NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturista cz. Muži a ženy.

Vložil Linka, 11. Duben 2012 - 8:27

Rozhodla jsem se napsat takzvaně čistě ženský pohled na NATURISTA cz a nejen na něj. Chodím sem velmi ráda a vždy se těším na nové příspěvky ať se týkají čehokoliv. Je škoda, že stránka Naturista cz je vlastně jen doménou mužů a ženy jsou zde zastoupeny velmi sporadicky. Změnit to zase mohou jen muži, protože na internetu tráví nejspíše podstatně více času. Vím, že jsem nikomu neřekla nic nového a jen vlastně konstatuji fakta. Tento jednostranný mužský pohled, ale neumožňuje rozvoj a vypadá to, že je již jednou daný.
To bych ráda změnila, nebo se alespoň o to pokusila svým článkem. [Spiklenec]Je zde spoustu mužů co hledají tu a tam naturistku, nějakou příslušnici něžného pohlaví do sauny, na pláž a podobně. Nejsou to vždy muži samotní ve vztahu, ale mnohdy buď jejich manželky a přítelkyni nemohou a nebo nejsou nakloněni akcím bez plavek. Muži to vyřeší tak že jdou prostě sami na nějakou FKK akci. Ženy řeší úplně stejný problém. Také jejich manželé, přátelé atd, nejsou nakloněni FKK akcím. Ženy to ale vyřeší tím, že nikam samy nejdou.

Inzerce: [Klobouk] Muži si dají inzerát, třeba tady na Naturista na návštěvu bazénové akce, ale raději ihned upozorní na věk, případně postavu, nebo jiný parametr a inzerát má rázem jiný rozměr pro ženu, která ho případně čte. Spousta inzerátů možná i dobře myšlených, odradí případnou zájemkyni právě proto, že nesplňuje parametry inzerátem zadané. Navíc se nemůže zbavit dojmu, že tento muž hledá něco jiného, jako přidanou hodnotu.

[Vykřičník] Ženy si inzeráty nedávají a když si dají, jsou buď bez odpovědí, protože si muži myslí, že si žena dělá srandu, nebo přijdou odpovědi na něco, co v inzerátu prokazatelně není. Pro příští inzerát si žena zdaleka rozmyslí, jestli má cenu inzerát vůbec psát.

[Otazník] Párové inzeráty: Jsou napsány jako na dovolenou nebo na saunu, ale z větší části jsou míněny na jiný směr seznámení, než je naturismus, když je zdůrazněna sexuální orientace ženy, nebo při sympatiích i více.

Inzeráty tohoto typu jsou zbytečné a ženy na ně neodpoví. Existuje jednodušší varianta pro všechny. Seznamte ženy s Naturistou, nechte je přečíst nějaké články, které zajímají je a nikoliv vás jako muže. Pohled ženy a muže je skoro vždy rozdílný. Jednoduchost tkví v tom, že žena si prohlídne třeba nějakou bazénovou akci, nebo popis sauny a ráda by šla, třeba jen proto, že jsou tam květiny jako výzdoba, nebo krásné obložení v barvě dřeva. To je prvotní impuls k návštěvě, ne to jestli bylo na akci 400 nebo 1000 lidí.

[Klobouk] Pro pány je to možná zdlouhavá varianta a tak se snaží nějakou ženu ukecat. Stanou se v tomto případě jen dvě věci. Buď jste odmítnuti hned a rázně, nebo pod tíhou vašich argumentů rezignujeme a nutíte nás vymýšlet lži, přesně pár minut před vlastní návštěvou bazénu, sauny apod.
Výsledek pro vás muže je ale vždy stejný a jistě už jste to mnohokrát zažili.

