NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturistické léto 2013 mezi Telčí a Javořicí?

Vložil Anonymní, 15. Září 2012 - 14:57

Naše naturistické dovolené mají už letitou tradici a stálý zájem o ně dává inspiraci k dalším akcím tohoto druhu a samozřejmě k jejich zdokonalování. Už to je 10 let, kdy jsme se sešli na skvělém prvním rodinném táboře Nodropedů. Naturistickou Lipnici zná už snad každý. Letošní naturistická dovolená u Miličína byla jakýmsi provizoriem, které na druhou stranu ukázalo, s kým a s čím je možné počítat a jak se zařídit do budoucna. Po letošní zkušenosti z Miličína jsem se rozhodl nenechat hned od počátku nic náhodě a náš naturistický týden umístit do skvělého prostředí, kde nám skvělý provozovatel poskytne skvělé podmínky. Už loni jsem narazil na opravdu úžasné rekreační středisko Úsvit, které se nachází na dohled města Telč a na druhou stranu na nejvyšší horu Českomoravské Vysočiny Javořici (837m.n.m.).


Úsvit mezi Telčí a JavořicíÚsvit mezi Telčí a JavořicíZobrazit místo Naturistický týden Telčsko na větší mapě

Rekreační středisko Úsvit se nachází 4km SZ od Telče. Je umístěno stranou světa a téměř celé je ukryto v zalesněné jižní stráni. Patří k němu rybník na koupání. Podle mé osobní zkušenosti z letošního září zde nebylo žádné nežádoucí oživení vody a voda byla i v této pokročilé roční době vhodná ke koupání. RS Úsvit je velmi rozsáhlé a úplně každý zde najde svůj soukromý kout, kde ho nikdo nebude rušit. Najdeme zde několik hřišť, společenské chaty, množství ohnišť, soukromých plácků. celková kapacita je 250 lůžek, většinou ve 4lůžkových velmi udržovaných chatách. Celé toto středisko máme šanci pronajmout pro naturisty v termínu cca. poloviny srpna 2013.


Telč UNESCOTelč UNESCO
Příroda, koupání, památky UNESCO
Na několika málo kilometrech v této oblasti najdete všechno od krásné vysočinské přírody až po skvosty naší historie včetně dvou míst zapsaných na seznamu UNESCO – Telč a 35km vzdálený Třebíč. Zajímavou procházku můžete podniknout na 5km vzdálený hrad Roštejn. Neméně zajímavá je návštěva 40km vzdáleného Jindřichova Hradce a aby toho na týdenní pobyt nebylo málo, tak na závěr můžete navštívit 16km vzdálený Zámek Dačice (Národní kulturní památka).


Příroda – RS Úsvit samo o sobě leží v lese a na dohled je rozsáhlá lesnatá oblast hory Javořice, která má rozměr cca. 7×5km celistvého lesa.

PRO KOHO JE TENTO NATURISTICKÝ TÝDEN URČEN?
Kliďasové a samotáři: ANO – v tomto lůně přírody budete mít všude kolem spoustu místa jen pro sebe a vaše naturistické vyžití.
Rodiny s dětmi: ANO – nespočet aktivit pro vaše děti je nenechá lenošit ani zahálet.
Sportovci: ANO – od hřišť, přes n-běhání okolními lesy až po pěší tůry do široka daleka.
Tanečníci, diskotékáři, pařiči: ANO – každý večer hudba (oddělená od areálu), tanec.

NATURISTICKÝ TÝDEN 2013 na Telčsku
Místo: Rekreační středisko Úsvit u Vanova, 4 km SZ od Telče, GPS: 49.21663, 15.415473
Termín: 10. – 17. 8. 2013 (bude přesně upřesněno v listopadu 2012)
Cena (plná penze): členové Klubu Naturista.cz 3500 Kč, ostatní: 4500 Kč. Dítě do 12 let: 2500 Kč.

