NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Nuda pláže v Černé Hoře

Vložil jtro8667, 14. Květen 2008 - 20:45

Loni (tedy v roce 2007) jsme se o prázdninách rozhodli vyrazit do Černé hory. Jak je naším dobrým zvykem, kromě hor jsme vyrazili i k moři. A protože nejsme zvrhlíci, zajímali jsme se samozřejmě o nuda pláže. Níže tedy uvádím seznam všech nudapláží, jejichž existenci se mi podařilo zjistit. Všechny jsme navštívili a chvíli zde pobyli, takže k nim dávám i krátký komentář a ke každé nějakou fotku.


SUTOMORE

Sutomore - severSutomore – sever Sutomore - severSutomore – sever Sutomore - jihSutomore – jih Dvě nuda pláže v místech, kde z pevniny vybíhá poloostrov Ratac, tedy asi 3 km jižně od centra Sutomore (směrem na Bar). Pěšky nejlépe projít celou plážovou promenádou (kousek za začátkem je restaurace s výrazně nejlepším pivem v celé Černé hoře – desítka Černá hora za 1 euro), kousek za jejím koncem je zmíněný poloostrov. Autem po silnici od Sutomore k Baru, u Ratacu je cedule odkazující na místní zříceninu kláštera a rovněž cedule lákající na severní z místních nuda pláží.

Obě nuda pláže jsou kamenité, tedy ne pískové ani oblázkové. Jsou-li malé vlny, zvláště na severní pláži vám při vlézání do vody kameny nepříjemně „omelou“ nohy. Jsou-li větší vlny, na koupání tady rovnou zapomeňte. Jinak jsou pláže velmi hezké, na jižní je cca 80% nudistů, na severní nebyl při naší ranní návštěvě (protože tam ještě nesvítilo slunce) pochopitelně nikdo. Na severní se prodává i nějaké chlazené občerstvení, které tam někdo nosí, nejbližší jiné občerstvení či restaurace je až na plážové promenádě. Vstup se samozřejmě neplatí, lehátka se rovněž nevyskytují.

CRVENA GLAVICA

Crvena GlavicaCrvena Glavica Crvena GlavicaCrvena Glavica Pláž pod kempem Crvena Glavica, s krásným výhledem na poloostrov Sveti Stefan, asi 10km jihovýchodně od Budvy. Na pláž se lze dostat po projití kempem až dolů. Pláž je opět kamenitá, tedy v případě větších vln rovněž nepoužitelná. Nudisté silně převažují, ale občas se najde i nějaký úchylný textilák (i když ti mají o kousek dál vlastní plážičku). Žádné občerstvení, restaurace ani obchod nebyl v roce 2007 ani na nudapláži, ani v kempu. Na textilní plážičce zřejmě nějaký podnik je, nicméně dostat se tam pravděpodobně dá pouze horem přes kemp (jiná cesta z kempu) nebo mořem.

Kemp samotný bohužel není nudistický, chodí se tu tedy oblečeno. Cenově je to tu rozumné, stanování nás přišlo na cca 140Kč za osobu a noc, žádné chatky k dispozici nejsou. V kempu je snad nadpoloviční většina Čechů a Slováků. Z hlediska vybavení stojí za zmínku sprchy, které jsou tu asi čtyři, z čehož jedna je ohrazené jakýmisi ve větru povlávajícími závěsy, ostatní jsou zcela otevřené … což je s přihlédnutím k výskytu textiláků kapku otravné. Nakupovat či zajít do hospody je možné ve Sveti Stefanu, je to tam asi 1–2km – nikoliv ovšem na zmíněném poloostrově, ale na „pevnině“ k němu přiléhající. Tamtéž se lze i v soukromí ubytovat, viděli jsme nabídku za 10 eur na osobu.

JAZ

JazJaz JazJaz Kemp s řadou pláží cca 3km západně od Budvy. Jako nuda pláž v roce 2007 fungovala kamenitá plážička cca 800m (jiho)východně (tedy směrem k Budvě) od hlavní pláže. Soudě podle cedulí zakazujících nudismus blíže k hlavní pláži, nudisté byli z těchto míst nedávno vytlačeni… a dost možná budou nakonec z Jazu vytlačeni zcela. K nudapláži se lze dostat pouze pěšky přes pláže… a je to poměrně daleko (800m?). Nudapláž je jako obvykle kamenitá (tedy při větších vlnách nepoužitelná), nicméně překrásná. Je položena přímo přes základy jakési stavby, která zřejmě kdysi bývala restaurací. Lidí tu moc nepotkáte. Nejbližší restaurace je asi 150m, u textiláků.