Čtenost Naturista cz ženami má spojení i se členstvím v Klubu naturistů. Pokud své ženě řeknete „chtěl bych si zakoupit členství za 500Kč na rok je automatická odpověď ne, protože na nahotu můžeš koukat i zadarmo“. Pokud ženě ale umožníte seznámit se slevami a výhodami Klubu Naturistů, třeba na dovolenou nebo na cokoliv jiného, bude první kdo bude chtít slevy pro rodinu využívat. Muži si pak ušetří hloupé výmluvy tady, proč zrovna oni a jejich rodiny nejsou členové Klubu. Je jen několik důvodů proč členem nejsem. Nemám na to a nebo manželka mi na to nedá. Ještě by mohl být jeden důvod, chci si vymýšlet nějaké pseudoromány jako výmluvy, protože je to mým sportem a žádným způsobem nepřispěji, protože by nějakou korunu z mých peněz mohlo dostat úplně cizí dítě v aquaparku. Ženy jsou přeci jen o dost solidárnější, hlavně s dětmi. (Už vidím jak se do mě pustíte, hlavně ti co členy nejsou a vůbec mi nevadí, že vám uvedená formulace vadí.)

Aquaparky, sauny a pláže: Každý naturista a také i naturistka je tvor družný a komunikativní. Je jen málo naturistů co chtějí být opravdu sami, bez rozdílu pohlaví. Ženy podvědomě vycítí jaká je vaše motivace k seznámení. Jestli je to komunikace pak je vždy ráda, pokud je motivace jiná, obvykle nastává odmítnutí. [Smutný]

Spousta i vdaných žen touží po komunikaci a trochy pozornosti, jen v téhle činnosti nevyvíjejí žádnou aktivitu. Je i spousta mužů, kteří jsou rádi, když si na chvilku od své ženy odpočinou. Platí to i obráceně. Uvedu příklad: Muži jsou obvykle v aqua klidnější a raději tráví v sauně nebo ve vířivce, kdežto žena chce vyzkoušet všechny tobogány a skluzavky. Co nastane? Žena sama nejde, ale s doprovodem by šla. Muž by raději byl ve vířivce, třeba i sám ale musí jít někam, kde vůbec třeba nechce být. Proto trochu pozornosti třeba v této oblasti z pozice cizího muže nemůže nikdy škodit. (Pochopitelně vše platí i obráceně.)
Opalování: Je dosti rozdílnou činností pro ženy a muže. Žena se opaluje pro krásnou barvu kůže a nahota je podmíněna hlavně opálením celého těla. Nezřídka dochází i k cestě sluníčka k ženským orgánům, což doporučují i lékaři. Tahle poloha pochopitelně přitáhne zraky přítomných mužů (a je to asi přirozené), ale není to žádná výzva od ženy směrem k mužům. Muži jak jsem vypozorovala mají sklon spíše ke pohybovým činnostem, procházky, rybaření, nebo komunikace apod. Málokdy vydrží na jednom místě jen ležet. [Pivo]

Co z výše uvedeného vyplývá? Co máme společné? Ženy i muži se rádi seznamují. Obě pohlaví mají rádi naturismus i když každá skupina pro něco jiného a jiném poměru. Obě skupiny jsou nerady v samotě a vždy uvítají přítomnost druhého pohlaví. Ženy i muži mají rádi přirozenost.

Co nás rozděluje? Pohled na nahotu jako takovou. Ne vše co se libí ženám se musí nutně líbit mužům a obráceně. Každá skupina přemýšlí jinak.

Ráda bych našla na Naturistovi větší množství žen a také články, které se týkají zdraví a naturismu dohromady, výchovy dětí k naturismu, ale i co je vhodné a co už nikoliv na plážích saunách apod. Myslím si, že zde chybí články o ekologii a čistotě kolem vod, kde se nachází FKK pláže. Přivítala bych i rady pro těhotné, co se týče plavání a opalování se a vůbec účinky sluníčka při určitých situacích lidského života. Článečky o pocitech dětí různých věků při pobytu na nudistických plážích a jejich postřehy. Jistě přítomné ženy přidají další zajímavá témata.

Obrázky na Profil
[Vykřičník] Vzkaz mužům: Je jednodušší přemluvit ženu, přítelkyni, kamarádku prohlídnout si naturistické stránky, než ji přemluvit k nahotě. Diskusí a vysvětlením docílíte o mnoho více a právě Naturista poskytne mnohé odpovědi na spoustu neznámých, které se ženám v hlavách rodí. Neurčujte prosím co mají číst, ale nechte je seznámit se stránkami samotné.

