NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Třeboň, rybník SVĚT, JČ.

Vložil Anonymní, 5. Květen 2007 - 14:19
Aktualita: 

VÍTEJTE na nuda pláži rybníku SVĚT. (Třeboň.)

Mapa, plánek, souřadnice: 
Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Fotografie: 

Třeboň SvětTřeboň Svět


Vstupné, provozní doba, kontakt: 

Bezplatný vstup. Lokalita je přístupná po celý rok, 24hodin denně.


Doprava: 
Autem
Vlakem
Autobusem
MHD
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Tradiční neoficiální n-pláž - s převahou naháčů.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení textilní.
Občerstvení na dojití.
WC na dojití.
Sprchy nejsou.
Lodičky jen vlastní.
Dětské hřiště není.
Textilní kemp.
Kemp na dojití.
Vzdálenější možnosti parkování.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Pro sport a zábavu.
Vhodné pro děti.
Možno i se psy.
Lodičky.

Parkoviště: 

Parkovat lze v ulicích města Třeboň.


Sport - zábava: 


Plavání, opalování, výborné rybaření, cykloturistika.

Informace pro rybáře,

Ubytování: 

Seznam ubytování v Třeboni.


Velikost pláže: 
50m

Komplikace: 
Hmyz.

Terén pláže: 
Tráva.
Středně stromů - stín na výběr.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Park.
Město.
Osídlení v doslechu.
Doprava v doslechu.
Rovina, nížina.

Vodstvo - údaje: 

Rožmberk, Opatovický, Vdovec, Ženich, Ruda…Zkrátka Třeboň je město rybníků.


Vodní plocha: 
Rybník.
Dno jílovité.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda obvykle ujde.

Po svých / s jízdenkou: 


Vlak a autobus do Třeboně Jízdní řády. Lokalita se nachází na okraji města.

Autem: 

Interaktivní mapa

Souřadnice: 48°59'51.18"N; 14°44'57.8"E

Lokalita se nachází na okraji města Třeboň.

Další info: 

Informace od naturistů.

Travnatý udržovaný palouček je chráněný od okolí vyšším porostem a stromy. Voda sice špinavější, ale to se u rybníku dalo očekávat. Plavkáči žádní nebyli. Normálních – tedy naháčů – bylo při mém příchodu cca 20. Podle toho, co jsem zaslechl, většina z lázní. Nato, že jsem byl dnes poprvé na české nuda pláži, jsem zažil jedno milé překvapení. Zbylo nás tam v podvečer pouze pár a já byl nejblíže u vchodu. Nakoukla paní Ljuba Skořepová a ptala se mne jaká je dnes voda. Všechno je relativní, i teplota vody, tak jsem ji nedokázal popsat zda studená či teplá. Pro mne byla příjemná. I setkání bylo příjemné a překvapivé, i když za trochu neobvyklých podmínek..


Nejbližší obce: 
Město TřeboňMěsto Třeboň TřeboňTřeboň

Třeboň, Domanín, Branná, Břilice.

Lázně Aurora,

Turistické cíle: 


English / Deutsch: 
Aktualizováno: 
4.7. 2012 Ivo Žurek

0
 
-

Svět

Vložil Gery, 8. Srpen 2009 - 11:52
Obrázek uživatele Gery

Tuto hezkou miniplážičku jsme navštívili 2.8. Přestože nesvítilo sluníčko, trávilo zde odpoledne několik „kolegů“ a my se příjemně vykoupali. Dno písčité, voda čistá. Chtěl bych tímto požádat, zda by se mi mohl ozvat někdo z místních, případně z výše zmíněných.

 
-

Pláž u rybníku Svět

Vložil Pitrs (bez ověření), 19. Únor 2010 - 23:49

Byli jsme tam loni v létě. Je to opravdu miniplážička. Nám se tam moc nelíbilo. Voda nic moc a spousta obtěžujícího hmyzu přilétajícího z nedaleké zátoky. Klobouk dolů před stálými náštěvníky se kterými jsme hovořili, že toto je tu velmi časté.

