NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Brněnské rozdmýchávání potřetí

Vložil Anonymní, 13. Únor 2011 - 22:12

Potřetí se naturisté sešli 12. 2. 2011 v novém Aquaparku Brně-Kohoutovicích. Po předchozím kohoutovickém N-Mikuláši a ještě předchozejší tamní n-premiéře se očekával už zaběhnutý a příjemný naturistický večer. Během odpoledne klesající rtuť teploměru naznačovala větší příliv prochladlých sauňáků, pro které jsem měl připraveny opět rozmanité saunové esence. Z osvědčených atrakcí jsme hned po začátku rozbalili trampolinu a aquazorby, roller postoupil zevrubnější prohlídce po řádění naháčků na minulém Hradci Králové. Než ale celý kohoutovický večer začal, tak nás čekalo nepříjemné martirium se zalepováním snad největšího prosklení, jaké jsme v aquaparcích ČR viděli. Tohoto se ujala čtveřice nejvěrnějších pomocníků, která během hodinky zvládla i tuto nepříjemnost. Pak už nás čekal jen příjemný večer s příjemnými jihomoravskými naturisty.


Aquapark Brno KohoutoviceAquapark Brno Kohoutovice Brněnský Deník o naturistechBrněnský Deník o naturistech Před sobotními Kohoutovicemi vyšel článek Ondřeje Galamboše, který popisoval několik n-aktivit v Brně. Článku věnoval autor velmi mnoho času, což je znát na řadě informací, které jsou i roky staré. Úvodní fotkou ovšem posunul naturisty do zcela nepožadované polohy, tak o kladné propagaci tohoto článku dosti pochybuju.
Foliování areálu je práce snad největší, ale v kohoutovickém prostředí nezbytná. Během něho jsme už sledovali, kdo z textiláků by mohl mezi námi zůstat a kdo bude prchat s hlavou v dlaních úderem 19. hod. pryč. Kupodivu tentokrát zůstala početná skupina lidí. Mnozí z nich se po své první n-proplavbě vrhli do útrob aquazorbingu a zcela nenuceně se proháněli po vodní hladině. Mezi novými bylo i nezřídka slyšet slovenčinu. To jsme už měli ale všechno připravené, devatenáctá minula a sauna obsazená do posledního místečka očekávala první saunový ceremoniál dnešního večera.
Na rozdíl od minulých Kohoutovic byly tyto téměř celé v dospělácké režii. Museli jsme tedy zrušit velmi pečlivě připravené dětské soutěže. Vyrovnání rekordu z Čestlic, kde se na soutěže seběhlo 25 dětí, se tedy tuto sobotu nekonalo a je to velká škoda. Myslím ale, že příští týden si to všechno vynahradíme v Olomouci, kde nás hanáčtí naturisti vždy potěší velkou návštěvou.
Co nás ale překvapilo už v Brně, byly opravdu krásné malby v soutěži v malování na tělo. Od jarních rozkvetlých luk, zajíčků, motýlů, přes srdcová a kárová esa až po absolutně skvostný obraz „z průčelí“ pravého mikulovského vinného sklepa. Na něm si dala záležet rodina Jarka Štolla z Břeclavi. První tři vítězové si odnesli poukazy na víkendové pobyty v hotelích jižní Moravy od našeho partnera BOHEMIA CLUB & GOLF.
Naturistické Kohoutovice se pořád ještě pomalu probouzejí k životu. Jsou tady skvělí pomocníci, kteří odvedou obrovský kus práce. Zcela originální organizátorky soutěží, jaké jinde nenajdeme. Vstřícný pan ředitel Richard Elleder. Snad by to chtělo ještě aspoň tolik naháčů jako se pravidelně schází ve 3× menší Olomouci.
za_podporu_aktivit_naturistacz&&CancelURL=http%3a%2f%2fnaturista.cz%2fdrupal%2fvase_platba_se_nezdarila'>  
5
 
-

Kohoutovice - kde jsou Brňáci?