[Úsměv] Všem ženám přeji, aby si našly cestu jak na Naturista cz ale i na akce Naturisty. Tak jak je normální se jít opalovat sama, může být normální jít i sama na akci Naturista. Vždy se najde někdo, kdo vás rád doprovodí nebo bude dělat chvilkovou společnost.

[Hvězda] Nám všem přeji, aby Naturista vzkvétal a byl radostí náš všech. Dále bych si přála a asi nejen já, aby se našli lidé, co chtějí pro naturismus v ČR něco udělat a nejen být pasivními konzumenti toho, co vykoná někdo jiný. Nemám na mysli jen členství, ale i pomoc jako celkovou. Práce je všude dost jen ji vidět a pokud věnujete z celkové doby pět minut svého času denně návštěvou stránek a rozhodnete se přispět tu radou, tu komentářem nebo opravou lokality, vaší sauny apod. budou vám přítomní lidé vděčni. Že ten čas máte je zřejmé, stačí se podívat do soukromých zpráv, kde někteří dokážou napsat romány několikrát za den. Vždy to možná potěší jen toho jednoho, v mém případě tu jednu.

I vaší zásluhou je Naturista takový jaký je. Naturista není něčí, je náš všech. Patří ženám i pánům úplně stejně. Ve slavném filmu Noc na Karlštejně patřil Karlštejn jen mužům a otec vlasti prohlásil jinými slovy: Buď hrad Karlštejn stejně pro muže jako pro ženy a mohou v něm i trochu vládnout. Pak nastalo bujaré veselí, protože jedno pohlaví bez druhého nemůže být. Takového si přeji i Naturistu, aby sem ženy i muži chodili stejně rádi a opravdu se poznávali.


Naturista KlubNaturista Klub
Přispěvatelé: Líbil se Vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z Vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Podělte se o zážitky s ostatními čtenáři. Za článek většího informačního rozsahu Vám nabízíme volnou vstupenku na libovolnou akci Naturisty cz.
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naturisty.

Pokud byste chtěli podpořit Naturistu cz. jakoukoli částkou, tak můžete bez poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. 
Předem Vám děkujeme.

Inzerenti a zájemci: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, nabídku, služby nebo Vaše činnosti? EMAIL. [Pošta]
Využijte prosím naši širokou nabídku Vaší prezentace na internetu i na reálných a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5
 
-

Krásný pohled ženy

Vložil Pohodička (bez ověření), 11. Duben 2012 - 17:17

Rád jsem si přečetl, jak to vidí ženy, jen nechápu, proč ženy ihned, jak je muž osloví, myslí na hrozbu sexu. Jsou vyděšeny sexem a muž na něj třeba ani nemyslí, jen by rád, aby s ním paní nebo slečna šla na onen tobogán. Jenže žena se obává sexuálních nabídek a tak na tobogám nejde. A oba jsou smutní a zklamaní, každý svými nesplněnými představami a odmítnutím. [Pláč]

 
-

Muži a ženy, když jsou spolu

Vložil Pepper, 11. Duben 2012 - 19:30

Co takhle zeptat se na ono údajně neustálé myšlení na sex nějakého sexuologa? (To myslím náhodou vážně. [Úsměv] ) Třeba Radima Uzla nebo Laury Janáčkové (tu mohu vřele doporučit [Smích] ). Ivoš myslím loni sliboval rozhovor s Želmírou Herrovou. Jen aby nám pak páni doktoři neřekli, že si s ženami nemáme co vyčítat. [Spiklenec] Mimochodem, kdybych si měl představovat nebo dokonce usilovat o styk s každou přitažlivou naturistkou, kterou potkám (a že jich je!), musel bych se z toho už dávno zbláznit – a předpokládám, že to tak vidíme víceméně všichni. Možná, že by měli tatínkové svým holčičkám od malička vysvětlovat, že nic není tak horké, jak to jejich maminky vidí. [Smích]

 
-

Docela poučné.