Do kempu se lze dostat po odbočce ze silnice Budva – Tivat/Kotor. Pěšky z Budvy to asi není nejlepší nápad, silnice je frekventovaná, navíc s tunelem, chodník není a po pláži se jít nedá. Z centra Budvy tam jezdí asi s hodinovým intervalem předražená maršrůtka, tuším, že za 1,5 eura za osobu. Je výrazně vhodnější využít libovolného autobusu směr Tivat a Kotor, který vám u odbočky rád zastaví a posledních cca 0,5 km dojít.

Kemp samotný je docela velký, ale ne zrovna nejkrásnější, cenově stejný s Crvenou Glavicou. Restaurací a obchůdků je tu dost, chatky žádné, ale řada restaurací nabízí v patře ubytování za přemrštěné ceny. Za zmínku opět stojí sprchy, které jsou tentokrát zcela otevřené a vzhledem k textilním uchylákům člověku nezbývá, než se sprchovat oblečen.

ADA BOJANA

Ada BojanaAda Bojana Příjemné naturistické středisko na stejnojmenném ostrově v deltě řeky Bojana na hranici s Albánií. Součástí střediska je pěkná dlouhá písčitá pláž s možností pronájmu lehátka či slunečníku, za vstup na pláž se neplatí. Na pláži samotné se občerstvení neprodává, nicméně součástí komplexu je restaurace, kterou jsme nenavštívili, takže její kvality neposoudím.

Ubytování v Adě Bojaně se nabízí v bungalovech (nijak zvlášť levných – ale cenu si už nepamatuju :-( ) a v kempu, kde si můžete postavit stan za podobných cenových podmínek jako v ostatních černohorských střediscích (cca 150Kč za osobu). K vybavení komplexu dále patří různá hřiště a malý obchůdek, kde lze koupit leckteré potraviny levněji než v běžných obchodech v Černé Hoře, ALE neprodávají tam žádný alkohol (ani pivo), protože to mají zakázané (zřejmě aby nekazili tržby restauraci). V celém areálu chodí lidé běžně nazí. Na pláži se textilní uchyláci v podstatě nevyskytují.

Na ostrov se dostanete po silnici na jih z Ulcinje, asi po deseti kilometrech potkáte šipku doprava na Adu Bojanu. Od ní je to asi kilometr k mostu přes řeku Bojanu, u kterého ja cca 20 domů s nepříliš levnými rybářskými restauracemi – nejlevnější jídla začínala na 8 eurech, což bylo oproti zbytku Černé Hory dost nadsazené. Ubytování se tu nenabízí. Asi půl kilometru za mostem začíná vlastní naturistické středisko. Jinak zbytek ostrova tvoří jakási vyschlá pralesovitá rezervace, kam se zřejmě oficielně nesmí…

Veřejná doprava je tu mizerná – 3 krát denně má jezdit autobus do Ulcinje (ráno snad kolem sedmé, pak kolem 14. hodiny a večer 22. hodiny). Vždy přijede z Ulcinje, otočí se a jede zpátky. Ráno jsme ho dvakrát zvládli použít, nicméně při pokusu o návrat večerním autobusem z Ulcinje jsme neuspěli – zřejmě vůbec nejel. Snad v 18:00 odjíždí přímo z Ady Bojany autobus do Bělehradu, ovšem slyšel jsem, že i jeho spolehlivost je problematická. Takže je prostě nejlepší se nějak doplácat do Ulcinje a tady si chytit taxi.

Ještě bych poznamenal, že v kempu ve společných sprchách často pobývají pěkné zelené rosničky. A k večeru otravují komáři…Sečteno a podtrženo: Všechny zmíněné pláže jsou hezké, každá má něco do sebe a pokud pojedete do Černé Hory, bylo by škoda strávit celou dovolenou na jednom místě. Pokud bych ovšem na jednom místě být musel, volil bych především kvůli příjemné atmosféře v kompletně nudistickém středisku Adu Bojanu.

Ač jsem se docela dlouho snažil najít další nuda pláže v Černé Hoře, neuspěl jsem, proto budu rád za jakoukoli odezvu tohoto druhu.

Poznámka k fotkám: Fotky severní pláže v Sutomore byly foceny brzo ráno, naopak Ady Bojany až k večeru – proto tam nejsou (téměř) žádní lidé.

Tak ať se daří a textiláci vyhynou!