DŮLEŽITÉ!!!
DO 1. 11. 2012 MUSÍ BÝT JASNÝ POČET NATURISTŮ – ÚČASTNÍKŮ!
POKUD VÁS TATO MOŽNOST NATURISTICKÉHO TÝDNE ZAUJALA, TAK NEVÁHEJTE S PŘIHLÁŠKOU.
O TOTO RS JE OBROVSKÝ ZÁJEM A POKUD DO ZAČÁTKU LISTOPADU NEZAPLATÍME ZÁLOHU, TAK MÁME SMŮLU :-(.
Info: Ivo Žurek, naturista@naturista.cz Tel: 777 923 111
5
 
-

Rybaření na Úsvitu??

Vložil Roland Jitka, 9. Září 2012 - 16:17

Bude tam možnost rybaření, alespoň v té míře jako bylo na tom druhém rybníčku u příjezdové cesty v Miličíně?

 
-

Super First Moment :o)

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 10. Září 2012 - 0:02

teda, že se musí Silvestr objednat v srpnu, to už jsem si zvykl, ale objednávat srpnovou dovolenou v září, to tady ještě nebylo :o)). pro zaměstnaný trochu problém, plánovat dovolenou tak brutálně dopředu… Nicméně, se mnou počítej, a možná příští léto budeme už dva, přítelkyně se po vánocích vrací z dlouhodobého pracovního pobytu v Anglii. Jako záloha bude doufám stačit litr, přece jenom čerstvě po sezóně to je s penězma trochu napjatý.

 
-

Vyhlášení dovolené je OK.

Vložil Linka, 10. Září 2012 - 17:37
Obrázek uživatele Linka

Je moc dobře, že se termín vytvořil zavčasu a ti co se chtějí opravdu zúčastnit, skoro rok dopředu ví o dovolenkové akci FKK. Jen tak dál. Alespoň se sejde více naturistů než v improvizovaném táboře Miličín a stihneme se domluvit, kdo s kým pojede, bude v chatce, kdo co vezme atd.

 
-

Hygienická zařízení Úsvitu?

Vložil M.Dr., 10. Září 2012 - 22:33

Jak vypadají hygienická zařízení Úsvitu? Jak jsou vzdáleny od chat? Díky za odpovědi.

Linko, potíž je v tom, že do konce října je nutné sehnat 200 závazných přihlášek, jinak akce nebude. Ivoš vysvětlil proč (nutnost zaplatit zálohu, jinak rezervace padá), ale já jsem velký skeptik. My například bychom šli rádi, ale tak dlouho dopředu se závazně přihlásit, to nejsme schopni.

Ten rybník vypadá, že je veřejně přístupný, je totiž před branou rekreačního střediska. Bude v době akce alespoň nějak označený jako FKK?


P.S. Pokud se někomu zdá tento můj příspěvek ponékud chaotický, tak je to tím, že vznikl redakční úpravou – spojením tří samostaných příspěvků, z kterých každý byl na jiné téma (1. dotaz na hygienická zařízení, 2. reakce na Linku, 3. dotaz na rybník) [Šokovaný] M.Dr.

 
-

Záloha.

Vložil Roland Jitka, 10. Září 2012 - 19:46

Nějak si Ivoši nenapsal kolik chceš zálohy, ale s námi můžeš počítat. Jen nevím jestli budeme dva nebo tři. [Zmatený]

Pro M.Dr [Spiklenec] Mirku myslím, že se nemáš čeho bát ty, tvá žena a tvoji pejskové jsou plni života, tak se klidně můžeš přihlásit.

 
-

A co Lipnice?

Vložil M.Dr., 12. Září 2012 - 17:30

Myslím, že lepší bude rezervovat včas Lipnici (třeba už teď), tam je to přece jen útulnější a skrytější, tady ten otevřený veřejně přístupný rybník, no nevím

 
-

Lipnice 2013

Vložil PetrK, 12. Září 2012 - 17:57

Žádost o Lipnici na léto 2013 jsme již odeslali, výsledek se dozvíme v lednu 2013. O Lipnici je velký zájem, a proto letos v létě nebyla letní týdenní dovolená na Lipnici. Uvidíme jestli na nás zbyde místo v létě 2013.

