NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

První zkušenosti koupání bez plavek.

Vložil Roland Jitka, 26. Leden 2012 - 13:45

Bez plavekBez plavek S převahou nejčastěji hledaným dotazem administrace na Naturista.cz je sekce první zkušenosti koupání bez plavek. Pokusím se tedy odpovědět na nejčastější dotazy, na co si dát pozor, čeho se vyvarovat. Dále zkusím obecněji nastínit problematiku prvních zkušeností koupání bez plavek. Kdo by to raději zkoušet neměl a kdo naopak ano. Obecně platí, že deset procent lidí nikdy naturisty nebo nudisty nebudou a zbytek jsou opravdu potencionální budoucí naturisté. Z uvedeného výpočtu vidíte, že nenaturisté jsou opravdu zanedbatelnou menšinou. Pokusím se v článku vysvětlit srozumitelněji, z čeho mé výpočty, myšlenky a úvahy vycházejí.Začnu asi od konce: Kdo by naturistou být neměl. (Ani se o to raději nepokoušet koupání bez plavek.) Naturistou by neměl být člověk, který nemá vztah k přírodě, přírodu ignoruje a pobyt v přírodě je mu cizí, až nepříjemný. Dále by neměl uvažovat o první návštěvě nudistické pláže (bez plavek) člověk, který tam jde za nějakým erotickým účelem (stud eliminuje vzrušení). Další pro ne nudistické pláži, je osoba, kterou irituje nahota druhých z jakéhokoliv důvodu. Ustrašený, věčně se skrývající a zapšklý člověk, kritizující úplně vše a každého. (Ten by ale raději neměl chodit nikam na koupání bez plavek, nejen na FKK pláž.) Pokud jste nějakou svoji vlastnost našli, článek koupání poprvé bez plavek ani nemusíte číst dále.

Kdo je naturistou? (Možná to o sobě ještě neví.) Všichni ti, kteří výše uvedené vlastnosti nemají. Vaše jakoby odmítání naturismu pramení jen a pouze z neznalosti poměrů mezi naturisty a nudisty. Je to vlastně stejné jako odmítat nějaké jídlo jen podle názvu nebo z doslechu (nebo že je módní toto jídlo odmítat). Váš názor netvoří skutečná realita, ale zkazky typu jedna paní povídala, nebo že jsem slyšela, že jeden pán slyšel. Důležité je vidět a zkusit. Pokud zkusíte a uvidíte, pak se teprve rozhodovat, co dále a jaký postoj k naturismu zaujmu podle vlastní zkušenosti. (Vytváření si vlastních ověřených názorů je první znak síly osobnosti.) Slyšel jsem krásný slogan paní, která byla poprvé a prohlásila: „Vždyť naturisté jsou vlastně normální lidé.“ Pokud někdy uvažujete nad tím to nějak zkusit, tak už vlastně naturisty jste. Zjistíte totiž, že už to jinak než bez plavek nechcete, jen vám brání okolnosti. (Třeba že u vašeho města není nudistická pláž apod.) Začnete pláže někde dál v přírodě cíleně vyhledávat. Tím se vlastně naučíte objevovat krásné kousky přírody a dokonce začnete vnímat negativně, že někdo přírodu ohrožuje. Vrátím se k prohlášení paní poprvé na FKK, o naturistech jako normálních lidech. Uvedená formulace může znamenat i to, že ostatní tedy nejsou normální a nebo, že jsme všichni normální. Dělí nás pouze cca 20cm čtverečních studeného hadříku. Tohle je ale jen zjednodušené.

Situace je jiná. Kdo jednou vyzkoušel jakoukoliv možnost FKK, tak ji zkouší i nadále.
(Neznám naturistu co by stal textlilákem, ale znám mnoho textiláků, co jsou dnes již skoro skalní naturisté!)
Kdo vyzkoušel mix FKK, textil, hlodá mu myšlenka, jaké by to by to bylo u něj poprvé. Výše uvedených a popsaných deset procent zapšklých a bázlivých lidí vesměs nenavštěvují pláže vůbec.

