NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Pořad Retro České Televize o nudismu do r. 1989

Vložil Anonymní, 10. Květen 2011 - 8:41

Chtěli bychom požádat pamětníky před r. 1989, kteří mají dokumenty, zážitky, zkušenosti atd. o nudismu z tohoto období, aby je podle svých možností a ochoty poskytnuli pro zajímavý pořad Retro ČT. EMAIL

Tady je oslovení režiséra:

Pro českou televizi připravuji další díl pořadu Retro, tentokrát na téma „Nudismus za totality“. Pořad Retro se věnuje aktivitám, jevům a fenoménům doby před rokem 1989. Rád bych prostřednictvím vašich stránek oslovil pamětníky té doby, průkopníky opalování bez plavek, zakladatele, organizátory. Uvítal bych tipy na pamětníky tehdejšího opalování bez plavek na Lhotě, Šeberáku i jinde, policejních kontrol (sám pamatuji takové akce na Lhotě), životního stylu, zájezdů na FKK do NDR, do Jugoslávie, opalování „nahoře bez“ na běžných koupalištích, na střeše v Podolí, atd. Máte mezi sebou takové pamětníky?

S pozdravem

Ivan Bareš režisér pořadu

0
 
-

Retro

Vložil volynak, 10. Květen 2011 - 19:17

Pořad retro sleduji pravidelně, téma naturismu je výborný nápad, který přispěje k propagaci nudismu. Bohužel pamětník nejsem, začal jsem s nudismem tuším v roce 1997, ale na pořad se budu těšit.

 
-

I já jsem byl TV

Vložil natur, 11. Květen 2011 - 8:18
Obrázek uživatele natur

I já jsem byl TV kontaktován – leč i když pamětník, tak spíše v roli konzumenta. Bylo by velmi dobré, kdyby na výzvu reagoval zejména nejaktivnější předlistopadový naturista pan Smutný (předpokládám, že dnes zejména FKK-Šeberák), Honza Böhm z Prahy, pan Dalibor Mokroš z Pardubic a celá parta naturistů okolo bývalé, předlistopadové SČSN z Ostravy. Pokud čtou tyto řádky, nebo pokud je někde potkáte, vyřiďte jim – kontaktujte mne v pondělí 23.5. (603418474) nebo kolegu Žurka. Spěchá – akce by se měla natáčet začátkem června. ing.Hájek.

 
-

Pro Retro nejen zasloužilí pamětníci

Vložil zurek (bez ověření), 11. Květen 2011 - 17:05

V dokumentu by se měly objevit fotky, filmy z doby před 1989. Proto pokud máte jakékoli fotografie z těchto dob, tak se ozvěte. Co pamatuju já, tak např. Opaťák u HK vypadal totálně jinak než dnes (hůř). Proto by zajímavé nejen kvůli televiznímu pořadu tyto obrázky tady uvést.

 
-

Ono to s fotkami, natož

Vložil natur, 11. Květen 2011 - 17:55
Obrázek uživatele natur

Ono to s fotkami, natož s filmy, nebude tak žhavé – v té době nebyly digitály, videokamery, jen svitková klasika. A hlavně – v té době nebylo zvykem na nuda-plážích fotografovat. A pokud mám fotky přátel, např. z jachty Silva na Jadranu, kde jsme již v roce 1982 zavedli nuda-palubu, tak je určitě nebudu veřejně prezentovat. To se přece ve slušné společnosti nedělá. Nutno si také uvědomit, že čas nelítostně letí a těm, kdo tehdejší nudismus zažili, musí být dnes min. 40 let, řada tehdejších nudistů-průkopníků již nežije. Bohužel, i z těch, co jsou na mých tehdejších fotkách. ing.Hájek

 
-

Amerika

Vložil jandagpus (bez ověření), 18. Květen 2011 - 16:09

Myslím, že by v takovém pořadu měla padnout zmínka o Malé a Velké Americe na Karlštejnsku. S místní policií to bylo tak, že oni vybírali malé pokuty. Tento pravidelný přísun pokut jim zajišťoval výborné hodnocení v „plánu výběrovosti pokut“ :-) a nudistům vcelku klid.