 
-

Třeboňsko - Komárovsko

Vložil Gery, 15. Červenec 2010 - 9:34
Obrázek uživatele Gery

S obtížným hmyzem (a žel, někdy, i lidmi) je to, kolem Třeboně, klasika. Typické Komárovsko. Ale – zkuste si dát, v pivovaru, kvasničáků, co kdo snesete a pak se dojděte vykupčit a vyslunit na tuhle miniplážičku a už jí, nikdy, nebudete pomlouvat. :-)

 
-

Třeboň

Vložil MONFOLT, 16. Červenec 2010 - 7:59
Obrázek uživatele MONFOLT

na tehle pláži jsem ted byla 13. – 14. srpen 2010. Bylo tam 30 naturistu a stojí za to tam zajít.. Přistup do vody je bezvadný a dostane se do vody každý..

 
-

Závidím

Vložil Radka (bez ověření), 16. Červenec 2010 - 8:37

Taky bych chtěla cestovat v čase.

Radka

 
-

Popletené měsíce

Vložil Gery, 16. Červenec 2010 - 14:54
Obrázek uživatele Gery

To není žádné „cestování v čase“, jen si Monča trošku popletla prázdninové měsíce, viď? Asi jí to letí nějak „splašeněji“. Kdybyste se (raději) starali o ty důležitější informace, které Vám chce někdo předat a to je, v tomto případě, ta, že na Třeboňské nudě je prostě krásně. 5 dní jsem tam nebyl a už mi vlhnou oči…

 
-

Ahojky, můžu se zeptat, kde

Vložil Cumla (bez ověření), 16. Červenec 2010 - 18:06

Ahojky, můžu se zeptat, kde přesně tam ta pláž je? Byl jsem tam přede pár lety a teď bycj se tam asi docela motal. Dík za odpověď. Jinak hledám nějakou pláž v okolí Českého Krumlova, kdyby někdo věděl, dejte prosím vědět.


Žurek: U Aurory v Třeboni je to přesně tam, kde ukazuje mapa. V okolí Českého Krumlova nic není, jen zámek a otáčivé hlediště.

 
-

Pláž v Třeboni a okolí Č. Krumlova

Vložil Pitrs (bez ověření), 16. Červenec 2010 - 23:41

Plážička je u Aurory, dá se to lehce najít. Potíží je hmyz v podobě hovad a spol. Museli jsme utéct. Až se přestanou rojit, snad se to zlepší. Doporučoval bych vyjet z Č. Krumlova na Lipno. Tam se dá nějaké místo najít. Opět doporučuji místo které jsem popsal v sekci lokality a to u Hruštic. Jezdíme tam a jsme velmi spokojeni.

 
-

Třeboň, rybník Svět - prima

Vložil mis (bez ověření), 14. Srpen 2011 - 21:38

Dnes jsem tam byl poprvé a moc se mi líbilo. Travnatý udržovaný palouček je chráněný od okolí vyšším porostem a stromy. Voda sice špinavější, ale to se u rybníku dalo očekávat. Plavkáči žádní nebyli. Normálních – tedy naháčů – bylo při mém příchodu cca 20. Podle toho, co jsem zaslechl, většina z lázní. Nato, že jsem byl dnes poprvé na české nuda pláži, jsem zažil jedno milé překvapení. Zbylo nás tam v podvečer pouze pár a já byl nejblíže u vchodu. Nakoukla paní Luba Skořepová a ptala se mne jaká je dnes voda. Všechno je relativní, i teplota vody, tak jsem ji nedokázal popsat zda studená či teplá. Pro mne byla příjemná. I setkání bylo příjemné a překvapivé, i když za trochu neobvyklých podmínek.. Tuto paní jsem chtěl potkat, ale nečekal jsem, že budu u toho nahý :-)

