NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

FKK na řece Krka v Chorvatsku *

Vložil Petr, 8. Duben 2013 - 21:23
Jedna vzpomínka na jedno červencové ráno.


Při přemítání o letošní dovolené se mi vybavily nádherné vzpomínky na loňské koupání bez plavek v řece Krka. Snad může posloužit čtenáři jako inspirace na dovolenou.
Cesta do Chorvatska, zejména na jih je dlouhá, a tak může přijít vhod na cestě někde přespat. Nejznámnější řešení je zůstat kolem Plitvických jezer. My jsme vyzkoušeli přespat ve velmi zajímavém městečku Skradin, ležícím při ústí řeky Krka a představujícím vstupní místo do stejnojmenného národního parku.Reportáž národního parku Krka v Chorvatsku z roku 2007, doplnil a upravil romanius83.
 

FOTOALBUM – KRKA a PLITVICE ZDE.

Bohatství KrkyBohatství Krky Roški slapRoški slap Skradinski bukSkradinski buk VisovacVisovac Skradin čp12Skradin čp12

 


Zväčšiť mapu


Na začátku a konci letní sezóny (mimo období od půlky července do konce srpna) není problém přijet na blind a sehnat ubytování na místě. Po dlouhé jízdě po dálnici jsme odbočili na Skradin a po pár kilometrech dorazili do městečka. Na okraji městečka po pravé straně je trafika. Zastavil jsem a na dotaz mi byl obratem nabídnut pětimístný apartmán pro přespání. Dvě noci za 70 EUR. Kurz měny Chorvatská Kuna.

Přijeli jsme kolem 17 hodiny, pro krátké pauze jsme si prohlédli městečko, povečeřeli na nábřeží, dali si zmrzlinu a ještě před setměním jsme se ještě vykoupali přímo v řece. Místní „plovárna“ je ve zdejším parku na břehu řeky.


SkradinSkradinPravoslavný kostelPravoslavný kostel Voda ve Skradinu už promísena s Jadranem, je tedy slaná a její teplota byla červenci 22°C.
 

Na městečku jsou ještě patrny stopy války. Nejvíc je to vidět na církevních budovách. Město mělo zjevně jak katolický, tak pravoslavný kostel. Ten katolický, je čistoučký, nově opravený (s přispěním fondů EU), ten pravoslavný má stále díry po dopadech granátů ve střeše.

 

SkradinSkradinVstupní brána do parkuVstupní brána do parku Druhý den ráno před výletem do národního parku jsem si vyběhl proti proudu až k mostu přes řeku, který je vstupní branou do parku. Pěší chůzí jde o tak 15 min. procházku. Po levé straně je místní hřbitov. Po sedmé hodině ranní byl ještě všude klid a celkem rychle tekoucí řeka u mostu lákala ke koupání.
 

Před mostem na břehu je ještě ocelový ponton, z něhož se dá přímo skákat do řeky. Nikým neobtěžován jsem neodolal příležitosti zaplavat si a zaskákat si do vody. Ta už zde je prakticky postrádá slanou chuť. Vliv přílivu a odlivu jsem ovšem neznamenal. Po osušení ranními slunečními paprsky jsem se vrátil na snídani.

Find more about Weather in Šibenik, RH

V 9 hod jsme pak vyrazili první lodí do národního parku a projeli kolem mně už známých míst. Od devíti do ca 17 hod. je ovšem na řece poměrně rušno, jak jezdí lodě vozící návštěvníky střídavě dovnitř a ven z parku.
Při běhu k mostu jsem také zjistil, že ze Skradinu se dá projít do parku pěšky, cesta nebyla nijak uzavřená. Při plavbě pak byli vidět tu a tam lidičky na břehu řeky. Někteří byli zjevně také bez plavek….Tolik o jednom příjemném červencovém ránu u jedné příjemné subtropické řeky….NATURISTOVA SOUTĚŽ
Řeka Krka protéká také Národním parkem Plitvická jezera?
A) ANO. SMS na číslo: 900 30 06, text: NATURA KVIZ A
B) NE. SMS na číslo: 900 30 06, text: NATURA KVIZ B
C) ANO, ale protéká mimo tato jezera.
SMS na číslo: 900 30 06, text: NATURA KVIZ C

Správná odpověď a výherci budou uvedeni na straně NATURISTOVY SOUTĚŽE.

Ceny pro tento týden: 10 volných celodenních vstupenek do Centra Babylon vyhrává každá 10. SMS se správnou odpovědí.
Cena 1 SMS je 6 Kč včetně DPH.
Poskytovatel služby: Fincom – Materna Communications, a.s., Technická podporaZobrazit místo Croatia FKK Střední Dalmácie na větší mapě

Zobrazit místo FKK Severní Dalmácie na větší mapěLíbil se Vám článek? Máte zážitky z Vaší dovolené, návštěvy aquaparku, wellnessu?


Podělte se s ostatními čtenáři. Za Vaše zážitky nabízíme volnou vstupenku na akci Naturista.cz.

Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naháče.

[Hvězda] VYUŽÍVEJTE VÝHODY, které jsme pro Vás všechny připravili a vyjednali
[Klobouk] Podpořte Naturista cz. jakoukoliv částkou, bez poplatku systémem
PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. Předem děkujeme.

Své příspěvky můžete vkládat i do kasiček, na každé akci Naturista.cz.


Zájemci o spolupráci: Chcete zde seznámit ostatní s Vaši činností? EMAIL [Pošta]

Využijte nabídku Vaší prezentace na stránkách a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5