Tím se vlastně omezila diskuse pouze na naturisty a budoucí naturisty (to už je ale většina a nikoliv menšina).
Uvedu příklady: Jistě jste si všimli, že se se mnoho lidí převléká na plážích, tudíž na nějakou chvilku je vidět jejich nahota. (Někteří v té nahotě i chvilku vydrží.) Proč se ženy běžně na textilních plážích objevují nahoře bez? Proč lidé u moře na dovolené vyznávají více naturismus a doma textil? Mnozí už při příchodu na pláž podvědomě hledají místečko, kde budou trochu mimo dohled, jelikož jdou na pláž právě z důvodu, že si možná část nebo celé plavky sundají. Koupající se při měsíčku, bývají skoro vždy nudisté. Sauny fungují na podobné bázi. Podobných věcí a činností lidí najdete více.
Odpověď je pro všechny stejná, všichni jsou naturisté, jen aby nebyli první, nebo menšinou na pláži, tak vytrvají mnohdy i se skřípěním zubů ve dvaceti cm látky. Mnozí jste již viděli, že pokud se jedna rodina svlékne, tak se spontánně přidávají další a během několika hodin si již textiláci připadají jako menšina. Dnes už spousta pláží funguje vlastně v mixovaném stylu, a nikdo se nad uvedenou situací nepozastavuje. Je to v podstatě normální jev v celé civilizované Evropě.

Uvedený článek poskytuje i odpovědi na otázku poprvé bez plavek:
Prvně uvedených deset procent bázlivějších lidí má v otázce plavek jasno. Nikdy FKK, vždy v plavkách.

Dvacet až třicet procent skalních naturistů má také jasno v odpovědi: Plavky nikdy a pokud ano jen se skřípěním zubů. (Většinou se jedná o silné osobnosti, kteří se nebojí mít menšinový názor a chovat se jinak než většina.)

U zbytku lidiček popsaných mezi uvedenými póly (striktních odmítačů a skalních naturistů) nestojí otázka poprvé bez plavek jestli? Otázka zní tak, kdy se najde vhodná příležitost na moje poprvé bez plavek. (Skoro by chtělo změnit text otázky: kdy poprvé bez plavek a za jakých okolností.) Vaše poprvé bez plavek.
Přeji vám všem, aby Vaše poprvé bez plavek, bylo to nejlepší, a patřilo k hezčím zážitkům života.

Všichni budoucí naturisté jste mezi nás srdečně zváni.Obrázky pro Naturistu namaloval Roman Bureš a souhlasí s použitím v článku.
5
 
-

Zkusím přidat svůj pohled.

Vložil Linka, 27. Leden 2012 - 0:16
Obrázek uživatele Linka

S počty a procenty úplně nesohlasím. 10% osob opravdu nikdy nesvléknou plavky. Tak 15% je těch naturistů z přesvědčení. 30% jsou příležitostní nudisté. 20% o tom přemýšlí, že by mohli mít dole plavky. 15 % ví že by nemohli být bez plavek. 10% procent nad tím nepřemýšlí, jelikož třeba nechodí na pláže, nemají rádi pobyt na sluníčku nebo jim brání třeba onemocnění atd.
Z toho mi tedy vychází 65% možných naturistů a nudistů, 25% vždy textilně orientovaných a 10% jako kdyby se zdrželi hlasování. (nemají na to názor) Když bych použila třeba hlasovací poměr jako v parlamentu.

Nemyslím si, když sečtu naturisty a příležitostné nudisty plus 5% z těch přemýšlejících o FKK, že by naturismus byl zase takovou menšinou, jak se stále uvádí. Pokud bych za FKK brala i saunující se a ženy nahoře bez, tak by asi lidé čistě v textilu byli v menšině jistě.
Nemám tolik zkušeností jako ostaní co jsou zde dlouho, ale domnívám se, že bychom se nemuseli lišit v poměru % nijak zásadně. Možná má někdo jiný názor a já mýlím. [Zmatený]

 
-

Bezplavková statistika

Vložil Gery, 27. Leden 2012 - 13:27
Obrázek uživatele Gery

No, tak se nám tu, na naší Naturistické fakultě, otevřela (kromě Katedry filosofické) další a to, tentokráte, Katedra statistiky. Oba dva současní lektoři nám tu předkládají statistická čísla a tak se, vědomostí chtivý studentík, bádající po skutečnostech, táže: „odkudpak, milý pane profesore Cordobko a milá paní asistentko Linko, berete svá plavková a bezplavková procenta?“ Na základě jakých (zajisté seriozních) výzkumů jste je získali? Pověřili jste, snad, agentury, těmito průzkumy se zabývající (např. STEM, Median, SC&C atp.) či vlastním bádáním, nebo jste si je, prostě, „vytáhli z rukávu“ či „vycucali z prstu“?

