NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Olomoucké únorové aquabikování

Vložil Anonymní, 21. Únor 2011 - 10:41

I když se únorová Naturistická Olomouc konala pouhý týden po stejné n-akci v Brně, tak se přesto v sobotu 19. 2. 2011 sešla plná stovka hanáckých naturistů v moderním AQUA OLOMOUC. Kromě tradičního programu si tentokrát naturisté mohli po celou dobu akce vyzkoušet aquabiking. Mrazivé venkovní počasí vylákalo množství naháčů do venkovní vířivky, nebo venkovní části hlavního bazénu. Na své si přišli i milovníci sauny, pro které jsme měli připraveny vedle klasických tří saunových ceremoniálů i „solný peeling“. Soutěž v malování na tělo vyhrál dokonalý obraz „Motorka Kawasaki“. Naturistická Olomouc patřila jako obvykle k nejpříjemnějším n-akcím u nás.


Olomoucký Aquapark je jediným místem, kde jsme se změnou otevírací doby ocitli vysloveně mimo veřejnost (20–23 hod.), takže odpadlo náročné foliování rozsáhlé skleněné stěny do vestibulu. O to více jsme se mohli věnovat programu.
Jeho prvním bodem byl hned půl hodinky po začátku saunový ceremoniál. Na doporučení sauňáků – praktiků jsme tentokrát nechali uvařit u slečny barmanky maxisilný heřmánkový čaj a první ceremoniál věnovali jemu. Myslím, že na rozdýchání to bylo celkem vhodné, i když sauňáci jsou zvyklí na „poněkud“ silnější kalibr. Ten přišel o hodinu později v podobě klasické saunové esence „Jedle“. Mezitím jsme nachystali doporučenou sůl pro použití saunového peelingu. Před koncem Naturistické Olomouci přišly na řadu ještě Alpské bylinky, které pak už všem řádně protáhly všechny dýchací cesty. Ochlazení v hned sousedícím venkovním „dvorku“ s vyhřívanou vířivkou.
Po této saunové rozcvičce přišly na řadu dětské soutěže. Ty měla pod palcem zkušená organizátorka Monika, která připravila nejrůznější lovení, zvrnkání kuliček, házení na terč a řadu dalších soutěží. Mezitím jsme spustili i oblíbené aquazorby, které se tentokrát vhodně doplňovaly s ukázkovými 2 aquabiky. I ty byly prakticky stále obsazeny, což svědčí o sportumilovném naturistickém osazenstvu.
Také bufet a bar si na nezájem nemohl stěžovat. Na dotaz v horním baru, se mi dostalo odpovědi, že „s nudisty tady nuda nikdy není“. Závěrečná soutěž v malování na tělo nebyla až tak moc hyperaktivně obsazená, nicméně vítězný obraz „Motorka Kawasaki“ určitě stojí za uložení do našeho archivu nejlepších maleb.
Na únorové Naturistické Olomouci si určitě všichni přišli na své, což svědčilo o tradičně přátelské atmosféře, která provází naše hanácké naturistické večery už po dva roky. Také telefonát s panem ředitelem Přikrylem potvrdil spokojenost s našimi akcemi, takže termín následující Naturistické Olomouci zní: 16. 4. 2011 20–23 hod.
Děkujeme všem naháčům za podporu, účast i příjemnou atmosféru sobotní Naturistické Olomouci a budeme se těšit s vámi i vašimi přáteli zase příště. Své přátele, příbuzné, známé nenechávejte doma. Nejsme až tak rozšířená komunita, která by dokázala obsadit vždy a všude tak velké areály!
Velký díky patří Monice Foltýnové za pomoc s dětskými soutěžemi, Radimovi a Radce za pomoc se stěhováním, rozbalováním, balením… a všem ostatním, kteří se podíleli na celém naturistickém večeru. Zvláštní poděkování patří panu řediteli Aqua Olomouc Daliboru Přikrylovi za poskytnutí areálu aquaparku pro naše aktivity.
Vyobrazení naturisté osobně souhlasili s uvedením těchto fotografií na Naturista.cz. Ostatním návštěvníkům nehrozí, že by byli na těchto akcích dokumentováni.