Odkazy na FKK v Černé hoře:
Naturistův cestopis z Ady Bojany
Fotogalerie z Ady Bojany. Starší Naturistovy cestopisy.
5
 
-

ADA BOJANA 2008

Vložil natur, 20. Květen 2008 - 9:39
Obrázek uživatele natur

Jak jsem avízoval, absolvoval jsem minulý týden služební cestu do Černé Hory, zejména pak do FKK-střediska Ada Bojana. Zde jsou mé poznatky, poněkud však zkreslené situací, že se jednalo o období značně předsezónní. Turistů na silnicích i v hotelech málo, zato dělníků dost. Nejprve k cestě do Ulcinje – je nutné přespat minimálně jednou během cesty, já jsem využil možnosti ve Slanu a smutně zíral na krásný hotel Osmine, který byl kdysi rovněž FKK. Trasa jízdy byla ovlivněna rozsáhlou stavební činností – dle zákonů jak Chorvatska, tak Montenegra musí na pobřeží ustat 31.5., a tak se hojně „šturmovalo“. Velké tunely na chorvatské dálnici nejsou stále dokončeny, dle tabulí snad příští rok. Zcela uzavřen byl most přes Neretvu, dle informace rakouského automotoklubu byl 17.5. otevřen. V Montenegru se stavěla silnice na řadě míst – v Herceg Novi, Budvě, Sutomore, u Kolašinu, atd. Hraniční přechod do Chorvatska i do Montenegra byl bez problémů, běžná kontrola. K Ada Bojana – přípravy na sezónu vrcholily, rozvážely se televizory, nábytek, v areálu bylo totiž jen 15 turistů. Ale restaurace i tak fungovala bez problémů, jídla hodně a skutečně dobré. Vlastní středisko hodně pamatuje, stav nábytku to dosvědčuje. Přesto je všude pořádek a čistota, uklízečky se činí. Pláž byla v dobrém stavu, u bungalovů část osazená slunečníky a lehátky. Bungalovy typu L samozřejmě v lepším stavu než lacinější bungalovy typu A. Na pokojích chladničky, satelitní televize, většinou i klimatizace. Do provozu byl uváděn zatím 1 tenisový kurt, další byly zarostlé trávou. K dispozici bylo dětské hřiště a malý obchod, v době mého pobytu skutečně nedisponoval alkoholickými nápoji. Od restaurace je možno po cestičce směrem k řece Bojaně dojít k rybářské „knajpě“ – tu je možno pouze a jenom doporučit. Vynikající pokrmy, zejména rybí, dobré víno i pivo, ochotný personál, přijatelné ceny. Další obdobné restaurace, hojně navštěvované obyvateli Ulcinje, jsou u mostu na ostrov, tato u FKK má však výhodu – je vlastně jen pro zde ubytované hosty a je možno si dát k pití alkohol. Ten most je dost daleko a v zemi je nulová tolerance alkoholu za volantem. K cenám ubytování a stravování – myslím si, že jsou velice přijatelné, odpovídající poskytovaný službám. Ke kempu – osobně bych tam za současného stavu klienta neposlal, maximálně tak se zcela samostatně fungujícím obytným autem (ta tam byla asi dvě). Chladnice v podivném stavu, sociálka fungující zčásti, něco opravené, něco v dezolátním stavu, do recepce prokopnuté dveře. Pusto-prázdno. Třeba se to do sezóny ještě vylepší. Upozornění na závěr – areál se skládá ze dvou částí, té opravené, fungující a z té zcela neopravené, zarostlé, mnohdy s objekty před zřícením. Z bezpečnostních důvodů bych do této části moc neradil chodit, zvláště pak dětem. Celý areál evidentně čeká na privatizaci, vláda dokonce vypsala tendr na dlouhodobý pronájem celého ostrova, z kterého chce vybudovat supermoderní rekreační zónu. Jen abychom měli pak kam jezdit. Pokud tento areál navštívíte, pak možná potkáte i česky mluvící personál – jeden číšník a jedna uklízečka mají velmi silné vazby na Česko, resp.Slovensko. Cesta z Ulcinje do Ada Bojana je dlouhá, rovná a intenzivně sledována policií – dodržujte rychlostní limity. V oblasti řeky Bojany je na silnici častý výskyt lezoucích želv, obzvláště po ránu. V oblasti je výskyt komárů, doporučuji repelenty. Ulcinj je rušné město, s historickými památkami, obchody a trhy – největší se konají vždy v úterý a pátek. Absolvoval jsem autem výlet podél Skadarského jezera (ale cesta vede vysoko, po úbočí hor) a přes hory mezi ním a pobřežím, s návštěvou Starého Baru – lze jen doporučit, stejně jako rybí restauraci (Pelikán u železničního přejezdu) ve Virpazaru. Druhý výlet byl již značně náročnější, vedl přes Podgorici, podél řeky Morača, dále do oblasti Durmitoru s centrem ve městě Žabljak, zpět podél řeky Tara a NP Biogradsko jezero do Kolašinu a zpět přes kopce do Podgorice. Silnice jak kde, dobré, přijatelné, úděsné. Ale průjezdné, i když místy byl ještě v příkopech sníh a na vozovce popadané kameny. Silniční značení – škoda mluvit, chce to pořádnou mapu a řídit se i topografií. Doporučuji i cestu Kotor-Lovčen-památník Něguše-Cetinje-Budva, dá se stihnout po cestě např. ze Slana do Ulcinje (ovšem brzo vyjet a počítat s příjezdem okolo 19:30). K dalším FKK-plážím v Černé Hoře. Moc jich nebude, jedná se o stát z poměrně velké části muslimský. Měla by tato možnost být v oblasti Sveti Stefan – problém je však v samotném příjezdu k pláži, je jen pro ubytované. Jinak pěkně pěšky v podstatě až od magistrály, resp z městečka pod ní. Závěr – Montenegro je nádherný kout Evropy, plný impozantních hor, skalisk, řek, s hrdým a příjemným obyvatelstvem, krásným mořem (ale pozor, nejsou ostrovy = jsou obvykle vlny), přijatelnými cenami. Místy bohužel trochu nepořádku, odpadky kam oko pohlédne, zejména v obývaných aglomeracích. Ada Bojana poskytuje solidní možnost pobytu za velmi příznivé ceny. Pokud by jste měli zájem, stále je možno si svoji dovolenou zarezervovat (podrobnosti na www.naturtravel.cz – a stále platí 12% sleva z v katalogu uváděných cen). ing. Hájek, NTSC Natur Travel