Občas do toho vlítla větší akce, též se psy, slzným plynem a prcháním (hlavně malá Amerika) štolami.

Jo, mladost – radost! :-)

 
-

Retro ČT

Vložil volynak, 19. Květen 2011 - 3:18

Mohl by nám pan režisér prozradit, kde se bude natáčet? Možná by se chtěl někdo zúčastnit, třeba jen jako pozorovatel.


Žurek: Natáčet se bude kdekoli. Bohužel n-pamětníci zatím mlčí jako partyzáni, takže budu muset ještě víc zabušit na možné zdroje. KDO MÁTE JAKÉKOLI DOKUMENTY O PŘEDLISTOPADOVÉM NATURISMUS U NÁS, TAK SE PROSÍM PŘIHLASTE na EMAIL. Nejde o fotografie vyloženě lidí, ale o to, jak to tenkrát na n-plážích vypadalo. Předem děkujeme.

 
-

N-pamětník

Vložil Měsíček (bez ověření), 19. Květen 2011 - 18:27

Já sice pamětník jsem, ale před revolucí jsem navštěvoval jen Brněnskou přehradu. Tam byla jedna neoficiální nudapláž, kam občas zavítali policajti a vyháněli nás. Když kolem plula velká loď zkovávali jsme se za osušky aby na nás z lodi neviděli. Už si nevzpomínám zda někdo musel platit i pokutu. Jinak se tam nudisté pohybovali podél divokého břehu kdekoliv. Na lodičkách jsem potkával divoženky nehoře bez a nikdo nic neřešil pokud nejela hlídka na motorovém člunu kolem. Ale to si dávali všichni pozor. I pár naháčů jak jsem brázdil vody já na loďce jsem potkával jiné naháče. Tu a tam jsem se na příhodném místě vylodil a chvíli se zase slunil na kameni a podobně než jsem plul dál. Moc rád na ty chvíle vzpomínám. Cítil jsem se tam jako v opravdové divočině a v ráji současně. Až tedy na ty zelené řasy ve vodě. Ale není pravda, že voda byla příliš špinavá. I vodního hada jsem párkrát zahlédl. Nevím jakého, ale byl docela pěkně velký a hezký. Jinak jsem tedy provozoval v té době jako mladý uchál naturismus sám 99% skryt před veřejností [Úsměv] . Dnes už jsem otrlejší takže mě už veřejnost nedělá problémy. Ani nic jiného. Je pohoda, klídek atd. Jen tu a tam se ještě najde nějaká zastaralá kreatura které nahý člověk nepřekonatelně vadí. Pokud se ovšem on sám ozve vypadá dosti hloupě v očích druhých okolo. Mám s tím bohaté zkušenosti [Úsměv] . Nic víc k mému porovnání s historií naturismu u nás nemám. Ani letáček. Zhola nic.

 
-

O naturismu také v rozhlase

Vložil volynak, 24. Květen 2011 - 19:30

Kromě televizního Retra se bude našemu tématu věnovat také Český rozhlas a to v pondělí 30. 5. na Čro2 od 9.00 hod. v pořadu Je jaká je. Jedná se o diskusní pořad na téma Naturismus s Ivo Žurkem, stojí doslova v programu, tak kdo máte zájem a možnost, poslouchejte.

 
-

Rozhovor s Ivošem v rádiu - odkaz na archív

Vložil Vogel, 4. Červen 2011 - 12:48

Kdo nestihl poslouchat výše uvedený pořad, tak je možné si ho pustit ze záznamu.

 
-

Nejpovedenější rozhovor

Vložil Dlouhan3, 4. Červen 2011 - 13:47

Možná nejlepší rozhovor, jaké jsem v rádiu na téma nudismus slyšel. Ivošovi se povedl, redaktorka byla dost dobrá.