Olomoucký DeníkOlomoucký Deník

O Naturistických Olomoucích pravidelně informuje OLOMOUCKÝ DENÍK

5
 
-

Poprvé v Olomouci

Vložil M.Dr., 21. Únor 2011 - 11:02

Na Naturistické Olomouci jsme byli poprvé a velice se nám líbilo. Zvlášť plavání ve venkovním bazénu a relax ve venkovní vířivce při asi –2 st. teplotě vzduchu a drobném sněžení – to bylo super!

 
-

Olomouc

Vložil Count Grischnack (bez ověření), 21. Únor 2011 - 18:04

Naturistická Olomouc byla super,nezapomenutelný zážitek plavání venku,při teplotě –2,jen ta motorka nebyla Kawasaki, byla to Yamaha [Smích] [Smích]

 
-

Dotaz na pravidelnost

Vložil Davca a Gabca (bez ověření), 24. Únor 2011 - 18:49

Dobrý den. Na naturistické akci jsme byli poprvé a musím říct že mě i mojí partnerku to naprosto uchvátilo. Koupání v plavkách nás už nebude bavit. [Úsměv] Měl bych dotaz na pana Zurka jestli je možné aby se tyto akce staly pravidelnou záležitostí alespoň jednou měsíčně tak jako v Liberci. Velice by jsme to uvítali a to určitě i většina naturistů v okolí Olomouce. Už se moc těšíme na duben a to nejen na Olomouc ale i na Brno.

 
-

Častější akce podle návštěvnosti

Vložil zurek (bez ověření), 24. Únor 2011 - 19:25

Určitě není problém n-provoz zavést častěji. Musí to být ale na základě vyšší návštěvnosti. Ze všech našich akcí má hmatatelný nárust pouze Aquapalace. Ostatní buď stagnují nebo jde návštěvnost dolů. V takovém případě se s řediteli areálů jedná o častějším konání n-akcí dost těžko. Babylon je přece jen ojedinělý areál a láká podstatně víc lidí než průměrný regionální aquapark. Asi by nebyl problém zařídit hodiny ala babylonské pondělky – poměr T100:N5, bez dozoru tomu nechat volný průběh. Provozovatelé si taky nechtějí dělat starosti s různými zuřivými textiláky, kteří si jim chodí stěžovat na nudisty. Textilní provoz jim absolutně vyhovuje a nechtějí na tom nic měnit.

Já jsem včera strávil 2 hodiny v ředitelně AP Olešná. Oni to berou jako zpestření jejich provozu a 1× za 2 měsíce to jsou schopni povolit. Vyhazovat textiláky každý týden se jim ale vůbec nechce. V Olomouci jsme až po zavíračce, takže jim to taky není moc po chuti. To tady byl takový bláznivý nápad, že by se n-akce měly konat soboty odpoledne [Šokovaný] .

Takže suma sumarum, až bude návštěvnost 1× za 2 měsíce na vzestupu a např. v Olomouci bude kolem 150 naháčů, tak můžeme zkusit n-akce častěji. (V sobotu bylo hodinu před naším začátkem v AP Oomouc 180 textiláků).
Je to taky o tom, kolik známých na příště pozveme. Chvála na internetu je sice dobrá věc, ale osobní pozvání je zcela nenahraditelné. Já znám velkou spoustu opravdu hodně nadšených naturistů, kteří odcházejí z akcí nadšeni. Příště je ale ples, návštěva babičky, nemoc, hokej… a nadšení je to tam.

 
-

Není jen Olomouc

Vložil M.Dr., 24. Únor 2011 - 20:07

Ono v blízkém okolí je kromě Olomouce ještě Olešná a ValMez, co v současnosti vychází v blízkém okolí na nudaakci jednou za dva týdny, co není málo. Takže si podle mně není na co stěžovat, ale je potřeba využít nabízené možnosti.