NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Otrokovické Štěrkoviště bude mít opět nudapláž

Vložil Anonymní, 23. Září 2011 - 13:46

Aktuálně: Radní Otrokovic tuto nuda pláž OPĚT NEPOVOLILI.
Otrokovický „Štěrkáč“ býval jedním z nejoblíbenějších naturistických míst na střední Moravě. Povodně v roce 1997 změnily tvář nejen této vodní plochy, ale i širokého okolí. Obnova tohoto místa přinesla i výstavbu Domu dětí a mládeže Sluníčko, jehož existence byla jedním z důvodů zrušení oblíbeného n-místa. Dlouhé roky byl zbytek bývalé n-pláže místem dohadů a sporů mezi naháči a okolím.
V současnosti se věci ujalo Město Otrokovice, které přislíbilo nejen n-pláž obnovit, ale na tuto obnovu přispět finanční částkou. Takže všichni naturisté ze Zlínska se mohou v létě 2012 opět těšit na svoji oblíbenou nudi pláž na „Štěrkáči“! [Smích]


Milovníci koupání „na Adama“ si v příštím roce přijdou na své. Otrokovická radnice chce totiž obnovit tradici nudapláže v Rekreačním areálu Štěrkoviště. Velké oblibě se řadu let těšila nudapláž u otrokovické vodní nádrže Štěrkoviště. Při povodních v roce 1997 však byla zničena a na jejím místě vyrostla táborová základna Domu dětí a mládeže Sluníčko. Lidé holdující koupání bez plavek tak byli omezeni, a pokud se na koupališti přeci jen objevili, museli čelit nejen negativní reakci okolí, ale také pokutám městských policistů. „Když na začátku roku přišla zmínka na zřízení nudapláže, všichni to brali jako legraci. Postupem času se však ukázalo, že mnoho lidí by vymezení prostoru pro tyto účely uvítalo a to hned z několika důvodů. Jednak se ulehčí všem vyznavačům nudismu, kteří byli omezeni, ale i přes zákaz a hrozbu pokuty se koupat nazí chodili. Na druhé straně se uleví všem, kteří byli pohoršeni z jejich chování. Zřízením nudapláže totiž vznikne prostor, který bude oddělen od hlavní pláže neprůhledným plotem,“ popsal starosta města Otrokovice Jaroslav Budek s tím, že k samotné realizaci by mělo dojít v květnu 2012 před zahájením letní koupací sezóny. Pro nudisty bude vyhrazen prostor o rozloze 380 m2. Odhad celkových nákladů na zřízení nudapláže je přibližně 65 tisíc korun.


Za všechny naháče patří naše poděkování Městu Otrokovice, jmenovitě paní:
Mgr. Lenka Krupková, tisková mluvčí města Otrokovice, +420 723 606 758, +420 577 680 449 lenka.krupkova@muotrokovice.cz


Interaktivní mapa otrokovického „Štěrkáče“ GPS: 49.22654, 17.51557:

Zobrazit místo NATURISMUS Czech Republic na větší mapě


Pro ilustraci pár „leteckých“ pohledů na štěrkáč z modelu letadla:
5
 
-

Štěrkáč Vězení

Vložil Měsíček (bez ověření), 23. Září 2011 - 16:00

Kdo se cítí jako doma ve vězení budiž mu přáno. Když jsem si přečetl o té neprůhledné ohradě úplně mě přešla chuť se tam někdy jet třeba jen podívat. Já jsem člověk svobodný a kdo se ke mně chová jako k obtížnému hmyzu který se zavírá do terárií tak toho budu bodat a bodat než se ke mně začne chovat slušně a přestane mě zavírat. Jistě to myslely dobře, ale ne zrovna chytře. S takovou se nás vyznavačů nahoty budou VŽDY ostatní stranit dokud nebudou mít příležitost s námi žít pospolu a sblížit se s námi. Takže hurá do ohrad jako stádo dobytka určeného již předem na porážku. Užijte si to [Úsměv] .

Ono by úplně stačilo místo těch bariér upozornění na místní nuda pláž a již by se nikdo pohoršovat ani nemohl. Všichni by pak mohli dýchat volně, i já [Úsměv] a komu by naše sousedství vadilo šel by na druhou stranu. No ne????