 
-

Musím souhlasit. Velmi povedené

Vložil Vogel, 4. Červen 2011 - 19:34

Já jsem si ho chtěl nahrát, protože tou dobou jsem v práci, ale zapomněl jsem a dnes jsem si vzpomněl a zkusil se podívat, zda nebude v archívu a byl, tak jsem si to pustil také až dnes a musím uznat, že rozhovor byl vedený na úrovni a měl jsem z něj velmi dobrý pocit. Redaktorka byla připravená (i zmínila ten nesmysl od nahateho kluka o nahatých levičácích :-) ). Prezentaci naturistů samozřejmě Ivoš, díky dlouholetým zkušenostem, zvládl dle očekávání na jedničku.

 
-

povedené

Vložil nahatej.kluk (bez ověření), 4. Červen 2011 - 20:33

Vysoce povedený, profesionální (na obou stranách) rozhovor. Děkuju paní Kociánové, že byla připravená a nesklouzla do bulváru. Děkuju Ivošovi, že navzdory jeho současným rodinným starostem dokáže tak pěkně vyprávět i o „duchovních“ aspektech naturismu. Fantastický rozhovor, pohlazení po duši. Díky…

Mirku, já jsem napsal svoje pozorování, které jsem nakonec musel opravit. Díky za upozornění, ten blog smažu, byl omylem.

 
-

ovlivnění

Vložil nahatej.kluk (bez ověření), 5. Červen 2011 - 2:08

K tomu ovlivnění, o kterém mluvil Ivoš: Pro mě to, že jsem se přestal stydět, byla v podstatě existenciální záležitost. Mám dojem, že kdyby tomu tak nebylo, měl bych to v životě docela těžké. Takže na mně to určitě vidět je.

 
-

Český rozhlas

Vložil Měsíček (bez ověření), 6. Červen 2011 - 17:48

Podle mne rozhovor nebyl zas až tak suprový, ale lepší bych to možná ani nezvládl. Lehko se žvaní tady [Úsměv] těžko na bojišti. Já jako trémista nevím. Ale to že tady pan Žurek hovořil o naturistech jako o komunitě se mně příčí. Copak v přírodě existují komunity? Co a kdo je to naturismus? Pořád to nějak média a mnozí tady nechápou. Chápu, že spolku kamarádšoftů je moc fajn. Ale tady už příroda není to podstatné. Tudíž naturismus zaostává za nudismem. Já ani jako věřící se nehlásím k žádné komunitě. Jsem sám sebou a asi už na věky tady jak se mně zdá nepochopen. Až zavládne někde v daleké budoucnosti opravdová svoboda a lidé budou k sobě navzájem všichni shovívaví a ohleduplní teprve potom budu spokojený naturista pokud ještě bude existovat ta krásná až moc často přehlížená příroda. Musím podotknout, že někde, v některých končinách už takoví lidé opravdu převládají. Alespoň tam kam jezdím často já. I když ty lidi neznám vidím jak jsou fajn. A je jim všem úplně jedno co mají nebo nemají na sobě. Vy se houfujete do komunit ze strachu. Aby jste se navzájem ochraňovali. Netřeba. Dnes už ne. Tedy za určitých předpokladů. A ty pochopí jen někdo. A hurá do mě. Jen mi to dejte sežrat, že jsem se odvážil vznést malinkou kritiku na komunitu naturisty.

 
-

Milý Měsíčku, v přírodě

Vložil n-fanda (bez ověření), 6. Červen 2011 - 18:51

Milý Měsíčku, v přírodě existují komunity. Podívej se na mravence, včely, termity atd., smečky, hejna apod. V přírodě živočich odtržený od komunity hyne. A stejně tak tady. Jedinec jako ty těžko něco prosadí, je potřeba komunity, aby se věci hnuly kupředu. Kdyby p. Žurek jednal jenom sám za sebe, neprosadil by vůbec nic. Ale protože jedná za celou komunitu naturistů, vycházejí mu lidé vstříc.