Petr

 
-

Dovolená 2013

Vložil Vasek Petra, 13. Září 2012 - 8:21
Obrázek uživatele Vasek Petra

Jestli jsme to dobře pochopili budou příští rok letní dovolené dvě. Doufejme, že se nepřekryjí termíny. Ivoš musí rezervovat do 1.11.2012 a PetrK se dozví termín, který nemůže ovlivnit, v lednu 2013. Máme se tedy na co těšit, snad to dobře dopadne a hlavně se přihlásí dostatečný počet zájemců. Lipnice je vyhlášená, tam asi problém nebude, ale dát dohromady 200 naturistů nebude zas tak jednoduché. Trošku se bojíme ,aby to nedopadlo jako letos s Plasama. Náhradní areál Miličín byl celkem prima. Jen ty sociálky a kvetoucí rybník to trochu kazili.

[Úsměv] Všechny Vás zdraví Vašek a Petra [Úsměv] Pa v sobotu v Čestlicích. [Spiklenec]

PS: Kamile gumové boty Ondry jsme našli u nás, vezmeme je v sobotu sebou. Martine ze Slovenska, konce pádel máš u Ivoše, nevíme jestli tě již kontaktoval.

 
-

Složit zdravé jádro účastníků dovolených.

Vložil Roland Jitka, 13. Září 2012 - 10:39

Domnívám se že by bylo třeba vytvořit stálé jádro naturistických příznivců dovolených případně prodloužených víkendů v počtu cca padesáti lidí až sedmdesáti lidí (což je ale cca třicet naturistů i s rodinami). Zbytek lidí do potřebných počtů doplnit z náhodných zájemců pro konkrétní dovolenou v závislosti na čase a volnu v práci. Čímž se začne zvětšovat zdravé jádro, protože naše dovolené jsou natolik specifické, že jim nelze jinou FKK dovolenou individuálně sjednanou konkurovat.

Zkusím konkretizovat: Lidé jako M.Dr, Pepper, JirkaRybka, janykula, Vašek a Petra, Ivoš, PetrK, Strýček Skrblík, DaliborB, Roland Jitka, (snad jsme na nikoho nezapomněl) se účastnili obou FKK dovolených jak Miličína, tak Lipnice. To už je dobrý základ zdravého jádra. Miličín měl tu smůlu, že jako dovolená byl vyhlášen dost pozdě, kdy spousta z nás měli již svou dovolenou bohužel domluvenu jinak.

 
-

Pokud by "projekt knížky" vydržel...

Vložil janykula, 13. Září 2012 - 11:10
Obrázek uživatele janykula

ještě do příštího roku, byla by společná dovolená bezva možností setkání spoluautorů a spolupracovníků. I když v dnešní hypermoderní době máme vše pro komunikaci na dálku /lidi se nemusí vůbec setkávat/, myslím že je to docela příjemná záležitost. Ale případné výměně názorů by se tam pak nesmělo říkat „práce“. To by pak asi nebyla dovolená.

 
-

Miličín nebyl vyhlášen pozdě

Vložil M.Dr., 13. Září 2012 - 16:55

Termín této dovolené byl vyhlášen už hodně dávno, vždyť to původně měly být Plasy, změnilo se jen místo.

 
-

No skoro rok dopredu je na pováženie....

Vložil Jadeila, 13. Září 2012 - 18:20
Obrázek uživatele Jadeila

Úprimne rád by som sa zúčastnil, ale skoro rok dopredu niečo plánovať......je to dosť ostré. Viem že by som zas stretol ludí čo boli v Miličíne a verte že pár som si ich dosť oblúbil…páčilo sa my že ma brali ako svojho aj ked som bol skoro jediný Slovák. Vašku dobre pádla si vyberiem v Čestlicích teraz v sobotu.....pôjdem s Kamilom, Poly a Luckou. Ospravedlnujem sa že my dlho trvá písanie článku, už mám niečo hodené na papier, len som mal fofry a nestíham. Začala my škola tak sa učím [Úsměv] Slubujem že do 1 týždna To dopíšem.