 
-

FKK v Černé hoře Ulcinju

Vložil Hana, 14. Prosinec 2010 - 16:53

Přímo ve středu starého města Ulcinj je hotel Albatros, cena docela přijatelná, Fkk pláž prakticky před hotelem cca 50–100m. Byli jsme tam při pobytu v Sutomore na výletě a docela mě to nadchlo, i když vstup do vody je po schůdkách, vhodné jen pro plavce. Osazenstvo na pláži mezinárodní a velmi přátelské. Poblíž je malá ženská pláž, také FKK s léčivou vodou. Domluvit ubytování není problém, ale dopravu, to je takřka nadlidský úkol, pokud chcete letecky do Podgorici s odvozem do hotelu. Jedna CK lítá do Dubrovníku a na místo busem, což je dosti dlouhá a zbytečně drahá cesta, druhá sice vozí turisty do Ulcinju, ale ne do tohoto hotelu a v CK v místě bydliště jsem byla upozorněna na její nespolehlivost. Umíte li mě poradit, ráda si tam koncem léta koupím pobyt. Hana

 
-

Jak cestovat do Ulcinu:

Vložil hugo (bez ověření), 14. Prosinec 2010 - 20:19

Léta jezdíme na Ada Bojanu s CK Kovotur plus.Myslím si,že by se dal dohodnout i samotný autobus do toho Ulcinu.Hugo

 
-

muj novější cestopis

Vložil Roland Jitka, 14. Prosinec 2010 - 22:26

koukněte se na muj cestopis Naturismus v Černé hoře, který je o rok novější nejen z Ady Bojany , ale i z cestování po Černé hoře a jedna cesta přes Srbsko druhá přes Chorvatsko

 
-

Hromadná doprava do Ulcinje

Vložil natur, 15. Prosinec 2010 - 9:53
Obrázek uživatele natur

Hromadná doprava do Ulcinje je skutečně určitý problém, tato oblast Černé Hory je prozatím mimo hlavní turistický zájem. Naše CK se několik let snažila zkombinovat naše velice výhodné ceny ubytování v resortu Ada Bojana (s vlastní dopravou, s nabídkou mnoha výrazných slev) s leteckou či autobusovou dopravou poskytovanou dopravci z ČR. Dala a dá se zajistit, docházelo však k různým problémům – pro malý počet zájemců autobus skončil před Barem, přestupovalo se na mikrobusy, občas mikrobus nepřijel, apod. Proto jsme se soustředili zejména na klienty s vlastní dopravou, auto navíc při pobytu v Ada Bojana umožňuje realizovat řadu velmi pěkných výletů do vnitrozemí Černé Hory.

Teoreticky je možno si individuálně a soukromě zajistit několik variant dopravy do Ulcinje. Letecky do Podgorice nebo Tivatu a dále místními autobusovými linkami do Ulcinje. Existuje i autobusová linka z Dubrovníka (letiště Čilipi) až do Ulcinje. Je možno cestovat vlakem do Baru a dále místním autobusem nebo taxi. Ale najít příslušné spojení, najít autobusovou zastávku, o jízdním řádu nemluvě, není v Černé Hoře zase tak jednoduché.