 
-

S komunitou pryč milý n-fando

Vložil Měsíček (bez ověření), 6. Červen 2011 - 21:21

Když tak jen spolek několika naturistů. Však já si také pana Zurka velice vážím za to co všechno pro nás dělá. I když ne podle mých představ. Proto píši pan Ale vy si prosím pletete komunitu s živočišným společenstvím. Ani tlupa lvů není komunitou. Je to jen tlupa lvů [Úsměv] Komunita je obrazně řečeno jen poměrně malá skupinka Z jednoho živočišného druhu homo sapiens která má nějaký společný zájem. Např. Jehovisté, a jiné náboženské sekty, kukluksklan, a mnozí jiní fanatici do všeho možného a nemožného. Naturisté nespadají pod žádnou komunitu jelikož to je životní styl který má kořeny hluboce zapuštěné v Přírodě samé. A určitě ne v nahotě. Ta je pro nás jen příjemným zpestřením. Já se považuji za velkého naturistu a přitom jsem vyznavač spíše samoty a klidu té přírody. Nepotřebuji kolem sebe rozvíjet žádné další aktivity a další lidi. I když někdy je to i pro mne příjemné povyražení. Určitě ovšem ne hlavní [Úsměv] .

 
-

Dobrá, takže až bude p. Žurek

Vložil n-fanda (bez ověření), 6. Červen 2011 - 22:12

Dobrá, takže až bude p. Žurek zase někde mluvit o naturismu, tak mu navrhneme, aby mluvil zvlášť o malé komunitě naturistů a zvlášť o velkém naturistovi Měsíčkovi.


Žurek: Už prosím vás tohoto člověka nedrážděte. On si nemá s kým povídat, tak tady pouští už roky [Smutný] tyhle nicneříkající výlevy a vždycky to skončí (bohužel) zablokování jeho profilu. Teď už k tomu taky pomalu nazrál čas. Prckovy, karlíkovy, měsíčkovy a já nevím, co si ještě navymýšlí za přezdívky, prostě ignorujte a bude pokoj. Děkuji za pochopení.
n-fanda: Děkuji za upozornění, budu ho ignorovat. Avšak nevím, zdali ho pod další přezdívkou, kterou si vymyslí, zase poznám.
 
-

Vždyť jsem to říkal.

Vložil Měsíček (bez ověření), 6. Červen 2011 - 22:01

Vždyť jsem to říkal, že mě zase nepochopíte. Já jsem stráááášně prťavý. Ale nepatřím do žádné komunity. Jen sám sobě. Naturismus je životní styl. Ne komunita [Úsměv] . A pan Zurek je veliký a siilný chlap po všech stránkách. Ale každý má své pro i proti. O naturistech se dá maximálně říci že je to skupinka lidí či společenství co se ovšem nepotřebují nutně, za každou cenu spolčovat a jsou podobně smýšlejícící. Komunita rozhodné né proboha. Dobrou noc všem přeje měsíček [Úsměv]

To je přesné pane Zurek. Když mě nebudou provokovat i já dám pokoj. Třeba vám pak pošlu v létě mejlem nějaký ten ceněný cestopis.

 
-

zajímavý postřeh

Vložil nahatej.kluk (bez ověření), 6. Červen 2011 - 22:06

Musím říct, že výše uvedené příspěvky mě přiměly k zamyšlení. Jsem či nejsem členem nějaké komunity? No, i když nejsem žádný socan, musím říct, že ano. I když ta komunita čítá lidi, které vůbec neznám, máme společný zájem. A ten je hlavní. Ostatní věci nejsou tak důležité. Komunita naturistů musí být sjednocená. Protože jinak si bude válet nahatej zadek leda na balkoně. A kdoví, jestli.

to slůvko komunita se používá v užším kontextu třeba ve světě softwaru. Známá je například komunita uživatelů Linuxu apod.

 
-

Komunita nekomunita ,

Vložil Roland Jitka, 15. Září 2011 - 22:40

Každý člověk někam rád patří , at už je to svaz čehokoliv komunita jakákoliv a spolek čehokoliv , Vždycky to bude společenství . Zde je sdružení naturistů a normálně diskutující a přispívající jsou v každém směru vítáni . Na serveru jsme jen internetový jedinci mající společný zájem a to je propagace naturismu .Smyslem Naturisty je aby se uvedení jedinci sešli a a svůj společný zájem přijemně realizovali .