Vložil adal, 14. Únor 2011 - 15:30

Atmosféra v Kohoutovicích vynikající. Pár až ze Senice! Dokonce jeden angličan. Lidé z Břeclavi, Vyškova. Kde jsou Brňáci, kterých na Osadě bývá spousta? Tobogán snad dvakrát rychlejší než v plavkách. Sauna je malinká a na ceremoniály samozřejmě zcela zaplněná. V dubnu snad bude větší účast. Jinak by mohlo hrozit zrušení – velká práce se zakrýváním a malá návštěvnost pro aquapark.
Ivošovi díky, že Kohoutovice budou nadále fungovat.

 
-

Brňáci proberme se !

Vložil Honza T., 14. Únor 2011 - 20:33
Obrázek uživatele Honza T.

Souhlasím,vydařená akce,díky všem,kteří se podíleli na jejím uskutečnění.Škoda jen opět malé návštěvnosti.Neumím si to vysvětlit,vždyť Brno má tolik příznivců naturismu.Většina z nás už se těší na novou sezónu na přehradě,tak proč v tom nepokračovat i přes zimu.Nechce se mi věřit,že by o těchto skvělých akcích naše zdravé naturistické jádro nevědělo.Jsem optimista a věřím,že se do budoucna návštěvnost značně zvýší.Nezbývá,než doufat,že vedení AP i p.Ivoš,který toho dělá pro všechny naturisty skutečně hodně,budou mít s námi trpělivost a dají nám ještě příležitost k úspěšnému reparátu. Hezký večer všem přeje Honza.

 
-

Brno

Vložil Lenka_Mirek (bez ověření), 15. Únor 2011 - 19:08

Protože nemoc nechodí po horách ale po lidech ,nemohli jsme tentkrát dojít. 9.4. určitě nevynecháme a už se těšíme na vždy skvělou Olomouc.

 
-

Brno super

Vložil exner (bez ověření), 20. Únor 2011 - 22:32

Na třetí pokus se nám to podařilo a konečně jsme dorazili do Brna. Předtím nám do toho vždycky něco vlezlo. Těšili jsme se a nezklamali se. Aquapark je hezký, trošku nudný v porovnání s ostatními (Čestlice, Babylon, ValMez), co se týká výzdoby a barev. Atrakcí dostatek, tobogán hezky sviští, sauny a vířivka přeplněné, ale to je na všech naturakcích. Čekali jsme větší návštěvnost, zpočátku to vypadalo, že nás tam bude tak 10, zbytek byl v sauně nebo vířivce. Postupně se ale zaplnilo. Výbornou náladu nám trošku pokazila představa dlouhé cesty domů, kéž by Brno bylo blíž.

 
-

Brno super

Vložil ph55 (bez ověření), 22. Únor 2011 - 22:05

Brnu zdar [Úsměv]

 
-

Re.sprcha

Vložil Danxm (bez ověření), 16. Únor 2011 - 23:07

Proto chodíme do sprch s přítelkyní společně,dotyčný ,,takynaturista,,by byl vyřešen na místě,a natrvalo !! [Rozzlobený]

 
-

smazal jsem

Vložil exner (bez ověření), 20. Únor 2011 - 22:34

smazal jsem

 
-

singl

Vložil nahatej.kluk (bez ověření), 19. Únor 2011 - 23:52

Ukazování si na mě coby úchyla je jedna ze dvou příčin (druhou je totální nedostatek času a peněz), proč se neúčastním těchto akcí. Po dost pojebaném životě by mě asi psychiatr zaškatulkoval mezi lidi se sociální fóbií, takže tak. A někoho k sobě jaksi nemám, i když dřív se občas něco objevilo, ale hned to bylo fuč. Prostě zájemců o nahaté koupání a o mou maličkost zároveň je – nula. A když se přece jen náhodou někdo objeví, myslí si, že jsem teplej buzerant a že se mnou jako něco bude. Holka zatím o mě neprojevila v tomto smyslu zájem žádná. Takže mě ani nehrozí, že by mě někdo označil za prasáka, jednoduše se akcí neúčastním [Spiklenec] Ale podporuju je a držím palce, ať se jim daří a jejich účastníkům taky. Stojí za tím jistě hodně práce a přesvědčování a jsem rád, že je doba, která realizaci takových radovánek umožňuje aspoň v omezené míře.