 
-

Třeboň - Svět

Vložil pat66 (bez ověření), 4. Červenec 2012 - 8:58
FKK Svět TřeboňFKK Svět Třeboň Sice jsem byl zde jen jednou a to k večeru, kdy už to tu zelo skoro prázdnotou, přesto jsem tu zažil zajímavý zážitek, který mě svádí k otázce. Pominu to, že na sousední textilní pláži leželi naháči i když FKK byla skoro prázdná, pravděpodobně v době jejich příchodu byla plná a po uvolnění se jim už nechtělo stěhovat. Co mě, ale překvapilo, že krom naháčů byli na FKK i textiláci (2 ženy a 1 muž staršího věku). Když odcházeli živě diskutovali pohoršeni nad tím, že se tu pohybují lidé bez plavek a skoro hrdinsky se vyzdvihovali, že se nebáli být mezi nimi. Chvíli mi trvalo, než mi došlo, že asi ani nevěděli, že se nacházejí na FKK :-))) Až při odchodu jsem si všiml cedule, kde se psalo, že tento prostor je vyhrazen pro lidi bez oblečení se souhlasem MO (omlouvám se, přesné znění si už nepamatuji). Zajímalo by mě jestli je tato cedule takto umístěná běžně a nebo jestli jí jen někdo z rozmaru takto přemístil. Je pravda, že při příchodu jsem si jí vůbec nevšiml a taky množství textu svádí k tomu to nečíst (zde bych vyzdvihl řešení, jak to mají na cedulích na Vlkově a na Jindřiši). Možná by mohl někdo z místních tu ceduli otočit/umístit, tak aby byla dobře vidět už při příchodu. Přeci jen otočená, tak aby jí mohli číst jen ti, co už tam jsou je trochu pasé.
 
-

SVĚTová cedule

Vložil Gery, 4. Červenec 2012 - 10:36
Obrázek uživatele Gery

CeduleCedule Cedule-vchodCedule-vchod Tak, já myslím, že, slova na ceduli hovoří jasně (a není to žádné „množství textu, které svádí k tomu to nečíst“) a že přehlídnout ji může, snad, jen ten, kdo, už z průchodu, kulí oči po přítomných naháčích a ostatního si nevšímá. Průměrně inteligentnímu člověku by mělo být (z oplocení, úzkého průlezu v něm a notabene hlavně z těch naháčů) jasné, že nevchází na "módní přehlídku plavek "! :-)


Originál ke staženíOriginál ke stažení Ivoš: Pro zájemce nabízím pevnou, zalaminovanou ceduli ve velikosti A4 v jakémkoli množství a zdarma. Další možnosti na straně Naturistova občasníkunaturista@natturista.cz
 
-

Re: Svět

Vložil pat66 (bez ověření), 4. Červenec 2012 - 19:40

Pochopitelně, že člověk zběhlý v navštěvování FKK, hned tuší, co je za plotem, obzvláště když díky internetu jde najisto:-) Ale i v dnešní době (což někoho sice může překvapit) jsou lidé, co o existenci n-pláží v ČR nemají ani páru :-( Já vidět ceduli nemusím abych věděl kam vstupuji :-))), ale například pro tu trojici by měla být obráceně, pokud je ta fotka focena tak, jak si myslím, tj. zvnitřku pláže (potom by se měla jmenovat „Cedule-východ“) při vstupu opravdu není moc vidět, což je i z té fotky zřejmé.

 
-

Třeboň Aurora - prima plážička

Vložil vtipalek.az.hanba (bez ověření), 30. Srpen 2013 - 16:48

Zdravím kolegové,

rád bych popsal návštěvu krásné FFK plážičky. S přítelkyní jsme jí navštívili v pátek 16. 8. 2013. V Třeboni lázně Aurora (oficiální nudi pláž). Trochu jsme bloudili při příchodu, ale doptali jsme se postupně 3 místních – všichni věděli, kde pláž je.

Umístění – pláž je celá obrostlá hustými keři cca. 3m výšky, takže soukromí je zaručeno. Příchod je po vydlážděné cestičce odbočující z hlavní asfaltky průchodem mezi keři. Hned u vchodu je cedule, označující, že jde o oficiální nuda pláž a s prosbou, aby návštěvníci nekouřili (skutečně to dodržují). Keře byly zastřižené. Tráva posekaná.