 
-

GRAVELtraz

Vložil Gery, 23. Září 2011 - 20:52
Obrázek uživatele Gery

Počkejme do příští sezony a uvidíme, jak to bude vypadat! Těžko teď „vynášet ortel“! Rozhodně je to „vězení“ (jak jej nazývá Měsíček) třeba nejprve vyzkoušet! Např. v Třeboni je plážička ohražena živým plotem a nutno říci, že je to skvělé a nikdo se zatím nenechal slyšet, že by si tam připadal jak „stádo dobytka na porážku“. Tak, hlavně, že N-pláž bude (to je dobrá zpráva, ne?) a nechme se překvapit…

 
-

Plot

Vložil cestovatel (bez ověření), 23. Září 2011 - 23:12

Situaci v Otrokovicích neznám, ale někde, např. v Pasohlávkách by se plot určitě hodil. Nemusí to vždycky být jen rezavý vlnitý plech, za pětašedesát tisíc jde postavit ledacos i když živý plot by byl určitě nejvkusnější.

 
-

Štěrkoviště

Vložil valach (bez ověření), 24. Září 2011 - 21:08

No uvidíme jak to dopadne,aby se nestalo že nějaký spolek mravopočestných lidí zorganizuje petici proti zřízení nudapláže .

 
-

Pláž Otrokovice

Vložil Riki96, 3. Říjen 2011 - 16:38

Je sice chvályhodné, že bude pláž obnovena, ale je to sotva třetinový prostor, než ten, který jsme zabrali při zakládání pláže v roce 1992 a který nám byl „zabaven“ po povodních 1997. Odhadem tam bývalo i 300 lidí (při akcích), do nového prostoru se vejde tak 30 – 50 lidí, a to za podmínky, že každá deka (rodinka) zabere pouze 4 m2 (zbytek jsou keře a prostor na chození mezi dekami). Takže se přikláním k prvnímu komentáři – vězení. [Smutný]

Otrokovice 1994Otrokovice 1994

Nová pláž bude začínat někde u stromu (keře) v pozadí uprostřed směrem dozadu k posledním lidičkám na fotce, kde je konec pláže. Toto je návštěvnost v době, kdy se zde nekonala žádná akce.
 
-

Otrokovice - nudapláž na Štěrkovišti nebude

Vložil SP, 4. Březen 2012 - 22:01

[Pláč] http://zlinsky.denik.cz/…i-radni.html

 
-

nudapláž

Vložil Pepper, 4. Březen 2012 - 22:08

Lidská blbost je věčná a nekonečná. [Zmatený]

 
-

Děti poblíž

Vložil paul.s, 5. Březen 2012 - 8:26

Označováním 95% většiny za blbou si ničemu nepomůžeme. Už to, že se záměru věnuje starosta a komentuje vše střízlivě a bez emocí, bych považoval za úspěch. Tu lokalitu celkem znám a je tam opravdu problém se základnou Domu dětí a mládeže. Je těsně vedle, v létě se tam pořádají pobyty dětí, na FKK je odtud velmi dobře vidět, pláž se nedá nevidět. Představte si, že tam neznalí rodiče (kteří prostě FKK neholdují) bydlící 50 km daleko pošlou dítě. A to se nepřipravené týden dívá na nudisty… To si v dnešní době koleduje o prů… Nemůžeme takto postupovat.

 
-

Otrokovice

Vložil Pepper, 5. Březen 2012 - 9:00

Tak jsem to rozhodně nemyslel. Připadlo mi legrační, že nejdřív plán radní schválili, protože si mysleli, že znají názor lidu, ale teď koukají, že názor je přesně opačný, i když zároveň namátkou oslovení obyvatelé nejsou proti a nakonec si ještě radní uvědomí, že by pláž mohla být „příliš oblíbená“ a přinášet problémy s parkováním. Není to náhodou moc dějových zvratů najednou? [Spiklenec] K té viditelnosti – neplánovali tam náhodou udělat stěnu z křovin? Pokud by to nepomohlo, proč to vůbec plánovali? [Smích]

 
-

Co si myslet o samosprávě Otrokovic

Vložil Radka (bez ověření), 1. Červen 2012 - 12:16

Zakázat obecné nakládání s vodou nejde prostě to nemá oporu v zákoně. Podle mne by měli naturisté se sejít a zalehnout břeh. Žádný zákon neurčuje co má mít člověk na sobě, když jde do přírodní vody.

Konec konců, kdo nemá rád starostu rád mu ukáže svojí vlídnou tvař, vždyť každá lokalita vznikla tak, že plavci zalehli břeh. Nenechte si vzít svoje práva daná Listinou základních práv a svobod.

Pokud je podmětem stížnost na konkrétní fyzickou osobu, muže být potrestána pouze podle zákona a nelze trestat kolektivně obecně. Zde je možné se odvolat na zvykové právo.

