NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Nudismus v Bulharsku 2011, Černomorec, Djuni.

Vložil Roland Jitka, 5. Září 2011 - 21:25

Volné pokračovaní článku Varvara a Bulharsko Od Burgasu dolů. Letošní rok (2011) jsme se rozhodli objevovat další lokality. Obecně k Bulharsku toho již bylo napsáno hodně, tak jen základní věci. Bulharsko je vzdáleno zhruba den cesty autem z České republiky a všem turistickým destinacím konkuruje cenou a voda není tak slaná jako jinde. Vyznačuje se i stálým počasím a pro mnohé lidičky se stává prudce návykovým.

Cestu bych shrnul jen na větší města Litvínov, Praha, Brno, Bratislava, Budapešt, Mohács, Sombor, Vrbas, Novi Sad, Bělehrad, Niš, Sofia, Plovdiv, Stará Zagora, Karnobat, Burgas, Černomorec. Cesta skoro 1900km pohonné hmoty a poplatky za dálnice tam i zpět cca 8500 Kč. 

Pro letošek jsme jako základnu ubytování zvolili městečko Černomorec (mapa). Jedná se malé městečko stojící trochu neprávem stranou turistického zájmu. Pro nudisty dobrou zprávou je, že přímo na městské pláži je asi 150 metrů vyhrazeno nudistům po levé straně pláže stranou od ruchu města, plážových barů a restaurací. Scházelose jich tu opravdu hodně. Kdo tam naopak nebyl, to jsou čumilové. Pláž je dobře udržována městským personálem.

Černomorec – městečko:
 

VromosVromos V Černomorci je pláží více: Prakticky nepoužívaná pláž Vromos (její nevýhoda je jen v tom, že se u ní špatně parkuje a cestou pěšky je špatně dostupná), potkáte tam minimum lidí.
 

Cernomorec městskáCernomorec městská Městská pláž s nudistickým kouskem (nevýhodou byly občas chaluhy když se zavlnilo).
Černomorec – kameny:
 

Pláž bývalého kempu s diskotékou se nachází nahoře v Černomorci. (není na nudi moc vhodná pokud člověk nechce být exhibicionistou, jelikož je pláž velmi malá). Na večerní koupání byla skvělá. Přes den se pár nudistických nadšenců nacházelo na protilehlé skalce. Místo vhodné spíše pro zamilované páry než pro nudistické aktivity.
Bývalý kemp:
 

Pláž Gradina (městská), která se táhne od benzínové pumpy až k Sozopolu (kde vládnou plavčíci takže nudismus zcela nemožný) (fotografie).

Bulhaři když mluví na téma nudismus v Černomorci tak doporučují tzv na kamenech směrem od přístaviště Černomorec na pravou stranu, kde dojdete do území nikoho. Kameny hezky chladí, ale je zase horší vstup do moře. Tam nepotkáte ani živáčka třeba celý den.

Bulhaři mají takovou zvláštní vlastnost, kterou jsem jinde neregistroval. Chvilku se opalují nudi, chvilku nahoře bez (tedy ženy) a chvilku komplet v plavkách po chvilce zase bez plavek, do vody zase navlékají plavky a po vylezení z vody plavky zase suší na slunečníku, takto se situace několikrát za den opakuje. Z toho pro nudisty bymohlo plynout , že ležet nudy můžete skoro na jakékoliv pláži, ale dovody raději v plavkách. Samozřejmě teď mluvím o plážích, které jsou převážně textilní.

Černomorec na nás působil velmi klidně až ospale, ale užili jsme si tady krásnou dovolenou.
Černomorec a jeho nudi pláže:

Zobrazit místo Bulgaria na větší mapě


Při hledání dalších nudistických pláží v Bulharsku jsme objevili něco co jsme nazvali Karibik Bulharska.

Nejdříve jak se tam dostat: Černomorec zpátky na státní silinici a čtyřproudovce směrem na Sozopol jak čtyřproudovka končí, je odbočka na Kavatsi vyjedete do kopce a z kopce podle Kavatsi kempu a pláže Grenn life opět do kopce nahoru a za chvilku uvidíte hotelový komplex. Projedete silnicí, která komplexem vede stále dolů, pak uvidíte něco co naturisty přimo přitahuje jako magnet . (celková vzdálenost asi 15km)

Našli jste v té chvili pláž, která se jmenuje Djuni. (asi čtyři km volné pláže, kde více jak polovina lidí je naturistickém rouchu) mapa s fotkami Pláž nebývá nikdy plná (je dostupná jen autem) takže místo si najde každý. Písek i voda absolutně čistá, málo chaluh a hodně vln. Na některých místech se stanuje nebo karavanuje na divoko. Klidu si užijete dostatečně a parkujete přímo na silnici, která už dál nevede. Díky tomu, že jsou ve vodě někde kameny, nevozí tam odě výletníky a tak se tam udržuje vysoký stupeň čistoty. Písek je trochu hrubší , řeklo by se jakoby řecký. 

Na pláž a do vody můžete s dětmi, jelikož hloubka se svažuje velmi pozvolně, snad jediné na co dát pozor, jsou někde v písku velké kameny. Absolutně ideální na šnorchlování a rybaření. Pláž končí z jedné strany hotelovým komplexem a z druhé strany skalami rezervace Ropotámo. Klidu na pláži pomohla policie, protože udělala silnici jako slepou, takže ani automobilový provoz neruší opalující se na pláži.
Djuni:
 

Uvedené místo jsme si zamilovali a můžeme všem doporučit.

Dlouhatánská pláž DJUNI:

Zobrazit místo Bulgaria na větší mapě


Letecké video DJUNI:

V Bulharsku sice neexistuje žádná oficiální nudistická pláž, ale těch neoficiálních je více než dost. Řekl bych, každá třetí má své místo pro nudisty, nebo je alespoň nudismus normálně tolerován. Tak nudisté vzhůru do Bulharska .

Pro Naturista.cz zformátoval, upravil a o mapy, videa a odkazy doplnil: Ivo Žurek
Přispěvatelé: Líbil se vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Za článek tohoto rozsahu vám nabídneme volnou vstupenku na kteroukoli naši akci [Smích]
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. Nejoblíbenější článek roku bude odměněn pobytem v hotelu pro 2 osoby.
Podporovatelé: Pokud byste chtěli podpořit autora tohoto článku jakoukoli částkou, tak můžete bez jakéhokoli poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. Předem vám děkujeme.
Inzerenti: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, služby? Využijte prosím naši širokou nabídku vaší prezentace na internetu i na reálných akcích NATURISTA.CZ.
5