Protože jde o břeh rybníku Svět, tak je: Vstup do vody – krásně pozvolný, písečné dno. Asi 15m od břehu dno trochu bahnité (ale ušlo). Stačíte zhruba 30m od břehu. Voda – asi jako v ostatních rybnících. Nebyla úplně průzračná, ale cítit nebyla nicím a člověk se nemusel bát vykoupat. Ostatní – výše popisovaný hmyz vůbec neobtěžoval-nebyli ani komáři, ano hovada. Na Lipně to později bylo horší.

Dorazili jsme kolem 17-té hodiny, cca. 30 lidí, všechno páry, jen 2 samotní muži. Volného místa kolem deky tak akorát, ale vešlo by se ještě 2× více (to už by byla hlava na hlevě, protože plážička je menší).

Líbila se nám úžasně klidná atmosféra. A protože přítelkyně se zde svlékla veřejně poprvé – po společných přípravách na soukromých pláccích na Slapech – tak pro nás bude mít tato pláž navždy sladkou příchuť [Úsměv]

NÁVŠTĚVU MOHU JEN DOPORUČIT!

P.S. A nejvtipnější bylo, že paní herečka L. Skořepová také večer kolem 7-mé nakoukla. Zřejmě patří ke stálým návštěvníkům

 
-

Super

Vložil sumavak, 2. Září 2016 - 23:42

Ahoj, jen že tato plážička je stále OK. Včera cca 20 lidí, komárů míň.

 
-

Víkend Třeboň ryb. Svět

Vložil 17061965 (bez ověření), 14. Červenec 2017 - 22:06

Víkend perfektní , byl jsem tam s ženou poprvé , jsem z HB . Velice krásné a na100% se tam vrátíme a budem jistě vracet . Lidí asi patnáct , voda teplá . Prostě zážitek , na který nezapomeneme .

 
-

Třeboň - Svět

Vložil Sabina, 30. Červenec 2017 - 10:13

Byli jsme tam s manželkou včera poprvé, super prostředí, fajn cca 30 lidí, určitě se vrátíme.

 
-

Pláž Třeboň

Vložil 17061965 (bez ověření), 30. Červenec 2017 - 19:46

Také jsme tam byli , také včera celý den , byli jsme tam víckrát , ale určitě se tam také vrátíme .

 
-

krása Třeboň Svět

Vložil sumavak, 2. Září 2017 - 6:00

I posledního srpna krásné nudi koupání a opalování před večerní bouřkou. Snad to ještě letos někdy vyjde.

 
-

Třeboň Svět

Vložil 17061965 (bez ověření), 2. Září 2017 - 10:12

Přeji každému návštěvu této malé , krásné a útulné pláže . Příští rok se tam budu rád vracet , i když to mám kousek dál .Zdravím všechny příznivce n koupání a opalování , všechny , co mají rádi nahotu .

 
-

Třeboň Svět

Vložil pat66, 5. Červenec 2020 - 18:48

V půlce června jsem byl už tradičně na dovolené v Třeboni u Světa. I když mi tentokrát moc počasí nepřálo, tak jsem několik dní na nuda pláži dal. Už delší dobu mám dojem, že to tam upadá nebo tam někomu ta pláž vadí a škodí tam. Každý rok je živý plot řidší, hlavně z levé strany. Ale to může být i tím, že se o něj nikdo nestará. Letos jsem tam zažil vrchol bezohlednosti. Někdo se tam na několika místech pláže vysral! Lidi jsou prostě dobytek! Asi si myslel, že je vtipný?

 
-

Třeboň, rybník Svět - aktuální stav

Vložil 0ndra, 25. Srpen 2022 - 11:23

S touto lokalitou mám zkušenosti z posledních tří let. Stále je to travnatá plocha obehnaná keři. Je celodenně prosluněná. Částečně poskytuje stín několik vzrostlých stromů. Kromě odpadkového koše žádné vybavení. Trávník je pravidelně udržován sečením. Momentálně je ve Světě méně vody, takže se u břehu odkrylo několik metrů písčitého dna. Pláž je docela hojně využívána. Hlavně lázeňskými hosty. Zbloudilí textiláci se jen rozhlídnou a pohoršeně odcházejí.

vstup do vodyvstup do vody