Vložil mikina (bez ověření), 11. Duben 2012 - 19:31

Je dobré znát názory našich drahých poloviček. Trochu mi to otevřelo oči, právě proto, že se stím ztotožnuje moje drahá polovička. Je možné, že na ženy trochu zapomínáme a jejich názory tady zoufale chybí. Tento vyhraněný názor možná opravdu některí z nás v ženách vytvořili. Je pravda, že bych také neoslovil ženu k jízdě na tobogánu, kdyby mi nezaujala něčím jiným, kdežto kdyby mi nějaká žena řekla, abych ji ukázal kde je tobogán, tak ji doprovodím a ještě si s ní půjdu sjet trubkou dolů.

Když jsem řekl mé ženě, pojď si něco přečíst, tak reagovala úplně stejně. Hlavně je tam čtení a koukání pro vás muže, tak mi něco přečti. Takže pisatelka vcelku odhadla myšlení mnohých žen a muži mají nad čím přemýšlet. Přiznám se, že na mně napoprvé článek působil feministicky, až když ho má manželka komentovala jsem si lecos uvědomil a nejen kolem naturismu, ale celkově v životě.

Pro kolegu Pohodičku: Asi bych nepoužila slovo hrozba sexu, vyděšení ze sexu. Jen slovo obavu z nabídky sexu. (Vzkaz od mé ženy.)

 
-

Není třeba porovnávat chutě.

Vložil Linka, 11. Duben 2012 - 19:49
Obrázek uživatele Linka

Pro Pepper, myslím že jsem obyčejná žena a nepotřebuji lékařsky potvrdit, že ženy a muži myslí na to jedno, úplně stejně rádi a rády. O tom ale článek nebyl. S poslední větou ve tvém příspěvku musím souhlasit a byl by to dobrý námět na celý článek. Poučení dětí a nejen holčiček, o čem je FKK. Tobě i ostatním děkuji za reakce. [Spiklenec]

 
-

Názory žen

Vložil Pepper, 11. Duben 2012 - 20:23

Mikino bohužel máte pravdu, že tu názory žen dost chybí. Docela by mě zajímalo, proč to tak je. Stydí se za svoje názory nebo je snad muži a děti vytěžují natolik, že sem nemají čas něco psát? Vždyť ženské pokolení je obecně známo svou hovorností. [Úsměv] Mimochodem, zvát dámu na tobogán by mě ani nenapadlo, neboť společná jízda na vodních atrakcích je obvykle zakázána (nehledě na to, že by to byla drzost [Úsměv] ) a jet jeden za druhým, na to zas nepotřebuju nikoho zvát. Pokud se tedy bavíme o komunikaci přímo na místě. Zvát kamarádky na tobogány, z toho už jsem vyrostl. Nebavilo mě totiž porád poslouchat, že se bojí, nebaví je to případně že jim to nedělá dobře (v některých případech jistě podložené obavy, ale jak mám rozeznat výmluvu od řekněme zdravotních problémů, když o tom nehodlají diskutovat?). Mimochodem, z tohoto článku http://ona.idnes.cz/…ahy-sex.aspx?… mám neodbytný pocit, že se ženy utvrzují ve výhodnosti výmluv a lží – prý to šetří čas a energii, dokonce praví poradce. [Pláč]

 
-

Porovnávání

Vložil Pepper, 11. Duben 2012 - 20:34

Linko to je fajn, že to tak vidíte. Jen jestli nejste v menšině. [Spiklenec] Mě na tom jenom hrozně „baví“, že my muži jsme v permanentním podezření z nekalých úmyslů, ale obráceně to jaksi nefunguje. Proč vlastně?

 
-

Podezření.

Vložil Roland Jitka, 11. Duben 2012 - 21:07

My muži nejsme v permanentním podezření. Jen jsme podezřelí ve větším procentu než ženy, protože třeba muži si dávájí inzeráty častěji než ženy. Pokud by bylo vše půl napůl, jak reakce, inzeráty ale i seznámení, začaly by se tyhle rozdily opravdu stírat.