 
-

S těmi agenturami opatrně

Vložil Jarda2, 27. Leden 2012 - 13:50

Aby to pak nedopadlo jak s předvolební průzkumy. Buď bychom se dozvěděli že 99 % lidí se koupe zásadně v plavkách a nebo že 99 % lidí plavky nesnáší. To podle toho kdo by si ten výzkum objednal a hlavně zaplatil [Tmavé brýle]

 
-

Procenta.

Vložil Roland Jitka, 27. Leden 2012 - 13:58

Pojal jsem ten článek jako diskusní, takže jsem docela rád když někdo souhlasí a někdo ne. Numera v v mém článku není dogma a vůbec je nepovažuji za jediné správné. Napsal jsem to jak si to myslím a vidím. Kolegyně v reakci podemnou ty procenta vidí jinak. A jiný kolega v připravovaném článku zase podobně jako já. Jsou to ale jen tři názory zatím a z nich se nedá udělat nějaká statistika. Uvidíme až bude reakcí více a pak se to dá třeba zprůměrovat. Takže je pouze můj nazor. Paní podemnou má zase jiný. Pověřovat agentury na tyhle statistiky by bylo drahé a v této chvili i zbytečné. Takže to může být jen taková minianketa. [Úsměv] Rád budu znát i tvůj názor. Měj hezký den.

 
-

AHA (jinotaj)

Vložil Gery, 27. Leden 2012 - 14:32
Obrázek uživatele Gery

AHA, takže, milý Cordobko, máme tomu rozumět, že tento článek a jemu podobné, jsou nikoli o skutečnostech, ale typu „Jeden Cordobka povídal“ a (jak píšeš) „Jedna paní (pode mnou) povídala“, ano?! V tu chvíli, ale, nám, musí být jasné, že se nepohybujeme na seriózní rovině, ale v „systému bulvár“! Tak to chceš?

 
-

Bulvár

Vložil paul.s, 27. Leden 2012 - 14:44

Pane Gery, zbytečně to hrotíte. Kdyby na tomto portálu mělo vše vycházet z výzkumů STEM, nebude tu ani jeden článek do roka. Můžeme psát o ověřitelných faktech, nebo o našich pocitech (viz Cordobka), nebo neseriózně a bulvárně. A bulvár je zcela něco jiného než tento článek.

 
-

Co je vlastně seriózní

Vložil Jarda2, 27. Leden 2012 - 15:08

Všechno co napsal Cordobka jsou jeho názory a procenta k diskusi, pokud máš jiný názor dej ho sem. Rád si ho přečtu stejně jako si vždy rád přečtu Codrobkovy názory.

 
-

Bez plavek z přesvědčení

Vložil Pohodička (bez ověření), 27. Leden 2012 - 18:58

Ochota svéknout plavky je dána především výchovou a přesvědčením. Pro začátek se mnozí také obávají veřejného mínění. Pokud se s někým bavím na toto téma, nabízím, jak naturisty pochopit: koupejte se doma ve vaně v plavkách a pochopíte důvody naturistů. Mnozí se musí „otužovat“, zvykat si na nahotu, zde dobrou službu plní smíšený režim. [Spiklenec]

 
-

obecně platí

Vložil mis (bez ověření), 27. Leden 2012 - 19:41

Děkuji za článek. Je fajn, že tento web někdo udržuje a i články přibývají. Nicméně s větou „Obecně platí, že deset procent lidí nikdy naturisty nebo nudisty nebudou a zbytek jsou opravdu potencionální budoucí naturisté.“ se dá těžko souhlasit. Každý má svůj názor, ale termín „obecně platí“ už opravdu vypovídá o nějakém větším průzkumu a ne jen o soukromém názoru. Ale nebudeme nic hrotit. Co by mne však docela zajímalo je, do jaké míry je v každém naturistovi exhibicionismus. A touto otázkou nemyslím opravdu nic zlého a urážlivého. Mám za to, že totiž v každém naturistovi špetka exhibicionismu je, včetně mne. Nedá se pak dle mého názoru mluvit o tom, jestli naturista, který je vždy a všude bez plavek, je silná osobnost, jak je zmíněno v článku.

 
-

Platnost nebo myšlenka.

Vložil Roland Jitka, 27. Leden 2012 - 23:26

Mé názory vychází z delších zkušeností na FKK plážích, FKK kempech a střediscích. Proto jsem si dovolil použít slovo obecně. (Mohl jsem napsat místo obecně platí, myslím si po mnoha letech na FKK) Jedná se ale jen o slovíčkaření a jistě se každému nezavděčím a ani se o to nepokouším. Jsem rád, že mé články čtete tak důkladně, že si všímáte i neobratnějších slovních spojení. [Spiklenec]

[Zmatený] S exibicionismem u naturistů bych souhlasil jen částečně. Dovedu si ale představit, že někoho opravdu maličká potřeba výše uvedeného na FKK přivede, ale pokud jste již delší dobu naturisté, tak asi víte, že jak svou i cizí nahotu přestanete absolutně vnímat a věnujete pouze svým činnostem. (dovolená, relax, sluníčko, rybaření apod.)