Město Otrokovice provozuje dva plavecké areály, kde vybírá nesmyslně nízké vstupné, které nepokryje ani vodné a stočné a pak řekne, že nemá na ceduli vyznačující bez plavkovou zónu. Myslím si, že je za tím připravovaná privatizace za symbolickou cenu. [Rozzlobený]

Město nemůže na svém katastrálním území zakázat bez plavkové nakládání s vodami celoplošně, protože by omezila práva občanů. Když je někde zakáže musí zároveň jinde místo vymezit a to i přesto, že areály spravuje jako soukromník přes svoji firmu, ale za peníze daňových poplatníků. Město musí respektovat práva menšin, které v tomto případě je: Ukázat slunci krásné holé tváře, protože nahá jsi krásná. [Spiklenec]

Řešení tady je: Podle mého názoru není třeba zahánět do rezervace naturisty ale naopak vymezit a cedulemi označit část, kde jsou povinné plavky a v ostatním prostoru módu u vody neomezit. Puritáni čisté výchovy budou spokojeny a zároveň děti ochráněny a nebude nikomu bráněno v obecném nakládáni s vodou. Rezervace s textilem se oplocovat nemusí a radnice může použít plánované peníze na něco rozumnějšího, třeba na nákup sportovního vybavení pro děti.

Textil do rezervací, naturisti k vodě.

Vaše Radka

Poznámka: Holky jsou v pohodě, vezmou si tanga [Spiklenec] a kluci půjdou do přírody za robama. [Spiklenec]

 
-

Volby

Vložil mikina (bez ověření), 4. Červen 2012 - 22:55

Přiznám se že úplně přesně nevím podle jakých kriterií se přesně volí představenstvo obce a zastupitelé nás všech v uvedených obcích. Nejsme ale maličká skupinka lidí, abychom nemohli naznačit při volbám těm zastupitelům, že se s námi musí také při plánování územních plánů alespoň trochu počítat. Procentně nedokáži rozdělit naturisty počtem v jednotlivých městech nebo obcích, ale každý hlas je důležitý a také zastupitelstvo o každý hlas bojuje. Pokud někde z přímého rozhodnutí zastupitelstva se zakáže nudistická pláž, je dobré se podívat, kdo je tam dnes a ten hlas mu prostě nedat. Vím, že to je zdlouhavější řešení, ale je určitou satisfakcí za házení klacků pod nohy a nic to nestojí. Postoj ostatních zastupitelů ověřit třeba dopisem s podpisy a pokud to bude bez reakce, tak zase víte koho nevolit. Toto je aplikovatelné na všechny obce a třeba se někdo osvícený mezi zastupiteli najde, kdo bude hájit i naše zájmy, za naše daně.

 
-

Jdeš na to špatně.

Vložil Radka (bez ověření), 5. Červen 2012 - 22:51

Požádej o informaci oficiálně, kde je naturismus na katastrálním obce zakázaný, kde není zakázaný je povolený. Přitom pamatuj, že podle vodního zákona přírodní voda patří všem a můžeš s ní nakládat podle vodního zákona. koupat se cachtat se, plavat, břeh patří k vodě protože vodní zákon ti umožňuje k vodě přijít. Když přijde policista, tak mu vysvětli co děláš a proč to děláš. Na břehu respektuj provozní řád vlastníka.

V placených rezervacích textilu platí čára vody. Ve vodě platí vodní zákon na břehu občanský zákon. žádný s těchto zákonů módu neupravuje. Plavky mohou vypadat různě a mohou byt z textilu nebo folie nebo barevné bez textilu nebo také jen z kůže obšité šňůrkou. Nebo si vezmi jen horní díl třeba tričko a pak dolní díl tanga nebo průhledná noční košili, tedy mokré tričko, mně například na plavání stačí jen šňůrka na klíče kolem pasu.

Vždy pamatuj, co ti nařídí policista nebo městská policie tak udělej, protože on je veřejný činitel, ale vždy se zeptej podle jakého zákona to je. Pak jdi na služebnu požádej o provedení zápisu z jakého titulu ti zabránil obecně nakládat z živly jako je voda a slunce. Když zápis odmítne tak podej stížnost na podezření ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Přitom pamatuj že textil lidé oblékají, aby vypadali sexuálně přitažlivý, kdežto nahý člověk vypadá přirozeně a většinou asexuálně.

Pokuty zásadně neplať za to co není písemně vysvětleno. Nebo zaplať a podej stížnost na porušení Ústavního pořádku České republiky orgánem statní správy a samosprávy.

Prostě obec, když něco zakáže a jedná se jen o buzeraci několika občanů, kteří si myslí, že nahý člověk škodí mravům, tak podej stížnost zase ty z titulu porušení tvých práv. Podle Ústavy České republiky se mohou tvá práva omezit jen zákonem. Co neni zakázáno to je povoleno. Opatření obecné povahy, které vydá obec nemůže zakázat činnost, kterou zákon nereguluje viz Listina základních práv a svobod Ústavy České republiky. Tedy nemůže Ti zakázat obecné nakládaní s přírodní vodou protože voda je živel který patří všem.

