen prospěch. Krátké odstavce s jednotlivými podtituly, z cest je dneska praktické dělat krátká videa. Já jsem jich po českých nuda plážích udělal už desítky.

Místo tady těch litánií tady ale už mohl být udělaný kus prospěšné práce.

 
-

Termály myšleno hlavně v zimě.

Vložil Roland Jitka, 15. Leden 2014 - 21:54

Mirku já si myslím, že autoři těhto článků o termálech měli na mysli hlavně zimní vyžití a pokud tedy lyžuješ a dojedeš k termálu obvykle si pod oteplovačky na lyžování nebereš plavky. V tom si myslím, že to skvělé. Jedeš sjezdovkou nebo zasněženou silnicí odepneš lyže, zastavíš auto a vlezeš si bez plavek do skoro prázdného, ale hlavně teplého termálu. Okolo tebe sněží, prohánějí se lyžaři a ty si relaxuješ v teplíčku.

 
-

Co je zadarmo, to bývá nejlepší!

Vložil kaldoh, 18. Leden 2014 - 20:06
Obrázek uživatele kaldoh

Celý život se zabývám amatérskou muzikou a nacházím v ní trvalý zdroj štěstí, právě proto, že je jiná, tedy upřímná a prožitá.

Je mi úplně jedno, jestli ji profesionálové odsuzují, že je místy falešně, nesprávně zahraná, špatně sejmutá a smíchaná, pro mě je rozhodující, jestli z písně či skladby mám dojem sděleného krásna. Totéž platí o literatuře, výtvarném umění, fotografii, architektuře, a také o tvorbě webových stránek.

Buďme rádi, že si můžeme svoje stránky dělat srdcem, láskou a JINÉ, že se nemusíme zabývat pravidly, jejichž účel je tvorba zisku.

Buďme si jistí, že takové stránky potěší hodně lidí. Je normální a správné, že se neozvou.

Je normální, že se ozve jen někdo naštvaný, třeba ani ne k věci. Je normální, že ti spokojení se ozvou, až když je naštve ten nespokojený. To je normální, ale není to správné. Vzniká tak špatná nálada, dojem, že jsou tady jenom hádky stejně jako všude jinde. Už dávno vím, že nezvládnu napravit celý svět.

To, co zvládnu a dělám rád, je jenom ostrůvek dobrého příkladu, na který se nevejde celý svět. Když takových ostrůvků bude víc a víc, bude přibývat těch, kdo tím dobrým příkladem budou ovlivněni a ostrůvky se propojí v čím dál větší pevninu, která bude JINÁ, celkově i individuálně, protože každý člověk je jiný, než ostatní. Naučme se tu jinakost vnímat jako normální a správnou. A když třeba i formálně nesprávnou, tak přesto a právě proto upřímnou a krásnou.

To je naturistické pojetí, jako normální a krásné chápat i lidi, jejichž tělo neodpovídá pravidlům a požadavkům mometální módy ideálních měr a váhy. Ta pravidla se příliš často mění, zapomeňme na ně, vždyť každý z nás má na celý život jediné tělo.