[Úsměv] Napříště se opravdu polepším a dám si na některá slova pozor. [Úsměv]

 
-

ešte k tomu exhibicionizmu

Vložil vlado, 28. Leden 2012 - 9:53

je to asi predsa len dosť veľký exhibicionizmus v človeku, keď nie je ochotný obliecť si plavky či iný textil pri krátkom opustení vyhradeného priestoru pre fkk. krátka prechádzka, výlet do 100 m vzdialeného bufetu, a tak. ja v takýchto prípadoch nemám pocit hanby ani toho exhibicionizmu, je pravda, že medzi tými textilákmi potom akosi vynikám, ale málokedy som v tom sám, väčšinou sa v priebehu dňa takto „vyskytne“ viac odvážlivcov. dokonca som presvedčil aj manželku, najskôr iba topless, potom už komplet, a to je čo povedať. moja otázka: ak v tom budem pokračovať, čo si o mne pomyslia samotní naturisti?

 
-

Exhibice.

Vložil Linka, 29. Leden 2012 - 1:06
Obrázek uživatele Linka

V každém člověku je trocha exibicionismu. Je to prostě vlastnost která je nám do vínku dána při narození. Záleží jen na nás jak s ní pracujeme. Pokud bychom ji využívali tak, že je to okolí nepříjemné, tak je to problém.

 
-

exhib

Vložil PeterG (bez ověření), 29. Leden 2012 - 4:08

no a este u niektorych aj vojerizmus

 
-

ty dvě vlastnosti.

Vložil Linka, 4. Únor 2012 - 3:21
Obrázek uživatele Linka

Ty dvě vlastnosti se vlastně ani nevylučují. Jeden přijde proto a druhá něbo druhý zase z opačného důvodu. Pokud se člověk chová slušně ani jedna z vlastností asi ani neškodí, když je to jeho poprvé třeba na FKK nebo v bazénu. Nebudeme si zakrývat, že člověk, kdo jde poprvé, nejde na FKK ze zvědavosti a že opravdu jde zkoušet svůj vlastní naturismus. [Spiklenec]

 
-

Plavky nebo ne.

Vložil Roland Jitka, 9. Únor 2012 - 16:18

Komentáře se stáčejí jinam a pro člověka, který se rozhoduje bez plavek poprvé, moc nepomohou. Myslím si, že být poprvé bez plavek by si měl vyzkoušet každý pro pocit. (I třeba někde trochu stranou.) Pokud dojde k závěru, že je mu ten pocit příjemný, pak rozvíjet své aktivity směrem ke společnější nahotě. Druhá možnost je takzvaná léčba šokem, kdy se musí rozhodnout v krátké době, třeba v našich mix akcích v určitých hodinách např. v Babylonu.

Problém poprvé vidím i jinde: Totiž mozek nedovolí to ani vyzkoušet.

Zkusili jste se někdy někoho zeptat, proč si nesundá plavky? Dostanete obvykle odpověď absolutně nesrozumitelnou. (Logický důvod, proč si plavky nesundat totiž opravdu není.) Takže odpověd má informační hodnotu asi jako když se někoho zeptáte kolik je hodin a on vám odpoví úterý nebo se dozvíte jaké je počasí v Afganistánu. Pokud máte trpělivost, můžete se na konci nesmyslného monologu zeptat na to samé znovu.

Ono totiž obhájit hloupost prostě nejde a dotyčného stejnou otázkou obvykle zaskočíte.

Pro všechny, co to chtějí zkusít a i ti co to zkusit nechtějí, mám radu.
Stejně to jednou uděláte a pak budete jen litovat, že jste to neudělali dříve.

 
-

plavky...

