NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturistický Helouvín popáté

Vložil Anonymní, 25. Říjen 2010 - 11:38

Už popáté se konal 23. 10. mnoha naturistům známý Naturistický Helouvín. Kromě Helouvínu v Jihlavě se všechny ročníky konaly v Aquaparku Městských lázní Hradec Králové. Bylo tomu taky tentokrát a ani na tomto podzimním setkání (nejen) východočeských naturistů nechyběly helouvínská strašidla, dýně a samozřejmě spousta vodní zábavy, kvůli které sem naháči hlavně přicházejí. S odstupem pěti let se tedy můžeme podívat, jak se tato pravidelná akce změnila a co nového zde můžeme zažít. Ze současných novinek došlo k pokusu o saunový ceremoniál, ostatní atrakce byly už více méně známé z minulých akcí.
Hned po začátku sobotního večera byl v plánu premiérový saunový ceremoniál, jakých děláme po vlastech českých celou řadu. V Hradci se sice prohřívárna sauny podle očekávání naplnila vůní očekávajícími naháči, ale… objevila se jistá „královéhradecká specifika“, která jsme zatím v jiných areálech neviděli. Kameny, které slouží k akumulování horka a k jejich polévání vonnými esencemi jsou tady umístěny vedle kamen, prakticky na chladné zemi. Podle toho jsem usoudil, že tyto asi moc nažhavené nebudou. Tím méně se od nich bude odpařovat připravená esence. To byla docela čára přes záměry uskutečnit saunový ceremoniál. Pro příští akce budeme muset tedy tuto velmi oblíbenou součást našich akcí úplně vypustit.
Jinak je tato sauna Městských lázní příjemná, má všechny potřebné součásti dokonalého saunování – ochlazovací bazének, snad nejkrásnější venkovní atrium i ve srovnání s např. některými jihomoravskými saunami příjemnou odpočívárnu. Snad se časem podaří přizpůsobit prohřívárnu i pro saunové ceremoniály.


Úvodní hodinka patřila jako obvykle spíše „zahřívacím“ aktivitám. Vedle zmíněné příjemné sauny s atriem stojí za zmínku šikovně umístěný bar, který je hned vedle bazénů aquaparku. Z menších areálů ojedinělé vlnobití patří také mezi velká lákadla tohoto areálu.
Další zvláštostí mezi areály našich akcí je přilehlý padesátimetrový bazén, který je nám k dispozici po zbývající 2 hodiny provozu. Většina naturistů ho využívá k delší proplavání po absolvované sauně nebo pobytu v aquaparku. Zvláště mladší generace ale míří hned po zpřístupnění padesátky k nám na plavčíkárnu a netrpělivě očekává spuštění aquazorbingu. O tuto atrakci je zájem prakticky až do konce našeho večera. Pro milovníky nejrůznějšího běhání po vodě máme dobrou zprávu – ke dvěma zorbovým koulím přibude ještě roller (nafouknutý válec – klec pro „běhajícího křečka“). Zatím ale řešíme celkem prozaický problém, protože se nám roller nevejde do auta :-(. Jinak ale děkujeme firmě AQUAZORBING.CZ, která nám dovolila prošmejdit jejich posezónní sklady a pro naturisty opatřit pořád ještě provozuschopnou novou atrakci.


Už během „sportovní“ hodinky v padesátce se začaly trousit děti, které přinesly vyzdobené helouvínské dýně a nedočkavě se začaly chystat na poslední disciplinu večera – soutěž v malování na tělo. V celém večerním programu nám všemožně vypomáhala nová posila z Litomyšle Míša a samozřejmě další náctiletý dorost, který se doufám brzo ujme role organizátora a nás slábnoucí a churavějící odsune do pozadí. Jsem rád, že naturistické akce nejsou doménou stárnoucí generace. I tentokrát přišla celá řada mladých, mezi jinými i dorost Ivo Janečka z Poličky, který je i našim naturistům známý jako organizátor známých seminářů počínaje regresní terapií a konče třeba chozením po žhavém uhlí. (Zátiší pod lipou).
Z přespolních naturistů nelze opomenout přátele až ze severní Moravy, kteří vážili cestu přes 300 km. Pro většinu východočeských naturistů však budeme muset zřídit speciální pozvánkový kalendář, protože i skalní příznivci se skoro vždy po akci diví „já sem ale vo ničem nevěděl…“. To říkám jen pro informaci, že dostat informaci ke správným lidem není až tak úplně jednoduché, zvláště pokud se v zimním období akce konají každý týden a v rozpětí několika stovek kilometrů.