Tohle téma článku je docela zajímavé i z jiných pohledů a upnout se zrovna na téma S.. by bylo trochu degradací docela dobré myšlenky. Libila by se mi tu větší přítomnost žen a Linka jen ukazuje jak to udělat a čeho se muži mají vyvarovat a co naopak udělat, aby tomu tak bylo. [Zmatený]

 
-

začíná to od mala

Vložil sailor, 11. Duben 2012 - 23:29
Obrázek uživatele sailor

Ahojda. Myslím, že podobná diskuse už jednou probíhala na NATURISTA.CZ, http://naturista.cz/…h_ci_v_saune ,
a jsem rád, že se téma otevřelo úplně. Naturismus je styl života a nebo alespoň náhled na svět. Nelze ho ponížit do skupiny koníčků. Na druhou stranu, to samé Vám řekne rybář nebo motorkář také. Ideální variantou je společný náhled na svět z pozice lidí bez plavek či bez oblečení. Stejně jako je určitě super pocit svírat v rukou řidítka motorky a být zezadu svírán svou ženou, dívkou, přítelkyní s podobným náhledem na život v sedle a nebo jako je určitě stejně krásné držet na háčku rekordní rybu a vedle sebe mít svou drahou polovičku s podběrákem. Motorkáři jsou vystaveni tlakům ohledně adrenalinu a nebezpečí a v očích veřejnosti v mediích prezentováni jako ,, dárci orgánů". Rybáři, tito tiší blázni, mají svůj klid u rybníka či řeky. Naturista je ale díky nahotě v mediích obvykle právě jen díky nahotě. Málokdy se v masovějším mediu setkáme s pojednání o naturismu a jeho chápání. Spíše se obecně popíše akce lidí, kteří si užili svou akci bez plavek a nahatí. Část žen, ( mluvím z vlastní zkušenosti ), si bohužel nahotu spojuje s ohrožením svých dětí mediálně mnohem frekventovanějším a pro media vděčnějším pohledem na nahotu a to bohužel prezentovanou prakticky denně, ve formě nástrah různých deviantů. Mám pocit, že nejen v tomhle ohledu se věci dost přehánějí a mediální strašáci na cokoliv, fungují v ohledu k bezpečí dětí spolehlivě. Stejně jako strašení deviantem před každou školou, prakticky jistou smrtí pokud nebudete denně konzumovat některý z potravinových doplňků až po absolutní odstřižení dětí od bakterií ve formě přípravků které ničí snad už 106% známých bakterií, včetně těch, které jsme si před tím koupili do čističky. Nechci v žádném případě zlehčovat starostlivost o děti v jakémkoliv směru. Sám mám se svou ženou dvě. Ale nic se nemá přehánět. Měl jsem možnost projet všechny možné země světa, bohaté i chudé a můj názor je ( i od některých lékařů je slyšet ), že oddělení lidí od bakterií dochází k oslabení organismu ve smyslu schopnosti vytvořit si protilátky. Nikdo z nás mužů si ale netroufne v téhle debatě jít tak daleko, aby ze sebe před ženou udělal člověka ohrožujícího vlastní děti. A podobné je to i v náhledu na naturismus. Pokud od malička slyšíme ty strašné zvěsti o prohnilém světě plném nástrah a úchylů, je pak šíření naturistické myšlenky někdy opravdu složité. Jako prvořadé vidím opravdu vedení dětí k naturismu, ale i k realitě a přírodě už od mala. Pak teprve z nich vyrostou dospělí, kteří vidí svět reálně a nahé tělo berou jako něco normálního co patří k běžnému životu a nejen do filmů a reportáží. Odstřižení dětí už od mala od reality je to samé jako odstřižení od styku s bakteriemi. Skončí imunita a převládne nejistota nejen organismu ale hlavně názorů. Jako další prioritu vidím zviditelnění naturismu jako takového ve formě článků, mediálních reportáží a nenásilné osvěty mezi veřejnost námi, členy klubu a příznivci naturistické myšlenky. Co se týče mužské a ženské otázky, je to podobné. Nebudu mluvit za muže obecně. Můj názor je takový. Patřím k té části mužů, která má doma svou nenaturistickou polovičku. Můj naturistický náhled na svět respektuje ale nesdílí. Naturistickou akci si užívám jako setkání s lidmi stejného názoru a volnost pohybu těla. Že je obvykle velká přesila naturistů mužů je pravda, je to trochu i smutné, a vždycky trošku závidím párům a nebo přátelským skupinám známých, kteří se už léta znají a mají si co říci. Když ale čtu některé inzeráty k seznámení, mám také dojem, že nás, samotné muže, musí mít žena opravdu za pouhé lovce. Ale chtěl bych tady za muže říci jedno a to je ta samá myšlenka kterou už jsem tu psal. Nic se nemá přehánět. Nejsme takoví všichni, není takových ani většina. Je nás dost pouze slušně ostýchavých. Nic není tak horké. [Spiklenec]