Vložil vlado, 9. Únor 2012 - 17:33

Naše deti odjakživa chodili s nami výhradne na fkk dovolenky. Prišla puberta a keď sme ich nechceli násilne nútiť do nahoty, tak radšej zostali doma. Prosili, vyhrážali sa, boli protivné, len aby sme zmenili MY druh dovolenky. Boli sme tvrdohlaví, išli sme sami na fkk. Deti radšej zostali doma. Kamarátka – prvýkrát napriek komplexu zo svojich pŕs (veľkých) išla, druhýkrát napriek už viditeľnému tehotenstvu išla, odvtedy odmieta čo len s nami zdieľať nudapláž. Radšej bude tráviť čas pri vode o sto metrov ďaľej, ale na textilnej pláži, nás na nuda ani len nenavštívi. Jej manželovi, môjmu kamarátovi, je to jedno, ten s tým problém nemá. Teda má, s manželkou, nie s tým, aby sa vyzliekol… Ja fakt neviem, čím to je. Iná kamarátka kedysi nemala problém v Bibione byť topless, zato moja manželka, o ktorej sa všeobecne vedelo, že podprsenky nikdy nenosí, v prítomnosti svojej matky a sestry tiež odmietla byť hore bez… A ešte sa vrátim k dcére: na nuda síce je ochotná ísť, s nami, ale vyzliecť „ani bohovi“! To už si potom aj ja pripadám trápne, ale neustúpim, som naturista a hotovo! Ale že by som sa práve v tomto prípade cítil dobre, tak to teda nie. Ja nie som psychológ a určite nepochopím ľudské pocity.

 
-

Poprvé bez plavek - čerstvá zkušenost

Vložil legolas (bez ověření), 14. Únor 2012 - 17:17

Vzal jsem kamarádku, která do té doby nebyla ani ve společné sauně, do saunového světa Aquapalace Praha. Svlékání z plavek probíhalo tak jak jsem čekal – nejdřív zahalit celá do ručníku a pak opatrně sundat ty kousky textilu tak, aby nebylo nic „nevhodného“ vidět. V tomhle stavu absolvovala první saunování… ostatně většina osob ženského pohlaví tam byla zahalená. Zlom nastal, když jsme přicházeli do „římských lázní“ – proti nám právě z bazénu vycházela nějaká slečna (samozřejmě nahá). Kamarádku to viditelně zaujalo… Absolvovali jsme jednu z místních prohříváren a když jsme vyšli ven, kamarádka jakoby se nechumelilo odložila ručník a šla do bazénu. Od té chvíle už na sobě osušku už spíš neměla, než měla, viditelně si to „poprvé“ užívala a vypadala velmi spokojeně… [Úsměv] Myslím, že je to ale spíš výjimka, že to jde s osobou ženského pohlaví takhle hladce… [Vyplazený jazyk]

 
-

Při čtení této reakce jsem si

Vložil petrm (bez ověření), 15. Únor 2012 - 2:10

Při čtení této reakce jsem si vzpomněl jak jsme nedávno šli do Čestlic v běžný den s dětmi dopoledne bohužel v plavkách a ve frontě u pokladen jsem vyslechl zajímavý rozhovor mladého páru za námi . Na obrazovkách nad pokladnami běželo standartní reklamní video se záběry i ze sauny kde dívka odkládá ručník a vstupuje nahá do bazénu (myslím že to tak nějak je [Spiklenec] ) , když najednou slyším jak mladá dívka za mnou se ptá svého doprovodu (nevím v jakém byli vztahu to jsem nezkoumal [Smích] ) "A to jako do sauny nemá plavky ??? no to bych JÁ nikdy nemohla , chlapec jí chvíli vysvětloval , že to je naprosto normální a správné a vcelku se také divil , že ještě nebyla v sauně a neví jako to běžně chodí , a co jí na tom být bez plavek tak vadí . Dál bohužel nevím jak to probíhalo protože už jsme prošli dovnitř .

 
-

Odříkaného chleba největší krajíc

Vložil vv, 15. Únor 2012 - 9:47

Odříkaného chleba největší krajíc:-).Ona sice tomu svému říkala,že by nikdy nemohla,ve skutečnosti měla ale na mysli,že by to strašně ráda zkusila,vždyť to přeci znáš:-).Podobný příklad máme v rodině,manželky sestřenka se hrozně divila,že chodíme na nuda,měla podobné řeči,že by se nesvlékla ani zanic,najednou se vrátila z Chorvatska a o ničem jiném,než o nahatém koupání nemluvila,že to všem doporučuje apod… [Smích]

 
-

Takhle je to vždy.