Pokud jde o nápad s vlastním, samostatným autobusem z ČR do Ulcinje. Ten autobus by musel být dostatečně vytížen, obousměrně, tzn. 2× tam, 2× zpět a najít zhruba těch min. 35 osob na jeden turnus není zase tak jednoduché. A koho poveze zpět/tam v době, kdy se budete rekreovat? Pokud by autobus zůstával s vámi v Černé Hoře, pak musíte kromě ujetých kilometrů platit ve značném rozsahu jeho prostoje (čekačka), dvojici řidičů kompletní pobyt, diety. Určitou variantou je možnost uspořádat speciální autobusový zájezd typu Korsika 2009 nebo Zakynthos 2011 (pokud se naplní a uskuteční), kdy by se pobyt na FKK kombinoval s výlety po Černé Hoře a Albánii. Už jsem o tom uvažoval, pak mne tak nadchl Zakynthos a cesta přes Itálii a Řecko s jejich památkami, že jsem pro rok 2011 zvolil variantu „Zante“. Otázkou také je, zda by o takový zájezd do Černé Hory, s příp. výlety a zastávkami jak v Montenegru, tak v Albánii a Bosně-Hercegovině byl zájem. ing.Hájek

 
-

ada bojana

Vložil Roland Jitka, 16. Prosinec 2010 - 14:55

v roce 2009 jsme byli v v adě bojaně a panoval tam čilí stavební ruch dělali se nové silnice zasobovali se bývalé bungry a střilny novým nabytkem a udajně kopil Adu Bojanu nějaký bohatý Arab a na otázku v recepci co se děje mi bylo odpovězeno že ada bojana tak j ak ji vidíme bude fungovat jen ještě v roce 2010 tak jak ji vidíme a pak jako rekreační středisko pro velmi bohaté a stavební ruch tomu napovídal že to nefinancuje někdo z úspor nebo z přijatého vstupného . Takže pokud chce někdo něco organizovat ,bylo by asi lepší nejdříve zjistit podrobnosti . Už v Roce 2009 nebyla Adabojana nic levného . Záměrně mluvím o Adě bojaně nikoliv o MOntenegru jako zemi . Výlety do ulcinj bez ady bojany by asi neměly cenu , tedy myslím pro nudisty . ( i když si myslím že celkově Ulcinj zajímavý není ani z jiných hledisek dovolené , někdo tu napsal typické chaotické město balkánu )Jelikož bez Ady bojany je naturismus v této časti Montenegra (Ulcinjská riviera)prakticky nemožný nebo velmi negativně vnímaný . Pokud jsou moje informace přesné bylo by lepší organizovat zájezdy k nejbližší nudistické pláži ve Svatém štefanu .

 
-

Máte zcela mylné informace.

Vložil natur, 16. Prosinec 2010 - 17:18
Obrázek uživatele natur

Máte zcela mylné informace. Ada Bojana je zcela normálně v prodeji i v roce 2011 jak u německých cestovek, tak u českých cestovek (odbočím – problémy jsou na Istrii – v Kažele je zatím generální stop a něco se děje i okolo pavilonů v Koversadě – to by se však mělo do konce tohoto roku vyřešit). Vámi zmiňované „bunkry a střílny“ nejsou vůbec to co uvádíte, to byly a jsou dřevěné domečky pro 2 osoby, v pásu podél pláže, které ještě před 2–3 roky byly „na spadnutí“. Nyní jsou postupně renovovány, je zaváděna klimatizace a jsou označeny Typ B. My jsme je do ceníku nedávali, neboť jsou jen nepatrně levnější než zděné pavilony Typu A, ale není problém je v případě zájmu vyžádat.. Pokud by jste skutečně chtěla vidět v Ada Bojana střílny a bunkry (pokud se už nerozpadly), tak by jste musela jít po pláži směr na jih cca 2–3 km, do míst, kde se do moře vlévá levé rameno řeky Bojany – tam je skutečná hranice a tam za Tita byli vojáci v plné polní (byl jsem tam osobně se tehdy podívat). Cena vlastního pobytu, alespoň u nás v Natur Travelu je skutečně, ale skutečně, velmi nízká, jsem osobně přesvědčen, že nejnižší v Česku.. Jen namátkou uvedu – Typ A, plná sezóna, při zaknihování do konce ledna na týden pobytu, polopenze = 6930×0,8= 5544 Kč/dospělá osoba, děti do 13 let mají 80–100% slevu, mají-li vlastní pokoj, pak je sleva 50% (samozřejmě vždy za určitých podmínek), v mimosezoně jsou ještě slevy 7=5, 14=10 a všechny slevy se dají sčítat. Pokud by platba proběhla v EUR, pak (zamozřejmě podle vývoje kurzu EUR/CZK) by konečná cena mohla být ještě nižší. Myslím si, že lacinější ubytování podobného typu u moře budete těžko hledat. Nemám přesné informace o majetnictví areálu, ale pokud by to koupil bohatý Arab, tak tam dneska běháme min. v plavkách. Vím pouze o tom, že černohorská vláda se snažila nejméně 2–3× prodat či pronajmout celý ostrov s tím, že by zde vyrostlo veliké rekreační středisko na úrovni 5*. Když jsem to naposledy sledoval před cca 2 roky, zájemce stále nebyl.