 
-

Nejlepší je selský rozum

Vložil zurek (bez ověření), 12. Duben 2012 - 10:31

Mockrát děkuju za komentář od Sailora, který po dlouhé době mezi tou záplavou jiných měl opravdu hlubší myšlenku.

Co se týče inzerátů, tak ty jsou opravdu z 99% nicneříkající a to je velká škoda. Já jsem si za celou dobu, po kterou tady Seznamku máme nevybral ani 1 člověka, se kterým bych se podle jeho „parametrů“ chtěl seznámit. Parametr „baví mě chodit na nuda pláže“ je prázdná věta. Bohužel ale hodně naturistů zuby nehty skrývá svoji identitu, takže na veřejnost pustí jen bezvýznamné informace.

Moje schůzka s primářkou Mudr. Herrovou. Chtěl bych říct, že jakýkoli sexuolog vám řekne, že naturismus je neškodná záležitost pro lidi jakéhokoli věku. Tady není potřeba to dále rozebírat. Stejně tak jako někdo chodí do hospůdky Na růžku na 2 desítky, tak naturisti chodí na n-pláž. Štamgast Na růžku si může přijít zahrát karty, kulečník a v klidu jde domů. Pokud přijde primárně řešit svoje problémy dávkou alkoholu, tak skončí „poněkud“ jinak. Stejně tak naháč si na n-pláž přijde zahrát karty nebo kuželky. Pokud propadne čumilství, tak to s ním může dopadnout stejně jako s alkoholikem. Čumilové jsou většinou nekomunikativní jedinci, kteří mají povícero bloků, které řeší po svém – čumilstvím. To je ale začarovaný kruh, který je čím dál víc vyčleňuje ze společnosti, stejně tak jako alkoholika vyčleňuje ze společnosti jeho závislost na alkoholu. 

Strach dnešní doby. Ono se v každé době něčím straší… Komunisti strašili zhoubným imperialismem, dnes se straší volnými radikály, „nevhodnými“ potravinami, škodlivostí všeho, co se nehodí zadavateli PR-článků.
Já jsem v minulých měsících četl knihu Hovory s Bohem, ze které jsem si odnesl prakticky jen 2 věty:

  1. Člověkem hýbají pouze 2 veličiny: STRACH a LÁSKA
  2. Člověk je stvořen jako tvůrčí bytost, kterou Bůh pozoruje, bere si z ní zkušenost a ponaučení pro sebe samotného.

Kniha je podle mne psaná hodně ve stylu života v USA (důraz na individualitu), nicméně je pravda, že pokud já individualita žiju ve strachu nebo v lásce, tak tím velmi ovlivňuju svoje okolí.

Takže je na nás, jestli se k čemukoli na světě postavíme s destruktivním strachem nebo tvůrčí láskou.

 
-

muži, ženy, ...

Vložil romanius83, 12. Duben 2012 - 23:42
Obrázek uživatele romanius83

Mňa veľmi neprekvapuje že zastúpenie žien je tu výrazne slabšie v porovnaní s mužmi. Myslím si že ženy všeobecne v podstatne menšej miere navštevujú rôzne portály a tak sa niet čo čudovať že aj tu ich je len zopár. Alebo teda ak už sa aj objavia na týchto stránkach, v prevažnej väčšine si len pozrú obsah, prečítajú články, diskusie,… ale nezapájajú sa do nich.