Vložil Roland Jitka, 15. Únor 2012 - 11:03

Každý člověk neznámé podvědomně odmítá, jelikož neví jaké to bude. Je to jako s jídlem, neznámé jídlo skoro vždy odmítáme a pokud ochutnáme, pak si ho dáváme stále a ještě ho doporučujeme ostatním. U naturismu to není jiné. Ten lidi musí ochutnat, přesvedčit se vnitřně, že jim svědčí a pak ho propagují i dále. Nejvíce negativní názory mají ti, co to nikdy neochutnali. Tak je to se vším. Výhodou Naturismu je, že ho může zkusit každý a neexistují omezení, věková, chuťová, znalostní, regionální nebo problematika fyzická kondice. Není nikdo, komu by naturismus, třeba ze zdravotního hlediska, zakázal lékař.
Jediný problém, který budoucí naturista řeší je ustrašenost jeho sama, kdy mu mozkové podvědomí nedovoluje zatím udělat něco nového. [Spiklenec]
Je to absolutně stejné jako u kterékoliv činnosti a místo slova naturismus si můžete dosadit činnost kteroukoliv a bude to fungovat stejně. [Úsměv]

 
-

Ne vždy

Vložil Pepper, 15. Únor 2012 - 12:39

Dovolím si nesouhlasit pouze s prvním slovem. Jsou i lidé zvídaví, kteří se s předsudky, nešťastnou výchovou apod. vyrovnávají lépe nebo přímo koukají kde co nového vyzkoušet (i když je to občas k jejich škodě [Úsměv] ). Jen mám pocit, že jich znám strašně málo. [Pláč]

 
-

Plavky nebo ne

Vložil Pepper, 18. Únor 2012 - 10:12

Rolande s tím nesmyslným monologem jste to opravdu vystihl. Až přijdu na to, čím nahradit v argumentaci logiku, když tak často selhává, budu šťastný muž. [Smích]

 
-

Jsem textilák! :-(

Vložil Semtex.cz (bez ověření), 7. Březen 2012 - 15:34

Zajímavý článek, já osobně jsem textilák a o naturismu přemýšlím a proti Vám nic nemám. Mně osobně a to se na mě nezlobte to přijde naopak nepřirozený, ale o tom by se dalo spekulovat a nakonec dojdeme k závěru, že Adam a Eva byli taky nahatí, a že ve vaně jsem taky nahatý.

V článku se píše, že by k naturismu neměla vést erotika, ale mně to přijde velice erotické a to je první důvod, proč se to bojím vyzkoušet, protože mám strach, že bych se vzrušil a bohužel na mužích je to evidentně vidět. Nevím jak to cítíte Vy, ale mě nahé ženské tělo velmi vzrušuje.

Asi posledním a největším problémem je stud. Jsem méně obdařený muž a vůči ostatním bych se nahatý cítil méněcenný, na druhou stranu mám celkem velké sebevědomí a toto je moje poslední velká a temná nedořešená stránka. Mám velkou chuť překonat sám sebe a dokázat si, že se stydět nemusím, že s velikostí penisu už stejně nic neudělám. Racionálně vím, že to není to nejdůležitější. Mám dlouholetou partnerku a nikdy si na to snad nestěžovala, takže by se tento stud neměl zakládat na racionálním uvažování, ale přesto zhrzené psychice neporučíte.

Toto je můj pohled na věc a chtěl bych slyšet Vaše názory, jak to ve skutečnosti je a co jsou jenom předsudky. ;-)

 
-

Textilák

Vložil Pepper, 7. Březen 2012 - 17:28

Není překvapivé, že se vám to zdá nepřirozené. Pokud jsem nad tím dřív jako textilák uvažoval (nepamatuju si), tak mi to taky mohlo připadat „nepřirozené“. Přičítám to pouhému zmatení pojmů – použil bych teď spíš slovo „nezvyklé“. Sice to píšu nerad, protože to může přinést i nežádoucí asociace, ale, jak se říká, zvyknout se dá na všechno. Různé jihoamerické, africké a jiné kmeny se doteď neoblékají a pokud už ano, někdo jim tu myšlenku vnutil v rámci boje proti „nepřirozenosti“. Kdyby byla nahota nepřirozená, nedrali bychom se na svět skrz dámské přirození nahatí, no ne? [Smích] Ale teď vážně – sám evidentně tušíte, že na tom nic špatného není, tak směle do toho! [Spiklenec]