Pláž u polostrova Sveti Stefan – tam se téměř nedá dostat. Jak jsem již uváděl, vše je oploceno, na vjezdech elektronické závory. Sveti Stefan je stará černohorská přímořská vesnice, již za Tita přestavěná na velmi luxusní appartementové městečko. Jednotlivé domy jsou většinou v soukromém vlastnictví, mnohdy velmi význačných celebrit (naúř. se říkalo, že tam má dům i Claudia Cardinálová – tedy před těmi 20 lety). Dnes je opět vše vyčleněno pro turisty v hladině min. 5*. Samozřejmě, pokud budete mít velký zájem, pak se tam po nějakých „kozích stezkách“ dostanete, ale to není pro každého, pro autobusový zájezd už v žádném případě.

Obecně – považuji existenci naturistického areálu Ada Bojana a několika nuda-pláží za trochu neobvyklý jev. Montenegro je převážně muslimská země (v okolí Ulcinje odhadem 90% obyvatelstva jsou muslimové) a všechny FKK jou v podstatě ještě z doby, kdy rozhodující slovo zde měli Srbové, tehdy vůči naturistům nejbenevoletnější národ v tehdejší Jugoslávii. To se ovšem změnilo a mění. Uvidíme, jaký bude další vývoj, rozhodně by bylo Ada Bojany škoda. Zejména, když Montengro je krásná země, s příjemným a rozmanitým pobřežím, nádhernými horami a divokými řekami ve vnitrozemí a řadou velice cenných historických památek. ing.Hájek

 
-

reakce .

Vložil Roland Jitka, 16. Prosinec 2010 - 19:49

asi jsme cenově byli v jiné adě bojaně jelikož ceny které píšete by tak odpovídali kempu s vlastním stanem a vlastni dopravou , a jelikož jsme se ptali v recepci toho hotelu a na naše to vycházelo cca 2000kč dva dospělý a syn 25let , chtěli jsme se ubytovat a ještě že jsme měli sebou i stan jelikož vámi uvaděná cena skoro odpovídá pobytu v kempu ve vlastním stanu asi 720kč . jediná rozdíl mezi naším počítaním m uže být to že přeci jen euro bylo bylo v roce 2008 asi o dvě koruny dražší . /podezírám vás že jste zástupcem nějaké cestovky protože napsat že na pobřeží černé veliké pláže nenajdete levnější tak v ulcinj za polovinu toho co píšu skoro všude a za nudismus si musíme opravdu připlatit . To vše je bez jidla .Při cenách jidla kolem ulcinj by Vámi uváděná cena byla tak na jidlo a ubytování by bylo zadarmo , Jediné o čem jsem puvodně polemizoval byla doby jestli rok 2010 a nebo 2011 kdy ada bojana přestane fungovat v tom jak ji známe a začne fungovat na pět hvězdiček . To co nazyvám střílny mi opravdu jako střílny připadá máte jen pravdu že se tam stěhuje nábytek a klimatizace a čím dál blíže na levou Bojanu jsou rozpadlejší a rozpadlejší asi se dělají postupně . (budovy ve tvaru jehlanu s jedním oknem nahoře ) . Co setýče stavebního ruchu tak finišer , greidr , a deset aut obalované hmoty , a tři valcovačky čtrnáct dní nejsou asi jen běžnou udržbou kempu. Jediné s čím mohu souhlasit je že na pláž svateho štefanu se dá dostat jen pěšky nebo čtyřkolkou (zmínka o pláži sv štefanu byla jen proto že j e to nejbližší nudistická pláž ) Myslím si ale že nudisté dokažou dojít zhruba km a pul na pláž . Pláž je krásná a stojí za to .