Ženy naturistky :) – neviem prečo majú niektorí muži problém navnadiť svoje ženy/priateľky na naturistické akcie. Mne obvykle stačí keď im jednoducho vysvetlím že za tým nie je nič sexuálne, je to o voľnosti, pohode, relaxe a je to akýsi životný štýl. Prirodzene že zozačiatku z toho majú obavy, ale potom sa im to tak zapáči, že už ony volajú mňa a pýtajú sa kedy pôjdeme na nudapláž :)
V zoznamovaní na nudapláži taktiež nevidím problém, dokonca sa mi stalo že žena prvá oslovila mňa a začala konverzáciu. Takže akékoľvek predsudky sú zbytočné.

Inzeráty – podarilo sa už niekomu cez inzerát zoznámiť? My sme sa už pár krát dohodli s niekým na spolujazde a spoznali sme takto nových ľudí, ale je pravda že väčšina inzerátov (až na výnimky) asi nemá veľký úspech. Kdesi sa tu už písalo o moderovanej zoznamke a možno by bolo fajn keby to niekto priamo organizoval a zoznamoval ľudí, ktorí sa chcú zoznámiť.

Členstvo v naturista.cz – z princípu som proti členstvám vo všelijakých organizáciách, ale po niektorých rozhovoroch aj s inými naturistami sme sa rozhodli pre členstvo v klube naturistov. Trochu ma odrádzalo to, že asi sme viac nudisti ako naturisti, ale motivácia pre členstvo bola jednoznačná – podporiť klub naturistov. Za organizáciou naturistických akcií stojí množstvo práce a v tomto prípade aj viditeľné výsledky, takže si zaslúžia podporu nás všetkých! (Provízie za získanie nových členov týmto príspevkom mi môžete posielať na účet :D ). Sekundárnou motiváciou bola aj možnosť využitia zliav prostredníctvom medzinárodnej známky INF.

Anonymita vs. identita – z titulu svojho postavenia možno nie je najlepšia voľba vždy zverejniť svoju identitu, človek sa prirodzene môže obávať reakcií svojho (nenaturistického) okolia, ale skrývať sa za anonymný nick tiež nie je výhra. Nie je nevyhnutné mať v profile nahé fotky, ale aspoň obyčajná civilná fotka dodá profilu viac dôveryhodnosti (nechcem aby sa teraz na mňa zosypali reakcie ľudí, ktorí nemajú fotky :) je to každého slobodné rozhodnutie či si dá fotku alebo nie; tá fotka nie je podstatná kvôli výzoru, ale kvôli tomu že viem s kým komunikujem).

 
-

ženy, inzeráty, členstvo, anonymita ;-)

Vložil M.Dr., 13. Duben 2012 - 17:02

Je to tak, ako hovorí Roman, ženy menej píšu do diskusií na naturistu (súdim podľa mojej ;-), ale často vystupujú aj pod jedným nickom so svojím partnerom (ako je to aj v našom prípade).

Svoju manželku som na nudapláž navnadil veľmi ľahko už pred asi 35 rokmi, ale aktívne lákať niekoho ďalšieho, to sa hanbím, neviem prečo, ani v našej rodine sa o nudizme a naturizme bežne nehovorí, je to akési tabu. Naše už dospelé deti sú proti nahote na verejnosti, na nudapláže a naturistické akcie s nami nechodia, aj keď im hovoríme, že by sme ich zobrali. Možno je to vplyv výchovy v škole, ich priateľov, ktorý je v tomto silnejší než náš príklad.

Cez inzeráty sme si našli zopár priateľov, napríklad Romana a Ivku ;-) v roku 2010 sme sa chystali na dovolenku s priateľmi zo západných Čiech, s ktorými sme sa poznali len cez inzerát na naturistovi, takže úplne nanič inzeráty nie sú.