 
-

panské x dámské sprchy

Vložil pokr (bez ověření), 20. Únor 2011 - 15:47

I v saunach ktere maji smiseny provoz, se dodržuji oddělené sprchy a všichni to dodržují. A v životě tam nebyl takovýto problém. Porušením zavedených pravidel vždy bude někomu vadit. Mě osobně to také není příjemné, ač jsem každý týden ve společné sauně. Prostě sprcha, záchod by mělo zůstat odděleno jak jsou a dodržováním tohoto pravidla i na naturistických akcích nikomu žádná újma nenastane, jen nevzniknou zbytečné spory. Pak jestli se objeví nekdo kde nemá, tak s usměvem ho upozornit , že si spletl dveře, že jeho sprcha je vedle.

 
-

Práce novinářů

Vložil press777 (bez ověření), 20. Únor 2011 - 16:09

Celkem pravidelně se tu objevuje kritika práce novinářů, kteří údajně dělají naturistům svými články spíše negativní reklamu. Často proto, že si nezjistí fakta. Možná by si ale i ti kritici měli dát tu práci a udělat totéž. Kritizovaný Ondřej G. z Brněnského deníku fotku nevybíral a měl na ni nulový vliv. To dělají editoři.

Jedná se o ilustračku, protože pochopitelně akce, o níž je článek, ještě nebyla. Asi jako když k avízu o koncertu Rolling Stones bude fotka z jiného koncertu. Je logické, že deník nemůže uveřejnit fotku nahého člověka v polodetailu a prázdný bazén je nuda.

 
-

Okukování slečny ve sprše!

Vložil pipi (bez ověření), 20. Únor 2011 - 21:24

Je pravda, že pravidla chování by měl respektovat každý člověk. Pokud, ale té vaší slečně tak hrozně vadí okukování přítomných pánů nebo pána ve sprše, tak měla odejít a ne tam zůstávat! Jestli je schopná jít na bazén, do sauny, nebo na tobogán nahatá, kde jsou také muži, tak by vůbec neměla řesit muže ve sprše. Je po staletí známo, že oko každého muže ženu nepřehlédne. Jestli jste vyjímka tak je mi vás líto a vaše přítelkyně má smůlu, že neznáte ženskou krásu. Každá žena je jinak krásná, nebo něčím zajímavá. Muži se na nás ženy rádi kouknou i když jsme oblečené a každou z nás to vždy potěší. Tak to prostě bylo je a bude dál. Všichni kdo tady píší pořád dokola nesmyslné články mají raděj zůstat doma a pak nemusí nic řešit jako vy. Na bazén se mají chodit lidé bavit relaxovat a ne se starat jestli někdo kouká víc nebo méně.To je vše a mohlo by se nad tím zamyslet asi více lidí. Na naturistických akcích je všude moc fajn a pohoda. Panu Žurkovi velký dík za ochotu připravovat pro nás všechny tak příjemné večery na bazénech.

 
-

vážená paní

Vložil exner (bez ověření), 22. Únor 2011 - 15:12

smazáno

 
-

Okukování-tady věčné téma

Vložil pipi (bez ověření), 21. Únor 2011 - 22:25

Bohužel, váš názor asi není moc dobrý, ale nechám vám jej. Když tady bude hodně takových lidí jako jste vy, psát pořád dokola takové hlouposti, že někdo na někoho kouká ve sprše, tak odradíte spoustu lidí, kteří chtějí jít poprvé na naturakce. Nevím, proč píšete, že muži nemají na těchto akcích co dělat v dámských sprchách. Ale opačně to nepíšete. Vy si snad myslíte, že ženy se na muže nekoukají? Intimní hygiena je normální běžná věc všech lidí. I děti vědí, že k intimní hygieně jsou potřeba ruce. Pokud to té vaší slečně a vám dělá takový problém, tak jediná rada je, intimní místa si vysprchujte až doma. Na tom, že si muž či žena ve sprše umývá tělo nic není. Ve sprše se sprchují všichni. Vaše slečna asi na toho muže koukala taky, když si povšimla, že na ni kouká.To samé si mohl říci i on-co na mě ta žena tak kouká. Neřešte to už vy ani ostatní pisálci. Koukáním ještě nikdo nikoho neohrozil na životě.