Jediné co mně napadá že by se zlevnilo takhle drasticky je invaze komárů na Adě bojaně , která byla v roce 2008 a možná že je i dále protože kdo nezažil tak neuvěří (invaze komáru u nás při povodních byla jen procházka růžovou zahradou ) proto asi ty instalace klimatizace i do těch jehlánků

Nejlepší kombinace dovolené by bylo bydlet v Ulcinj a na adu bojanu jezdit jen autobusem i za cenu vstupného .Stojí to za to jelikož zase služby a pláž na Adě bojaně si zaslouží jedničku s hvězdičkou

 
-

Tak ještě jednou – a prosím,

Vložil natur, 16. Prosinec 2010 - 20:18
Obrázek uživatele natur

Tak ještě jednou – a prosím, čtěte to pozorně. Jsem z cestovky, dokonce naturistické, název uveden v textu. Neznám ceny v kempu Ada Bojana, ale znám ceny v bungalovech Typ A (jednopatrové zděné budovy), Typ L (přízemní budovy) a Typ B (ony „střílny“). Ceny, které jsem uvedl, jsou z našeho ceníku pro rok 2011, ceny v roce 2010, 2009, 2008, … byly obdobné. Celková cena pobytu, je značně ovlivněna množstvím různých slev a bonusů (např. jsem ještě neuvedl, že při pobytu na 21 dnů máte 50% slevu na ubytování v hotelu v Šibeniku). A to jsem uvedl cenu v nejvyšší sezóně, kdybych uvedl třeba červen či září se všemi slevami – to už by jste mi vůbec nevěřili. Ale je to fakt. Pokud jste porovnával mnou uvedené ceny a ceny tzv. pultové, nabídnuté Vám při příjezdu do Ada Bojany pak by mělo a občas i je (solidní hotely), že ceny pultové jsou o dost větší než ceny fakturované cestovce. Nepsal jsem, že se v Ulcinji a okolí nedá zajistit levnější ubytování – uvedl jsem, že se domnívám, že naše ceny v bungalovech Ada Bojana v roce 2011 jsou jedny z nejnižších v Česku (toto středisko prodává řada českých cestovek, ceny na rok 2011 jsem ode všech ještě neviděl). A uvedl jsem, že je to jedna z nejlevnějších lokalit u moře za shodné úrovně služeb (tj. bungalovy hotelového typu, polopenze). Nemůžete přece porovnávat 5* hotel, 2* bungalovy a kemp. Samozřejmě, někde v soukromí, v Ulcinji, bude asi laciněji, ale já zastávám názor, že dovolená je spojená s rekreací a odpočinkem, nikoliv s dojížděním a docházením někam. A pro úplnost – stále se bavíme o pobytu s vlastní dopravou (ta v ceně není), příjezd a odjezd je možný kterýkoliv předem zaknihovaný den a na libovolnou dobu pobytu (min. 3 noci).

Ke komárům – ostrov leží v deltě řeky Bojana, značná část ostrova je víceméně bažinou, pokud by jste vyjel na kopce směrem ke Skadarskému jezeru, pak uvidíte pod sebou celou oblast porostlou rákosím, uvidíte meandry řeky Bojany. Tam samozřejmě komáři musí být – faktem je, že v určitých intervalech je prováděn letecký postřik, jsou však období, kdy je komárů skutečně více. Pokud jde o ceny stravy – poseděl jsem v rybářské restauraci na řece Bojaně asi tak 4 hodiny, měl jsem rybí polévku, víno, 2 ryby (včetně platýze), olivy – to vše za 25 EUR (bylo to před cca 2–3 roky).

A rozhodně nepřichází v úvahu, aby hromadný zájezd 40 naturistů pochodoval po „kozích stezkách“ jeden a půl kilometru na pláž, jak by to bylo na Sveti Štefanu. A to by se tam ještě muselo nejdříve dojet, např. z nedaleké Budvy či Bečiči. Pokud tam půjdete sám, z vlastní vůle, je to Váš problém. Cestovka však za své klienty odpovídá. ing.Hájek

 
-

Mluvil jsem také

Vložil Roland Jitka, 16. Prosinec 2010 - 22:19

Mluvil jsem také o bungalovech o kterých mluvíte vy . Komplex ada bojana je komplex dvou recepcí , pošty restaurace pláže společenského placu (něco jak malé letní kino ) malého krámku vámy uvedených bungalovu jednopatrových , pak dvoupatrových oboje je po pravé straně chodníku na pláž na pláž , na levé straně jsou jen ty jehlánky před nimi jsou dva tenisové kurty a až k lesu se nachází plac kempu a pak je ještě jedna hodně rozpadlá budova na levé straně velká a hrozná parametricky z doby komunismu a pak za recepcí je ubytovna pro koně .součástí je také veliká pláž a restaurace na pláži a lehátka a slunečníky na pláži to vše mužete používat pokud bydlíte v kempu nebo v bungalovech .tak jaký máte na mysli pětihvězdičkový hotel ? Co se týče ceny jidel neměl jsem na mysli ryby vy sám víte že to jidlo které jste tady použil demonstrativně je to nejdražší co existuje na bojaně