Do klubu sme sa prihlásili po vlaňajšej naturistovej robinzonáde na Hvare, kde sme mali dosť času na rozhovory s Ivošom o práci okolo organizácie naturistických akcií a usúdili sme, že tieto aktivity takto podporíme. Vtedy ešte naturista.cz nedával zľavy na svoje akcie a prvým milým prekvapením z titulu nášho členstva bolo, že sme v Brne – Kohoutoviciach platili menej na vstupnom.

V diskusiách vystupujem(e) pod nickom, asi preto, že na internete to bývalo odjakživa zvykom (pri diskusii o nickoch si vždy spomeniem na pána Ondřeja Neffa, ktorého Neviditelný pes bol jedným z prvých webov, ktoré som asi pred 15 rokmi začal čítať, a ten v diskusiách vystupoval ako Aston ;-). Ale nemám problém uviesť svoje meno a prípadne aj bydlisko, ak je to potrebné.

Miro, Kysucké Nové Mesto

P.S. Roman, pôjdete s Ivkou o týždeň do ValMezu?

 
-

re: členstvo, anonymita

Vložil romanius83, 13. Duben 2012 - 20:50
Obrázek uživatele romanius83

Ahoj Mirko, práve Vás som mal na mysli, keď som spomínal motiváciu k členstvu a bol to práve rozhovor vo ValMeze (spomínal si tie rozhovory s Ivošom), takže aj to vo veľkej miere prispelo k rozhodnutiu podporiť klub naturistov.

Možno som to s tou identitou/anonymitou nevyjadril celkom správne ako som myslel; nepovažujem za prioritné mať pod nickom meno alebo iné osobné údaje, mal som skôr na mysli aby sa dalo medzi nami identifikovať kto sa skrýva za príspevkom, ale prevažne sa tu ľudia už podľa nickov poznajú, tak je to možno trochu bezpredmetné. Keď som vstupoval na stránky naturistu.cz, pripojil som k profilu fotku práve preto, že som tu bol novým členom a môj nick zrejme nikomu nič nehovoril. Rozdiel oproti ostatným portálom je v tom, že prispievajúci sa možno nikdy nestretnú, ale my sa stretávame v aquaparkoch a na rôzncyh akciách a tak hlavne zozačiatku keď je tu niekto nový, tak vie aspoň jednoduchšie identifikovať s kým tu na naturistovi píše.

P.S. Budúci týždeň mám už cez víkend nejaký program, ale o 2 týždne potom sa niekde stretneme ;)

 
-

My lidé.

Vložil Pohodička (bez ověření), 19. Duben 2012 - 13:01

Můj první příspěvek byl spíše ironický, ale nyní bych chtěl napsat svoji zkušenost z řešení vztahů při výkladu z karet. Mám tezi, že se ženy bojí flirtu a itoho ostatního jen proto, že to už neumí a že o to nemají zájem. Vždy, když řeším výkladem z karet vztah ženy s mužem, tak se ptám, jak velký zájem o vztah žena má. Nikdy nevyšlo, že chce muže kvůli důvěrnému vztahu, flirtu, pěkným chvílím, vždy pouze aby nebyla sama a z důvodu sociálního, aby dali dohromady peníze pro snadnější život. Myslím si, že ani muži, ani ženy nemají zájem o to jedno, ale o vztah ano, ale z jiných důvodů – no a hovorům na toto téma se vyhýbají především proto, aby se na to nepřišlo. A příčina nezájmu? Možná mediální manipulace. [Smutný] Je ovšem pravda, že o výklad z karet mají zájem lidé s problémy a ne ti pohodoví, kteří nic řešit nemusí. [Spiklenec]

 
-

Koření života

Vložil Radka (bez ověření), 19. Duben 2012 - 13:53

Je to koření života, každý si koření dle své potřeby a tato otázka patří do intimní osobní části života. [Radši mlčet] Každý neni ochoten o tom vyprávět bajky: „Ze svého života“. [Spiklenec] Podle sexulogů čim o tom více mluvíš, tím méně si ho užívaš. [Zmatený]

Radka

 
-

Je to krásne napsane

Vložil renca, 15. Květen 2012 - 21:27

Je to krásne napsane [Úsměv] S temito postrehy i nazory souhlasim [Úsměv]