V čem byl letošní Naturistický Helouvín jiný než ten první před 5 lety? Naturistické akce v HK jsem začal organizovat v jistém vzdoru proti Byblonu, kde se tenkrát opravduch scházela nejrůznější individua a atmosféra nebyla moc příjemná. V HK byla tenkrát povinnost smíšené dvojice nebo aspoň dítě s dospělým. Oproti Babylonu to byla přímo rajská hudba a opravdu tyto akce neměly chybu. Během let se pravidla poněkud rozvolnila a dnes se individua (i když v menší míře) dostávají i sem. Momentálně se mi po rodinné atmosféře před pěti lety docela stýská, nicméně řešení bude asi někde jinde než restrikci. Od dohlížejícího plavčíka jsem tuto sobotu měl hlášeno, že pozoruje několik pánů, kteří nemají nic jiného na práci než sledovat naturistky. Těmto pánům bych chtěl vzkázat, že si opravdu všichni kolem nich (i když obrazně) na ně ukazují prstem a mají je za trapné čumily. Jestli to půjde tak dále, tak budu uvažovat o opatřeních, která vrátí královéhradecké naturistické akce do příjemné rodinné atmosféry.


Následující naturistická akce v Aquaparku Městských lázní Hradec Králové: Naturistický Mikuláš 4. 12. 2010


Aquapark HKAquapark HK Hradecký DeníkHradecký Deník Český Rozhlas Hradec KrálovéČeský Rozhlas Hradec Králové Děkuji panu Bydžovskému, Ziklovi, pánům plavčíkům i paní saunařce v Aquaparku Hradec Králové za podporu v organizaci Naturistického Helouvínu. Panu Martinu Černému z Hradeckého Deníku za propagační článek a pozvánku. Panu Karlu Sladkému z Českého rozhlasu Hradec Králové za obsáhlou reportáž o našich naturistických aktivitách a všem ostatním pomocníkům, příznivcům a naturistům, kteří vždy přispívají ke skvělé atmosféře na našich naturistických večerech…


Líbil se vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Za článek tohoto rozsahu vám nabídneme volnou vstupenku na kteroukoli naši akci [Smích]
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. Neoblíbenější článek roku bude odměněn pobytem v hotelu pro 2 osoby.
5
 
-

Naturistický Helouvín

Vložil Count Grischnack (bez ověření), 25. Říjen 2010 - 20:59

Opět podařená akce,která mne a mé manželce přispívá tím že nás naturizmus baví čím dál víc. [Spiklenec] Opravdu nám ta akce stála za to urazit tech cca 300 km v jednu stranu,ikdyž jsme se zpět vraceli v dešti na motorce.

 
-

re Naturistický Helouvín

Vložil michalbrno, 26. Říjen 2010 - 11:05

Jak se tak koukam tak se party zdarila, uz se tesim do Cestlic v listopadu. Ps: fotky doznaly taky urcity posun, pan Zurek moc vam ty retusovane tanga seknou :) , ja bych navrhl jeste aby se na oblicej davali cerne prouzky pro horsi identifikaci :)

 
-

re re naturistický Helouvín

Vložil Count Grischnack (bez ověření), 26. Říjen 2010 - 20:49

Akce byla vynikající jak už jsem psal to ano,a k té retuši.Ono se o tom diskutuje už u Olešné,tak nevím proč to zatahovat i sem.Navíc ono to retušování není vůbec samoúčelné.

 
-

re

Vložil michalbrno, 30. Říjen 2010 - 12:32

Mne to proste u fotky pana Zurka prislo uz mooc smesny… tot vse.. [Úsměv]

 
-

sexi retuše

Vložil vfr (bez ověření), 31. Říjen 2010 - 0:20

hellovin byl super jako každa n akce rad bych se vyjadřil k těm retuším.jak jsem se dočetl je to kvůli zakonu 193 tak bych daval misto tělových retuší hlavy policejnich organu před organy naše byla by to docela dobra legrace misto pohlavniho udu tam mit organ našeho organa policie čr stačila by hlava s čepici ud by byl zakryt a organ spokojen popdle 193 třeba by jim časem došlo jak je ten zakon blbý včetně policie čr zloděje nehoni a naše organy ano.

 
-

Člověk by měl být zobrazován

Vložil Pavlík II (bez ověření), 19. Listopad 2010 - 15:59

Člověk by měl být zobrazován tak, jak skutečně vypadá…

http://zpravy.idnes.cz/…hranicni.asp?…

 
-

Helouvín

Vložil henry77 (bez ověření), 20. Listopad 2010 - 20:39

… tak to je pravda… [Úsměv]