 
-

Naturistická dovolená 2013

Vložil viksa, 15. Září 2012 - 9:09

Milí přátelé z dovolené v Miličíně.Jako většině z Vás se nám dovolená velmi líbila.Byl to týden na který se nezapomíná, a mi určitě nezapomeneme na partu skvělých lidiček které jsme všechny viděli poprvé a přesto jsme si je zamilovali a rádi je vždy znovu uvidíme.Nemá cenu jednotlivě vyjmenovávat ,protože jsou to prostě všichni.Na dovolenou 2013 „ÚSVIT“ se samozřejmě hlásíme a pokud to půjde i na Lipnici.To ale záleží asi na tom jestli se tam dvě maličkosti jako jsme mi vejdou.Zálohu zaplatíme ale nevíme jak to je stou Lipnicí.Jestli se tam platí taky záloha kdy a kolik.Dnes se chystáme do Čestlic a už se moc těšíme na přátele které známe z Miličína.Takže milý přátelé neváhejte s přihláškami na dovolenou 2013 ať nás je jako máku a zábava je ta nejlepší pro každého podle jeho přání.Vašek a Jana [Úsměv]

 
-

dovolená 2013

Vložil PetrEda (bez ověření), 15. Září 2012 - 11:31

My bychom se samozřejmě chtěli zůčastni ,ale tak dlouho do předu je docela obtížné se na 100% přihlašovat.Nejsem si tak docela jistý jestli v členské základně a příznivcích naturismu se předběžně přihlási 200 účastníků i když bych tomu rád věřil.A proto bych chtěl apelovat na zdravé jádro,aby se akce povedla. [Úsměv] [Spiklenec]

 
-

Zdravé jádro ;-)

Vložil M.Dr., 29. Září 2012 - 16:21

Nevím, proč nás dal Roland na první místo, rozhodně se nepovažujeme za tahouny naturistových dovolených [Šokovaný] Lipnice byla super, ale tam jsme byli bez psů. V Miličíně jsme měli psy a (také) proto jsme se „stranili kolektivu“ a dělali jsme si vlastní program. Teď váháme, jestli je lepší zúčastnit se takovéto dovolené a stejně tam být víceméně „sami“, nebo radši si ji zařídit po svém a vybrat si třeba lepší ubytování, jet radši k moři? V každém případě závazné se hlásit takto brzo je opravdu téžké, i když chápu, že Ivošovi dali termín, do kdy je potŕeba uhradit zálohu.

A co říkáte přátelé na to, že ten rybník je v otevřené krajině a zřejmě veřejně přístupný? Aby to neskončilo tak, že někdo z místních bude volat policii kvůli veřejnému pohoršení [Zmatený]

Že jste na prvním místě je čistá náhoda, když vypisuji nějaké lidi tak někdo musí být první vždy jinak by vyjmenování skupiny nešlo uskutečnit. Kdybych změnil pořadí ozve se někdo jiný. Roland.

A neozval se někdo, že je poslední, nebo že tam není? [Ďáblík]

 
-

Kolik je nás přihlášených?

Vložil Roland Jitka, 29. Září 2012 - 16:02

Zajímalo by mně kolik nás bude a jestli vůbec naplníme kapacitu areálu a nebo se zase bude měnit lokalita a improvizovat těsně před prázdninami? Listopad se opravdu blíží, tak by si měli zájemci trochu pospíšit.

 
-

Taky by mě zajímalo,

Vložil M.Dr., 29. Září 2012 - 16:22

kolik je přihlášených. Rolande, ty jsi byl v Čestlicích, dělali jste tam této dovolené nějakou reklamu? Když tam bylo skoro tisíc nudistů, tak by se mezi nimi nějací zájemci mohli najít [Otazník]


P.S. Zatím jsem nedostal odpověď na moje otázky tady v diskusi [Pláč]

 
-

Přihlášení na Úsvitu

Vložil zurek (bez ověření), 29. Září 2012 - 18:05

Konečné číslo bude v listopadu, zatím je to tak asi jako na Miličíně. Žádná improvizace nebude, protože nejspíš dopadne Lipnice, takže Úsvit buďto bude, nebo nebude vůbec.
Rybník patří středisku, takže k němu mohou pouze účastníci pobytu.

 
-

Přihlaste se na dovolenou Ivošovi.

Vložil Roland Jitka, 12. Říjen 2012 - 13:29

Přihlaste se na dovolenou, ať je jisté že opravdu bude. Pokud vyjde alespoň tak jako Lipnice nebo Miličín bude to zase super naturistická zábava na kterou budeete dlouho vzpomínat.

Přeci jen termín konce přihlášek se blíží. [Spiklenec]