 
-

Reakce

Vložil Roland Jitka, 21. Únor 2011 - 23:48

opět se zde vytvořilo téma , které jaksi nikomu nic nepřináší informačně jen se každým přispěvkem o trochu více zdramatizuje . Býváme častými navštěvníky Babylonu v Liberci a běžně se v průběhu naturistické akce dodržuje rozdělení pánských a dámských sprch a nikomu to nepřijde divné . Jediné kdy to neplatí , kdy deset minut před koncem za deset minut pulnoc cca se najednou všichni objeví ve sprchových prostorech cca padesát i více lidí , které tím pádem kapacitně nestačí . Pak už opravdu nejde řešit pohlaví , když není volno tam ani tam tak se prostě celá rodina sprchuje pod jednou sprchou a jedno jestli se nachází v pánských nebo v dámských sprchách , jelikož personál trvá skoro nekompromisně na dodržovaní času . V té chvíli, ale nemůže být řeči o žádné intimní hygieně , tedy z erotického hlediska . Myslím si že paní pokud tedy byla sama s jiným mužem ve sprše a ještě metr od něho mohla ODEJÍT kdykoliv .

Nezdá se mi ani , že by při naturakcích byl vůbec někdy někdo ve sprše sám (zkušenosti kdykoliv z Babylonu )

Myslím že mohu mluvit za všechny muže bez ohledu na věk ,že po hodině a déle je už muž na naturistických akcích natolik vykoukán , že si dříve všimne ručníku spadlého do vody , než detailně nějaké nahé ženy . To je i vzkaz pro minulé , přitomné i budoucí naturistky . V záplavě lidí (což na naturakcích bývá ) se na vás muž podívá asi stejně dlouhou dobu jako vy na něho a zájem o vás je asi jen takový , aby vám dal přednost na schodech abyste se na nich nesrazili.

Pokud by vám ženám přesto zdálo , že vámi nevyvolaný zájem od někoho jiného přesahuje meze slušnosti tak mezi naturisty vždy najdete odezvu a ochranu (právě z důvodu toho , že si naturisté svoji svobodu tvrdě brání proti lidem , kteří se chovají jinak ,těchto lidí ubývá a vyloženě na naturakcích se prakticky nevyskutují , jelikož už někdy někde byli potrestáni vykázani a ohlídani atd ) To těmto lidem nevyhovuje.

Jelikož se alespon v Babylonu vyskytují skoro stále stejní lidé tak tento problém prakticky vymizel .

V uvedeném připadě té paní bych hledal pravdu někde uprostřed (je třeba si sáhnout do svědomí ) a není vše vždy jen černobílé. Samozřejmě bych se nechtěl nikoho dotknout ani situaci zlehčovat a už vubec ne někoho omlouvat.

Jiná situace nastává ve chvili , kdy je něco z naturistických akcí pojato jako show (malovaní na tělo , tancování ve vodě , Miss natura apod ) Pak Milé naturistky a i naturisti věřte že oči diváků na vás spočinou delší dobu , ale úplně z jiného důvodu než je erotický [Úsměv]

V té chvili jsme hrozně rádi , že jste mezi námi a moc vám děkujeme za vaši přitomnost

 
-

reakce na cordobku

Vložil exner (bez ověření), 22. Únor 2011 - 15:11

Máte naprostou pravdu, že to neprospívá, už nebudu reagovat. Omlouvám se všem, první zmínka o incidentu byla spíš odlehčená, naokraj, v rámci čerstvého dojmu. Pak jsem již jen reagoval na výpady vůči sobě a své partnerce a snažil se dokola vysvětlovat situaci. Je to zbytečné, příspěvky mažu, nezasvěcení z nich opravdu mohou získat nesprávný dojem o dění na naturakcích a prosím všechny kdo tady k tomuto tématu diskutovali, smažte svoje rakce také. Děkuji.

 
-

rozumné - Pro Ivoše

Vložil Roland Jitka, 22. Únor 2011 - 15:55

Myslím že jsme dospěli všichni k názoru, že toto téma je informačně prázdné , tak bychom chtěli poprosit o vymazaní reakcí nebo zavření diskuse nebo znevidtelnění . Já to udělat neumím . a vše už bylo řečeno . Díky


Žurek: já bych pánové kolegové tyto diskuze moc nepřeceňoval. Podle mé zkušenosti zvládne běžný návštěvník těchto stránek přelouskat tak maximálně 1–2 články úplně nahoře na titulce. Dál se 90% čtenářů vůbec nedostane.