Mě přijdou nahé ženy taky velice erotické, ale v jiném kontextu. Je to obecně rozšířený omyl, že nahota musí být za každých okolností erotická (pokud není člověk přímo erotoman, to už je ale jeho problém a ne chyba v systému [Úsměv] ). Na druhou stranu je další rozšířený omyl, že když si na nahotu zvyknu, už mě nikdy nevzruší; vždyť nejde rozhodně jen o pouhý pohled (nebo by aspoň nemělo [Úsměv] ). No a pokud jde o erekci, toho se snad bojí každý začátečník. [Úsměv] Jsem přesvědčen, že to v případě „nehody“ nikoho nepohorší, neboť je to přirozená reakce organismu (ale asi je dobré hned to nějak elegantně řešit – hups do vody apod., čímž chci naznačit, že se z toho dá vždycky nějak vybruslit [Úsměv] ). Naopak pokud by se někdo chtěl svou erekcí honosit, bude mu za jeho neslušnost jistě promptně a po právu vyčiněno. [Smích]

Možná tomu neuvěříte, dokud se mezi nás neodvážíte, ale jeden z příjemných aspektů naturismu (ba dokonce bych řekl základních principů) je nesoudit povrchně druhé. Proč se tedy stydět za něco, o čem zaprvé sám uvádíte, že nemá v praxi vliv a co zadruhé nikoho „nezajímá“? [Spiklenec] Ad velké sebevědomí – pokud máte na mysli zbytek své postavy, tak to vás mezi naturisty buď přejde, nebo vás přestane bavit naturismus. [Smích]

 
-

Přijd mezi nás.

Vložil Roland Jitka, 7. Březen 2012 - 19:35

To co si popsal je opravdu typický předsudek textilně smýšlejících lidí, jako jsme někdy byli všichni a dnes jsme na druhé straně. I nám se ženy libí, to naturismus a nebo plavky neodbourají. Velikost ,,muže" je třeba pro naturparty úplně malicherná a nepotřebná, jak co se týče kvantity tak i kvality. (Kdyby tomu tak nebylo, nesměl bych já na žádnou akci bez plavek.) [Spiklenec] Nahotu žen po dvou minutách mezi námi, nebudeš vnímat, to ti garantuji, i když naše ženy jsou velice krásné, řekl bych ty nejhezčí, právě proto že jsou s námi. Děkujeme jim že jsou. [Úsměv]

 
-

Sebevědomí

Vložil Semtex.cz (bez ověření), 7. Březen 2012 - 21:44

Jen bych chtěl dodat, že mé sebevědomí nepramení z postavy. Ta opravdu dokonalá není, ale spíš v nadhledu na svět a z jiných schopností důležitých v dnešním světě. Píšu to dost těžkopádně a zní to vychloubačně. Tak to ani myslet nechci. Prostě a jasně si dokáži udělat srandu sám ze sebe. Nad naturismem budu dále přemýšlet, ale pořád mám relativně nízký věk (20), takže mám snad ještě spoustu času a navíc si myslím, že tato věková kategorii moc zastoupena ve Vaší komunitě asi není?

 
-

Sebevědomí

Vložil Pepper, 7. Březen 2012 - 22:51

To vám skoro závidím. Legraci si ze sebe dělám v jednom kuse, ale není to dáno sebevědomím, spíše naopak. Bez toho bych sám se sebou asi dlouho nevydržel. [Úsměv] Nechci vám radit, ale spousta času strávená přemýšlením se mně osobně nevyplatila. Měl jsem raději jednat. [Smích] O zastoupení dvacátníků mezi naturisty má jistě nejlepší představu Ivoš. Mě se zdá, že jich nejsou sice záplavy, ale existují. [Úsměv] Nabízí se ale otázka, jak moc na tom vlastně záleží. [Spiklenec]

 
-

Omyl pánové.

Vložil Linka, 7. Březen 2012 - 23:30
Obrázek uživatele Linka

Pánové jestli myslíte, že nás ženy zajímá apriori Vaše postava na FKK plážích nebo v bazénu, tak musím říci, že nikoliv. Co chceme je si popovídat, pobavit, relaxovat a to se nám může podařit bez ohledu na věk muže, velikost mužství a nebo množství kilogramů. V Babylonu jsem si povídala s pánem co kulhal a bylo mu asi 70, o dovolených a zajimavých místech. Byl velmi scestovalý a věděl hodně o zemích v Evropě. Beru to jako velmi fain zážitek. Takže tolik k sebevědomí a jeho potřebě třeba v bazénu nebo v sauně. Tyhle teze o čemkoliv na sobě vedou hlavně muži a vubec nevím proč. Slyšeli jste od nějaké naturistky, já nemohu jít tam nebo tam protože mám malá prsa, nebo po vánocích mám větší zadeček. Buď tam jít chci a jdu a nebo tam jít nechci a pak tam nejdu. Tyhle zbytečnosti sebevědomí, velikost, věk nebo nedostatek vlasů, je jen berlička proč někam nejít. Hlava nechce a vy si k tomu vymyslíte šikovný pseudoproblém proč hlavu poslechnout. Kdyby si hlava řekla já jít chci, tak na vše na co tu žehráte řekne ta samá hlava no a co, tak to mám menší, větší mám nebo nemám to či ono atd.