 
-

Tak tohle je přesná citace

Vložil natur, 17. Prosinec 2010 - 8:59
Obrázek uživatele natur

Tak tohle je přesná citace z předchozích příspěvků – „Vím pouze o tom, že černohorská vláda se snažila nejméně 2–3× prodat či pronajmout celý ostrov s tím, že by zde vyrostlo veliké rekreační středisko na úrovni 5*. Když jsem to naposledy sledoval před cca 2 roky, zájemce stále nebyl.“. Kde vidíte nějakou informaci o existujíím 5* hotelu – to je prostě jen a pouze výhled do budoucnosti, zbožné přání vlády této země. A ryby – uvedl jsem úmyslně tu nejdražší variantu opuletního oběda v rybářské restauraci a jsem přesvědčen, že cena 25 EUR je hodně nízká. Chtěl jsem tím dokumentovat, že v Černé Hoře jsou ceny velmi přijtelné. ing.Hájek

P.S. A na úplný závěr této diskuze jsem si dovolil spočítat cenu pro Vaši tříčlennou rodinu v mimosezóně, ale prakticky v době, kdy je tam předpoklad velmi pěkného letního počasí – týden pobytu v Typ A, polopenze, 5.9.-12.9., sleva pro dospěl.os. na přistýlce 25%,, sleva 7=5, sleva 20% při zaknihování do konce ledna = 5198 (základ.cena za os.) x 2,75 (sleva 25%) x 5/7 (7=5) x 0,8 (20% sleva) = 8168 Kč = kompletně za celou rodinu, bez dopravy, nápojů k večeři, obědů a cestovního pojištění. Při pobytu v Typ L a při stejných službách = 9075 Kč. Přiznám se – když jsem to dopočítal, tak jsem i já trochu zapochyboval o správnosti výsledku a nechal si vše pro jistotu přepočítat od zahraničních partnerů – je to naprosto přesně. [Úsměv] [Spiklenec] [Tmavé brýle]

 
-

reakce

Vložil Roland Jitka, 17. Prosinec 2010 - 11:52

diskuse jde již uplně jiným směrem , než byl její nadpis , takže ukončuji náš informační rozpor . díky za nabídku Vaší cestovní kanceláře ale využít ji nehodlám . Mrzí mně že tento server připouští tyhle reklamní nabídky jinde by byly hned smazány adminem . Snad to tady nezačne být pravidlem a naturista zůstane informačnm serverem nekomerčních přispěvků a zážitků z cest naturistů do objevených a ještě neobjevených destinací .

 
-

Pokud nebudou řady naturistů

Vložil natur, 17. Prosinec 2010 - 13:14
Obrázek uživatele natur

Pokud nebudou řady naturistů mystifikovány nesprávnými informacemi, pak nebudu mít vůbec důvod do zdejších diskuzí zasahovat. Máme vlastní web, od Vánoc navíc zcela zrekonstruovaný a postupně naplňovaný fundovanými podrobnými informacemi. Snažil jsem se pouze popsat pravdivě situaci v Ada Bojana, příp. na Sveti Štefanu – z vašich příspěvků totiž vyplývá, že do Ady Bojany jedině se Zlatou kreditní kartou – opak je pravdou, Ada Bojana je velmi finančně příznivá, Montenegro je nádherná země. Nepřesné informace o ceně pobytu by mohly odradit hodně naturistů, ať už cestují sami nebo s některou z desítek českých cestovek tam mířících. A velmi jsem se snažil, aby jméno naší cestovky se zde téměř neobjevilo – když si projdete letošní příspěvky, pak ho naleznete pouze jedenkrát, tak jako naleznete, rovněž jedenkrát, název našich kolegů z Kovotour Plus – teď už dvakrát. ing.Hájek

 
-

cordobka:Trochu si to srovnejte

Vložil Dlouhan3, 17. Prosinec 2010 - 23:36

Očekával bych trochu vděku a pochopení za informace od pana natur. Cituji :„zůstane informačním serverem nekomerčních přispěvků a zážitků z cest naturistů do objevených a ještě neobjevených destinací“ . Kolikpak takových příspěvků jste se tady dočetl od naturistů po dovolených z Chorvatska ?
Vy tady máte moc pěkné cestopisy, opravdu díky za ně a naprosto chápu Váš výrok, ale sám vidíte, jak to s těmi příspěvky je, notabene pan natur psal objektivně a díky němu můžete srovnávat (letos dokonce ani já jsem nepřispěl [Smutný] fakt nebylo moc čím).
Z mé strany každopádně díky oběma.