Nemůže tě poslat koupat například do řeky Moravy, protože tam je koupaní již zakázáno z předcházejících let kvůli příliš strmému břehu pro všechny. Takže na katastrálním území obce Otrokovice máš právo koupat se přirozeně, protože jsi se koupala přirozeně již v minulých letech a jsi nebo nejsi na fotografii u vody. Takže zvykové právo koupat se přirozeně tady je.

Stížnost několika občanů se dá řešit tak, že se pro ně vymezí pomocí cedule místo, které omezí práva volby mody u vody jen pro ten kousek, který odpovídá počtu stěžovatelů.

Tolik můj právní názor na obecné nakládání u vody.

Vodoprávní úřad, který vykonává dozor na dodržovaní vodního zákona, bývá některý s úředníků státní správy obce a musí respektovat zákon a nařízení obecné povahy regulující veřejný prostor, když dojde ke kolizi mezi zákonem a nařízením obecné povahy tak strčí věc do šuplíku a nedělá nic pokud na to někdo neupozorní.

Pak založí spis a zase nedělá nic protože starosta mu nedá peníze na soudního znalce, který by provedl rozklad kolize mezi zákonem a nařízením obecné povahy. Protože soudní znalec by vyčernil ty věci, které odporují zákonu, barevně ty které nemají oporu v zákonu ale řeší jen organizační opatření a zeleně ty, které jsou v souladu se zákonem.

Úředník mezi tím na spis do šuplíku dal další spis na vyhnití, pak když má dobrou náladu spis okecá zepředu co obsahuje a proč byl vytvořen nakonec uzná vyjádření soudního znalce, takže ho opíše a přidá trochu své omáčky a napíše dopis samosprávě o porušení zákona. A samospráva bude řešit holé zadky v předvolebním boji. Radní budou vymýšlet jak to udělat aby nedělaly nic a zároveň pak řeknou 2 roky jen textil, TEDY TEXTIL POŘÁD. Opatření opatrně budou projednávat do poloviny října a pak ho zruší a obnoví 15. května a zase bude kolize a textil.

Takže bez podaní na Policii se věci nepohnou, protože policie je orgán, který jediný v naší republice spisy otvírá a zavírá a pak většinou odkládá. Když si plavky u vody nesvlečeš u vody tak se nepozná zda opatření obecné povahy bylo nebo nebylo vydáno.

Takže nejlepší je se domluvit a zalehnout břeh, protože něž se stačí věci pohnout tak bude podzim a bude prolomeno zvykové právo protože tam dlouho přirozeně nikdo nekoupal. Na portálu hl.města Prahy je formulář na veřejné shromáždění, ten je třeba k teto akci vyplnit domluvit program a místo ve veřejném prostoru, což koupaliště určitě je. A když to není koupaliště, tak je to náměstí před radnicí a s celou naturistickou parádou, to je v plavkách z barev.

Konec právní poradny.

Poznámka jak funguje statní správa: Stížnost na porušení zákona o ochraně spotřebitele ze dne na 8.3.2012 na ÚOHS postoupena dne 13.3.2012 spisová značka ÚOHS-P258/2012/OS-4856/2012/820/KKI obsahující listinné důkazy. Postoupena na ČTÚ vložena do spisu ČTÚ-20912/2012–631/BeD tento spis vede paní Berková Dana a nekoná. Pan ministr na začátku tohoto roku řekl, Je jen otázka čtrnácti dnů než úřad provede nastavení nových pravidel v moci výkoné a soudní. ČTÚ je moc výkoná vydává opatření obecné povahy a soudní rozhoduje spory. Dne 1.6 pan ministr ve schodě s šesti soudními znalci řekl, že je porušován zákon a odvezl si spis vytvořenými studenty šesti právnických fakult o porušovaní zákona, který vyčísluje škodu ve výši 6 milionu korun způsobenou nečinností úřadu jmenovitě spisová značka ČTÚ 20912/2012–631/Bed Tak až já půjdu na pláž tak se obleču jen do šňůrky, klíčů a mobilu. Evropské právo nám umožňuje podávat v sousedních zemích tak toho práva využívejte. Protože než ČTÚ spis přečte, tak bude konec roku a zase konat nebude protože mobilní operátoři asi spis sežerou přes své právní služby, které si mohou dovolit za 40 miliard zisku.

Mobil na zadek rovná se plavky pro stydlivé samolepky.

Vaše Radka


PS. Chce jít někdo se mnou s dekou na pana ministra a mobil s klíči na úřad který způsobil nečinností škodu nám všem. Protestovat budem u vody s mobilem na zadku.