 
-

priority

Vložil sailor, 8. Březen 2012 - 0:28
Obrázek uživatele sailor

To je, alespoň myslím, přesně řečeno. Neberte to jako alibismus, ale nejen ženy vůči mužům, ale i rozumní či konzervativnější muži vůči ženám mají, alespoň myslím trošku jinak nastavené priority. Obvykle zmiňovaná, číselně vyjádřená žena v mediích a jiných mozkovymývacích institucích vyjádřená číslovkami 90 – 60 – 90 je stejně obvyklá jako muž vyjádřený dvěma poměry a to 110 – 75 – 75 + 25 – 6. Tyhle matematické vzorečky fungují, přesně tak, jak jim dovolí populace která stojí na podsouvaných normách a to nejen co se měr ale i standardů života týče. Jsem strašně rád, když slyším normální ohlasy normálních lidí, kteří tu prezentují podobný názor jako já, tedy že těch 10 – 15% lidí kteří měří svět podle kriterií lifestylových časopisů , bohužel tento svět ovlivňují velmi výrazně, ale pořád je dost takových, kteří ještě stále ctí hodnoty jiné, přirozené a to nejen v oblasti vzhledu, módy, stylu nebo ,, lifestyllu", ale hlavně v oblasti postoje, priorit, a vnímání lidí jako přátel a partnerů a ne jako zdroje příjmů a obživy. Kteří berou těch 7 000 000 000 lidí jako spolubydlící na zemi a ne jako obchodní potenciál. Kteří, jak už tu bylo krásně řečeno panem Peperem, se rodí nazí z nahého ženského lůna, a stejně nazí z tohoto světa odejdou. S sebou si vezmem jen to jak jsme žili. Nejsem věřící člověk v pravém slova smyslu, ale tyhle věci považuji za důležité a jsem rád, že velká část z nich je ve filozofii naturismu. Alespoň mám ten dojem. Mnohá žena s mírami opačnými nebo neslučitelnými s obecným povědomím, např. 100 – 100 –100 je příjemnějším člověkem než 90 – 60 – 90 s názorem spotřebitele. Nemám ambice mít za partnera modelku s názorem podsunutým takovými medi jako je např. Vogue, Harpersbazar, a jim podobnými, které měří svět na kila a konfekční velikosti, na stav kont a počet důležitých známých( schválně neužívám slovo přátelé). Tady opravdu platí: nazí jsme si všichni rovní. Byl jsem shodou okolností před třemi týdny na karnevalu v Benátkách a tam podobný problém řešili opačně. Karneval byla doba, kdy se smazávaly rozdíly mezi lidmi stejnými maskami. Naturismus je opačný, ale přesto stejný. Stejná maska je tělo v celé nahotě a kráse. To je to, čím mne naturismus oslovuje. Návrat nejen k přírodě a symbioze s ní, ale i k nadčasovým hodnotám. Díky Vám že tu jste. [Úsměv]

 
-

Omyl

Vložil Pepper, 8. Březen 2012 - 1:07

Linko já pevně věřím, že to tak u naturistek není. U zbytku populace už tomu věřím o dost méně. [Spiklenec] Jak píše Sailor – konzumní společnost. Kdybych se na FKK bál, jaký udělám dojem, tak tam v životě nevlezu. [Smích] Naštěstí mě tyhle problémy obecně už před nějakým časem opustily, i když musím říct, že asi tak s 15letým zpožděním. [Ostych] [Rozzlobený] [Smích]

Pokud jde o to, co jsem slyšel od žen, tak právě mimo jiné i tohle, ale zase netvrdím, že to byly naturistky, spíše bývalé nudistky nebo rovnou textilačky.

 
-

polemika.

Vložil Linka, 8. Březen 2012 - 1:10
Obrázek uživatele Linka

Tady ale mluvím k naturistům a taky se za naturistku považuji, takže abych nešla někam pro něco malého nebo něco velkého, by mně ani nenapadlo.

 
-

...

Vložil Pepper, 8. Březen 2012 - 1:34

Jasně, ale občas sem evidentně zabrousí i nějaký „externista“, případně řešíme i oblíbené výmluvy kamarádů/známých/atd. textiláků. [Spiklenec]